Foci VB - 2010 Dél-Afrika (Jún.11. - Júl.11.)

Minden ami nem az oldallal és nem a profi ökölvívással kapcsolatos.
Miskolci
P4P
HozzászólásokCOLON 1358
CsatlakozottCOLON 2005-08-26 21:03:22
Tartózkodási helyCOLON Miskolc-DIÓSGYŐR

Hozzászólás Szerző: Miskolci »

Én nem tudom, talán max Capello miatt muzsikálhatnak kicsit jobban, de szerintem ő is kevés lesz hozzá. Ez a csapat egyáltalán nem játszott jól, és ahogy mondod potya ide potya oda az amcsik megérdemelték azt az egy pontot. A mai szlovén meccs minden várakozást alul múlt! :? Bár ahogy a kommentátor mondta lehet ha mi játszanánk kint akkor megőrülnénk egy ilyen 1-0 után! De hát ez van pedig Szlovénia sem egy hatalmas ország mégis kint vannak. Eddig a vb-n olyan hűdejó meccset nem láttam. Cambiasso nem beválogatását nem értem, de Zanetti olyan téren érthető, hogy itt tényleg ha messzire menetelnek akkor sorozatba jönnek a meccsek és az időseb játékosok talán nem bírják annyira a sorozatmeccsek végét, legalábbis én ezzel hitegetem magam!:D De akkor minek van bent Verón!? Meg azt sem értem minek kell 6 csatár egy keretbe.... Marado reméljük okosan dönt és csinál vmit a csapattal. Este a német ausztrál meccshez komoly reményeket fűzök! Sztem az egy jó meccs lesz! A Németeknél nincs egy légiós sem és nagyon fiatal a csapat, kiváncsi leszek, hogy Klose felveszi-e a szokásos vb ritmusát és most is produkál-e egy jó sorozatot a válogatottjuk, mert ügye a németeket soha nem szabad leírni!
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Az angol meccs összefoglalóját láttam... Csóri Green :?
Szerintem az amcsik megérdemelték a döntetlent, az angolok pedig titkos favoritok? Én eddig sem hittem, ezután még kevésbé...

--------------------------------------------------------------------------------------

A szlovénok egyáltalán nem érdemeltek győzelmet. Ugyanolyan impotens módon múlatták a 90 percet mint a algírok. A meccs felejtős, két "kicsi" csapat kicsi focit alkotott :?
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Miskolci írtaCOLONJoffan nemcsak én vagyok argentin fan az a lényeg(bár az olasszal lehet egyedüli)!:D Érdekes a csapat, de azért nem tudom felelősségre vonni Diegot mert Higuain nem lőtt be 3 vagy 4 elég komoly helyzetet, de a csapat néha nagyon kinyílt és ez bizony nagyon karcsú lesz a komolyabb válogatottak ellen, remélem javítanak. Jonás Gutiérrez meg jobb ha a saját posztján játszik, mert a másik oldalon elég kevés. Következő meccsen meg Milito legyen a kezdő.
Én is üdvözöllek a klubban :wink:

Nálam a Messi, Milito kettős a nyerő. Sem Tevez, sem a fiatal di Maria nem nyújtott eleget. Higuian pedig mindent kihagyott. Cserének oké.
Szerintem sajna látszik mind Zanetti, mind Cambi hiánya. Az egyik a védelmet, a másik a középpályát tudja összefogni. Veron valameddig gyűrte az ipart, de ő már nem hiszem, h bírja a sorozatterhelést a válogatottban...
Tevez időnként megpróbált osztogatni, de csak a lelkesedés volt meg, az eredmény szinte nulla. Messi pedig visszavontan, mélységből sokkal esélytelenebb, mintha labdákat osztanának neki. Remélem az "Isteni" belenyúl a csapatba és jól... :)
Amúgy még szorítok a dánoknak, az angoloknak és a franciáknak.
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
Miskolci
P4P
HozzászólásokCOLON 1358
CsatlakozottCOLON 2005-08-26 21:03:22
Tartózkodási helyCOLON Miskolc-DIÓSGYŐR

Hozzászólás Szerző: Miskolci »

Joffan nemcsak én vagyok argentin fan az a lényeg(bár az olasszal lehet egyedüli)!:D Érdekes a csapat, de azért nem tudom felelősségre vonni Diegot mert Higuain nem lőtt be 3 vagy 4 elég komoly helyzetet, de a csapat néha nagyon kinyílt és ez bizony nagyon karcsú lesz a komolyabb válogatottak ellen, remélem javítanak. Jonás Gutiérrez meg jobb ha a saját posztján játszik, mert a másik oldalon elég kevés. Következő meccsen meg Milito legyen a kezdő.
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Argentína - Nigéria 1:0
Azért az nem túl nyerő, ha az "Isteni" ilyenkor próbálkozik a csapat összeállítással... már le kellett volna jönnie a legoptimálisabbnak. De nem úgy tűnik, hogy biztos a dolgában. Páran meg sem ütik a válogatott színvonalát. Ennyi helyzetet kihagyni??? Remélem, hogy a 2. meccsük előtt azért letisztul a kép és Diego elméje :P
Röhej, de a nigériaiak akár nyerhettek is volna. Azt azért megnéztem volna, mi a szitu ha kiegyenlítenek, netán előnyhöz jutnak az argentinok ellen... :roll:
Viva Argentína!
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

A görög meccsből a második félidőt láttam... de az is elég volt. Csalódásnak feltétlen. Asszem én valahol leragadtam 2004-ben, mikor EB-k lettek. Valahogy most is várom (vagy vártam) a csodát tőlük, de úgy tűnik a realitás, hogy osztályozón jutottak ki Afrikába. Az utolsó 10 percet leszámítva a pályán sem voltak... :?
A (Dél) koreaiak közepes teljesítménnyel is hozták a 3 pontot. Persze ez nem biztos, hogy elég lesz az argentinok vagy a nigériaiak ellen...
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
Roy Jones Jr.
Tippjáték Champ' 2010.
HozzászólásokCOLON 722
CsatlakozottCOLON 2008-03-11 12:47:32

Hozzászólás Szerző: Roy Jones Jr. »

grabanc írtaCOLON
rocchia írtaCOLON Ez a francia válogatott nem jelent veszélyt jelen állapotában egyetlen komoly csapatra sem szerintem...
Lehet hogy 2x nincsenek csodák, de a frencsek 2006-ban is olyan erőteljesek voltak - úgy kezdtek - mint a lepkefing. Aztán a alig maradtak le a végéről... ettől azért mindenképpen többet várok tőlük.
De hol van Zidane, aki megrázta magát az egyenes kieséses-szakaszra?! Sehol...
Lehet, hogy csak én látom így, de a tegnapi francia támadójáték merő improvizáció volt az egyének részéről. Valaki elgondolt valamit, aztán megpróbálta megcsinálni, vagy bejött vagy nem... Semmi összehangoltság...

Meg aztán az a csapat sokkal jobb volt, mint a mostani.
"Vincere non é importante, é l'unica cosa che conta"
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

rocchia írtaCOLON Ez a francia válogatott nem jelent veszélyt jelen állapotában egyetlen komoly csapatra sem szerintem...
Lehet hogy 2x nincsenek csodák, de a frencsek 2006-ban is olyan erőteljesek voltak - úgy kezdtek - mint a lepkefing. Aztán a alig maradtak le a végéről... ettől azért mindenképpen többet várok tőlük.
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
Roy Jones Jr.
Tippjáték Champ' 2010.
HozzászólásokCOLON 722
CsatlakozottCOLON 2008-03-11 12:47:32

Hozzászólás Szerző: Roy Jones Jr. »

Ez az Uruguay-Franciaország meccs nagyon gyenge volt.

Szerintem Uruguay elsődleges célja az volt, hogy ne kapjon ki a papíron legjobbtól. Levédekezni a franciák támadásait, aztán kontrázni és bízni Suárezben meg Forlánban, hogy majd góllal fejezik be. Én nem hibáztatnám őket ezért. Nekik Dél-Afrika és Mexikó is verhetőbb elvileg, azokat a meccseket kéne behúzniuk.

Viszont a franciák... Pff... Nagyon ki van égve ez a csapat. Legalábbis Domenech miatt mindenképp. Támadójáték majdhogynem nulla volt, szerintem nem is fekszik nekik ez a 4-3-3, ami inkább egy támadóbb 4-5-1 volt, ugyanis Ribéry meg Govou jóval hátrébb helyezkedett Anelkától.
De talán a legfőbb baj, hogy nincs igazi vezéregyéniség ebben a csapatban, mint volt Zidane még 4 éve.

Evrát ki kellett volna állítani a 2. félidőben második sárgával, mikor Suárezt felrúgta, mégsem kapott semmit...
Persze az uruguayi gyerek brutális belépője meg egyből piros nálam, de ő legalább le lett küldve a pályáról...

Nagyon kiegyenlített csoport ez, persze ez látható volt már a meccsek előtt is. Ez a francia válogatott nem jelent veszélyt jelen állapotában egyetlen komoly csapatra sem szerintem...
"Vincere non é importante, é l'unica cosa che conta"
Blackpanther
Super Champ
HozzászólásokCOLON 967
CsatlakozottCOLON 2006-01-02 18:54:48

Hozzászólás Szerző: Blackpanther »

grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

A második meccs kevésbé tetszett. Pontosan nemtom miért? Talán mert jellemzően egymást kioltották a két 16-oson belül. Domenech kísérletezik? Mert szerintem egyáltalán nem a legjobb összeállítást tette be a kezdőbe... :? Anelka, Govou szinte semmit nem tett hozzá a csapat játékához, de Ribery is csak el.aszta a labdákat. Kevés jó megmozdulása volt. Viszont Evra, Sagna, Toulalan és Abidal jók voltak. Ha a többiek is hozták volna ezt a színvonalat, szerintem legyűrték volna az urukat. De így még igazságosnak is mondható a végeredmény.
Hogy Uruguay mit akar ezzel a defenzív focival azt csak sejtem. Megúszni mindent és bármit - esetleg találni egy gólt Forlan vagy Suarez részéről - még ha nem is jutnak ilyen felfogással tovább. Remélem.
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
VRRRT
Uploader
HozzászólásokCOLON 639
CsatlakozottCOLON 2007-02-17 18:17:44

Hozzászólás Szerző: VRRRT »

Közben találtam áthidaló megoldást: http://www.eurovisionsports.tv/fifaworldcup/
"A lámpa csak akkor világít, ha meggyújtják."
Dzsalál Uddin Rum
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

VRRRT írtaCOLONIzé... M1 online adását nem lehet teljes képernyősre tenni?
Az én "lenézett" Panasonic-om tudja a S-ZOOM - ot. No ez (kis csalással) egész jól kihúzza a képet. No leginkább abban néztem az első derbit is :wink:
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
VRRRT
Uploader
HozzászólásokCOLON 639
CsatlakozottCOLON 2007-02-17 18:17:44

Hozzászólás Szerző: VRRRT »

Izé... M1 online adását nem lehet teljes képernyősre tenni?
"A lámpa csak akkor világít, ha meggyújtják."
Dzsalál Uddin Rum
Roy Jones Jr.
Tippjáték Champ' 2010.
HozzászólásokCOLON 722
CsatlakozottCOLON 2008-03-11 12:47:32

Hozzászólás Szerző: Roy Jones Jr. »

Dél-Afrika - Mexikó 1:1 (Tsabalala 55' - Marquez 79')

Szerintem, ha Mexikó egy kicsit pontosabb a dél-afrikai kapu előtt, nagyon simán nyer. Sajnos rajtuk volt a korábbi nyitófordulóik átka, nem is nyertek ezúttal sem.

Mexikó kezdett jobban, voltak is helyzeteik (pl. Franco közeli helyzete, a lesgól) és azt lehet mondani, hogy az első fél órában könnyedén játszották át a dél-afrikaiak középpályáját és alakították ki a helyzeteiket. Aztán feljött a Bafana Bafana és nekik is volt egy-két sikerrel kecsegtető próbálkozásuk.

A 2. félidő szerintem hasonlóan kezdődött, Mexikó támadgatott, aztán jött egy kontra és bumm, Dél-Afrika vezet. Villámgyorsan átpasszolták a mexikói középpályát, a gólpassznak bizonyuló kiugratás szerintem zseniális volt és a befejezés is. Tsabalala tökéletesen bombázott a hosszú felsőbe.
Utána pár percig Mexikó kicsit meg volt lőve, de aztán nagyobb fordulatszámra kapcsoltak és a legvégéig szinte csak nekik voltak helyzeteik. Giovani Dos Santos szuperul lőtt a rövid bal felső sarokra, de a kapus szépen védte. Egész meccsen nagyon jól védett. Viszont a mexikói kapus szerintem a csapatuk gyenge pontja lesz a jövőben.

A mexikói nyomás végül meghozta az egyenlítést, szerintem teljesen megérdemelten. Végén viszont megint volt egy gyors kontrája Dél-Afrikának, amit góllal fejezhetett volna be.

A meccs legjobbja, szerintem egyértelműen: Giovani Dos Santos

Irgalmatlan mennyiséget futott, sokat lőtt kapura is, talán néha túl önző volt, de benne volt minden veszélyes mexikói támadásban.

Összességében nem játszott rosszul Mexikó, de a helyzetkihasználáson javítaniuk kell. Dél-Afrika meg megint csak bizonyította, hogy taktikailag még mindig nagyon messze állnak Európától vagy Dél-Amerikától. Viszont ami veszélyes lehet másokra is, hogy nagyon gyorsak a csatárok és a széleket is jól húzták meg nem egyszer.
"Vincere non é importante, é l'unica cosa che conta"
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Hát érdekes egy meccs volt...
Gyakorlatilag Mexico játssza a focit, csak épp eredménytelenül, ezt Anglia ellen fényesen "bizonyították". Most sem vitték túlzásba, sőt ha az afrikaiaknak bejön a második félidő, akkor akár gólokkal kaphattak volna ki. Ehhez képest lett egál. Szerintem igazságos. Viszont mindkét csapat elszalasztotta a lehetőséget, hogy lépéselőnybe kerüljön a többiekkel szemben. Ez még később sokba kerülhet nekik... kiderül este, h melyik csapattal szemben kerülnek egyértelmű hátrányba :roll:

HAJRÁ FOCI!!!
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
Roy Jones Jr.
Tippjáték Champ' 2010.
HozzászólásokCOLON 722
CsatlakozottCOLON 2008-03-11 12:47:32

Hozzászólás Szerző: Roy Jones Jr. »

Kezdődik a VB! :)

Sima Mexikó győzelmet várok és egy szorosabb franciát este!
"Vincere non é importante, é l'unica cosa che conta"
Roy Jones Jr.
Tippjáték Champ' 2010.
HozzászólásokCOLON 722
CsatlakozottCOLON 2008-03-11 12:47:32

Hozzászólás Szerző: Roy Jones Jr. »

Blackpanther írtaCOLONRoy,

arról van infód, hol közvetítik Full HD-ban a mérkőzéseket?
Úgy tűnik, hogy ez a MindigTV, vagy mi a franc, Full HD-ben fogja adni... Legalábbis a reklámjában mintha ezt mondanák...
"Vincere non é importante, é l'unica cosa che conta"
Roy Jones Jr.
Tippjáték Champ' 2010.
HozzászólásokCOLON 722
CsatlakozottCOLON 2008-03-11 12:47:32

Hozzászólás Szerző: Roy Jones Jr. »

harward írtaCOLONRJJ, vagy a moderátorok valamelyike lehet, hogy ezt innen törölni fogja, de próbálkozik az ember...
Máig vallom, hogy az a csapat volt a foci történetének legjobb tizenegye. Ezzel nem is vagyok egyedül.

http://inforadio.hu/hir/vb2010/hir-356511
Harward, még a saját hozzászólásomat sem törölhetem ebben a topicban, nemhogy a tiédet... :) Amúgy sem lenne rá semmi okom...

Szóval a 1970-es brazil csapatot tartod a valaha volt legjobbnak?

Tudod mit? Asszem én is... :)

Azért nemcsak Pelé szaladgált abban a csapatban...
"Vincere non é importante, é l'unica cosa che conta"
harward
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 776
CsatlakozottCOLON 2006-12-18 22:05:22

Hozzászólás Szerző: harward »

RJJ, vagy a moderátorok valamelyike lehet, hogy ezt innen törölni fogja, de próbálkozik az ember...

Amikor a Viktorral bolondját járatta egy feketeképű fickó.

Na ez történt 1970-ben és a feketét valami Edson Arantes stb.-nek hívták.

A Brazília- Csehszlovákia meccsen történt, amikor is...
A Brazilok térfelén pattogott a labda és az előbb említett brazil éppen játszi könnyedséggel szelídítette meg a játékszert, majd felpillantott.
Kb 60-65 méterre lehetett a csehek kapujától és álló helyzetből elindított egy lövést. Nem volt ideje állítgatni, nekifutni, stb. Sietős volt, ugyanis látta, hogy Viktor kinn állt a tizenhatoson kívül. Viktor is megsejthetett valamit, mert elkezdett hátrálni...
A lövés így is gyorsvonati sebességgel száguldott, miközben Viktor őrült iramban sprintelt vissza. Semmi esélye nem volt, a labda megelőzte, de... a kaput elkerülte. Ekkor szerencséje volt, de négyet így is kapott. Pelétől is egyet.
Máig vallom, hogy az a csapat volt a foci történetének legjobb tizenegye. Ezzel nem is vagyok egyedül.

http://inforadio.hu/hir/vb2010/hir-356511
BUTTON_POST_REPLY