Rácz Félix válaszol - Információk első kézből

Minden, ami profiboksz!
Rako17
Újonc
HozzászólásokCOLON 7
CsatlakozottCOLON 2016-12-30 23:03:21

Re: Rácz Félix válaszol - Információk első kézből

Hozzászólás Szerző: Rako17 »

Remek hír ez is! :) Fanyalgók mindig lesznek, főleg ebben az országban, sajnos itt kevesen tudnak őszintén örülni a másik sikerének...

Volt szó a Seferi testvérekről, arra emlékszem, hogy talán Bertók Róbert írta, hogy Nuri nem akart Imrével bokszolni. Ez Seferre is igaz? Nem igazán értem az ő terveiket sem, nyilvánvaló, hogy miért vállalta a Fury meccset, de a pénzen kívül ezzel nem sokat nyert. Most néztem Nurit is, Gabonban bokszolt Taylor Mabika ellen a hétvégén, de az eredményt még nem írták be.

Lenne még egy kérdésem általánosságban. Amikor elkezdtek szervezni pl Imrének egy meccset, mi a menete? Kinéztek egy 2-3 konkrét ellenfelet (ezeket is sorrendbe rakva) akiket megkerestek? Vagy vannak olyan kapcsolatok / promóterek / matchmakerek, akik ajánlanak bunyósokat az alapján, hogy milyen ellenfelet képzelsz el az adott bokszolónak? (Lehet, hogy hülye kérdés, de csak egy RTL boksz klubon és TV2 ringen nevelkedett fotelbajnok vagyok és érdekelnek ezek a dolgok. :) ) Illetve a sokat emlegetett grúzok (akik szerintem ha nem is képzettek, de kellemetlen szívós ellenfelek) könnyebben vállalják, mint a hazai bunyósok? A boxrecet böngészve a grúzok lassan több "upset"-et csinálnak világszerte mint mi magyarok. :(

Előre is köszönöm a választ!
Felix
Újonc
HozzászólásokCOLON 14
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: Rácz Félix válaszol - Információk első kézből

Hozzászólás Szerző: Felix »

Annyi hír még Szellőhöz, h ha minden a tervek szerint történik, Imit a WBC a következő (legfríssebb) ranglistáján
már a TOP 15ben fogja rangsorolni, így ő az egyetlen magyar, akit 3 világszervezet is a TOP 15-ben rangsorol!

Úgyhogy attól, h most az egész súlycsoport így "áll" és ennyire sűrű, a háttér munkák folynak és nem várunk a sült
galambra, még ha a fanyalgók ezt nem látják vagy inkább nem akarják látni... :D
Rako17
Újonc
HozzászólásokCOLON 7
CsatlakozottCOLON 2016-12-30 23:03:21

Re: Rácz Félix válaszol - Információk első kézből

Hozzászólás Szerző: Rako17 »

Ismét köszönöm az érdekes és részletes választ.

Őszintén szólva én bármelyik párosítást szívesen megnéztem volna ezek közül, de tényleg megdöbbentő, hogy itt most milyen nehéz összehozni egy ilyen meccset. Én tartom, hogy Szellő minimum 50/50 esélyekkel mehetett volna bármelyik meccsbe. Tényleg jó lesz, ha az Usyk-Gassiev végre megtörténik aztán eldöntik, hogy mennek-e feljebb.

A Lődi sztori is érthetetlen, mennyivel jobb külföldön jelen esetben fele annyiért? Ráadásul ennek a meccsnek azért lehetne egy jó kis reklámot csinálni itthon, biztosan érdekelné az embereket.

A cirkálósúly tényleg nagyon sűrű lett, de bízom benne, hogy akár az előző hozzászólásban említettek közül, akár rajtuk kívül valakivel a TOP50-ből hamarosan meccselhet majd Imre. (Mindenezek mellett pedig Shumenov - Altunkaya VB meccset rendeznek a súlycsoportban, ami szerintem viccnek is rossz, de az okát i$merjük...)

Kíváncsian várom a fejleményeket.
Felix
Újonc
HozzászólásokCOLON 14
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: Rácz Félix válaszol - Információk első kézből

Hozzászólás Szerző: Felix »

Az összeset lehet nem tudom majd leírni, mert az évek során sok mindenkivel álltam/álltunk kapcsolatba, de az általad leírtakon kívül, van pár akinek
a neve beugrik: Merhy, Daley, Bolotniks, Laggoune, Basualdo...

Ez azért nehéz, mert ez súlycsoport nagyon sűrű és mindenki "könyököl", h mielőbb a csúcsra juttassa az ökölvívóját és a TOP50-ből, közel a 70-80%-nak van
TV-je, közvetítik a mérkőzéseit, ezáltal nem nagyon kockáztatnak, hanem hozzánk hasonlóan kis lépésekkel közelítik meg a top-ot... Mchunu még év elején
amikor megkerestük, nem volt edzésben és azt az infót kaptuk, h a Bejeranu fiaskó után, nem tudja, h folytatja-e vagy sem.
Közben a napokban olvastam, h nemsokára boxol azzal a Bolotniks-al, akivel rögtön a Cordoba meccs után vettük fel a kapcsolatot és akkor a menedzsere
olyan összeget mondott Szellő címvédő meccsére, h azt mondtuk, hagyjuk (több volt mint amennyit pl. egy eliminator meccsen osztanak szét)...

Az a baj, h mindenkivel nem lehet tárgyalni, mert a válaszra várva elmegy az idő és ez nem az a szakma ahol bárkire is várhatunk, (hisz egyrészt telik az idő,
másrészt pedig a többiek haladnak) - és én sem várom el, h ránk bárki várjon-, boxolni kell.

Amikor pedig Lődi menedzsere az ügynökömnek tegnap elmondta, h mennyiért boxolnának Szellővel itthon és az a Enbom elleni összeg közel 7szerese!!!!!! :lol:
Szerinted szeretnének vele boxolni vagy túl árazza magát, h nemet mondjak (hisz tudja, h annyit nem ér és kitermelhetetlen). Majd elmegy mondjuk
Németo-ba vagy Oroszo-ba a tőlem kért összeg feléért... Szerinted??? :)

Imi eddig két ajánlatot kapott Lerenától. Lődiék által kért összeg kicsivel több mint a felét ajánlottak, ami nevetséges és Golovashenko aki a tárgyalások közepén
visszalépett indok nélkül! A többi érdeklődés szinten elhalt (Wlodarczyk, Goulamirian, Papin...)
Rako17
Újonc
HozzászólásokCOLON 7
CsatlakozottCOLON 2016-12-30 23:03:21

Re: Rácz Félix válaszol - Információk első kézből

Hozzászólás Szerző: Rako17 »

Szia Félix,

ismét köszönöm a válaszodat. :)

Szellő Imre jövőjével kapcsolatban szeretnék még kérdezni. Többször is írtad, hogy nem könnyű neki ellenfelet találni. Az érdekelne, hogy kik voltak azok a TOP50-es vagy a környéki bunyósok, akiknek a csapatával már volt egyeztetés de végül nem jött össze a meccs? Arslant, Golovaschenkot, Seferi testvéreket írtad már.

Ezek a bunyósok például elérhetőek lennének Imre ellen egy hazai meccsre? Thabiso Mchunu, Dmytro Kucher, Olanrewaju Durodola, Lateef Kayode?

Előre is köszönöm a válaszokat és gratulálok a várpalotai gálához! ;)

Üdv, Rako17
Felix
Újonc
HozzászólásokCOLON 14
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: Rácz Félix válaszol - Információk első kézből

Hozzászólás Szerző: Felix »

LennoxLewis! :)

A levágatás jó ötlet lenne, de engem az nem érdekel és az azzal töltött időt, (mert azzal ugyanúgy foglalkozni kell, menni kell), inkább a családomra és
a többi projektemre fordítom!

Felix Trinidad! :)

David Haye nem majdnem itt kezdte... :) Amikor mi kapcsolatba kerültünk konkrétan Európa bajnok volt (a Gurov meccse után kerültünk kapcsolatban),
akkori edzője által Adam Booth (akivel azóta is jó a viszonyunk, még ha nem is beszélünk minden nap). Haye akkor free agent volt és keresett olyan promotert,
ami spot-ot (helyet biztosít számára), h boxoljon olyan eseményen ami Tv által is közvetített, mivel neki már akkor is jó viszonya volt a SKY-al. Tehát tulajdonképpen
az ellenfél keresés és megállapodáson kívül csak a TV-ket kellett volna összehozni, de az akkori TV2 programigazgatót nem érdekelte ez a dolog, sőt mondhatnám, h
mereven elzárkózott minden ilyesmitől. Majd miután legyőzte Valuevet (akkor már nem dolgoztunk együtt a TV2-vel) elküldtem neki a hírt sms-ben... Valami olyat írt:
"sajnálom, h akkor nem vágtunk bele"... Ennyi a Haye sztoriról. :)

Csupaszív! :)

Idén már megvan a köv. 4 esemény minden helyszíne, de 2019-ben nyított vagyok rá, főleg Kovács Zoli és Nagy Lajosék miatt. Őket nagyon szeretem.

Rako17! :)

Bármire nyitott vagyok, biztos jó meccs lenne Kis - Klasz MB meccs, de ez szerintem leginkább Klaszon múlik...
Igen, Benjivel az a terv, h ősszel regionális címért boxol.


HunFighter! :)

1. Jelen állás szerint a magyar piac bővítésére nem látok sok indokot. A csarnokokat mint láthattátok, így is megtöltjük és a legfontosabb cél, h Szellő, Kovács, Egedi, Harcsa, Hegyi, stb... mielőbb
címmeccsek közelébe kerüljenek.

2. Javasoljatok 1-2 időpontot és megpróbálok a többséghez alkalmazkodni! Csüt. péntek kora esti órák lennének a legideálisabbak.
HunFighter
Újonc
HozzászólásokCOLON 8
CsatlakozottCOLON 2016-04-17 15:22:46

Re: Rácz Félix válaszol - Információk első kézből

Hozzászólás Szerző: HunFighter »

Kedves Félix!

Eddig privátban emaileztünk egymással, de a következő válaszom közérdekű lenne, tehát úgy gondoltam, hogy azt már nem privátban, hanem itt válaszolnék, de inkább kérdeznék Tőled! :)

1. Írtad, hogy az üzleti tevékenységeid közül a boksz promoteri tevékenységed nem a legprofitálóbb. Az lenne a kérdésem, hogy tervezed-e üzletileg fejleszteni a céged boksz divízióját, vagy egyelőre erre terved jelen pillanat - még - nincsen?

2. Felvetetted a lehetőséget, hogy a fórumozókkal szívesen találkoznál egy nyilvános helyen és személyesen osztanád meg velünk a promoteri tevékenységeiddel kapcsolatos kulissza titkokat; neked a közeljövőben erre mikor, melyik nap lenne lehetőséged?

A 2. kérdést a fórumozók többi tagjától is kérdezem, hogy mikor érnétek rá egy ilyenre, amikor személyesen tudnánk találkozni Félixszel?
Rako17
Újonc
HozzászólásokCOLON 7
CsatlakozottCOLON 2016-12-30 23:03:21

Re: Rácz Félix válaszol - Információk első kézből

Hozzászólás Szerző: Rako17 »

Szia Félix,

először is köszönöm a válaszokat az előző kérdéseimre. A hazai mezőnnyel kapcsolatban szeretnék még kérdezni:

Felmerült Klasz Árpád neve, aki eleinte sokat bunyózott a Felix gálákon, nagyon kedveltem a stílusát. Tudom, hogy nem a Ti csapatotokba tartozik, de lehet tudni valamit róla? Ha jól emlékszem nagyváltósúlyban volt akkor és többször is szóba került Kovács Attila ellenfeleként. Ha most tényleg félnehézben van és ott is marad, akkor esetleg Kis Máté vagy Baranyi elleni meccs? (Remélem nem valami cirkáló vagy nehézsúlyú ellen látjuk legközelebb külföldön...)

Ha Bacskai Balázs hozza az esti meccset, akkor ősszel már akár egy inketkonti vagy Europe meccsen is láthatjuk őt?

Sok sikert kívánok az esti gálához, remélem, hogy szép hazai győzelmekkel zárul majd. Még egy apró megjegyzés - szinte biztos vagyok benne, hogy így csinálnád ha lenne rá mód - jobb lenne, ha a gála 18:00-tól mehetne élőben, de hát NB1... :D (Szerintem több nézőtök lesz mint 2-3 meccsen összeadva) Illetve jó lenne a műsorok végén egy rövid összefoglaló az összes meccsről.
csupasziv
Újonc
HozzászólásokCOLON 4
CsatlakozottCOLON 2018-05-30 15:45:28

Re: Rácz Félix válaszol - Információk első kézből

Hozzászólás Szerző: csupasziv »

Szia Félix!

Azt szeretném kérdezni, hogy Nyíregyházán vagy környékén nem terveztek-e gálát?

Köszönjük a válaszokat!

Tisztelettel
csupasziv
felix trinidad
Újonc
HozzászólásokCOLON 4
CsatlakozottCOLON 2014-01-13 23:22:21

Re: Rácz Félix válaszol - Információk első kézből

Hozzászólás Szerző: felix trinidad »

Szia Félix!
Igaz hogy David Haye majdnem nálad kezdte a profi karrierjét?
Egy hazai Contender kéne :D
LennoxLewis
Újonc
HozzászólásokCOLON 3
CsatlakozottCOLON 2016-06-20 14:08:48

Re: Rácz Félix válaszol - Információk első kézből

Hozzászólás Szerző: LennoxLewis »

Szia Felix!

Azon esetleg nem gondolkodtal, hogy igazolsz kulfoldi bunyosokat, de oket nem a magyar galakon szerepeltetned, hanem kulfoldre kuldened "levagatni"?
Es az abbol befolyt osszeg miatt talan meg valamennyi profitot is tudnal csinalni ahelyett, hogy veszteseges legyen a hobbid :)
VRRRT
Uploader
HozzászólásokCOLON 639
CsatlakozottCOLON 2007-02-17 18:17:44

Re: Rácz Félix válaszol - Információk első kézből

Hozzászólás Szerző: VRRRT »

A 3.-nál olyan magyarokra gondoltam, akik nem nálad vannak, de lehetne kezdeni velük valamit. Nem véletlenül említettem azt a két nevet, az egyik felverekedte magát az IBF ranglistájára, a másik okozott már párszor meglepetést idegenben, és még fiatal. Ilyenkor nem merül fel esetleg, hogy közös munkával többet is ki lehetne hozni az illetőből?
"A lámpa csak akkor világít, ha meggyújtják."
Dzsalál Uddin Rum
Felix
Újonc
HozzászólásokCOLON 14
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: Rácz Félix válaszol - Információk első kézből

Hozzászólás Szerző: Felix »

1.Az első kérdésedre a válasz, ezeknek az ára indulhat, 100-150 Euro/menettől, felmehet egészen, kis túlzással bármeddig,
kérdés mennyire fontos a másik promoter számára a saját embere (mennyit szán rá) milyen büdzsével rendelkezik.
Semmi nincs kőbe vésve! Mármint az árakat illetően. Amennyiben a két fél megállapodik.

2.Szerintem teljesen jó. 13an vagyunk összesen, én közülük 1-el nem dolgoztam és nem dolgozom. Hogy mit hoz a jövő azt
nem tudom, de itt srácok pályafutása sokszor, sokkal fontosabb mint az EGO! És ha valaki nem így gondolja, arról viszont én
gondolom azt, h igazán nem erre a szakmára termet!

3. Lenne rá lehetőség (pl. orosz, ukrán, svéd, "svájci", boxolókra, de itthon nem kíváncsiak rá... Nem ad el jegyet, a TV nem tűzi
műsorra, stb... Ugyanez van/lenne jó magyar ökölvívóval is külföldön. Látott vki mondjuk a Matchroom, Warren, AB Stars, OPI,
stb... (ezek mind európaiak) gáláinak a főprogramjában más nemzetiségű ökölvívókat boxolni, hazaiként!? Itt ne hozzuk fel a németeket,
mert ők a török, szerb, albán kisebbségekkel csinálják ezt, DE csak ők!Ennek megvan úgy a gazdasági, mint "optikai" oka.
VRRRT
Uploader
HozzászólásokCOLON 639
CsatlakozottCOLON 2007-02-17 18:17:44

Re: Rácz Félix válaszol - Információk első kézből

Hozzászólás Szerző: VRRRT »

3 kérdés:

1. Ha már szóba hoztad a pénzt, általánosságban elmondanád, hogy kb mibe kerülnek a különböző kategóriájú ellenfelek? Például a rekordjavítók(akik az első ütés szelére eldőlnek), a hurkák(akik a mutatós mérlegüket otthon építik az előbbiek ellen, majd külföldön két menet se bírnak), a felhozóemberek(akik tisztességgel végigküzdik a kiírt menetszámot), illetve a másod- és élvonalbeli ellenfelek?

2. Itthon milyen a különböző promóterek közti együttműködés? Létezik ilyen egyáltalán?

3. Van rá remény, hogy "lecsapsz" külföldön már bizonyított, de más csapatnál lévő bunyósokra? (rossz nézni, amikor egy épkézláb bunyós elkallódik, Tóth Laci még hagyján, ők nem vállalnak be mindent ész nélkül, de Szabó Zolit legutóbb már egy középsúlyúval akarták bokszoltatni)
"A lámpa csak akkor világít, ha meggyújtják."
Dzsalál Uddin Rum
Titok
Újonc
HozzászólásokCOLON 31
CsatlakozottCOLON 2012-07-09 18:34:08

Re: Rácz Félix válaszol - Információk első kézből

Hozzászólás Szerző: Titok »

Köszönöm a választ. Hát akkor nálad a nagyágyuk azért elég szépen keresnek. Kik tartoznak bele a nagyágyukba? Szellőbe biztos vagyok :D Megéri nálad akkor bokszolni.
All_in
Újonc
HozzászólásokCOLON 2
CsatlakozottCOLON 2009-06-25 08:56:25
Tartózkodási helyCOLON Bp.

Re: Rácz Félix válaszol - Információk első kézből

Hozzászólás Szerző: All_in »

Köszönöm, hogy időt szakítottál válaszolni. :)

Sok sikert az idei évetekhez! =D>
All_in
Felix
Újonc
HozzászólásokCOLON 14
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: Rácz Félix válaszol - Információk első kézből

Hozzászólás Szerző: Felix »

Sajnos Mo-n a gálán nagyrésze nem nyereséges... :( Ezért lep meg, amikor olyan okostojások,
akik SOHA egy fillért nem tettek a sportágban, meggondolatlanul, elkezdnek számon kérni vagy kioktatni...
Többször elmondtam. Nekem ez olyan mint másoknak a golf, a vitorlázás, stb... Mondhatni kis túlzással, h
ez a hobbim!

Sajnos az ellenfeleket euróban és/vagy dollárban kell fizetnünk + a világszövetség jogdíjait pedig ugyanúgy.
Látszatra jól működik minden, mert telt házasak a rendezvényeink (ez már a 7. vagy 8. esemény ahol elővételben
elfogytak a jegyek), jó a TV nézettségünk, ezért is lett 6 helyett, 8 esemény idén, csak sajnos itthon a matek,
na hát az nem túl jó... Átlagban 1.100 -1.400 közötti jegyszámot értékesítünk és egy "lightos" esemény költségvetése
16m körül van! A Szellő - Grachev gála költségvetése 23.8m volt!!!

Van olyan aki szerint ezt ki lehet termelni és összelehet gereblyézni eseményenként (8szor egy évben), h profittal
zárhassam? Ugye, h nem! Ha nem szeretném a profi ökölvívást annyira amennyire szeretem és csak nyersen a számokat
nézném, már rég elbúcsúztam volna az egésztől. Persze "dobálhatnám" én is az embereimet külföldre pár ezer euróért,
de akkor nem különböznék tőlük.
Szeretek építkezni, szeretek maradandót alkotni és ha vannak is nehéz időszakok, túl kell rajtuk lendülni és meg kell
találni a megoldást! :)

A srácok akik szerződést kapnak a meccsdíjaikból és a támogatókból összeszedett pénzekből élnek. Bizonyára nem ebből
fogják megvásárolni a házat és a legújabb sportautót, de a magyar "nagy ágyúk" minden meccsen hét számjegyű összeget
számláznak ki + van kiütés bónusz (ami én találtam ki, máshol ezt nem csinálják) és megmarad a teljes támogatói díj, mivel
mi azokba nem nyulunk soha bele. Róluk nyugodtan elmondhatom, h a meccsenkénti díjakból jól "meg lehet élni"! :)
Dehát így van ez minden területen, az elején senki nem keres annyit, mint az ügyvezető vagy vagy a tulajdonos... Aztán
természetesen fokozatosan (teljesítmény függvényében) emelkednek a díjak!
Titok
Újonc
HozzászólásokCOLON 31
CsatlakozottCOLON 2012-07-09 18:34:08

Re: A promóter válaszol - Információk első kézből Rácz Félix

Hozzászólás Szerző: Titok »

Szerintem ez egy remek ötlet, és köszönöm hogy nem sajnálod az időd, és benne vagy hogy válaszolj. Mindig is érdekelt a boksz háttere.

Nem szeretnék nagyon belemenni az anyagi témákba, de ezzel kapcsolatban kettő kérdésem lenne.

-A gáláid nyereségesek? Ugy remlik volt hogy irtál az oldalra volt olyan gálád ami nem volt az.

-Illetve ma Magyarországon mrg lehet élni a bokszbol, főállásba?
Felix
Újonc
HozzászólásokCOLON 14
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: A promóter válaszol - Információk első kézből Rácz Félix

Hozzászólás Szerző: Felix »

Cirkálóban: Szellő, Lődi, Darmos, Toth van... itt sztem egyértelmű lenne a kimenetel (+ ebből 3 hozzám tartozik)

Középsúly: Harcsa, Egedi, később Hegyi és még ki Kramerék nem kockáztatnak... tehát itt hiányzik a 4. résztvevő... (ebből is 3 hozzám tartozik)

Más súlycsoportokban is így van pl. félnehéz: Kis, Baranyi, Klasz és még ki? (ebből eddig 2 tartozik hozzám)

Nagyváltóban van Bacskai, aki utcahosszal kiemelkedik a mezőnyből és még ki? Ki vállalná ha pl. ő elindulna? Annak meg mi értelme ha ismerjük
a 4es torna eredményét már az elején...?
All_in
Újonc
HozzászólásokCOLON 2
CsatlakozottCOLON 2009-06-25 08:56:25
Tartózkodási helyCOLON Bp.

Re: A promóter válaszol - Információk első kézből Rácz Félix

Hozzászólás Szerző: All_in »

Szia Félix!

Miként látod, nem kellene a kis hazánkban is a super six-hez hasonló jellegű tornákat rendezni?

Nagyváltó, közép, cirkáló súly környékéről lehetne akár 4-es akár 6-os tornákat rendezni, Magyar bajnoki címért.
Egész biztosan nagyobb rálátásod van mely súlycsoportokban van ennek realitása. (már ha van)

Üdv: Attila
All_in
BUTTON_POST_REPLY