Forma-1, a Száguldó Cirkusz (4. topik)

Minden ami nem az oldallal és nem a profi ökölvívással kapcsolatos.
Sztrego
P4P
HozzászólásokCOLON 1832
CsatlakozottCOLON 2005-03-03 01:10:52
Tartózkodási helyCOLON A tabella élén.

Hozzászólás Szerző: Sztrego »

grabanc írtaCOLON
Sztrego írtaCOLON
grabanc írtaCOLON

Pont ezt modellezték le a stúdióban, hogy abban az etapban ahol pár kanyar található (és nem elnyújtott kanyarokról besz!), épp a kimagasló tapadás miatt simán veri a gyorsabb autókat és egyben nem kap annyit a gyorsabb szakaszokon.
Azaz nem annyival lassabb az autójuk (mert persze Webber-é sem! 8) ), hogy legalább ne egalizálnák a McLaren vagy a Ferrari gyorsaságát.
Az említett pilótákról meg inkább semmit.
Kisebb volt az áttétel, ezért volt lassabb az egyenesekben. Meg kellett előznie a spanyolt és gyorsan elillanni, mert a DRS-el foghatóvá vált volna.
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Sztrego írtaCOLON
grabanc írtaCOLON
Azzal a tapadással nem csak első a mezőnyben, de felejtőssé teszi a Renault és Mercedes motorok közötti erő különbséget is.
Webber teljesítménye legfeljebb Massa teljesítményét támasztja alá, hogy kell 2. számú pilótát faragni valakiből pár futam alatt... :?
(saját vélemény: Webber amúgy sem egy bajnokanyag, míg SebVet igen)
Az a tapadás pont hátrány a monza-féle gyors pályákon. Ez zseniből jött, ami jó nagy pofon volt a Mclarennek és a Ferrarinak. Webber nincs elnyomva, mint Massa, egyetlen egy csapatutasítás nem kellett végrehajtania, ráadásul futamgyőzelmet sem adott át tavaly, míg Massa igen.
Pont ezt modellezték le a stúdióban, hogy abban az etapban ahol pár kanyar található (és nem elnyújtott kanyarokról besz!), épp a kimagasló tapadás miatt simán veri a gyorsabb autókat és egyben nem kap annyit a gyorsabb szakaszokon.
Azaz nem annyival lassabb az autójuk (mert persze Webber-é sem! 8) ), hogy legalább ne egalizálnák a McLaren vagy a Ferrari gyorsaságát.
Az említett pilótákról meg inkább semmit.
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
Sztrego
P4P
HozzászólásokCOLON 1832
CsatlakozottCOLON 2005-03-03 01:10:52
Tartózkodási helyCOLON A tabella élén.

Hozzászólás Szerző: Sztrego »

grabanc írtaCOLON
Azzal a tapadással nem csak első a mezőnyben, de felejtőssé teszi a Renault és Mercedes motorok közötti erő különbséget is.
Webber teljesítménye legfeljebb Massa teljesítményét támasztja alá, hogy kell 2. számú pilótát faragni valakiből pár futam alatt... :?
(saját vélemény: Webber amúgy sem egy bajnokanyag, míg SebVet igen)
Az a tapadás pont hátrány a monza-féle gyors pályákon. Ez zseniből jött, ami jó nagy pofon volt a Mclarennek és a Ferrarinak. Webber nincs elnyomva, mint Massa, egyetlen egy csapatutasítás nem kellett végrehajtania, ráadásul futamgyőzelmet sem adott át tavaly, míg Massa igen.
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Sztrego írtaCOLONA Red Bull már nem a legjobb gép-ezt Webber teljesítménye támasztja alá- a McLaren ugyanolyan jó. Vettel zsenije kellett ehhez a győzelemhez is, és az a nagyszerű előzés, ahogy megelőzte a spanyolt, ráadásul kisebb áttétellel verte meg a végsebességre jobb többi autót a leggyorsabb pályán!
Azzal a tapadással nem csak első a mezőnyben, de felejtőssé teszi a Renault és Mercedes motorok közötti erő különbséget is.
Webber teljesítménye legfeljebb Massa teljesítményét támasztja alá, hogy kell 2. számú pilótát faragni valakiből pár futam alatt... :?
(saját vélemény: Webber amúgy sem egy bajnokanyag, míg SebVet igen)
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
Sztrego
P4P
HozzászólásokCOLON 1832
CsatlakozottCOLON 2005-03-03 01:10:52
Tartózkodási helyCOLON A tabella élén.

Hozzászólás Szerző: Sztrego »

A Red Bull már nem a legjobb gép-ezt Webber teljesítménye támasztja alá- a McLaren ugyanolyan jó. Vettel zsenije kellett ehhez a győzelemhez is, és az a nagyszerű előzés, ahogy megelőzte a spanyolt, ráadásul kisebb áttétellel verte meg a végsebességre jobb többi autót a leggyorsabb pályán!
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Mellesleg jó verseny volt, Vettel minden szerencséjével együtt. Minden a kezére játszik, ráadásul a mezőny legjobb gépében csücsül... ez 2xvb.

Még jobban bírom Jenson-t annak ellenére, h angol úriember módjára "mindenkit elenged" a rajt után akiről feltételezi, h elb@szhatja a versenyét :P Azt nem bánom, hogy levette a tifosik 1. sz. versenyzőjét :wink:
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

VRRRT írtaCOLON"Engedjétek meg, hogy közreadjam a Ross Brawn és Schumi közötti teljes rádióbeszélgetést! Copy right Indi a nemzetisport fórumából:

A 3 elcsapat megdobbenesere az FIA kiadta a teljes radiobeszelgetest, ami Brawn es Schumi kozott zajlott a 2011-es monzai futamon:
-Michael! Ross vagyok es eleg rossz hirem van!
- mondjad fonok....
-el kell h engedd hamiltont!
-mar megtettem...
-akkor miert vagy meg mindig elotte?
-hat utana gondoltam egyet es visszaeloztem...
-Michael! Ma mar ilyet nem lehet...kovetkezo lehetosegnel hagyj neki eleg helyet!
-roger that!
-Michael! A FIA most szolt, hogy meg mindig hami elott vagy...hagytal neki eleg helyet?
-persze...hiszen kerted...
-aszem nem ertjuk egymast...tudom h most eppen 300-zal repited, de koncentralj arra amit mondok...
-ok
-amikor arra kerlek, hogy hagyj neki helyet, akkor nem csak melletted hanem elotted is...erted?
-de akkor minek van a DRS?
-ezt hogy erted?
-hat hogy elozne meg ha az se lenne?
-az most mindegy...a DRS az elcsapatoknak van kitalalva, nem nekunk...tehat ha megkerhetlek ne hasznald, mert a mekis rajongoknak mar igy is tele van...
-ten-four!!! /10-4/
-Miiiiiiichael!!!!!
-go ahead!
-mar megint nem elozott meg?! Ne valtsal iranyt 2x!!
-de hat ,en elottem allandoan cikazott a Hill, a Villeneuve, a Hakkinen, meg ugy altalaban mindenki...de valahoyy csak legyurtem oket....
- az most mindegy...
-hmmmm ok....
-Miiiiiiiiccccchhhhaaaaeeeellllll!!!!!!!!
- na most mi a baj??!!
- megint ramszoltak a FIA-tol, hogy a Mclaren szerint 2x valtoztattal iranyt!
-hat egyszer vedekeztem a masodiknal meg bevettem a jobbos kanyart!....
-Michael! Legkozelebb ne vedd be a kanyart! Csak menj egyenesen bele a falnak! Ok? Ez mar nem a 90-es evek, hogy te csak ugy vedekezzel....nincs kedvem a birok meg a FIA segget nyalni minden heten ezmiatt...
-hmmm...roger that.... "
Ha ezt bedobod a Vezess.hu-ra a jellemzően pontagyú kommentelők közé (kivéve a gyevi bírók), biztos témát adsz nekik min 2011.12.31.-éig... már ha ez ül.
A hozzászólást 2011 alkalommal szerkesztették, utoljára 1 grabanc-kor.
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
VRRRT
Uploader
HozzászólásokCOLON 639
CsatlakozottCOLON 2007-02-17 18:17:44

Hozzászólás Szerző: VRRRT »

"Engedjétek meg, hogy közreadjam a Ross Brawn és Schumi közötti teljes rádióbeszélgetést! Copy right Indi a nemzetisport fórumából:

A 3 elcsapat megdobbenesere az FIA kiadta a teljes radiobeszelgetest, ami Brawn es Schumi kozott zajlott a 2011-es monzai futamon:
-Michael! Ross vagyok es eleg rossz hirem van!
- mondjad fonok....
-el kell h engedd hamiltont!
-mar megtettem...
-akkor miert vagy meg mindig elotte?
-hat utana gondoltam egyet es visszaeloztem...
-Michael! Ma mar ilyet nem lehet...kovetkezo lehetosegnel hagyj neki eleg helyet!
-roger that!
-Michael! A FIA most szolt, hogy meg mindig hami elott vagy...hagytal neki eleg helyet?
-persze...hiszen kerted...
-aszem nem ertjuk egymast...tudom h most eppen 300-zal repited, de koncentralj arra amit mondok...
-ok
-amikor arra kerlek, hogy hagyj neki helyet, akkor nem csak melletted hanem elotted is...erted?
-de akkor minek van a DRS?
-ezt hogy erted?
-hat hogy elozne meg ha az se lenne?
-az most mindegy...a DRS az elcsapatoknak van kitalalva, nem nekunk...tehat ha megkerhetlek ne hasznald, mert a mekis rajongoknak mar igy is tele van...
-ten-four!!! /10-4/
-Miiiiiiichael!!!!!
-go ahead!
-mar megint nem elozott meg?! Ne valtsal iranyt 2x!!
-de hat ,en elottem allandoan cikazott a Hill, a Villeneuve, a Hakkinen, meg ugy altalaban mindenki...de valahoyy csak legyurtem oket....
- az most mindegy...
-hmmmm ok....
-Miiiiiiiiccccchhhhaaaaeeeellllll!!!!!!!!
- na most mi a baj??!!
- megint ramszoltak a FIA-tol, hogy a Mclaren szerint 2x valtoztattal iranyt!
-hat egyszer vedekeztem a masodiknal meg bevettem a jobbos kanyart!....
-Michael! Legkozelebb ne vedd be a kanyart! Csak menj egyenesen bele a falnak! Ok? Ez mar nem a 90-es evek, hogy te csak ugy vedekezzel....nincs kedvem a birok meg a FIA segget nyalni minden heten ezmiatt...
-hmmm...roger that.... "
"A lámpa csak akkor világít, ha meggyújtják."
Dzsalál Uddin Rum
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Pedig sokáig úgy volt, hogy megkímélik a futamot az előzési zóna kijelölésétől, de ezek szerint a mentorok nagyon beleszerethettek... :?

Mindamellett többeknek nem sikerült ott sem az előzés és másoknak azon kívül is sikerült. Jó kis verseny volt, MSc jót jubilált, J.B. jót kergetőzött, Lajos benézte, a Ferrarik csapatban ügyetlenkednek, a RB-ok unos-untalan nyernek...
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
Sztrego
P4P
HozzászólásokCOLON 1832
CsatlakozottCOLON 2005-03-03 01:10:52
Tartózkodási helyCOLON A tabella élén.

Hozzászólás Szerző: Sztrego »

Na ez egy jó futam volt, csak kár a DSR-es előzések miatt, itt túl nagy előnyt jelentett. Vettel 7. győzelmét aratta, már csak matematikai esélye van a többieknek. Schumacher a meccs hőse, a 24. helyről 5. helyre előzgetéseivel.
pyngy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 469
CsatlakozottCOLON 2002-12-26 16:13:17
Tartózkodási helyCOLON Szeged
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: pyngy »

Jó lenne, ha a továbbiakban személyeskedés nélküli, normális hangvételű hozzászólásokkal növelnétek a topic színvonalát! Ellenkező esetben jönnek a szankciók!
Chuck Norris nem megy vadászni, mivel a vadászat szó magában hordozza a kudarc lehetöségét. Chuck Norris ölni megy.
Blackpanther
Super Champ
HozzászólásokCOLON 967
CsatlakozottCOLON 2006-01-02 18:54:48

Hozzászólás Szerző: Blackpanther »

grabanc írtaCOLONA hátsómat állt meg a tudomány... a brazilodnál, ott igen! Nézel Te egyáltalán futamot vagy csak a tudósítások böngészésére futja az idődből?! Szerinted mostanság (másfél éve!!!) kinek van a legjobb autója? Vettel csapatának! De érdekes. Ja az nem fáj... na mennyémá :P . Máris megdől a szöveged, hogy csak a jó autó miatt... mert a többi vb csupa hulladékon lett bajnok...
http://hu.wikipedia.org/wiki/Wikip%C3%A9dia:Troll

http://www.profiboksz.hu/forum/viewtopi ... 0230#80230
Wikipédia:Troll
A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából
Rövidítése:
WP:TROLL

Szemben a vandállal, aki az olvasókat próbálja akadályozni a Wikipédia használatában, a troll olyasvalaki, aki a szerkesztőket, adminisztrátorokat, fejlesztőket és a közösség egyéb tagjait próbálja akadályozni, méghozzá szándékosan, előre megfontolt módon. (Más szóval a vandál az enciklopédiát támadja, a troll a közösséget.) Tudatosan felrúgja a közösségi normákat.

A vandált egyszerűen szórakoztathatja weboldalak telefirkálása, találomra kiválasztott felhasználók sértegetése vagy saját nézeteinek helytelen formájú terjesztése. A troll ezzel szemben előre megfontoltan aknázza ki az emberi viselkedés vagy egy online közösség normáinak gyenge pontjait, hogy feldühítse az embereket.

A Wikipédia működését zavarja sok olyan felhasználó is, akik nem trollok. A visszaállítás-harcosok, POVtolók, önjelölt világmegváltók, udvariatlan felhasználók vagy a Wikipédia szerkezetének és működésének nagy hangú kritikusai nem feltétlenül trollok, bár a trollok előszeretettel bocsátkoznak mindezen tevékenységekbe.

A trollság pontos azonosítása reménytelen próbálkozás lenne. A trollok természetének része, hogy kibújnak minden olyan definíció alól, ami kordában próbálná őket tartani, mindig új és eredeti módokat találnak arra, hogyan mehetnek mások idegeire. A cikk hátralevő része megpróbálja körülírni, kik azok a trollok és mit csinálnak. De lehetetlen azonosítani az összes olyan módszert, amivel valakik megpróbálhatnak kárt tenni a Wikipédiában.

Ezért nincsenek is szabályok kifejezetten a trollok ellen.

A trollok kezelésének alapvető irányelve egyszerű: ne légy troll!
.
.
.
Ne etesd a trollt!

Kérjük, ne etesse a trollt...

Kép

A leggyakoribb tanács, amit a trollokról hallhatsz: „don't feed the trolls” (ne etesd a trollokat!). A trollnak a veszekedés, a zavar és a felfordulás a lételeme: ha vitába szállsz vele, csak a kedvére teszel. Ahogy a mondás tartja: ne kezdj birkózásba egy disznóval. Mindketten sárosak lesztek, de a disznó még élvezi is.

Az online közösségek tapasztalt veteránjai ezt a tanácsot gyakran haszontalannak tartják, mert a közösségben mindig akad legalább egy-két ember, aki beugrik a trollnak, és vitába száll vele. Ennek ellenére, ha nem szítod tovább a tüzet, legalább nem rontod tovább a helyzetet. Ha a vita gyalázkodássá vagy vandalizmussá fajul, akkor már könnyű megbirkózni vele – ezekre konkrét és jól bevált irányelvek vannak.
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Sztrego írtaCOLONButtonnal ellentétben Hamilton bizonyított már gyenge autóval is 2009-ben. Button csak a mezőny felett álló autóval tudott vb-t nyerni azt is úgy, hogy év elején behúzott 7 futamból 6-ot, majd a következő 10 futamból két dobogó és a nagy semmi. Közepes versenyző, aki nagy szerencséjére kapott egy olyan autót, melyet ki kellett volna zárni a bajnokságból 2009-ben. Amint bekerült egy jó autóba, de nem mezőny felettibe, mint a McLaren és egy jó csapatárs mellett, megállt a tudomány.
A hátsómat állt meg a tudomány... a brazilodnál, ott igen! Nézel Te egyáltalán futamot vagy csak a tudósítások böngészésére futja az idődből?! Szerinted mostanság (másfél éve!!!) kinek van a legjobb autója? Vettel csapatának! De érdekes. Ja az nem fáj... na mennyémá :P . Máris megdől a szöveged, hogy csak a jó autó miatt... mert a többi vb csupa hulladékon lett bajnok...
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
Sztrego
P4P
HozzászólásokCOLON 1832
CsatlakozottCOLON 2005-03-03 01:10:52
Tartózkodási helyCOLON A tabella élén.

Hozzászólás Szerző: Sztrego »

Buttonnal ellentétben Hamilton bizonyított már gyenge autóval is 2009-ben. Button csak a mezőny felett álló autóval tudott vb-t nyerni azt is úgy, hogy év elején behúzott 7 futamból 6-ot, majd a következő 10 futamból két dobogó és a nagy semmi. Közepes versenyző, aki nagy szerencséjére kapott egy olyan autót, melyet ki kellett volna zárni a bajnokságból 2009-ben. Amint bekerült egy jó autóba, de nem mezőny felettibe, mint a McLaren és egy jó csapatárs mellett, megállt a tudomány.
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Sztrego írtaCOLON"Massa csak akkor tud Alonso előtt végezni, ha annak valami gondja akad"

Ez nem igaz, mivel a Massa nem végezhet a spanyol előtt, ez a napnál is világosabb. Olyan mértékű elnyomás alatt van, ami még Schumacher alatt sem volt.
Ezzel szemben a McLarennél egyenlő feltételekkel küzdenek, nincs szabályozás! Hamilton meg egyenlő feltételek mellett jobb Buttonál, aki meg csak a káosz futamokon jó.
Jó, ne beszéljünk massa-ról. Nem is volna mit. Súlytalan, mint aki szurkol neki.
Ott cseszed el, hogy én már az F2-ben is figyeltem Hamilton-t és igen csak tetszett a mokány technikája. Bírtam, h azon technikával nyomta le a többieket, mert kib@szott vakmerő módon mindenkit terrorizált. Gyakorlatilag fostak tőle. De ez az F1. Itt nem ugyanolyan képességű alakulatok meccselnek. Ha nem a legjobb verda van alatta (már pedig úgy tűnik), akkor hiába nagyon oroszlán. A döglött oroszlán inkább csak büdös. Mint pilóta, JB sokkal kifinomultabb, a verdára sokkal jobban vigyázó (kíméletesebben bánó). Hogy nem elég tökös? Miért szeretnéd ha bajnok lenne? :D

Hamilton Lewis-hoz képest az "én nedvencem" egy herceg a mezőnyben.
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
Sztrego
P4P
HozzászólásokCOLON 1832
CsatlakozottCOLON 2005-03-03 01:10:52
Tartózkodási helyCOLON A tabella élén.

Hozzászólás Szerző: Sztrego »

"Massa csak akkor tud Alonso előtt végezni, ha annak valami gondja akad"

Ez nem igaz, mivel a Massa nem végezhet a spanyol előtt, ez a napnál is világosabb. Olyan mértékű elnyomás alatt van, ami még Schumacher alatt sem volt.
Ezzel szemben a McLarennél egyenlő feltételekkel küzdenek, nincs szabályozás! Hamilton meg egyenlő feltételek mellett jobb Buttonál, aki meg csak a káosz futamokon jó.
Blackpanther
Super Champ
HozzászólásokCOLON 967
CsatlakozottCOLON 2006-01-02 18:54:48

Hozzászólás Szerző: Blackpanther »

grabanc írtaCOLONBlack-i!

Be kell valljam, ha ez sztreg ellen megy, akkor érzem a párhuzamot, cseppecskét részrehajló. Persze én is bakker!!! :lol:

A 2. idézet honnan származik? Tőled?
Tőlem. :wink:

Minden szövege adja a behelyettesítést a kedvenceivel és a mondat tökéletesen igaz marad! (Jelentése is változatlan) :roll:
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Sztrego írtaCOLONHa Hamiltonnak nem rontják el a bokszkiállást, ráadásul a saját csapata, akkor simán nyer. Button csak akkor tud Hamilton előtt végezni, ha annak valami gondja akad.
Hát persze. Akkor pedig nem nyer, amikor szarul teszik fel az autója kerekét és amikor beszarik a hidraulika, ugye? :evil:
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Black-i!

Be kell valljam, ha ez sztreg ellen megy, akkor érzem a párhuzamot, cseppecskét részrehajló. Persze én is bakker!!! :lol:

A 2. idézet honnan származik? Tőled?
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
Blackpanther
Super Champ
HozzászólásokCOLON 967
CsatlakozottCOLON 2006-01-02 18:54:48

Hozzászólás Szerző: Blackpanther »

grabanc írtaCOLONViszont ez is milyen jól esett Massa ellenében...
Button csak akkor tud Hamilton előtt végezni, ha annak valami gondja akad.
Grabanc, nincs Deja Vu érzésed? :roll:
Massa csak akkor tud Alonso előtt végezni, ha annak valami gondja akad.
BUTTON_POST_REPLY