Legjobb film az ökölvívásról

Minden ami nem az oldallal és nem a profi ökölvívással kapcsolatos.
BUTTON_POST_REPLY
menyus
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 529
CsatlakozottCOLON 2002-10-19 22:31:03
Tartózkodási helyCOLON London

Re: Legjobb film az ökölvívásról

Hozzászólás Szerző: menyus »

nemtom ki hogy van vele, de én már nagyon várom:<br>http://www.youtube.com/watch?v=5Z9AhtVI ... %26quot%3B
miszter
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 2149
CsatlakozottCOLON 2005-02-27 16:57:43
Tartózkodási helyCOLON Balatonboglár

Re: Legjobb film az ökölvívásról

Hozzászólás Szerző: miszter »

[quote author=ogreface link=board=offtopic;num=1037265535;start=75#82 date=03/19/06 ť 19:20:39]"Nehéz kesztyűk" Papp Lacival![/quote]<br><br>A felét a napokban láttam a filmmúzeumban, és valóban jó is volt, tekintve, hogy az ötvenes-hatvanas években készült, és ez természetesen egy-két apróságon megmutatkozott.<br><br>Tegnap viszont szintén /félig/ megnéztem a német Max Schmelligről készített filmet, ami leszámítva az ökölvívó jeleneteteket, /amik full gyengék voltak/, tipikus amerikai tucat film volt. Ellenben a korrajz jobban segített megérteni az akkori világot.<br>
Mr. Tyll De La McVietta

www.vietta-tattoo.hu www.maiboglar.hu
kozi
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1389
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Re: Legjobb film az ökölvívásról

Hozzászólás Szerző: kozi »

A srác (Tony Jaa) új filmje a "Tom Yum Goong" még az Ong-Bak-nál is sokkal jobb (persze a bunyókra gondolok, a sztori itt is nulla). Szedjétek le, megéri.
http://www.worldbowlstour.com/

"ha választani kéne hogy melyiktől kapjak egy pofont, lehet hogy inkább sipostól kérnék"

CSAK A KISPEST!
BUBI
Kihívó
HozzászólásokCOLON 126
CsatlakozottCOLON 2005-03-08 19:08:31

Re: Legjobb film az ökölvívásról

Hozzászólás Szerző: BUBI »

Tyll![table][tr][td][/td][/tr][/table]Bocsi,de kijavítlak! :)[table][tr][td][/td][/tr][/table]ONG-BAK a Thai boksz harcosa a film címe pontosan.Tényleg jó film,nekem nagyon tetszett.Én is ajánlom mindenkinek!
miszter
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 2149
CsatlakozottCOLON 2005-02-27 16:57:43
Tartózkodási helyCOLON Balatonboglár

Re: Legjobb film az ökölvívásról

Hozzászólás Szerző: miszter »

Sorry,,,csak később, miután már megírtam ezt a kritikát, vettem észre, hogy van egy topik a bunyós filmeknek! Aki tudja, az helyezze át ezt a hozzászólásomat oda! Köszi széken! <br><br>Nemrégiben a neten láttam egy előzetest egy filmből, ami teljesen megragadt bennem. Nos, nem teljesen az ökölvívásról szól a film, de az utóbbi időben általam látott harcok közül ez elég jó, vagyis most ez a legjobb: A film címe Onk-Bak, és egy thai-boksz harcos útjáról szól egy ellopott szoborfej ügyében. <br><br>Maga a történet a végtelenségig gagyi, a lerágott csontok tucat tömkeleg sorozatterméke, gyakorlatilag egyetlen értékelhető szál sem található a filmben, se a sztoriban, sem a pozitív, illetve negatív karakterekben, sem semmiben. <br><br>Akár egy Van-Damme, vagy bármelyik akciószínész filmjének is lehetne a remékje, mert a negatív karakterek egy az egyben klónozva lettek a műfaj gyöngyszemeiből. (Eltorzult fejű, félig sem teljesen normális arckifejezésű, a végső pilanatban még feltámadó, előzőleg már megölt pszihopata elsőembere a gonosz pénzembernek, mint fő ellensége a hősnek, akivel az utolsó nagy élet-halálharcot meg kell vívni.) <br><br>Összességében az mondható, hogy egy sokadrangú tucatfilmet lát a néző, ám ami mégis jó benne, azok a bunyók. De azok nagyon! <br><br>A srác minden jelenete, mutatványa szépen kilassított, amely képek nem is ejtik ki a nézőt a cselekményből, hanem inkább arra szolgálnak, hogy a bravúrros pillanatokat az ember jobban megnézhesse. Nem tartottam sokra soha a thai bokszot, de rájöttem, hogy csupán az általam ismert illetők képességei alapján képzeltem annyira korlátoltnak ezt a fajta önvédelmet.  A filmben bemutatott teknikák nagyon szépen képre vannak víve, és bár nyiván előre koreagrafáltak, a kivitelezésüket még úgy sem lenne képes bárki megcsinálni. Természetesen azzal tisztában vagyok, hogy nem a főszereplő az egyetlen aki képes rá, de nyilván valami miatt ő kapta meg a szerepet. És nagyon jól csinálta a dolgát. Érdemes megnézni a filmet!  :)
Mr. Tyll De La McVietta

www.vietta-tattoo.hu www.maiboglar.hu
ogreface
Super Champ
HozzászólásokCOLON 709
CsatlakozottCOLON 2006-01-05 23:37:42

Re: Legjobb film az ökölvívásról

Hozzászólás Szerző: ogreface »

"Nehéz kesztyűk" Papp Lacival!
"A stresszhelyzetek elleni legjobb védekezés, ha az ember újra és újra az éber
nirvana állapotába hozza magát."
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: Legjobb film az ökölvívásról

Hozzászólás Szerző: PTM »

[quote author=berti link=board=offtopic;num=1037265535;start=75#80 date=02/17/06 ť 09:39:52]A Targetet én is láttam, sőt meg is volt évekig csak a Nővérem kölcsönadta kb. 10 éve, majd szólok neki, hogy kérdezzen rá: megnézték e már?... [/quote]<br><br> ;D Ez jó, nagyon jó...  ;D
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
berti
Super Champ
HozzászólásokCOLON 932
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 16:10:13
Tartózkodási helyCOLON Tatabánya

Re: Legjobb film az ökölvívásról

Hozzászólás Szerző: berti »

[quote author=dp link=board=offtopic;num=1037265535;start=75#78 date=02/15/06 ť 07:27:47]Épp Gene Hackman egyik filmjét kerestem (címe: Target/1985/, ha valaki tud róla bővebbet akkor írja már meg a mozi topicba) és láttam, hogy ő is forgatott már egy bokszról szóló filmet. A címe: Split Decisions. 1988-ban forgatták. Látta már valaki?<br><br>Kép[/quote]<br><br><br>A Targetet én is láttam, sőt meg is volt évekig csak a Nővérem kölcsönadta kb. 10 éve, majd szólok neki, hogy kérdezzen rá: megnézték e már?<br>Egyébként nagyon jó film. Ja a bővebb az mit jelent?
menyus
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 529
CsatlakozottCOLON 2002-10-19 22:31:03
Tartózkodási helyCOLON London

Re: Legjobb film az ökölvívásról

Hozzászólás Szerző: menyus »

[quote author=pleiades link=board=offtopic;num=1037265535;start=75#77 date=11/01/05 ť 20:17:20]Most néztem meg Micheal Mann Ali című filmjét. Örömmel javaslom mindenkinek. Az meg már csak hab a tortán, hogy kik játszanak benne  :)<br><br>Csak kedvcsinálónak (ha még nem írtátok volna): Joe Frazier szerepében James Toney, George Foreman szerepében Charles Shufford!<br><br>Jó film.[/quote]<br><br>Én is csak dícsérni tudom!!!<br><br>Ha valakinek nincs meg és kíváncsi rá, az illetékesek jóváhagyásával szívesen feltolom az ftp-re kiváló minőségben (avi - 2x 720mb)
dp
P4P
HozzászólásokCOLON 1237
CsatlakozottCOLON 2004-05-08 20:32:46
Tartózkodási helyCOLON Nyíregyháza
CONTACTCOLON

Re: Legjobb film az ökölvívásról

Hozzászólás Szerző: dp »

Épp Gene Hackman egyik filmjét kerestem (címe: Target/1985/, ha valaki tud róla bővebbet akkor írja már meg a mozi topicba) és láttam, hogy ő is forgatott már egy bokszról szóló filmet. A címe: Split Decisions. 1988-ban forgatták. Látta már valaki?<br><br>Kép
pleiades
Újonc
HozzászólásokCOLON 8
CsatlakozottCOLON 2003-10-28 08:40:06

Re: Legjobb film az ökölvívásról

Hozzászólás Szerző: pleiades »

Most néztem meg Micheal Mann Ali című filmjét. Örömmel javaslom mindenkinek. Az meg már csak hab a tortán, hogy kik játszanak benne  :)<br><br>Csak kedvcsinálónak (ha még nem írtátok volna): Joe Frazier szerepében James Toney, George Foreman szerepében Charles Shufford!<br><br>Jó film.
Nagypapi
Bajnok
HozzászólásokCOLON 315
CsatlakozottCOLON 2002-11-08 11:16:01

Re: Legjobb film az ökölvívásról

Hozzászólás Szerző: Nagypapi »

Ha valaki Shannon Briggs látványára vágyik, nézze meg A szállító 2-őt. Jason Statham persze kíméletlenül leveri, de akkor is.<br><br><br>A remény bajnoká-t én is láttam (rém buta a magyar cím nem?). <br>Kis érdekesség vele kapcsolatban: a főgonosz Max Baer-t alakító Craig Bierko volt az eredeti kiszemelt a Jóbarátok-bel Chandler szerepére (1994-ben), de lemondott a szerepről.
Öregember nem gyorsvonat.
Miskolci
P4P
HozzászólásokCOLON 1358
CsatlakozottCOLON 2005-08-26 21:03:22
Tartózkodási helyCOLON Miskolc-DIÓSGYŐR

Re: Legjobb film az ökölvívásról

Hozzászólás Szerző: Miskolci »

Ez a Remény bajnoka tényleg jó és tartalmas film.<br>Nem semmi történet.
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Legjobb film az ökölvívásról

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Megnéztem a Cinderella Man című filmet mely James Braddock életéről szól (életrajz a profiboksz.hu-n: http://www.profiboksz.hu/cikk.php?id=167 ). Mindenkinek csak ajánlani tudom, remek film.
"Mindenki a napra tör..."
Camo
Super Champ
HozzászólásokCOLON 728
CsatlakozottCOLON 2005-05-19 19:51:58

Re: Legjobb film az ökölvívásról

Hozzászólás Szerző: Camo »

Bár említés szintjén olvasható a topicban a Gladiator, de ennél többet érdemel. Nekem az egyik nagy kedvencem, mindannyiótoknak csak ajánlani tudom. Egy nagy ütőerővel megáldott fehér srác története, szerintem egészen izgalmasan tálalva.<br><br>Részletesebben itt olvashattok róla:<br><br>http://www.tvfilm.hu/tvfilm/index.php?f=leiras&fid=7776
Camo
Sztrego
P4P
HozzászólásokCOLON 1832
CsatlakozottCOLON 2005-03-03 01:10:52
Tartózkodási helyCOLON A tabella élén.

Re: Legjobb film az ökölvívásról

Hozzászólás Szerző: Sztrego »

A legjobb Bokszfilm a Bombajó bokszoló!  ;D
berti
Super Champ
HozzászólásokCOLON 932
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 16:10:13
Tartózkodási helyCOLON Tatabánya

Re: Legjobb film az ökölvívásról

Hozzászólás Szerző: berti »

Hajdanán kerestem a neten egy olasz filmsorozatot az Egy római nyár 1936 címmel. Na most megtaláltam:<br><br>http://www.imdb.com/title/tt0159325/<br>
Avatar
edge
Tippjáték Champ' 2008.
HozzászólásokCOLON 2156
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: Legjobb film az ökölvívásról

Hozzászólás Szerző: edge »

Nem volt rossz a Million Dollar Baby, de többet vártam tõle (valszeg pont a sok Oscar miatt). A bunyók tényleg nagyon jól meg voltak csinálva, Lucia Rijker (http://www.boxrec.com/boxer_display.php?boxer_id=018459) játssza a "nagy" ellenfelet. A sztori viszont annyira nem fogott meg. Egy igen jó film, de nálam több másik is megelõzi a tavalyi választékból. Bokszrajongóknak azért kötelezõ darab :).
Christ I'm a sidewinder I'm a California King
supras
P4P
HozzászólásokCOLON 1108
CsatlakozottCOLON 2003-09-16 22:17:22
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Legjobb film az ökölvívásról

Hozzászólás Szerző: supras »

na kíváncsi leszek.<br><br>Egyébként az HBO végre leadja a verhetetlent
kozi
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1389
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Re: Legjobb film az ökölvívásról

Hozzászólás Szerző: kozi »

Megnéztem a tegnapi Oscar-dij átadáson taroló "Million Dollar Baby" című filmet. Egyszerüen fogom értékelni: nagyon tetszett :). Eastwood, Freeman és Swank is kiváloan játszik, nagyon ügyesen megtanult bokszolni a szinésznő, és a bokszjeleneteket is sokkal valósághübbek mint pl a Rockyban. Kitünő dráma, jó sztori, jól elkészitett bunyók. Mindenkinek csak ajánlani tudom.
http://www.worldbowlstour.com/

"ha választani kéne hogy melyiktől kapjak egy pofont, lehet hogy inkább sipostól kérnék"

CSAK A KISPEST!
BUTTON_POST_REPLY