Foci EB - 2012 Lengyelország - Ukrajna (Jún.8. - Júl.1.)

Minden ami nem az oldallal és nem a profi ökölvívással kapcsolatos.
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Portugália - Dánia 3:2

A dánok nagyon nem akartak semmit sem focizni, gondolták úgy is a portugáloknak kell futni az eredmény után... aztán kettő után átgondolták és kérdésessé tették a végeredmény kialakulását. Hogy megérdemelték-e a luszitánok az utolsó percekben szerzett "fordulatos" győzelmüket? Igen. Többet tettek le az asztalra és végig a dánok futottak az eredmény után.
Persze Ronaldo betlije sem volt piskóta... :P


Németország - Hollandia 2:1

Gomes jutalomjátéka és a német csapat - csapatjátéka. Fontos. A hollandok sehol sem voltak :(
Robben öncélúsága, Sneijder durcasága, Stekelenburg betlije, Heitinga és van der Wiel durvaságai, a nélkülözött van der Vaart és Huntelaar eseménytelensége, Affelay semmitcsinálása... miről beszélünk? :shock:
van Persie egyéni teljesítménye szép volt (és bekavart a meccsen), de csak ennyinek örülhettek a narancsosok.
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
Roy Jones Jr.
Tippjáték Champ' 2010.
HozzászólásokCOLON 722
CsatlakozottCOLON 2008-03-11 12:47:32

Hozzászólás Szerző: Roy Jones Jr. »

Teljesen igazad van, Grab, két totál felejthető meccs volt.

Én bevallom őszintén sima orosz győzelmet vártam az első körös produkcióikat látván, de úgy látszik, ha Arshavint ki tudja venni az ellenfél a játékból, akkor nincs már meg bennük az átütőerő.

A csehek viszont szépen felnőttek a feladathoz a vereségük után. A lengyelekkel nagy meccsük lesz a továbbjutásért...
"Vincere non é importante, é l'unica cosa che conta"
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Csehország - Görögország 2:1

Ez a meccs sem ütötte meg az EB szintjét. Pár szép egyéni megoldás, bakik, javában unalom. Az a meccs amelyik nem szögezi oda az embert a tv elé, nem sokat ér. Ez olyan volt...
Nálam egyik csapat sem érdemelné meg a továbbjutást. Valszeg a cseh - lengyel derbi lesz a tuti a második továbbjutóért. Az esti meccs csak jobb lehet. :wink:

Lengyelország - Oroszország 1:1

Ez elég csendes lefolyású presztízscsata volt. Többet vártam, főleg a ruszkiktól. A gólok szépek voltak és ennyi. Persze ha megverik a görögöket, akkor csoportelsőként mennek tovább. A lengyeleknek pedig le kell szállni az egy gól és döntetlen stílusról, mert egy újabb remi esetén a csehek mennek tovább.
A hozzászólást 2012 alkalommal szerkesztették, utoljára 1 grabanc-kor.
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Most így éjszaka egy megállapítás (de lehet, h holnap visszaszívom :D)

A mutatott játék képe alapján esélye a spanyol, az olasz és az orosz csapatnak van, ja meg a németnek (esetleg).
A többi sötét LÓ! :D




rocchia írtaCOLONEgy kis összesítés az 1. kör után:

A Lengyelország - Görögország 1:1 (1:0) (Lewandowski 17' --- Salpingidis 51')
A Oroszország - Csehország 4:1 (2:0) (Dzagoev 15' 79', Shirokov 24', Pavlyuchenko 82' --- Pilar 52')

B Hollandia - Dánia 0:1 (0:1) (Krohn-Dehli 24')
B Németország - Portugália 1:0 (0:0) (Gomez 72')

C Spanyolország - Olaszország 1:1 (0:0) (Fabregas 64' --- Di Natale 61')
C Írország - Horvátország 1:3 (1:2) (St. Ledger 19' --- Mandzukic 3' 48', Jelavic 43')

D Franciaország - Anglia 1:1 (1:1) (Nasri 39' --- Lescott 30')
D Ukrajna - Svédország 2:1 (0:0) (Shevchenko 55' 61' --- Ibrahimovic 52')
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
Roy Jones Jr.
Tippjáték Champ' 2010.
HozzászólásokCOLON 722
CsatlakozottCOLON 2008-03-11 12:47:32

Hozzászólás Szerző: Roy Jones Jr. »

Egy kis összesítés az 1. kör után:

A Lengyelország - Görögország 1:1 (1:0) (Lewandowski 17' --- Salpingidis 51')
A Oroszország - Csehország 4:1 (2:0) (Dzagoev 15' 79', Shirokov 24', Pavlyuchenko 82' --- Pilar 52')

B Hollandia - Dánia 0:1 (0:1) (Krohn-Dehli 24')
B Németország - Portugália 1:0 (0:0) (Gomez 72')

C Spanyolország - Olaszország 1:1 (0:0) (Fabregas 64' --- Di Natale 61')
C Írország - Horvátország 1:3 (1:2) (St. Ledger 19' --- Mandzukic 3' 48', Jelavic 43')

D Franciaország - Anglia 1:1 (1:1) (Nasri 39' --- Lescott 30')
D Ukrajna - Svédország 2:1 (0:0) (Shevchenko 55' 61' --- Ibrahimovic 52')
"Vincere non é importante, é l'unica cosa che conta"
Roy Jones Jr.
Tippjáték Champ' 2010.
HozzászólásokCOLON 722
CsatlakozottCOLON 2008-03-11 12:47:32

Hozzászólás Szerző: Roy Jones Jr. »

FRA-ENG

Én alapvetően a franciákra vagyok dühös, mert azon nem nagyon lehet csodálkozni, hogy az angoloknak Rooney nélkül nagyon halovány a támadójátéka. Nekik nem is nagyon volt itt más céljuk, csak hogy egy korrekt eredményt kihozzanak.

A franciáknak meg illett volna többet produkálni ez ellen mérsékelt angol válogatott ellen, csakhogy a felállt védelemmel nem nagyon boldogultak, illetve egyszer, amikor Nasri betalált. Ezen kívül szerintem aggodalomra adhat okot Lloris néhány megmozdulása is, mert a gólban nyakig benne volt és előtte Milner helyzeténél is rosszul jött ki és csak a véletlenen múlott, hogy az angol játékos már nem tudta kapu felé irányítani a labdát miután eltolta mellette.


UKR-SWE

A svédek veszélyesebbek voltak az 1. félidőben, pl. Ibrahimovic kapufára fejelt labdájára gondolok és nem is lehetett csodálkozni, amikor megszerezték a vezetést, de aztán Shevchenko-nak kétszer csak odatekerték a labdát a fejére a röviden és odalett a svéd előny. Aztán a svédek a végén legalább kétszer egyenlíthettek volna nagy helyzetben (Elm, aztán Mellberg), de nem tették meg...
Szerintem az amúgy mindenképp észrevehető a svédeknél, hogy most sokkal jobb focit játszanak ezzel a jóval támadóbb formációval, mint korábban Lars Lagerbäck alatt.
"Vincere non é importante, é l'unica cosa che conta"
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Miskolci írtaCOLONMeglepődnék ha a két kicsi bele tudna köpni a nagyok levesébe.

Ahogy elnéztem a két "nagyot", a meglepődést akár el is kezdheted... :wink:
Szerintem lesz itt még hoppácska... :P
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
Miskolci
P4P
HozzászólásokCOLON 1358
CsatlakozottCOLON 2005-08-26 21:03:22
Tartózkodási helyCOLON Miskolc-DIÓSGYŐR

Hozzászólás Szerző: Miskolci »

A francia angol meccs minden várakozst alul múlt. Nyilván mind a ketten úgy kalkulálnak, hogy majd jól elverik az ukránokat és sévdeket egyaránt. Mind a ketten bíznak abban, hogy több góllal nyernek mint a másik. De irtózatos, hogy ezt a leszarom stílust a pályára is kivitték. Olyan iram volt mint valami megye 1-es meccsen. A meccs felében a francia védők a félpálya vonalánál álltak egy helyben és passzolgatták egymásközt a labdát.

Ukrán Svéd meccsen nagyon örültem Scheva "jutalomjátékának". Gyerekkorom kedvenc labdarugója volt és ha foci volt a grundon vagy feladóztunk sokszor kiosztottuk ki kicsoda akar lenni. Hát én mindig Shevchenko akartam lenni. Az első félidő itt is felejtős volt, viszont a második nagyon szórakoztatóra sikeredett. Nem számítottam csodára a svédektől, de azt hittem ennél többre lesznek képesek. Meglepődnék ha a két kicsi bele tudna köpni a nagyok levesébe.
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Ukrajna - Svédország 2:1

Ez az eredmény simán benne van egy selejtező meccs valamelyikében.
De most? Ez kevés az északi alakulattól...

A mai meccs Andrej Sevcsenko jutalomjátéka volt. Ennyi.
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Blackpanther írtaCOLONFantomast nem ismeri fel a riporter... :roll:
Black-i... ennyi tellett tőled? Gyere és nyilatkozz.

Egyébként a kölöknek mondtam pont, h nézd már ott van Fantomas... (szerintem szellentése sincs, h ki ő? :wink: )

Most a Metzner vagy milyen Tamás tuggya??
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
Blackpanther
Super Champ
HozzászólásokCOLON 967
CsatlakozottCOLON 2006-01-02 18:54:48

Hozzászólás Szerző: Blackpanther »

Fantomast nem ismeri fel a riporter... :roll:
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Franciaország - Anglia 1:1

Brrr... ez is gyönge produkció volt. Nem tudom eldönteni, hogy mi volt sz@rabb; az iram, a színvonal vagy mindkettő?!

Mert két csapat tud tisztességes döntetlent is játszani (olasz - spanyol és lengyel - görög). De ezek?! Felháborítóan ötlettelen, elképzelés nélküli játékkal csak palira vették a fizető nézőket (és pl. engem is, mert kéredzkedtem a melóhelyről, h az elejétől láthassam ezt a 90 perc pofátlanságot :twisted: )
Már az egyéni értékelésekre ki sem térek... :?
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
Roy Jones Jr.
Tippjáték Champ' 2010.
HozzászólásokCOLON 722
CsatlakozottCOLON 2008-03-11 12:47:32

Hozzászólás Szerző: Roy Jones Jr. »

Miskolci írtaCOLONBalotellinek az a haszna, hogy fárassza a védőket. Jó fizikumú erőszakos gyerek aki ellen nem jó játszani. Focizni nemigen tud ezen a szinten, de erre tényleg jó.
Balotellinek ezen a meccsen nem volt semmi haszna, egyszerűen nem volt kedve játszani! Viszont ilyen játékosra szerintem nincs szükség a keretben sem, nem még a kezdőben, aki a világbajnok elleni nyitómeccsre sem tud felpörögni, nem hajt, nem küzd!

Egyébként az erőcsatárok vannak arra, hogy fárasszák a védőket, de Balotelli szerintem nem igazán az, legalábbis amíg a Serie A-ban játszott pont a gyorsasága és a kiszámíthatatlansága volt az erőssége és technikailag is jóval képzettebb egy tipikus erőcsatárnál. Ahhoz, hogy védőket fárasszon sokkal inkább kellene egy Luca Toni-s vagy Christian Vieri-s fizikummal rendelkezni, mert ők tényleg igazi erőcsatárok voltak.

A tegnapi meccsen mindenesetre egyetlen értelmes megmozdulása nem volt Balotellinek, passzolni 5 méterre sem tudott normálisan, amit meg az oldalvonal melletti labdaszerzése után mutatott, hogy a 16-oson belülre begyalogolva sem volt szándéka lőni vagy bármit csinálni (lassításból lehetett látni) és Ramos úgy szerelhette hátulról, mint egy amatőrt, szóval ezek után remélem el lesz felejtve azt EB-n...

Ami az olaszok játékát illeti, én is elégedett vagyok azzal, amit a meccsen mutattak, ami elsősorban szerintem annak volt köszönhető, hogy a Juve 3-5-2-es formációjában játszottak, így a kezdőben az 5 Juvés mezőnyjátékos összeszokottsága nagy stabilitást adott a csapatnak. Bár volt egy-két hajmeresztő hiba, mint amikor Torrest kiugratták, vagy amikor Fabregas a góljánál annyira üresen maradt, azért nem nagyon hagytak teret a spanyoloknak a tili-tolira és még támadásra is futotta az erejükből, sőt 1:1 után sem játszottak bunkervédekezést, mint mondjuk a dánok egész meccsen a hollandok ellen...
A hozzászólást 2012 alkalommal szerkesztették, utoljára 1 Roy Jones Jr.-kor.
"Vincere non é importante, é l'unica cosa che conta"
Miskolci
P4P
HozzászólásokCOLON 1358
CsatlakozottCOLON 2005-08-26 21:03:22
Tartózkodási helyCOLON Miskolc-DIÓSGYŐR

Hozzászólás Szerző: Miskolci »

Balotellinek az a haszna, hogy fárassza a védőket. Jó fizikumú erőszakos gyerek aki ellen nem jó játszani. Focizni nemigen tud ezen a szinten, de erre tényleg jó. Ha néztek nb1-es meccset olyan mint Diósgyőrben Seydi.:D Megdolgozza a védelmet, aztán be áll Di natale aki viszont nagyon jó, csak nem bír már végig egy ilyen szintű meccset és lő pár gólt. Cassano lecserélésével nem értettem egyet. A meccs jó volt és nem éreztem, hogy alárendelt lett volna az olasz csapat. Egy fiatal Del Piero nagyon kéne, akkor tuti döntőig menetelnének, de kezdésnek ezt nagyon jónak érzem.

A horvát ír meccsnek csak a második félidejét láttam. Ott a horvátok sokkal jobbak voltak, de nagyon kényelmesen fociztak hátul elég sok védelmi hibával, amit a két nagy csapat szerintem könnyen megbosszulhat.
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Spanyolország - Olaszország 1:1

Balotelli tényleg menjen a p.csába, a helyzetét nyugdíjas tempóban kihagyja, összeszed egy sárgát, utána meg elterpeszkedve méltatlankodik a kispadon. Be sem állítottam volna... brrr

A nagyok csatája egyáltalán nem békés, de döntetlent hozott. Mindkét csapat nyerhetett volna, de azért az eszpannyák inkább. Csak hát elég sokat körülményeskedtek és idő kellett mire rájöttek, hogy az olaszok sokkal jobban fel vannak húzva az jó eredményre mint ők... Torres kapásból eldönthette volna a meccset, lehet, h annyit fog érni mint Balotelli? Meg lesznek vele 11-en? :)
Persze jó kis meccs volt, soha rosszabbat.

-------------------------------------------------------------------------------------

Horvátország - Írország 3:1

Papírforma győzelem, a horvátok annyit adtak ki magukból, amennyi szükséges volt a 3 ponthoz. Most lépéselőnyben vannak, de nehogy megbosszulja magát, h "csak" 3-at vágtak az íreknek. A spanyolok többet fognak és az olaszok is lőhetne ennyit vagy többet az íreknek. Akkor pedig ha gólarány dönt - veszélybe kerülhet a továbbjutásuk.
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
Roy Jones Jr.
Tippjáték Champ' 2010.
HozzászólásokCOLON 722
CsatlakozottCOLON 2008-03-11 12:47:32

Hozzászólás Szerző: Roy Jones Jr. »

Soha rosszabb 1:1-es meccset! Remélem Prandelli nem fog többet valami érthetetlen késztetést érezni arra, hogy ezt a önelégült, harcolni képtelen Balotellit a kezdőbe tegye...
"Vincere non é importante, é l'unica cosa che conta"
Miskolci
P4P
HozzászólásokCOLON 1358
CsatlakozottCOLON 2005-08-26 21:03:22
Tartózkodási helyCOLON Miskolc-DIÓSGYŐR

Hozzászólás Szerző: Miskolci »

A tegnap kis meglepetéssel szolgált. Így nagyon érdekes lesz ez a csoport. Dánia tett arról, hogy izgalmas legyen. Portugália és Hollandia is győzelmi kényszerben fog játszani és valószínűleg azon a meccsen sok minden el fog dőlni. A németekben csalódtam egyébként. Van nekem 98-ig visszavezethető olyan "statisztika" a fejemben, hogy ha a német válogatott a mellét döngeti akkor besül a világversenyen. 98-ban jött az európabajnok és lefüstölt, 2004-ben szintén azt nyilatkozták, hogy nyerni jöttek a csoportból sem mentek tovább. 2002-ben olyanokat mondtak a szakértők, hogy ez a német válogatott harmatgyenge, egy ezüst érem jutott nekik, és a hazai rendezésű vb-re se álltak oda nagy mellénnyel akkor is kellemesen csalódhattak a szurkolók. Szóval kiváncsi leszek most mire viszik. Egy meccsből nehéz következtetni, nem is szabad, de ez alapján nekem nem tűnt valami bivalyerős csapatnak a német sem. A világranglistán a dánok pedig beelőzik Portugáliát. Én szeretem a cinderella sztorikat(kivéve, ha azt az olaszok ellen írják), hátha megint a dánok szolgáltatják ezt a jónépnek.
A ma délutáni spanyol-olasz lesz az első csúcsrangadó az eb-n. Az olaszoknak jó szokása a gyenge kezdés és a spanyolok nagyon erősnek tűnnek, remélem azért helyt áll a squadra azzura. Egy x-el most kiegyeznék. :lol:
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

rocchia írtaCOLONA Német-Portugálon nagyon jó meccset és sok gólt várok!
Hát a németek a portugálok mellé ernyedtek. A luszitánok nem mernek kinyílni, de ezzel pont ölik a németek támadókedvét, tehát a toekoem tudja... :roll:
Ha még a naracsgépezetnek szurkolok :wink: , akkor egy vastag (izé vékony) döntetlen 0:0 dukál nálam. De jó meccset szeretnék, kinyílt védelmekkel (álmodik a nyomor) és sok góllal!

Na bakker a németek vannak lépéselőnyben, többet is tettek a győzelemért. No meg a dánok is lépéselőnyben vannak :lol:

-------------------------------------------------------------------------------------

Viszont ott tartok, h jó szívvel már csak Gundit viselem el a közvetítői állás mögött... :?
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
Roy Jones Jr.
Tippjáték Champ' 2010.
HozzászólásokCOLON 722
CsatlakozottCOLON 2008-03-11 12:47:32

Hozzászólás Szerző: Roy Jones Jr. »

A Német-Portugálon nagyon jó meccset és sok gólt várok!
"Vincere non é importante, é l'unica cosa che conta"
Roy Jones Jr.
Tippjáték Champ' 2010.
HozzászólásokCOLON 722
CsatlakozottCOLON 2008-03-11 12:47:32

Hozzászólás Szerző: Roy Jones Jr. »

Engem azért komolyan meglepett ez az eredmény, mert a dánokat tétmeccsen sose szórta meg senki, ergo nagyon masszív a védelmük, de azért azt nem gondoltam volna, hogy egy vagy két gólt nem sikerül azért bepréselni nekik.

Olyan igazi ziccert vagy ajtó-ablak szituációt sem sikerült kialakítaniuk, inkább csak ilyen helyzetecskékig jutottak, meg messziről lövöldöztek, de mind fölé- vagy mellé szállt.

A 2. félidőben meg egyre görcsösebbé váltak folyamatosan, már a helyzetkihasználásig se jutottak el, hiszen az utolsó passzok se sikerültek. Fáradtak és fásultak voltak szerintem, rengeteg játékosuk nagyon kemény kupaszezonnal a lábukban...

Innentől nagyon nehéz lesz a helyzetük, hát majd meglátjuk mi lesz velük...
"Vincere non é importante, é l'unica cosa che conta"
BUTTON_POST_REPLY