Mozi, mozi, mozi ...

Minden ami nem az oldallal és nem a profi ökölvívással kapcsolatos.
BUTTON_POST_REPLY
Santos
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2668
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Mozi, mozi, mozi ...

Hozzászólás Szerző: Santos »

WNB:<br><br>Hmmm...  >:( Talán jobban örültem volna, ha elmondod, hogy melyik részt kedveled legjobban... Már látom, hogy rosszabbnak tartod, mint a Rendőrakadémiát, amivel - annak ellenére, hogy ... - most egy kicsit megleptél... Csak jeleztem, hogy forgalomba hozták a 25 éves jubileum alkalmából feliratosan  mind az öt részt. Én megvettem, nekem tetszik. Akinek nem, az meg ne vegye meg. Uffff.
K [color=red:12ezy3zy]U[/color:12ezy3zy] P [color=red:12ezy3zy]A[/color:12ezy3zy] G [color=red:12ezy3zy]Y [/color:12ezy3zy]Ő [color=red:12ezy3zy]Z[/color:12ezy3zy] T [color=red:12ezy3zy]E[/color:12ezy3zy] S[color=red:12ezy3zy] ![/color:12ezy3zy]![color=red:12ezy3zy]![/color:12ezy3zy] \:D/
WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Re: Mozi, mozi, mozi ...

Hozzászólás Szerző: WNB »

Vito,<br><br>Eastwood...after dark (the sweet sixty :))...<br><br>Szerintem csak az abszolút reménytelen sznoboknak kell tartania tudat alatt a megkövezéstől, ha azt ízlelgetik rettegve, hogy vajon megengedhető-e, hogy az ember bevallja magának, hogy tetszenek neki az öreg (idén már 74 lesz) Eastwood maga rendezte, "nagyon emberléptékű" filmjei... ;) ;D<br><br>Most böngészve kicsit az imdb-t: az utolsó "Harry Callahan" 88-as...az Unforgiven 92-es (ami szvsz már nagyon jó - a filmakadémia zsűrije is annyira ledöbben, hogy még az Oscart is megkapja akkor; nem mintha ez lenne a "nagyon jó"-ság feltétlen fokmérője, de mégis)...Eastwood 90-ben töltötte be a 60-at...a Titokzatos folyót is ki rendezte most? ;)<br><br>###<br>Ha már a "Volt egyszer egy Amerika" előkerült...meg a Keresztapa...(meg Laslie megemlítette a "Szemtől szembe" (Heat) c. opuszt is ;))...De Niro terméséből azért van mit szemezgetni...a Taxisofőrtől elindulva még az olyan dolgokig is mint a Brazil epizódszerepe ("Duguláselhárítás - Harry Tuttle megoldja! Hívjon, jövök!" ;) ;D)<br><br>###<br>Santos, most te tényleg képes voltál megvenni magadnak vmi jó kis menedzser-perpetum-mobile-biszbasz (ütköző golyók, ilyesmik) helyett a Rocky I-V-öt?!...poháralátétnek túl vastag, súlyzónak túl könnyű, kultuszfilmnek ott van helyette a Rendőrakadémia I-V, hogy van ez?...számoltál te azzal, hogy ezt akkor mindenki  tőled akarja majd lenyúlni? (...és PTB egy újabb 8 soros fight-plant alkalmazva kajakra beverekszi magát a sor legelejére :))... ;D ;)
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
pyngy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 469
CsatlakozottCOLON 2002-12-26 16:13:17
Tartózkodási helyCOLON Szeged
CONTACTCOLON

Re: Mozi, mozi, mozi ...

Hozzászólás Szerző: pyngy »

Sikerült megszerznem a Sebhelyesarcút DVD-n!<br>Szenzációs film! Mindig is tudtam, hogy Pacino az egyik legnagyobb!
Chuck Norris nem megy vadászni, mivel a vadászat szó magában hordozza a kudarc lehetöségét. Chuck Norris ölni megy.
Hein
Bajnok
HozzászólásokCOLON 500
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 18:19:19
Tartózkodási helyCOLON Vác

Re: Mozi, mozi, mozi ...

Hozzászólás Szerző: Hein »

Vito<br><br>A Mulholand drive-ot ezennek kötelező darabá teszem számodra! Beteg film, készülj fel. (A leszbikus jelenet viszont igen-igen fincsi :P)<br><br>Az éjfél a jó....<br>Nos igen, szerintem is isteni. Véleményem szerint John Cusack az egyik legjobb hálivudi színész, de néha nagyon gagyit is elfogad.<br>(A Pop Csajok Satöbbi sztem a legjobb filmje, utána jöhet az Éjfél!)
Hein
Santos
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2668
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Mozi, mozi, mozi ...

Hozzászólás Szerző: Santos »

Szombaton betoppantam a 'médiapiacra', és mit láttam? Rocky gyűjtemény!!! Rocky I-V. DVD formában, szigorúan magyar feliratozással. Az ár vmi 19.990 HUF volt. Mondanom sem kell, hogy azóta a polcomon figyel. ;)
K [color=red:12ezy3zy]U[/color:12ezy3zy] P [color=red:12ezy3zy]A[/color:12ezy3zy] G [color=red:12ezy3zy]Y [/color:12ezy3zy]Ő [color=red:12ezy3zy]Z[/color:12ezy3zy] T [color=red:12ezy3zy]E[/color:12ezy3zy] S[color=red:12ezy3zy] ![/color:12ezy3zy]![color=red:12ezy3zy]![/color:12ezy3zy] \:D/
donvito
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 746
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 17:33:37
Tartózkodási helyCOLON Tihany
CONTACTCOLON

Re: Mozi, mozi, mozi ...

Hozzászólás Szerző: donvito »

Levente<br>Sajnos nem láttam a Mull. drv.-t (az igazság az, hogy az utóbbi időben még moziban sem voltam). De egyszercsak (gallien!) bepótolom!<br><br>Meztelen ebéd!<br>Hát igen! Nem kispálya a film, de én speciel szeretem! Most, anélkül, hogy belemennék a részletekbe megjegyzem, hogy maga a film – szvsz- egy kicsit elferdítve [és ezzel valamelyest jól előre emésztve) adja vissza Borough (WS) azonos című könyv tartalmát. Érdemes elolvasni magát a könyvet, de az a filmnél kevésbé barátságosabb (és ezzel sokat mondtam).<br><br>Volt egyszer egy Amerika: nagyon jó film! Én szeretem!<br><br>WNB kartács!<br>Írtad: "...de lehet, hogy öregkorára megkomolyodik, mint Clint Eastwood…" és nekem eszembe jutott ...<br>... szóval ez megint csak egy „kövezzetek meg” kategória, de vállalom: nekem tetszet a Madison megye hídjai (a nemi identitásomhoz nem férhet kétség ;D !!!), de amitől simán lepetéztem az a „Éjfél a jó és rossz kertjében”! Uraim! Szerény véleményem szerint bármelyik neves rendező simán elfogadná saját munkájának!!! És mindez Piszkos Harry után!!!! :o És a filmet nem csak a PAZAR színészi teljesítmény adja el, hanem a rendezés is méltó hozzá!<br><br>vito
Levente
Bajnok
HozzászólásokCOLON 287
CsatlakozottCOLON 2003-02-21 08:47:41
Tartózkodási helyCOLON Tököl

Re: Mozi, mozi, mozi ...

Hozzászólás Szerző: Levente »

Hein, Donvito!<br><br>David Lynch-re visszatérve láttátok a Mullholand Drive-ot. Hát mit mondjak ez sem egy semmi darab, de a Kék bársonyt is szeretem. Itt azt hiszem már Badalamenti volt a zeneszerzo. Tiszta Twin Peaks-es hangulatom lett tole.<br><br>Jim Jarmusch rajongóknak üzenem, hogy a Szellemkutya megjelent, a DVD Magazin 2003 augusztusi mellékleteként, igen baráti áron (2500 Ft). A kiadónál talán még akad néhány példány. Én is ott vettem. Egyébként érdemes nézni ezeket a magazinokat, mert néha ritka jó filmek is terítékre kerülnek. Pl. Ilyen a boksz, Traffic, Jackie Brown, Szarvasvadász.<br><br>Ja, látta valaki David Cronenberg: Meztelen ebéd filmjét. Na, ha valamit lehet beteg filmnek titulálni, hát ez az, de imádtam.  ;D Mindenkinek ajánlom!
berti
Super Champ
HozzászólásokCOLON 932
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 16:10:13
Tartózkodási helyCOLON Tatabánya

Re: Mozi, mozi, mozi ...

Hozzászólás Szerző: berti »

Volt egyszer egy Amerika!  :o Imádom...
greg
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1318
CsatlakozottCOLON 2002-10-29 11:26:48
Tartózkodási helyCOLON Kerepestarcsa

Re: Mozi, mozi, mozi ...

Hozzászólás Szerző: greg »

[quote author=pyngy link=board=offtopic;num=1073903822;start=45#47 date=02/25/04 » 19:27:36]Nagy kedvencem: Volt egyszer egy vadnyugat. Szerintem a legnagyobb western klasszikus. Nem beszélve a csodás zenéjérõl! ;)[/quote]<br><br>Én most a Volt egyszer egy Amerikát láttam, ill. meg is van DVD-n, az is óriási film. De Niro, James Woods iszonyatosan jót alakítanak benne, a rendezõ-zeneszerzõ páros pedig ki más is lehetne, mint Sergio Leone és Ennio Morricone.
WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Re: Mozi, mozi, mozi ...

Hozzászólás Szerző: WNB »

Vito és tsai,<br><br>Keresztutak?, Kereszteződések?, stb. :) - nem emlékszem, hogy mi volt a magyar cím - de elsőre nem találtam ki, hogy ez arra akart utalni, amire :)...de mondjuk a Hudsucker's Proxy magyar címére sem nagyon emlékszem már :) - mikor ezeket láttam, akkor még nem tudtam, hogy a szerzőpárost úgy hívják, hogy Coen-fivérek (így viszont a sznobizmus sem befolyásolhatott - ha tetszettek :))...<br><br>Éjszaka a Földön: a "római színben" Roberto Benigni és a tisztelendő atya jelenete...a bárányok bizony nem hallgatnak mindig (kritikus helyzetekben)...ezt talán már Woody Allen is észrevette régen ("Amit tudni akarsz..."). ;D<br><br>Mikor a Tükröt utoljára láttam anno (lehet, hogy még vmi elvadult filmklub Tarkovszkij-sorozatában okostojáskodva), még fiatal voltam és bohó: lehet, hogy akkor még akartam érteni, de nekem sem sikerült, vagy azt hittem, hogy értem, de úgysem értettem, de lehet, hogy nem is akartam érteni - csak egyszerűen nagyon szép volt (tképp ez az utóbbi lenne a legjobb eset - utólag én csak erre a szépre emlékezem)...nem tudom, mi hogy volt akkor, konkrétan. Most viszont úgy emlékszem vissza rá, hogy nagyon erős és szép képek vannak benne valahogy a gyerekkorból - mindenféle konkrét történet-szál (ha egyáltalán lenne is ilyen) tképp szinte teljesen érdektelen (mint nézőnek), ha irodalmi analógiát akarnék mondani, akkor olyasmi, mint egy minden részletében nagyon szép vers, ahol konkrétan egyáltalán nem zavaró, hogy az adott pillanatban (még) egészében érthetetlennek és összefüggéstelennek tűnik (mint egy álom) - ha az ember gyerekszemmel rácsodálkozva nézi (a Tükör amúgy is a gyerekkorba megy vissza), akkor csodálatos; ha felnőtt (okostojás?, IQ-bajnok?) műértőként kémregényt elemezve akarja megfejteni, akkor meg kaotikusan szar...most ilyesmiket linkelnék a témáról, de mikor beírtam a címet, ezt még inkább csak éreztem, mint tudtam... ;)<br><br>[gallien: Nicolas Cage - a Lynch féle "Veszett a világ"-ban (Wild at Heart) még talán hiteles lehetett...esetleg még korábban a Rablóhalban? (Rumble Fish)...de felnőtt fejjel, főleg a kardos-kalandos dolgokban van egy olyan tipikus, felspannoltan elszánt arckifejezése, amit mindig elővesz...Meg Ryan-nel talán még az "Elfújta a szél" egy lehetséges remake-jében tudnám a jövőben elképzelni...de lehet, hogy öregkorára megkomolyodik, mint Clint Eastwood [Nincs bocsánat (Unforgiven) és tsai] ;)]<br><br>Kubrick dr. Strangelove-ja egyszer régen egy Peter Sellers sorozatban elrejtve ment le a tv-ben... <br><br>Fellini...Casanova...Róma (divatbemutató a Vatikánban, görkorcsolyás-sportos modellek: "Frissen, fitten a mennyországba!")...és még sokan mások.<br><br>Négyszáz csapás...<br><br>Nagy kékség: nem tudom, volt egy furcsa érzésem - ha kivesszük belőle Enzot :), akkor marad  egy jelentős mennyiségű túlságosan is szépnek és könnyednek látszó álom (de nem olyan álom, mint a valódi álmok - hanem vmi olyasmi, amit pl. ún. "álmodozó típusú", elvágyódó tinédzserlányok és ösztönös - vagy csak nagyon okos - "lovagjaik" ébren is tudnak álmodni, feltehetően) minimális, nosztalgikusan keserédes aromával - ez a furcsa érzés mindig vmi olyasmit takar, hogy jó, jó, "nem volt annyira rossz", de lehet, hogy most át lettem egy kicsit b@szva, mert hagytam magam...<br><br>PS: Vito, a Miller's Crossing Bernie Bernbaumjával szólva - "nézz a szííívedbe!", történjen bármi, az "Offtopik Tudora" címet már senki nem veheti el tőled... ;) ;D
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
gallien
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2283
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Re: Mozi, mozi, mozi ...

Hozzászólás Szerző: gallien »

Pont most jelent meg dvd-n!<br>
pyngy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 469
CsatlakozottCOLON 2002-12-26 16:13:17
Tartózkodási helyCOLON Szeged
CONTACTCOLON

Re: Mozi, mozi, mozi ...

Hozzászólás Szerző: pyngy »

Nagy kedvencem: Volt egyszer egy vadnyugat. Szerintem a legnagyobb western klasszikus. Nem beszélve a csodás zenéjéről! ;)
Chuck Norris nem megy vadászni, mivel a vadászat szó magában hordozza a kudarc lehetöségét. Chuck Norris ölni megy.
gallien
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2283
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Re: Mozi, mozi, mozi ...

Hozzászólás Szerző: gallien »

Félelem és reszketés... ?<br>
Santos
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2668
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Mozi, mozi, mozi ...

Hozzászólás Szerző: Santos »

[quote author=donvito link=board=offtopic;num=1073903822;start=30#40 date=02/25/04 ť 15:24:50]u.i. ja és ha Coen testvérek, akkor A Nagy Lebowski! ;)[/quote]<br><br>Lebowsky rulez! Istenkirály az a film!  :D
K [color=red:12ezy3zy]U[/color:12ezy3zy] P [color=red:12ezy3zy]A[/color:12ezy3zy] G [color=red:12ezy3zy]Y [/color:12ezy3zy]Ő [color=red:12ezy3zy]Z[/color:12ezy3zy] T [color=red:12ezy3zy]E[/color:12ezy3zy] S[color=red:12ezy3zy] ![/color:12ezy3zy]![color=red:12ezy3zy]![/color:12ezy3zy] \:D/
gallien
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2283
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Re: Mozi, mozi, mozi ...

Hozzászólás Szerző: gallien »

Besson: Nagy kékség
donvito
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 746
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 17:33:37
Tartózkodási helyCOLON Tihany
CONTACTCOLON

Re: Mozi, mozi, mozi ...

Hozzászólás Szerző: donvito »

[quote author=WNB link=board=offtopic;num=1073903822;start=30#35 date=02/24/04 ť 08:38:25]...A Coen-fivérek...[/quote]<br>WNB!<br>Legyen elég annyi, hogy az a rendező, aki élvezhetővé tudja tenni George Clooney „játékát” az csak zseni lehet! ;D Nekem igazából a Barton Fink, Miller’s Crossing (az előző hozzászólásomban tévesen „Kereszteződés”nek neveztem – mégse vagyok „IQ bajnok”Š :() és a Hudsucker Proxy tetszet a legjobban. <br><br>Tarkovszkijtól pedig a Stalker („Sztálker” ;D). A Tükröt nem értettem meg.  (Most már biztos, hogy hülye vagyok!!! ;))<br><br>vito
donvito
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 746
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 17:33:37
Tartózkodási helyCOLON Tihany
CONTACTCOLON

Re: Mozi, mozi, mozi ...

Hozzászólás Szerző: donvito »

[quote author=Levente link=board=offtopic;num=1073903822;start=15#26 date=02/23/04 ť 20:14:02]...  David Lynch ... [/quote]<br>Levente!<br>Dave Lynch egy Istenkirálycsászár! <br><br>Láttam - vagy egy éve és teljesen véletlenül - egy Lumiere and Company nevezetű filmválogatást (30-40 nagy név – ember! ha hallanád, kik vállalkoztak rá – rendezett egypár 52 mp-s szkeccst a Lumiere testvérek által használt technikával) és csak [persze csak szvsz] és egyedül Lynch műve volt méltó a filmművészet 100. évének megünneplésére.  Csendesen hozzáteszem, hogy a névsorban nem szerepelt sem Godard, sem Bertolucci, sem Stoppard, sem Menzel, sem Zefirelli …<br><br>Szeretem a sötét látásmódját! Beleillik a kedvencek nagy sorába: Bunuel, Kurosawa, Kubrick, Lynch, Burton. <br><br>vito
donvito
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 746
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 17:33:37
Tartózkodási helyCOLON Tihany
CONTACTCOLON

Re: Mozi, mozi, mozi ...

Hozzászólás Szerző: donvito »

[quote author=Gabesz link=board=offtopic;num=1073903822;start=15#24 date=02/23/04 ť 13:58:29]…Jim Jarmusch … [/quote]<br>Gabesz!<br>Igen láttam. Nagyon jó film (és tiszta röhej, hogy  Johnny Depp nem azért az alakításért kapott bárminemű elismerést). Jarmusch máskülönben nagy kedvenc, igazi jómunkásember: jók a filmjei, és nem is lehet nagyon beskatulyázni. Nagy kedvencem az „Éjszaka a Földön” (talán ez volt a magyar címe: Night On Earth), és csak hab a tortán, hogy a zenéjét a másik kedvencem írta.<br><br>vito
donvito
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 746
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 17:33:37
Tartózkodási helyCOLON Tihany
CONTACTCOLON

Re: Mozi, mozi, mozi ...

Hozzászólás Szerző: donvito »

[quote author=gallien link=board=offtopic;num=1073903822;start=15#23 date=02/23/04 ť 13:23:05]... Meg Ryan és Cage is előkelő helyen szerepel nálam... [/quote]<br>… eddig olyan szimpatikus voltál … ;D<br><br>[quote author=gallien link=board=offtopic;num=1073903822;start=15#23 date=02/23/04 ť 13:23:05]beszereztem a Sírhant műveket. szerintem marha jó![/quote] ... na jó, elnézem neked ezt a Ryan-Cage affért! ;D<br><br>vito<br><br>u.i. ja és ha Coen testvérek, akkor A Nagy Lebowski! ;)
gallien
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2283
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Re: Mozi, mozi, mozi ...

Hozzászólás Szerző: gallien »

A pénznyelő... ...a filmtörténelem legjobb röhögése. Talán csak a Pilátuson röhögő tömeg versenyezhet vele!<br> ;D
BUTTON_POST_REPLY