Foci VB - 2018 Oroszország (jún.14.- júl.15.)

Minden ami nem az oldallal és nem a profi ökölvívással kapcsolatos.
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Foci VB - 2018 Oroszország (jún.14.- júl.15.)

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Costa Rica - Szerbia 0:1

Az összefoglaló alapján megérdemelt volt a szerbek győzelem. Sokkal inkább csapategységet mutattak és a győzelemre is jobban törtek. A tiszta helyzetek tekintetében is vezettek, mintha Costa Rica beérte volna a 2014-es hírnevével...

Németország - Mexikó 0:1

Miből lesz a cserebogáááár?! :roll:
Hát egy nagyon lelkes és maximális csapategységet mutató azték banda és egy regnáló világbajnok európai (ámbár vegyes töltelékkel rendelkező) csapat, ötlettelenségéből és kevés racionalitást mutató, szerepköröket tévesztő játékosok (vagy menedzser?) unós-untalan támadásaiból? Nagyszerű hangulat és mehika győzelem, mert... mert a németek szerintem nem tudták miért küldték őket a pályára :P

Brazília - Svájc 1:1

Egy feleslegesen pályára küldött brazil egység, amely neve és híre ellenére 1 pontot szerzett a rettenetes helvét csapat ellen... :lol:
Mikor a padon lévőknek is kb. három góllal kéne bárkit verni. Szép volt Svájc, így kell kiénekelni egy esélyes szájából a sajtot :)
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Foci VB - 2018 Oroszország (jún.14.- júl.15.)

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Az előző nap folytatása:

Peru - Dánia 0:1

A legjobb meccs amit eddig láttam a tornán. Végig izgalmas volt, elsősorban a peruiaknak köszönhetően. Mi lett volna ha? Ha Cueva belövi a 11-est? Nem tudni, mert mi lett volna ha Jörgensen vagy Eriksen belövik a tuti helyzeteiket? :roll: Persze a mutatott játék miatt Peru csapata nyerhetett volna, viszont a helyzetkihasználásuk miatt ki is kaphattak... mint ahogy tették is. A dánok nagyon jó kontrákat vezettek és némi szerencsével elég jól is védekeztek. Hogy megérdemelték-e a győzelmet? Szerintem igen, mert nekik drukkoltam :lol:

Horvátország - Nigéria 2:0

Nigéria vastagon benne van, hogy a horvátok ilyen simán lehozták két góllal a meccset. Déli szomszédaink semmi különöset nem mutattak, az viszont igaz, hogy amit tudnak, az bőven elég volt az afrikaiak ellen.
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Foci VB - 2018 Oroszország (jún.14.- júl.15.)

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Látom a 7vége is jó sportosan fog eltelni :wink:

Franciaország - Ausztrália 2:1

A franciáké az egyik csapat, amelyik játékosállományára tekintettel a vb cím egyik várományosa. Az persze kérdés, hogy milyen formában, milyen taktikával játszanak és azt meg tudják-e valósítani? :roll: Az auszik nemrég vertek el minket a potyagólok meccsén, feltörekvő, szívós banda, de gyakorlatilag nulla sztárral. A meccsen jellemzően a franciák támadgattak, de a sok kiemelkedő képességű játékos inkább zavarta egymást és épp csak átlagost alkotott. Griezmann kiharcolt egy 11-est és be is lőtte, Umtiti is "kiharcolt" kézzel egy 11-est - az ausziknak, azt pedig a nagyszakállú Jedinak értékesítette. Az ausztrálok jellemzően visszaálltak területet védeni, mert kétszer is jó volt nekik a döntetlen (0:0, 1:1), a franciák pedig meddő mezőnyfölényben, eléggé öncélúan gurigáztak az ellenfél térfelén. Aztán jött egy kihagyás és Pogba közreműködésével csak megszületett a győztes francia gól (öngól formájában, de Pogbának adták). Szerintem az ausztrálok ennyit tudnak (nem kevés), de a franciáktól több kell ha sokáig akarnak menetelni.

Argentína - Izland 1:1

Egy másik vb aspiráns csapat és egy másik brusztolós, erőfocit játszó csapat meccse volt várható. Nekem az jött le, hogy a gauchók ugyan lényegesen jobb focisták, de mint csapat, gyakorlatilag semmivel sem jobbak a lelkes fókavadászoknál :P Az argentinok mindent Messire játszottak, kevés sikerrel, míg a mindenféle son-ok törték ahol lehetett a játékot és az ellenfeleket is :? Banegát hamarabb hoztam volna vagy Dybalát (aki ugye pados maradt), di Maria és több társa nálam kifocizta magát. Sampaoli jó lenne ha most már nem kísérletezne, hanem egy eredményesebb összeállítást erőltetne... a védelem szinte kriminális volt, simán letámadhatóak voltak és az ellenfél egyenlőre "csak" Izland!
Az izlandiak pedig köszönik szépen a tesze-tosza ellenfél felesleges mezőnyfölényét és Messi mester elrontott 11-esét :lol:
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Foci VB - 2018 Oroszország (jún.14.- júl.15.)

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Ügyes vagy Roy, ismét jó a felvezetőd! :)

Oroszország - Szaúd-Arábia 5:0

A tegnapi nyitómeccset nem néztem, de azért 5 gombócból is elég nem hogy gólból... a házigazdák a csoport leggyengébbjét letarolták és a mennybe mentek. Gondolom az egyiptomiak és az uruk ellen már nem lesz ekkora menetük.

Egyiptom - Uruguay 0:1

Az összefoglaló alapján az uruknak gólokkal kellett volna nyerniük a meccset. Főleg Suarez bénázása és az afrikai kapus jó formája hozta össze majdnem a döntetlent. De akkor jött Jimenez és védhetetlen gólt fejelt a meccs végén.

Marokkó - Irán 0:1

Olvasom a szalagcímen, hogy az első dráma a vb-n, Marokkó a 95. percben kapja a gólt és az is öngól volt :? Csórik... az összefoglaló alapján a marokkói csapat jobb, de elfelejtettek gólt rúgni (illetve fejesből eredményesek voltak, csak épp a saját kapujukba)

Portugália - Spanyolország 3:3

Írhattam volna, hogy Portugália/Ronaldo, mert egymaga rúgott hármat a spanyoloknak :) Inkább a spanyolok uralták a meccset, de kétszer is kapaszkodniuk kellett. Megtették, sőt Nacho szépségdíjas találatával a vezetést is megszerezték. Ráadásul utána jól eldugták a labdát. Aztán jött Piquet a végén és buta módon szabálytalankodott Ronaldo ellen kb. 20 méterről. Ismét Ronaldo volt a végrehajtó (ki más?) és ki is egyenlített egy gyönyörű lövéssel. Jó meccs volt és szerencsére nem egy előre megbeszélt dögunalmas 0:0-át, hanem egy egész izgalmas 3:3-at játszottak =D>
(mint mi a luszitánok ellen... :lol: )
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
Roy Jones Jr.
Tippjáték Champ' 2010.
HozzászólásokCOLON 722
CsatlakozottCOLON 2008-03-11 12:47:32

Foci VB - 2018 Oroszország (jún.14.- júl.15.)

Hozzászólás Szerző: Roy Jones Jr. »

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
"Vincere non é importante, é l'unica cosa che conta"
BUTTON_POST_REPLY