Foci EB - 2016 Franciaország (Jún.10. - Júl.10.)

Minden ami nem az oldallal és nem a profi ökölvívással kapcsolatos.
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Foci EB - 2016 Franciaország (Jún.10. - Júl.10.)

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Olaszország - Svédország 1:0

Az olaszok gyengébben játszottak mint a belgák ellen, a svédek pedig jobban mint az írek ellen. Mire az ember már elkönyvelte volna a közepes játékkal elért döntetlent, az olaszok "találtak" egy gólt (persze szép egyéni teljesítmény volt), ezzel nehéz helyzetbe hozva az északiakat.
Kassai vezetésével most sem volt baj. Lesz még meccse.

Csehország - Horvátország 2:0

Azt nem értem, hogy a lényegesen jobban játszó horvátokat mi lelte egy csapásra? Mert az utolsó 20 percben csak testben voltak a pályán és engedték ki a biztos győzelmet a kezükből :(
A csehek pedig pont fordítva, hol voltak 75 percig? Mert amit addig nyújtottak, az éppen a biztos kieséshez lett volna elég. Jött a lelátós botrány és a horvátok összeestek, a csehek feltámadtak. Nem érzem igazságosnak a végeredményt, de addig kell tolni a szekeret, amíg a bíró le nem fújja a meccset.

Spanyolország - Törökország 3:0

A spanyoloknak nem kellett megszakadni, félgőzzel is ún. nagyarányú győzelmet arattak. A törökök végig statiszta szerepre kényszerültek, a meccshez vajmi keveset tettek hozzá. Csalódás a játékuk.

Lesz egy ki-ki cseh - török derbi...
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Foci EB - 2016 Franciaország (Jún.10. - Júl.10.)

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Anglia - Wales 2:1

Nem láttam az egész meccset, de amennyit láttam, az bőven elég volt... britek egymás ellen, küzdelem kevés elképzeléssel, malac angol góllal a végén. Sajnálom a kisebb csapatot.

Ukrajna - Észak-Írország 0:2

Ez legalább olyan maflás az ukránoknak, mint ellenünk az osztrákoknak volt. Egyben nekem nagy csalódás a keleti szomszédok minden elképzelést nélkülöző játéka :( A németek elleni ukrán válogatott szerintem pont elverte volna az észak-íreket, akár ugyanilyen gólkülönbséggel. De nincs volna, viszont van megállapítás, miszerint minden meccs más és más. Ez történt nemrég :P

Németország - Lengyelország 0:0

Barátságos döntetlen. Mindkettő győzelemmel indított, nem volt létkérdés egyik csapatnak sem, hogy itt és most kicsikarjon egy győzelmet...
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Foci EB - 2016 Franciaország (Jún.10. - Júl.10.)

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Oroszország - Szlovákia 1:2

Szerintem sz@rban vannak az oroszok. Hamsik csodagóljával már kettőre égtek és csak a szépítésre futotta. Kevés lesz ez ide. A szlovákok javítottak az ellenőrzőjükön, már több pontjuk van mint az oroszoknak. Ha belegondolok, hogy Wales megverte a szlovákokat és épp hogy kikaptak az angoloktól, akkor a ruszkik akár ki is eshetnek. Mert meg kell verjék az igen masszív walesieket.

Románia - Svájc 1:1

Ajándék 11-esre bombagól a válasz. Kb. ennyi, de a romaneszkuknak kötelező lesz a győzelem az utolsó fordulóban. Már amennyiben tovább szeretnének menni...

Franciaország - Albánia 2:0

Túlzott gólarány, ennyivel nem voltak jobbak a házigazdák, sőt... szerintem győzelmet sem nagyon érdemeltek. Az albánok nagyon szívósan védekeztek és futotta támadásokra is. Többet vártam Coman-tól (ha már kezdőbe tették), de jött/látott/győzött kis kedvencem Griez-i :D Aztán jött Poppej és lehúzta a rolót a (papíron) leggyengébb EB szerelőknek. Igen gyenge teljesítmény volt egy végső győzelemre is aspiráló alakulattól. Az albánoknak pedig tisztelet a játékukért...
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Foci EB - 2016 Franciaország (Jún.10. - Júl.10.)

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Tegnapi nap a NAGY NAP!

Ausztria - Magyarország 0:2

Elvertük a sógorokat és behúztunk 3 pontot plusz két gólos gólaránnyal: TAPS!!!
Szalaira jellemző, h ha nem megy a foci, akkor legalább csússzon-másszon, ennyivel tartozik a társainak. Megtette... :)
Stieber gólja pedig klasszis megmozdulás, azt sem Szalai, sem Priskin nem tudta volna.

(csendben, halkan: ha az elején beszívjuk Alaba kapufáját, akkor nem biztos hogy fordítunk...)

Hajrá Magyarok!


Portugália - Izland 1:1

A sokkal technikásabb portugálok szépen elhagytak 2 pontot. Az izlandiak lelkesen, jó kis csapategységet mutatva mentették a meccset döntetlenre. Így persze mindkét csapat kénytelen lesz élesben focizni (az 1 pont nem sok, ezért oda kell tegyék magukat pl. a szigetországiaknak ellenünk...)
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Foci EB - 2016 Franciaország (Jún.10. - Júl.10.)

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Belgium - Olaszország 0:2

Csalódás a belgák játéka. Csapatként megbuktak, elképzelés nélkül passzolgattak, de rendre elfogytak a középpályán. Amikor pedig nem, akkor Lukaku volt szíves kihagyni minden helyzetüket. Remélem legközelebb már Origi kezd...
A taljánok - sztárok híján, csapatként nagyon működve - teljesen megérdemelten húzták be a 3 pontot. Gratula!
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Foci EB - 2016 Franciaország (Jún.10. - Júl.10.)

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Akkor mindent bele... az összes (eddig lejátszott) meccsről egy kis vélemény:

Albánia - Svájc 0:1

Svájc még megszívhatja, h nem rendezte le a lelkes albánokat több góllal. Ahogy az Origo-s fószer mondta. Ha a franciák és a románok több góllal tömik ki az albánokat, akkor már vabank a 3. helyről való továbbjutás (hiszen papíron már a két erősebbel kell játszani a svájciaknak)

Wales - Szlovákia 2:1

Engem meglepett a szlovákok egysíkú, kevés elképzeléssel teli játékuk. Gondoltam, hogy 3 pontjuk lesz a wales-iek ellen. Ehhez képest az egész meccsen kapaszkodtak, leszámítva a góljuk utáni perceket. Szinte minden középen akartak megoldani, de ott mások is nehezen fogják verni Wales-t.
A britek így kaptak ajándékba tőlük 3 pontot és lépéselőnybe kerültek velük szemben.

Anglia - Oroszország 1:1

Ha nincs az a pontrúgás, akkor Anglia még mindig nullára állna... Hodgson, hogy a túróba sikerült ezt az összeállítást megszülni? Brrr... unalmas meccsen ez jött ki a csoport két "favoritja" között.

Törökország - Horvátország 0:1

A jobb és sokkal több helyzetet kidolgozó csapat nyert. Persze ennyi kihagyott helyzet a későbbiekben megbosszulhatja magát...

Lengyelország - Észak-Írország 1:0

A polákok is megszenvedtek a lelkes britek ellen... mint mi :) Azért többet gondoltam a lengyelek játéka felől, de így is fontos három pontot hoztak.

Németország - Ukrajna 2:0

Ez a meccs ahogy két gólos német győzelemmel zárult, ugyanúgy lehetett volna akár 1:1 is. Az ukránok minden helyzetüket kihagyták, a németek pedig mindkétszer nagyon jó időben betaláltak. Sajnálom az ukránokat, szerintem magukat verték meg. A világbajnoknak pedig lesz még komolyabb megmérettetése, kiderül még mire képesek...

Spanyolország - Csehország 1:0

Nagyon kevés hiányzott a cseh pontszerzéshez, mondhatni balszerencse. De nem érdemelték volna meg, mert szinte csak romboltak, csalták a focit. A spanyolok sok helyzetet kihagytak, de csak győztesen hagyta el a pályát a FOCIZÓ csapat, köszönhetően Pique bólintásának.

Írország - Svédország 1:1

Két ellentétes félidő, nagyjából igazságos eredmény. Nekem nagyon tetszett az írek csupaszív játéka, csapatjátékban sokra képesek, de egyénileg limitáltak. A svédeknél kb. van 3 "sztár" (persze hogy van egy Ibrájuk) és ők is inkább egységben tudnak érvényesülni. Nem értem, miért voltak az északiak olyan defenzívek , ha komolyan tudnak presszionálni, mint a bekapott gól után? Avagy a britek miért "tojták" össze magukat a lőtt góljuk után?

(szumma ezidáig: jellemzően óvatos játékok, kevés góllal, eredményorientált csapatokkal - úgymond robbantani még senkinek sem sikerült - gondolom a 3. fordulóban lesznek kiélezett csapatok :) )
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Foci EB - 2016 Franciaország (Jún.10. - Júl.10.)

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Franciaország - Románia 2:1 (0:0)

A franciák belehaltak a szépségbe. Nagyot csináltak a románokból (akik jó részt pariban voltak velük) és egy gyönyörű egyéni teljesítménynek köszönhetően húzták be a kötelező 3 pontot. Lesz ez jobb és mint az egyik favorit - kell is hogy jobb legyen!
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Megj.: Ilyen offenzív palit mint Koman (aki ráadásul jó formában van) miért padoztat olyan sokáig az idióta Deschamp?!
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Foci EB - 2016 Franciaország (Jún.10. - Júl.10.)

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Ügyes vagy Roy, gratula! :)

Remélem minél többet itt leszek és belepofázok a jobbak dolgába ;)
(HAJRÁ MAGYAROK!!!)
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
Roy Jones Jr.
Tippjáték Champ' 2010.
HozzászólásokCOLON 722
CsatlakozottCOLON 2008-03-11 12:47:32

Foci EB - 2016 Franciaország (Jún.10. - Júl.10.)

Hozzászólás Szerző: Roy Jones Jr. »

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
"Vincere non é importante, é l'unica cosa che conta"
BUTTON_POST_REPLY