Tyll Vietta

Minden, ami profiboksz!
Avatar
edge
Tippjáték Champ' 2008.
HozzászólásokCOLON 2156
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Hozzászólás Szerző: edge »

Vietta

Most 71 kg vagyok, ennél nem is tervezek több lenni.. Sasi kb 80 lehet... ha be tud fogyasztani 75 kg-ba akkor szivesen kiállok .. a 4 kg hátrányt még bevállalom, de mivel soha életemben nem bokszoltam .. így több elõnyt nem adnék azért neki :) Szóval igazából rajta múlik, hogy összejön vagy sem... Cutmanként meg szivesen látlak :)

Ja és itt a lényeg nagyjából:

http://balhorog.blog.hu/2006/11/30/amat ... de_ennyire

Jelentkezzetek ti is :), hogy ne érezzem magam annyira egyedül :)
Christ I'm a sidewinder I'm a California King
BlaZe
Bajnok
HozzászólásokCOLON 262
CsatlakozottCOLON 2002-12-03 12:15:59
Tartózkodási helyCOLON Budapest
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: BlaZe »

Edgegod írtaCOLONui: nem ide tartozik de hasonló téma : ma olvastam pxen, hogy állítólag ki vagyok hívva én is Sasi ellenéban vmi meccsre.. mivel nem vagyok oda beregelve így kérek vkit aki szokott oda írni, hogy jelezze, hogy szivesen vállalom :)
Ez kezd LOL kategória lenni :) Mindenesetre pls tegyél róla, hogy jelen lehessünk, ha létrejön :)

Akkor most végülis megalakul a PKSZ Box Club? :) Ez a része még nem is lenne hülyeség.
berti
Super Champ
HozzászólásokCOLON 932
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 16:10:13
Tartózkodási helyCOLON Tatabánya

Hozzászólás Szerző: berti »

Biztos sokan emlékeztek rá, de volt már ilyen. Sasi vs. Holywood. De az sem jött össze! Valamikor 2001 - 2002 körül. Nekem az Uni vs. Sau jut eszembe. Nem is lenne hülyeség egy körmérkőt összehozni, különböző súlycsoportokban. :) pksz vs. x
miszter
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 2149
CsatlakozottCOLON 2005-02-27 16:57:43
Tartózkodási helyCOLON Balatonboglár

Hozzászólás Szerző: miszter »

Edgegod írtaCOLONKongrat Vietta, hogy megcsináltad :).. Aszittem padlón fogod végezni :)

ui: nem ide tartozik de hasonló téma : ma olvastam pxen, hogy állítólag ki vagyok hívva én is Sasi ellenéban vmi meccsre.. mivel nem vagyok oda beregelve így kérek vkit aki szokott oda írni, hogy jelezze, hogy szivesen vállalom :)
És milyen súlyban lépnél kötelek közé? :wink:

Amúgy kérd meg nagyon az árát, és ne húzd sokáig a dolgot, hiszen amit ma nem teszel meg, azt holnap már esetleg nem lehet! :)

Ha cutmanre volna szükséged, jobban ellátnám az esetleges sérüléseidet, mint pölö Klicskónak a szemöldökét a legutolsó mérkőzésén bénázta a ringsarka. :)
A hozzászólást 2006 alkalommal szerkesztették, utoljára 2 miszter-kor.
Mr. Tyll De La McVietta

www.vietta-tattoo.hu www.maiboglar.hu
Avatar
edge
Tippjáték Champ' 2008.
HozzászólásokCOLON 2156
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Hozzászólás Szerző: edge »

Kongrat Vietta, hogy megcsináltad :).. Aszittem padlón fogod végezni :)

ui: nem ide tartozik de hasonló téma : ma olvastam pxen, hogy állítólag ki vagyok hívva én is Sasi ellenéban vmi meccsre.. mivel nem vagyok oda beregelve így kérek vkit aki szokott oda írni, hogy jelezze, hogy szivesen vállalom :)
Christ I'm a sidewinder I'm a California King
BlaZe
Bajnok
HozzászólásokCOLON 262
CsatlakozottCOLON 2002-12-03 12:15:59
Tartózkodási helyCOLON Budapest
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: BlaZe »

miszter írtaCOLON
Camo írtaCOLONHa nem vagyok indiszkrét, mibe kóstál egy versenyengedély?
Összeségében nem sok, az egész minden megvan kétszázezer alatt, és ebben van felszerelés, gatya, kesztyűk, stb.
Azért nem is kevés. Ha azt nézi az ember, hogy azért kezd el bunyózni, hogy csak úgy üssön párat, meg megtapasztalja, akkor ez elég elrettentő összeg. Én legalábbis 200 rongyot nem adnék ki erre, hiába szeretném egyszer kipróbálni. De ha az embernek vannak vele céljai, mint pl hogy némi pénzt szerezzen vele, akkor már más kérdés. De úgy, hogy KO után ingyen meccs... Hát... Minden tisztelem azoké, akik ezt így bevállalják.

Amatőrben is így megy már egyébként? Engem anno még ingyen előzsűrizett ki a gonosz szemész :)

Grat amúgy, tényleg nem semmi, hogy végigvitted ezt az egészet. Meg a beszámoló és a képek alapján tökösen odatetted magad :) Hajrá :)
miszter
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 2149
CsatlakozottCOLON 2005-02-27 16:57:43
Tartózkodási helyCOLON Balatonboglár

Hozzászólás Szerző: miszter »

Camo írtaCOLONHa nem vagyok indiszkrét, mibe kóstál egy versenyengedély?
Nem maga az engedély a drága, hanem együttesen az egész.

Az orvosi vizsgálatok árától függ a végeredmény, mert csak ezek után kap a versenyző rajtengedélyt.

Kell vérkép, vércsoport, VDRL, általános vizelet+üledék vizsgálat, AP mellkas röntgen, MRI, vagy MRA, koponya CT,
HÍV teszt, Hepatitisz A, B, C teszt, májfunkció, vérsüllyedés, fül-orr-gége, szemészeti vizsgálat, /visus, fundus/.

Ha valaki egészséges, nem kap beutalót, és akkor egy egy vizsgálat több ezer forint. Az MRI például 10-15 rongy zsebbe, de csak protekcióval, amúgy több.

Maga a versenyengedély egy évre valami tizenpár ezer forint.

Összeségében nem sok, az egész minden megvan kétszázezer alatt, és ebben van felszerelés, gatya, kesztyűk, stb.

Tudomásom szerint a hosszabításkor nem kell minden orvosi papírt újból megcsináltatni, de ez koránt sem biztos, viszont minden KO vereség után jöhet a koponya CT, és az MRI, MRA, és a Liga által előírt "ingyen" mérkőzés.

Itt nálunk Balcsin annyiban más a papírszerzés, hogy minden vizsgálatot más városokban csinálnak, amire egy nap elpattanik, és mire az ember ezt lezongorázza, el megy rá több hónap, az időpontok miatt. Itt bogláron csak a fül-orr-gége vizsgálatot tudtam megcsináltatni.

Ja, és minden vizsgálat előtt minimum 3-4 óra várakozás, időpont ellenére is.
Mr. Tyll De La McVietta

www.vietta-tattoo.hu www.maiboglar.hu
Camo
Super Champ
HozzászólásokCOLON 728
CsatlakozottCOLON 2005-05-19 19:51:58

Hozzászólás Szerző: Camo »

Ha nem vagyok indiszkrét, mibe kóstál egy versenyengedély?
Camo
Chagaev
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 269
CsatlakozottCOLON 2003-12-05 15:11:01
Tartózkodási helyCOLON Halálcsillag

Hozzászólás Szerző: Chagaev »

Gratulálok!
Nagy dolog, ha valaki ilyen tudatosan végigviszi amit eltervez.
Király, hogy megtapasztaltad a ring hangulatát!

Én is szeretném, de lusta vagyok, mint állat.... :oops:
miszter
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 2149
CsatlakozottCOLON 2005-02-27 16:57:43
Tartózkodási helyCOLON Balatonboglár

Hozzászólás Szerző: miszter »

Bosco írtaCOLONEzek szerint folytatod? Van már valami sejtésed arról, hogy mikorra várható a következő meccsed?
Tavaszig van érvényes versenyengedélyem, ha lejár, saját pénzen nem tudom meghosszabítani, most sajnos nincs erre fordítható anyagi alapom jelenleg.

S mivel ingyen mérkőztem, s valszeg a leendőek is ebben a szellemben működnének, valszeg abból sem fogok hosszabítani.

Addig viszont akár két hetente is szívesen bokszolnék.

A meccs végén javasolták, hogy fogyasszak tovább a váltósúlyig.

Végül is én benne vagyok, de tudom, hogy az ellenfelem úgyis nehezebb lesz mint én, tehát ez is tök mindegy.

Szóval ahol fizetik a bokszfelszerelést, az edzőtermet, a gyúrót, és a szaunát, az egy másik szint....

Ezen ahol én bóklászom, magam fizetek mindent. A cuccot, az edzést, és az esetleges sérülések ellátását.

8)
Mr. Tyll De La McVietta

www.vietta-tattoo.hu www.maiboglar.hu
Bosco
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 719
CsatlakozottCOLON 2005-02-18 17:19:27

Hozzászólás Szerző: Bosco »

Ezek szerint folytatod? Van már valami sejtésed arról, hogy mikorra várható a következő meccsed?
Bosco
miszter
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 2149
CsatlakozottCOLON 2005-02-27 16:57:43
Tartózkodási helyCOLON Balatonboglár

Hozzászólás Szerző: miszter »

Érdekes, hogy a képeken az ellenfél nem tünik magasabbnak, pedig az volt. (Ennek oka a bokszcipő, mert a srácon vékonytalpú ökölvívó cipő volt, rajtam pedig egy sima "stuplis" sportcipő, aminek vastagabb volt a talpa. Sajnos a környéken nem lehet ilyesmit venni, amikor pedig Pesten jártam, nem kaptam olyat, ami jó lett volna. Tavasszal rendeltem Siófokra egyet, de az meg méretben nem volt jó. No mindegy.)

Amikor megérkezett a fiú, azt hittem az egyik félnehézsúlyú srác ellenfele lesz.

Érdekességképpen írom, hogy mivel ez egy semmi téttel nem bíró mérkőzés volt, előtte egy öltözőben öltözött mindenki. Volt ott két hallgatag román srác, olyanok voltak mint valami citrom. Se egy szevasz, se egy hello. Olyan érzésem volt, mint az arénába induló gladiátoroknak, hogy senki senkivel sem akart nagyon beszélgetni, persze azért elcsattant pár mondat, ki honnan jött, stb.

Szóval, mivel a mi mérkőzésünk sem volt érdekes, előtte bejött a szervező, és a srác edzője, és mondták, hogy ne nagyon verjük egymást, nincs értelme. Scarggy minnyá mosolygott is, mondta utána nekem, hogy nehogy má' elhiggyem.

Úgy is lett. Amikor megszólalt a gong, pár másodperc múlva már meg is kaptam a bombákat. Az első menetben sok lórúgásnyi hátsókezes jobbos beleült a fejembe.

Hogy ennek mi volt az oka? A saját érzéseim azok voltak, hogy első sorban nekem kicsinek tűnt a ring, szerintem nem volt 5x5 sem, vagy max annyi. A másik a szivacs az alján. Nyilvánvaló, hogy az ellenfél pontosan ugyanazon állt, tehát egyenlőek voltak az esélyek, de talán ő már megszokta, (nem is mozgott benne, csak előre-hátra lépegetett) én meg még nem.

Az én mozgásom elsősorban a kimozgásra alapul a szilárd talajon, és pont azok a lábfejen való apró mozdulatok süllyedtek meg, amikkel a szükséges rendkívül fontos centimétereket ki tudtam volna lépni, vagy hátra és oldalra mozogni, hajolni. Emiatt volt minden mozdulatban egy fáziskésés, amit már a lábfejnél elnyelt a puha szivacs.

Gyakorlatilag nulla lábmunkát tudtam végezni, és törzsből mozogni, ez pedig ilyen ellenfél ellen nem igazán hasznos.

Természetesen tudom, hogy a szivacs akár életet is védhet kiütés esetén, de nekem vasárnap olyan volt, mintha mocsáron, vagy vízágyon kellett volna mozognom.

A ringsarkamban minden menetben elmondták, hogy nincs fenn a kezem, és pontosan tudtam én is, hogy ez miatt kapok, de azon voltam, hogy kitapasztaljam a szivacs rugalmasságát, a rugózását, hogy eredményesebben tudjak mozogni, közben pedig arra kellett törekednem, hogy a srác ne üssön ki, hiszen olyan erővel támadott, amilyennel csak tudott.

Jól példázza a nyomulását, hogy egy alkalommal hátrafelé mozogva körhajlással kerültem ki a horgait, és a hasfalába ütközött a fejem., mert annyira rajtam volt.

A harmadik menet utáni szünetben a ringsarkamban mondták, hogy most üssem ki magam, hogy ne maradjon bennem semmi. Ekkor még nem tudtam, hogy az ellenfél a másik sarokban egy testütéstől meggyengült. A negyedik menetben észrevettem, hogy nem tör annyiszor rám, és egyre többször sikerült eltalálnom, kezdtem belejönni. Egy jobbkezes ütésem után láttam, ahogy a kezem elhagyja a fejét, tized másodperc után kiszökkent a vér az orrából. Észrevettem, hogy fáradt, és hogy megviselik az ütések, amit nem is hittem volna.

Amikor ez tudatosodott bennem, elhatároztam, hogy lerohanom, és hiregelni fogom, ameddig van bennem élet. Pont átestem a holtponton, a bombái a fejemből keztek kijönni, és a mostani ütéseiben már nem volt akkora erő, mint az első két menetben, viszont mivel több menetre edzettem, úgy éreztem, hogy most megindulhatok. Ezekben a pillanatokban legongatták a negyedik menetet.

Az idő a ringben átalakul, képlékennyé válik, megnyúlik, és folyós lesz. Az első két menet óráknak tűnt, a negyedik pedig annyira volt elég, hogy ezt a pár gondolatot átfuttassam a fejemben.

A legongatás után értetlenül mentem a sarkamba, kérdeztem is, hogy mi történt, miért van vége? Ez is három perc volt? Bizony, biztosan annyi volt.

Szóval, ilyenkor sok tanulság is akad. Ha a srác nem bírt leverni, vagy ő nem volt kemény, vagy pedig a fejem volt az.

Nekem a mérkőzés előtt semmit sem mondtak, ki lesz az ellenfelem, pedig mindenki más tudta a sajátjáét, nekem az enyémről csak annyit mondtak, hogy nem világbajnok. Tehát ha így van, és még őt sem bírtam legyőzni, akkor nem sok jó vár rám a jövőben. Ez is egy nézőpont.

De én nem így veszem. Hanem úgy, hogy bementem, tisztességesen megküzdöttünk, természetesen a mérkőzés előtt és után korrektül álltunk a dologhoz, sőt, az igazság az, hogy a mérkőzés alatt sem volt semmiféle csibészség az ellenfél bokszában. Az más tészta, hogy a játékból nem lett semmi, hanem a gongtól ki akart ütni, de ezzel tisztában voltam.

Volt egy mélyütésem, de neki is, ami ugyan épp csak mellé ment, de az is övön alulra ment. Az enyém azért lehetett kellemetlenebb, mert a srác nem vette fel a szuszpenzort, de ettől eltekintve egy teljesen korrekt harc volt a mienk.

Az első menetek szüneteiben mondtam a sarkamban, hogy a srác jobb mint én, a végére azonban úgy érzetem, hogy megtudtam volna nagyon szorítani.

Harcoltunk egy nagyot, végig álltam, és talán ha észreveszem a testütés hatását, jobban odateszem magam még a harmadikban.

Talán.

De ezzel nem foglalkozom, hiszen számomra a ring atmoszférája volt érdekes, az egésznek a lélektana, hogy átéljem, hiszen ringben verekedni, meg máshol nem teljesen ugyanaz.

Utcán, egyéb helyen verekedni annyiban más, hogy hiányzik belőle a rákészülés, a dolog előre való tudása, hiszen ezek adhoc jelleggel szoktak előfordulni, az embernek nincs ideje gondolkozni előtte, teszi amit tud, nincs szünet, viszont van minden, míg a ringbelépés előtti napok, az utazás, az öltözőben eltöltött idő, a csörte előtti percek, az egész milliő mindenkire valamilyen hatással van, és ki jobban jön ki belőle, ki pedig utálja.

Érdekesnek mondanám az egészet. Valami olyasmi történik odabenn, amit az ember mégis visszavágyik, bármekkora fájdalmat, kínt, vagy akármit is érez. Valszeg az adrenalin az oka. Talán valamiféle függőség is kialakulhat. Érzem is, mert már másnap is edzettem, hogy legközelebb jobban menjen. Ha a szivacsot megszokom, az sokat számít majd. Így voltam életemben először a fogvédővel is,,,,, ahogy mindenki.
A hozzászólást 2006 alkalommal szerkesztették, utoljára 5 miszter-kor.
Mr. Tyll De La McVietta

www.vietta-tattoo.hu www.maiboglar.hu
Camo
Super Champ
HozzászólásokCOLON 728
CsatlakozottCOLON 2005-05-19 19:51:58

Hozzászólás Szerző: Camo »

És ez a pali nem tudott lenyomni? :shock: Így képről jóval erősebbnek tűnik. Sajnálom, hogy nem lehettem ott, le a kalappal a teljesítményed előtt. =D>
Camo
leone510
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 992
CsatlakozottCOLON 2005-12-17 18:59:10
Tartózkodási helyCOLON Budapest
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: leone510 »

Vietta, ellenfeleid tetkói nem éppen úgy néznek ki, mintha szalonban készültek volna. :)

Amúgy gratulálok =D> =D> .... a te korodban ez nem semmi :)
resus
Újonc
HozzászólásokCOLON 22
CsatlakozottCOLON 2006-02-25 23:06:29

Hozzászólás Szerző: resus »

Tyll Vietta in action Szekszárd, 2006.11.26.

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

A minőség nem a legjobb, de úgy készültünk, hogy jön valaki, aki hoz technikát és jobb felvételeket készít, de sajnos mégsem tudott eljönni. Az utolsó pillanatban kaptam fel a fényképezőmet, ami természetesen nem volt rendesen feltöltve. A meccs vége így lemaradt, mert lemerült a gépem és a végét az eredményhirdetéssel a telefonommal tudtam csak felvenni. Azért ezeken a képeken is látszik, hogy Tyll becsülettel odatette magát és nem is játszott alárendelt szerepet. Veresége jogos volt, mert az első és második menetben valóban sokat beszedett. A harmadik kiegyenlítettebb volt, de vékonyan az is elment, míg a negyediket kevés különbséggel ugyan, de szerintem is megnyerte. Így a pontozásos vereség jogos.
Kép
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Hozzászólás Szerző: Erwin »

scarggy írtaCOLONJa, és tisztelt szerkesztők sztem a topic mehet vissza az eredeti helyére, mert már profibokszoltunk hivatalosan...! :)
Íme :wink:. A képeket a magam részéről kiváncsian várom :).
Avatar
scarggy
Reménység
HozzászólásokCOLON 68
CsatlakozottCOLON 2005-04-17 21:37:33
Tartózkodási helyCOLON Balatonalmádi

Hozzászólás Szerző: scarggy »

Ja, és tisztelt szerkesztők sztem a topic mehet vissza az eredeti helyére, mert már profibokszoltunk hivatalosan...! :)
Nem félek a cápától. Csak attól, hogy megharap...
Avatar
scarggy
Reménység
HozzászólásokCOLON 68
CsatlakozottCOLON 2005-04-17 21:37:33
Tartózkodási helyCOLON Balatonalmádi

Hozzászólás Szerző: scarggy »

Hali!

Én ott voltam a sarokban Viettával, leírnám, hogy én hogyan láttam a dolgokat.
Az első 2 menetben tényleg nagyon sok ütést beszedett, csoda, hogy állva maradt. Sajnos ezt a rossz védekezésnek köszönheti. Látta, hogy jön az ütés, de mégsem tett semmit. Nincs még berögzülve néhány alapvető mozdulat, de szerencsére ezeket könnyen ki lehet javítani. A 3. menet vége és a 4. menet már tisztán megvolt. Szerintem ha 6 menetre lett volna kiírva a meccs, akkor nem kap ki, legrosszabb esetben is döntetlen. Az ellenfél a 4. menet elejétől már erősen vérzett.
Egyébként ránézésre is két súlycsoport volt köztük a különbség, amit a Boxrecen írnak az nem valós, mivel az ellenfél nem is mérlegelt. A pontozás sincs jól feltüntetve, mert az eredményhirdetéskor Kaiser Ernő világosan megmondta, hogy 37-39 a meccs. Persze ez a lényegen nem változtat, de a Boxrec adatai alapján a 36-40-es pontozás nem tükrözi a meccs valódi képét.
Most Vietta biztos egy kicsit el van bizonytalanodva a folytatást illetően, de szerintem ha javít a védekezésén, akkor több sikerrel tud a jövőben ringbe lépni.
Egyébként vannak a meccsről képek, nem csak "telefonosak", úgyhogy majd feltesszük.

S.
Nem félek a cápától. Csak attól, hogy megharap...
Santos
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2668
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: Santos »

Kép
A bal felső sarokban pihennek a kesztyűk :D

Viettát már a BoxRec-en is jegyzik

Vietta a ranglistán 874.!

... már csak 877.
miszter
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 2149
CsatlakozottCOLON 2005-02-27 16:57:43
Tartózkodási helyCOLON Balatonboglár

Hozzászólás Szerző: miszter »

supras írtaCOLONFelvettétek a meccset?
Sajnos nem. A szervező azt mondta, hogy nagyon kicsi a terem, és ne vigyek közönséget, ezért csak hárman mentünk. Egy srácra számítottam még, aki hozott volna kamerát, de végül is nem jött el ez miatt. Elvileg fényképeket csináltak, de telefonosat, így nem tudom, hogy milyenek lesznek.

http://www.boxrec.com/boxer_display.php?boxer_id=378658
Mr. Tyll De La McVietta

www.vietta-tattoo.hu www.maiboglar.hu
BUTTON_POST_REPLY