Foci EB - 2012 Lengyelország - Ukrajna (Jún.8. - Júl.1.)

Minden ami nem az oldallal és nem a profi ökölvívással kapcsolatos.
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Manapság annyi minden lát napvilágot, hogy mit hogy kellett volna csinálni, ha valamelyik alakulat oda szeretett volna érni (ahová a spanyolok) :roll:

Papírforma : meglepetés = Izééé... 6:2

(csak és kizárólag a portugálok és az olaszok érhettek volna oda... oda?)

Szerintem nem volt valami nívós eb mutatvány... sok gyenge meccs, pár kiélezettebb, alig meglepetés...

(hajrá dél-amerika) :wink:
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Roy!

Pedig igyekeztem nem erősen fogalmazni, sőt még dicsértem is őket :) Csak Te olyan telhetetlen vagy :P mert azt gondoltad velem együtt, hogy fogható az eszpannya alakulat. Persze jött a kijózanodás, de még attól is rosszabb, mert ez a talján brigád nem a németek elleni volt. Csak nevekben. Persze lehet, hogy a spanyolok nem adtak teret (labdát) az olaszok felvillanós játékának.

Mindenesetre nem fikázni akarom őket, inkább próbálom reálisan nézni a mutatványukat.

Említed a sérülést és hogy onnantól tíz emberrel voltak kénytelenek játszani? Előtte nem tűnt fel, hogy a spanyolok ezt a helyzetet amúgy is kialakították ha kellett? Mentálisan gyorsan az olaszok fölé nőttek, csak arra kellett várniuk (főleg 1:0 után), hogy mikor ugrik az olasz nyuszi? No az nem ugrott. Erre - ritmusváltás és - állva hagyták őket a Xavi&Jordi Alba összjáték utáni góllal. Na az nem csupán szemet gyönyörködtető volt, hanem demoralizáló is. Ha addig az olaszok hittek, utána már nem. A 10 emberre fogyatkozást követően pedig tényleg már csak a zuhanyt várták az öltözőben. Most is úgy érzem, ők lejátszották a döntőt már az elődöntőben. De ott is maradtak.

http://mno.hu/fourfourtwo_eb_2012/de-ro ... ni-1088064

-------------------------------------------------------------------------------

Más: szerinted lesz valami a közös meccsnézésből? Mert bazira nem "ugrik" senki. Nem is olvassák a fórumot?! :roll:






rocchia írtaCOLONAzért én nagyon erősnek érzem a kritikádat az olaszok felé, Grab!

Az olaszok a 60.perctől fogva 10 emberrel játszottak, mert nem tudták már lecserélni a lesérült Thiago Mottát, enélkül nem valószínű, hogy 4:0 lett volna...

Szerintem a spanyolok egyszerűen más sebességben fociztak és az olaszok nem tudtak ezzel mit kezdeni. Ezen kívül a spanyolok középpályája nem nagyon hagyta élni az olaszt, ezért nem is ment most annyira a támadásépítés, mint a németek ellen, de még inkább nem tudták megakadályozni, hogy a spanyolok átmenjenek rajtuk és nagy sebességgel érkezzenek a játékosok a kapu elé, amiket már nem tudtak felvenni az olasz védők egyáltalán. Ez volt Jordi Alba góljánál is, ahogy Dárdai is mondta...

Egyébként lehetne beszélni megint Balotelliról is, hogy ez-e az igazi Balotelli inkább vagy a németek elleni, mert ha valaki, hát ő abszolút betlizett ezen a meccsen, megint hozta azt a formát, ami miatt az EB elején állandóan le lett cserélve, teljesen veszélytelen volt Casillas kapujára, emellett megint vagy féltucat labdát adott el mezőnyben, mert képtelen volt 5 méterre a csapattársához passzolni...
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
Roy Jones Jr.
Tippjáték Champ' 2010.
HozzászólásokCOLON 722
CsatlakozottCOLON 2008-03-11 12:47:32

Hozzászólás Szerző: Roy Jones Jr. »

Azért én nagyon erősnek érzem a kritikádat az olaszok felé, Grab!

Az olaszok a 60.perctől fogva 10 emberrel játszottak, mert nem tudták már lecserélni a lesérült Thiago Mottát, enélkül nem valószínű, hogy 4:0 lett volna...

Szerintem a spanyolok egyszerűen más sebességben fociztak és az olaszok nem tudtak ezzel mit kezdeni. Ezen kívül a spanyolok középpályája nem nagyon hagyta élni az olaszt, ezért nem is ment most annyira a támadásépítés, mint a németek ellen, de még inkább nem tudták megakadályozni, hogy a spanyolok átmenjenek rajtuk és nagy sebességgel érkezzenek a játékosok a kapu elé, amiket már nem tudtak felvenni az olasz védők egyáltalán. Ez volt Jordi Alba góljánál is, ahogy Dárdai is mondta...

Egyébként lehetne beszélni megint Balotelliról is, hogy ez-e az igazi Balotelli inkább vagy a németek elleni, mert ha valaki, hát ő abszolút betlizett ezen a meccsen, megint hozta azt a formát, ami miatt az EB elején állandóan le lett cserélve, teljesen veszélytelen volt Casillas kapujára, emellett megint vagy féltucat labdát adott el mezőnyben, mert képtelen volt 5 méterre a csapattársához passzolni...
"Vincere non é importante, é l'unica cosa che conta"
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

2012. Európa-bajnoki döntő:

Spanyolország - Olaszország 4:0

Betli a javából... nálam gombócból is shock.
Maradjunk annyiban, hogy a ruszkik elleni 0:3 után kifejezetten meglepetés hogy a taljánok a döntőig jutottak. Nem gondoltam volna, mint nem gondoltam volna, hogy ekkora csapás éri őket a fináléban :(

Rövid idő elteltével az volt az elgondolásom, hogy megelégedtek a döntőbe jutással és itt majd lesz valahogy. Lett. Nem is kevés. Elképzelés nélkül, a gatyában bogyókkal kaptak két olyan gólt, amit a németek elleni derbin elkerültek. A bekapott gólok után feltámadtak, aztán visszaültek az ezüstérmesek trónjára ( :shock: :? ). Tényleg csak a spanyolokon múlott, h milyen arányú lesz a vereségük.
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Legalább a döntőt Gundi közvetíti... ennyi eszük azért volt a királyiban... :wink:
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
Blackpanther
Super Champ
HozzászólásokCOLON 967
CsatlakozottCOLON 2006-01-02 18:54:48

Hozzászólás Szerző: Blackpanther »

grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Jön a megismételt derbi az első fordulóból...

... csak ez itt már a döntő! :)

http://player.hu/sport-egeszseg/eselyla ... z-olaszok/

avagy

http://www.origo.hu/foci-eb-2012/201207 ... menet.html

esetleg

http://sportgeza.hu/futball/2012/eb/cik ... _a_donton/

a hab a tortán...

http://sport.hir24.hu/foci-eb-2012/2012 ... -dontoben/

Ez mondjuk meglepett és nem azért, mert rossz bíró lenne, sőt...

...de 1. ibériai - nekik fúj 2. a spanyolok verték ki a nemzeti 11-ét - ellenük fúj 3. átlendül a paci túloldalára és bizonyítandó, hogy nem haragszik - az olaszok ellen fúj... (közben Kassai kiesése után, ő rá gondoltam döntőt vezetni :P ) Most mi lesz itt??? :wink:

Remélem az összecsapás nem egy bazi nagy taktikai tili-toli lesz, döntetlennel és a végén büntetőkkel.
Maradok tisztelettel:Forza Italia!!!
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Olaszország - Németország 2:1

Na még sem igaz, h akinek én szurkolok, az megy a lecsóba... :wink: :D
Meglepetés? Nekem nem. Azt láttam a digókon, hogy meccsről meccsre fejlődőképesek és "hajlandóak" támadni is. Okos ötlet, hiszen ezzel meglepték a dajcsokat, akiknek volt kétszer 10 percük félidőnként (az elején), amivel ugyan el is dönthették volna e meccset, de?
Tényleg nagyon nem ment a németeknek, időnként mint ha 21 kék mezes lett volna a pályán. A 22. német, aki rossz helyre adja a lasztit... :P Élesebbek voltak az olaszok, jobban akartak, gyorsabban értek oda a labdához, nem ismertek elveszett labdát... blablabla :D

Szép az illúzió, de valljuk be - kellett a tompa német alakulat az eredményhez.

-----------------------------------------------------------------------------------

http://mno.hu/fourfourtwo_eb_2012/lehet ... ol-1087301

Így is lehet, hogy mélyen a zsebükbe nyúlnak az illetékesek, hogy a kapitány szépen maradjon, de ha az olaszok esetleg nyernek is???
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
Roy Jones Jr.
Tippjáték Champ' 2010.
HozzászólásokCOLON 722
CsatlakozottCOLON 2008-03-11 12:47:32

Hozzászólás Szerző: Roy Jones Jr. »

Hát, szívesen lehúzom bármikor az olaszokat vagy Balotellit, ha aztán a döntőig jutnak, de a ruszkik elleni 0:3 után azt gondoltam, a horvátokat nem lesz könnyű megelőzni, a spanyolokat meg amúgyis esélytelen.

De csak sikerült továbbjutniuk a csoportból, az angolok ellen nem is izgultam semmit, valahogy nem tudtam elképzelni, hogy kieshetnének ellenük, a németektől jobban tartottam, de hála Istennek a németeknek nem megy az olaszok ellen...

Az 1. gól elsősorban Cassano érdeme, persze Balotellinek is ott kellett lennie és előnybe is kellett kerülnie a védőjéhez képest, a 2. gólt meg kegyetlenül bevarrta Mario, az igazi klasszis megoldás volt. Mondjuk az utolsó pillanatban lőtte el ezt is... :)

Remélem a spanyolok ellen a döntőben is ugyanolyan bátran fognak támadni, ahogy eddig...
"Vincere non é importante, é l'unica cosa che conta"
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Spanyolország - Portugália 0:0 (11-esekkel 4:2)

Spanyolok a döntőben (ahogy azt lehetett is várni... na pont ezt unom :? )

Tegnap este nézhettünk egy ibériai nagy nullát... azaz kettőt. Kevés esemény, kihagyott helyzetek (na nem sok!), rengeteg hiba, dekoncentráltság, izgalom max. a 11-eseknél. Ez mindkét csapatra vonatkozik rendesen. A spanyolok meglepő módon alig tudtak felpörögni, de azokkal a helyzeti előnyökkel sem tudtak semmit sem kezdeni. Rábízták magukat a végső lutrira, persze bejött nekik, mert jó csapatnak szerencséje is szokott lenni. A portugálok ugyan kicsit tényleg másképp áltak a spanyolokhoz mint a többiek, de leginkább ez is csak rombolásra, "támadásölésre" volt elég. A kevés helyzetüket ők is elpuskázták, rábízták magukat a büntetőkre... meg is lettek büntetve, főleg Ronaldo :lol: Ott állt úgy a kényszermosolyával, leforrázva, hogy rá már nem került sor :lol: (azért ez cida nem?)
Természetesen már megint az esélytelenebbnek szurkoltam, de be kell vallani, ettől több kell, hogy egy hispán válogatottat legyőzzenek. Ez a meccs most inkább a spanyolok kritikája volt szerintem.
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Egy kis előzetes latolgatás... :wink:



Spanyolország - Portugália

A hispánok bazi technikásak és a jelenlegi rövidpasszos, üres térbe futtatásos játékukkal "kicsinálnak" mindenkit. Mint a Barca. Persze itt meg kell oldani Messi nélkül, aki képes külön is "játszani" (szerencsére már az argentínoszoknál is :wink: ) és meccseket nyerni. Rengeteg nyerő játékosuk van (a kiszolgáló személyzethez tartozó, kissé szürke X.A. is hazaküldte a frencseket), sokan zavarba hozhatják a portugálokat.

A portugáloknak végre el kéne hinni, hogy "európa braziljai" és úgy is kéne játszani. Csapatban szerintem nem gyengébbek a spanyoloknál, de olyan ember aki képes meccset eldönteni, csak egy van. Ez kevés az eszpannyákhoz viszonyítva, ahol többen is képesek erre. Ronaldo-t ha kiveszik a játékból (sajnos a mentalitása miatt sanszos), akkor ki viszi a csapatukat tovább? Jellemző , hogy nem győzik összefoltozni az eddig (egy szép gólt elérő, de) gyakorlatilag betliző Postiga-t.
Barátom mondta, hogy érdekes lesz, mikor a Real Madrid találkozik saját magával... :D

A negyeddöntőkben a papírforma érvényesült (még az olasz is!), valószínű, hogy itt is a spanyolok jutnak tovább. Persze én egy megátalkodott drukker vagyok és természetesen a portugálokért szorítok! :wink:
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
Roy Jones Jr.
Tippjáték Champ' 2010.
HozzászólásokCOLON 722
CsatlakozottCOLON 2008-03-11 12:47:32

Hozzászólás Szerző: Roy Jones Jr. »

Az 1. félidő még elég jó volt, a másodikban viszont eléggé leültek a dolgok. Mindenesetre azt egy angol szurkoló sem vitathatja, hogy az olaszok egész meccsen sokkal jobban akarták a győzelmet. Ez jól lemérhető a kapuralövési arányban is (25:8 az olaszoknak)...

Ahhoz képest, hogy az angolok nagyon jól tudták, hogy a 11-espárbaj nem szokott nekik kedvezni, a hosszabbításban mégis mindent megtettek annak érdekében a saját részükről, hogy az legyen...
"Vincere non é importante, é l'unica cosa che conta"
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Rendes játékidőben:

Olaszország - Anglia (fordulatos) 0:0
(ahogy sokan megjósolták)

Jönnek a mindent eldöntő 11-esek... :shock:

Olaszország - Anglia 4:2
(nem bántam volna ha ez az eredmény a rendes játékidőben alakul ki, mert volt rá sansz)
Csóri britek, ezt a büntetőpárbajt nem nekik találták ki... de miért alkottak ilyen szabályokat? :P
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
Roy Jones Jr.
Tippjáték Champ' 2010.
HozzászólásokCOLON 722
CsatlakozottCOLON 2008-03-11 12:47:32

Hozzászólás Szerző: Roy Jones Jr. »

Hát, majdhogynem nézhetetlen meccs volt... :(

Nem tudom, hogy Blanc mit akart, de nyerni biztosan nem, mert akkor nem ilyen kezdőt küld fel. Az a csapat, amelyik csak bekkelni akar a spanyolok ellen, az kudarcra van ítélve. Ezt a taktikát - amit Blanc az egész meccsen szeretett volna játszatni, a 19. perc után el lehetett felejteni, ehhez képest a 64. percig nem volt képes cserélni, hihetetlen...
Benzema harmatgyenge volt az egész EB-n, de úgy látszik nem tudott elég szarul játszani, hogy néha lecserélje vagy ki is hagyja...
A támadószekció meg mindenfajta kreativitást nélkülözött, Ribery egyedül nem oldhatta meg a szervezést, amit lehetett, azt megtette, ennyire volt elég...
"Vincere non é importante, é l'unica cosa che conta"
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Spanyolország - Franciaország 2:0

No a végén még az eredmény is arra hajaz, h sima spanyol győzelem volt. Xabi Alonso jutalomjátéka 8)

Ezenkívül semmi jó nem mondható el a meccsről. A spanyolokat csak a vezetés érdekelte, utána rátehénkedtek az eredményre, bár időnként beijesztettek egy-két támadással. A franciák igazi arca, pedig inkább a svédek elleni, mint sem az ukránok elleni :? Nagyon pontatlanul játszottak, szinte képtelenek voltak három passzt egymás közt megcsinálni, pedig több esetben a közelben sem volt spanyol. Így nehéz is eredményesnek lenni. Kizárólag Ribery igyekezete volt dicséretes, de egy fecske? Nasri is csak alibizni jött be, gondolom sértődött volt. Benzema pedig ezzel a teljesítménnyel Higuain mögé fog szorulni. Hogy mit csetlett-botlott össze?!

Azért remélem a luszitánok komolyabb ellenállást fejtenek ki az elődöntőben mint a franciák most... :roll:
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Németország - Görögország 4:2

(nem) Kicsit nehezen melegedtek be a dajcsok a meccsbe, a változáshoz kellett a főnök Lahm egyéni alakítása és egy szájbarúgás a túloldalról, az addig semmit sem csináló (bocs, beszedett egy sárgát) Szamarah részéről. Persze addigra Lőw síkideg lett, de az ő válogatottja, nem? :P
Aztán a németek összeszedték magukat és jobb híján megnyerték a meccset azzal a gólkülönbséggel, amennyi büntetést ért a sok-sok túl bonyolított, tanácstalan mozdulatuk. A hellének szerintem eleve feladták, a támadásról lemondtak, miközben a védelmük dadogott, a kapus pedig a BLASZ szintjét sem üti meg :(
Oké tudtam én, h csoda kell a görög továbbjutáshoz, de ahogy a dánok nem csináltak még egy csodát, hát a görögök sem. Mindenki a helyére...

Papírforma - Meglepetés 2:0
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

rocchia írtaCOLONNe haragudj, Grab, de én nagyon örülök, hogy kiestek a csehek a francba.

A kapuralövési arány 20:2 volt a portugáloknak, ez mindent elmond szerintem arról, hogy ki akart továbbjutni ezen a meccsen...
Jaj dehogy haragszom Roy, legfeljebb mérges vagyok :D. Jó ez így, csak nem értem mit keres itt a cseh csapat, amelyeknek mi is elég nagy falat voltunk... e van.

Portugália - Csehország 1:0

Az első félidőben még tartották magukat a csehek, persze ott sem voltak pariban. De a második félidő mutatta meg igazán a két csapat közti különbséget, persze a luszitánok javára. Lehetett látni, hogy a sok portugál gólhelyzetből ha egy is bemegy, arra a cselákoknak nem lesz válaszuk (ezt 99%-ban gondoltam). Bejött. Sajnos.

Papírforma:Meglepetés 1:0

--------------------------------------------------------------------------

Holnap persze hajrá görögök! :)
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
Roy Jones Jr.
Tippjáték Champ' 2010.
HozzászólásokCOLON 722
CsatlakozottCOLON 2008-03-11 12:47:32

Hozzászólás Szerző: Roy Jones Jr. »

Ne haragudj, Grab, de én nagyon örülök, hogy kiestek a csehek a francba.

A kapuralövési arány 20:2 volt a portugáloknak, ez mindent elmond szerintem arról, hogy ki akart továbbjutni ezen a meccsen...
"Vincere non é importante, é l'unica cosa che conta"
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Portugália - Csehország...

Ronaldo vajon melyik formáját hozza? ... és a portugál csapat? Erősen kétarcúak...
Jiracek rúg még egy gólt? (eldönthet vele egy meccset?) Szerintem a csapatuk túl van Rosicky jelenlétén.

Az EB sorozat előtt Portugália sokkal magasabban volt jegyezve, a csoportmeccsek első körében mindketten kikaptak, csak épp nem mindegy kitől és mennyire? Most viszont kevés elképzeléssel bírnak és nem olyan meggyőzőek mint az előző nagy döntőkön...

Én a cseheknek szurkolok. Pedig a jéghoki válogatottjuknak szoktam drukkolni... nem kicsit :P

cseszkedotoho! :)
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Svédország - Franciaország 2:0

Az impotens játékú franciák hathatós közreműködésével, a svédek szépen búcsúztak az EB-től. Véleményem... brrr :(


Anglia - Ukrajna 1:0

Sajnos ezt sem néztem végig, ezért a Kassai - Vad II mizériából bezony kimaradtam... most utólag szembesülök vele (és fájó), hogy egy illúzióval kevesebb jut nekünk magyaroknak (nekem biztos), hogy nincs esély döntőt vezetni és büszkének lenni egy magyarra, ahol nincs is ott a csapatunk. Persze az élet megy tovább. Rooney tökéletesen látta el feladatát, Hodgson nem merte kihagyni és ezt a szeplőske ki is használta, meg is hálálta.
Mi kell több?
Pl. az, hogy az ukránok már az első 20 - 25 percben gólt lőjenek, akár többet is , eldöntve vele a meccset. Utólag pedig azon sírnak, hogy mennyire megcsalta őket a magyar bírói ötös?!

Azóta ugye tudjuk, hogy a magyar fogat mehet... :?
http://sport.hir24.hu/foci-eb-2012/2012 ... t-az-eb-n/

Már csak a bakonyi gyep maradt magor hírmondónak... :?
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
BUTTON_POST_REPLY