Foci VB - 2010 Dél-Afrika (Jún.11. - Júl.11.)

Minden ami nem az oldallal és nem a profi ökölvívással kapcsolatos.
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

No ha már belekezdtem... akkor be is fejezem :P
A döntő:

Spanyolország - Hollandia 1:0

Nem volt szép, nem volt különösebben jó sem. De ez a két csapat került a végén egymással szembe. Ez volt a döntő, kinek tetszik, kinek nem. A spanyol győzelem megérdemelt =D> , de csalódott voltam, hogy nem került sor már a 11-es párbajra. Az már belefért volna még tupírozva egy kis izgalmat :wink: Azért jó sok minden történt a meccs alatt, több minden eldönthette volna a győzelmet. (sejtem ez most elég banálisra sikeredett, de már nem volt kedvem részletezni a csalódottságom)
---------------------
Ha jól sejtem seperc taliznak a csapatok a strandfociban... jöhet a revans... :wink:

Összegezve: elég vegyes képet mutatott a világbajnokság, sajnos a játékos foci kiveszőben van, mindenáron a győzelem. No de milyen áron?! :?
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
Miskolci
P4P
HozzászólásokCOLON 1358
CsatlakozottCOLON 2005-08-26 21:03:22
Tartózkodási helyCOLON Miskolc-DIÓSGYŐR

Hozzászólás Szerző: Miskolci »

Nem volt ez annyira rosz meccs szerintem a nagy tét miatt izgalmas volt. Látszott, hogy a hollandok alig jöttek fel támadni, nagyon tartottak a spanyol kontráktól, nem is véletlenül. Jó helyre ment a kupa, a spanyolok hosszú utat tettek meg a svájci vereségtől a fináléba, és a paraguay-i kétes meccsen keresztülis hozták az 1-0-kat. Mindenki azt mondja, hogy 7 meccs 8 gól milyen kevés!? És a kapott gólok akkor....? A hollandok nem tudom mit nyafogtak a bírónál, kaphattak volna 3 pirosat is, akkor se lehetett volna mit reklamálniuk, és ha a meccs elején talpalásos szituér piros megy akkor még deffenzívebben kellett volna játszaniuk, Robben labda elrúgásáról nem is beszélve! Am. úgy tűnik, hogy igazán szép focival már nem lehet, vagy nagyon nehéz vb-t nyerni, Mert a 4 évvel ezelőtti 2 döntős se nyomta a joga bonito-t és a mostani kettő se nagyon. Szépen játszottak a németek is, a braziloknak is voltak nagyon szép momentumai, az argentinoknak is, és csak egy csapat szerzett egy bronz érmet közülük.
Roy Jones Jr.
Tippjáték Champ' 2010.
HozzászólásokCOLON 722
CsatlakozottCOLON 2008-03-11 12:47:32

Hozzászólás Szerző: Roy Jones Jr. »

Chico írtaCOLONNem vagyok egy nagy focirajongó de mondom a döntőt azért csak megnézem. De hamar meg is bántam. Hát ilyen fos döntőt....
El kell húzni a 11esekig mert páran biztos nagy pénzbe fogadtak :S
Nem kell minden mögött hátsó szándékot keresni... :)

Ez a VB-döntő! A legnagyobb dolog a világon, amit egy futballista megnyerhet az életében. Teljesen természetes, hogy aki ide bejutott az mindent akar, csak VESZÍTENI NEM! Főleg nem abból eredően, hogy valaki kockáztatott valamikor, amikor nem lett volna muszáj. Ha jön a gól, jön, ha nem, nem gond. A lényeg, hogy minél tovább éljen a remény a győzelemre!

Jó példa erre a 4 évvel ezelőtti vb, amikor az elődöntőben az olaszok a hosszabbításban megverték a házigazda németeket. És ha az én számból elfogultságként is hangozhat, de amiatt a teljesítmény miatt, igazán megérdemelték az olaszok a vb-győzelmet, még akkoris, ha a döntőben a franciák végig, még 10 emberrel is jobban játszottak.

Szóval csak azt akarom mondani, hogy a vb-döntő olyanra sikerül, amilyenre, de a vb maga a lényeg, meg azok a meccsek, amik a döntőig elvezetnek...
"Vincere non é importante, é l'unica cosa che conta"
Chico
Uploader
HozzászólásokCOLON 787
CsatlakozottCOLON 2008-01-29 15:49:57
Tartózkodási helyCOLON Pécs

Hozzászólás Szerző: Chico »

Nem vagyok egy nagy focirajongó de mondom a döntőt azért csak megnézem. De hamar meg is bántam. Hát ilyen fos döntőt....
El kell húzni a 11esekig mert páran biztos nagy pénzbe fogadtak :S
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

NÉMETORSZÁG - URUGUAY 3:2

Na ez is meg volt. Soha rosszabb meccset, soha rosszabb bronzmeccset. Főleg abban a trágya időben. Szerencsére nem két leeresztett csapatot láthatunk. Nem bénította már őket a tét nagysága sem (mert az azért valljuk be a vb cím lett volna)
Az első német gólnál azt gondoltam, nincsenek csodák, a dajcsok dafke hozzák a meccset, akár hogy is van felforgatva az összeállításuk. Aztán 2:1-nél (főleg ha Suarez nem puskázza el a lehetőségét) gondoltam, még a 3. helyet is kiéneklik a németek szájából. Valamint milyen okosan játszanak az uruk, ők is milyen jól alkalmazzák a rövid passzos játékot. 2:2-nél a hosszabbítás réme fenyegetett :wink: , míg 3:2-nél (leszámítva Forlan szabadrúgás kapufáját - ami akár be is mehetett volna Butt-tól) már egy elfáradt Uruguay-t láttam (a kipukkadt Muslera-ról nem is beszélve), akiktől az eddigi menetelés is erő feletti volt.
Most már elismerem és dicsérem a németeket teljesítményét, mert ez a kellően nemzet(köz)i alakulat németesen precízen, de taktikusan, ésszel focizott, a harmadik hely jogos gazdái lettek. Esti győzelmüket részben a megalkuvást nem tűrő, kitartó, győzni akaró magatartásuknak köszönhetik. Ja, és: a Müller gyerek bizony már nem csak a Bayern-ben bizonyított.:wink: Szép volt! =D>
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

http://www.hir24.hu/szines/96542/nagy-b ... osolt.html

Na ez nem jó hír... már azoknak, akik a hollandok győzelmét szeretnék. Például nekem... :wink:
De főleg egy jó derbi legyen! Mint a bronzmeccs, ami remélem hogy nem két csalódott csapat összecsapását hozza... :roll: Inkább két felszabadultét.
:wink:
Hajrá Hollandia, hajrá Uruguay!

Egy másik állat... állati, azaz egál :wink:

http://www.pepsifoci.hu/video/node/67762
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
VRRRT
Uploader
HozzászólásokCOLON 639
CsatlakozottCOLON 2007-02-17 18:17:44

Hozzászólás Szerző: VRRRT »

A portugálok ellen lesgóllal mentek tovább, Paraguay ellen 0-0nál nem adtak meg egy szabályos gól a dél-amerikaiaknak, így könnyű...
"A lámpa csak akkor világít, ha meggyújtják."
Dzsalál Uddin Rum
BlaZe
Bajnok
HozzászólásokCOLON 262
CsatlakozottCOLON 2002-12-03 12:15:59
Tartózkodási helyCOLON Budapest
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: BlaZe »

VRRRT írtaCOLONRemélem kisütik a dögöt és felszolgálják a hazatérő német csapatnak.
Ugyanolyan volt ez a meccs, mint az eb döntő. Szar játék, máker gól. Miért nem voltak képesek a fritzek az elejétől támadni? Megint a megszokott szar focit játszották. Mi lett volna a taktika? 0-0nál kontrázni? Öngyilkosság, ők nem az inter. Klinsit vissza, vele mindig szépen és többnyire eredményesen játszottak. Ilyen anyagból vele meglenne az arany.
A gyenge auszikat lelépték, a szerbekkel szerencsétlenkedtek, ghánával dettó, csak ott beakadt egy, az angoloknál mákjuk volt, a gauchok ellen dettó, az elején beakadt, bekkeltek, majd a végén kontráztak. A gyenge hispánok letámadták őket, és most nekik volt szerencséjük.
Remélem Klose azért még betalál legalább 1x, és a bronz is meglesz.
És hajrá hollandia, megérdemelnék, és akkor az ősz döntene arról, h Robben v Sneider lesz az aranylabdás.
Azért ez a gyenge hispán csapat jelenleg a világ kb legjobbja :) Attól tartok, hogy megverik a hollandokat is. Nem véletlenül játszik ellenük mindenki bunkerfocit. Portugália, Paraguay, Németország út a döntőig, kapott gól nélkül.

Nagyon jó lesz majd ez a német csapat a következő vb-n, ha még kicsit beérnek. És szerintem Löw elég jól összerakta őket. A spanyoloktól nem szégyen kikapni, ezek jelenleg a reális erőviszonyok.
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Spanyolország - Németország 1:0

Na ez a németek másik arca volt. Pedig csak Müller hiányával nem lehet magyarázni ezt a szervezetlenséget. Ezen a vb-n még nem történt meg, hogy egy másik csapat a német 16-os előterében passzolgatott (kis túlzással) percekig. Most igen. Az volt az ember érzése, hogy bekkelnek, várják a végét. Hogy minek a végét? Hosszabbítás? 11-esek? Persze hogy voltak próbálkozásaik, de Klose-nak nem jött a lesipuskás helyzet, Özil belebonyolódott saját magába, Podolski csak futkározott (aztán azt sem).
A spanyolok viszont kellemes meglepetés voltak. Végre lehetett látni a gyors, rövid passzos játékukat, amit rajtuk kívül talán csak a két brazil csapat művel ilyen magas fokon. Bizony a németek sokszor csak keresgélték a lasztit...
Valahol a lelkem mélyén szerettem volna ha jön a 74-es döntő visszavágója, de így legalább két (még vb-t nem nyert) csapat döntheti el, ki nyer Európán kívüli rendezésű vb-n - európai - csapatként világbajnokságot.
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
VRRRT
Uploader
HozzászólásokCOLON 639
CsatlakozottCOLON 2007-02-17 18:17:44

Hozzászólás Szerző: VRRRT »

Remélem kisütik a dögöt és felszolgálják a hazatérő német csapatnak.
Ugyanolyan volt ez a meccs, mint az eb döntő. Szar játék, máker gól. Miért nem voltak képesek a fritzek az elejétől támadni? Megint a megszokott szar focit játszották. Mi lett volna a taktika? 0-0nál kontrázni? Öngyilkosság, ők nem az inter. Klinsit vissza, vele mindig szépen és többnyire eredményesen játszottak. Ilyen anyagból vele meglenne az arany.
A gyenge auszikat lelépték, a szerbekkel szerencsétlenkedtek, ghánával dettó, csak ott beakadt egy, az angoloknál mákjuk volt, a gauchok ellen dettó, az elején beakadt, bekkeltek, majd a végén kontráztak. A gyenge hispánok letámadták őket, és most nekik volt szerencséjük.
Remélem Klose azért még betalál legalább 1x, és a bronz is meglesz.
És hajrá hollandia, megérdemelnék, és akkor az ősz döntene arról, h Robben v Sneider lesz az aranylabdás.
"A lámpa csak akkor világít, ha meggyújtják."
Dzsalál Uddin Rum
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

VRRRT írtaCOLONTegnap néztem, kiment a fejemből, bwinen még a vb előtt tettem egy ezrest a németekre, 12x fizet, remélem a polip most téved.
Jól hallottam, hogy a spanyol kocekába úszott?! :lol:
VRRRT! Na bumm! Bosszúból kihúzhatod egy csápját... :wink: :D
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
VRRRT
Uploader
HozzászólásokCOLON 639
CsatlakozottCOLON 2007-02-17 18:17:44

Hozzászólás Szerző: VRRRT »

Nemkicsit unom már a folyamatos bírói tévedéseket, ennyit egyszerűen nem lehet hibázni, ez már a bunda kategória.

Tegnap néztem, kiment a fejemből, bwinen még a vb előtt tettem egy ezrest a németekre, 12x fizet, remélem a polip most téved.
"A lámpa csak akkor világít, ha meggyújtják."
Dzsalál Uddin Rum
BlaZe
Bajnok
HozzászólásokCOLON 262
CsatlakozottCOLON 2002-12-03 12:15:59
Tartózkodási helyCOLON Budapest
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: BlaZe »

grabanc írtaCOLONHollandia - Uruguay 3:2

Jó kis meccs volt, soha rosszabbat. Végre láttam valamit a hollandoktól, ami miatt itt lehetnek... :P Ha úgy vesszük, papírforma győzelem született, de Forlan egyenlítő találata után nem voltam biztos benne, hogy rendes játékidőben - több góllal - meg lesz a továbbjutó.
Remélem a ma esti meccs is hasonló színvonalat hoz... itt a németek az esélyesebbek, de ha végre a spanyoloknak kijön a lépés és azt a formát hozzák amit joggal elvár a nagyérdemű tőlük, akkor... ??? :roll: :wink:
Azért pár kedves szót megérdemelne a bíró is a hollandoktól, meg a szurkolóiktól... Van Bommel első gól előtti megmozdulása a kicsit szenvedélyesebb bíróknál simán piros, plusz nádpálcás verés. Meg lőttek lesgólt és még 1-2 finomság. A holland a jobb csapat elvileg, de lassan örülhetünk, ha egy meccset nem a bíró dönt el a "tévedéseivel".
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Hollandia - Uruguay 3:2

Jó kis meccs volt, soha rosszabbat. Végre láttam valamit a hollandoktól, ami miatt itt lehetnek... :P Ha úgy vesszük, papírforma győzelem született, de Forlan egyenlítő találata után nem voltam biztos benne, hogy rendes játékidőben - több góllal - meg lesz a továbbjutó.
Remélem a ma esti meccs is hasonló színvonalat hoz... itt a németek az esélyesebbek, de ha végre a spanyoloknak kijön a lépés és azt a formát hozzák amit joggal elvár a nagyérdemű tőlük, akkor... ??? :roll: :wink:
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Hurrá!!! Végre valamilyen magyar focisiker! Még ha sportdiplomáciai is... szerintem ha jól viszi a BL és az EB meccseket, Brazíliában akár döntőt is vezethet. Persze addig behúzhatja az EB döntőt is :wink:

http://www.hir24.hu/foci/94122/kassai-v ... ontot.html

Legalább lesz kinek szurkolni ezen az ágon... :P
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Most a papírforma egy Hollandia - Németország meccset sejtet a döntőre...
Viszont a laszti gömbölyű, bár a jabulani esetében toekoem tudja :D

Mindenesetre holland - spanyol döntőt szeretnék a "sajtfejűek" végső győzelmével. De nem fogok szomorkodni ha megismétlődik a 74'-es vb döntő. A németeknek most is lenne egy Müller-ük... csak ki lenne a túloldalt Cruyff? :roll: 8)
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
Miskolci
P4P
HozzászólásokCOLON 1358
CsatlakozottCOLON 2005-08-26 21:03:22
Tartózkodási helyCOLON Miskolc-DIÓSGYŐR

Hozzászólás Szerző: Miskolci »

Nos hol is kezdjem...:D A Brazilok nagyon visszavettek a második felesre, így meg is érdemelték, hogy kiesennek a nagy mellényükkel együtt.
Az Uruguay Ghána meccsen, hihetetlen, de egy kezezéssel Suárez megmentette a csapatot, abba a pillanatba ki hitte volna, hogy ez jól sülhet el, neki kellett volna lennie a meccs emberének :P , de az elődöntőről nagyon fog hiányozni.
A másik ágon úgy vártam a meccset, hogy egy jó sok gólos ki mérkőzés lesz, hát sok gól lett, de ki ki mérkőzésről meg szó sem volt. :? A védőket hibáztatták elsősorban a szakértők, de én azért nem őket tenném első sorban felelőssé a vereségért. Míg 1-0 volt az állás voolt vagy fél órája az argentin támadósornak és középpályának, hogy begyötörjék a kapuba a labdát, de teljesen elképzelés nélkül passzolgattak a félpálya környékén, ott kellett volna a sztároknak villogni, utána kaptak még egyet hátul, onnan meg mindenki összeomlott, ez van, egy jó vb után egy rossz jön nekem úgy látszik!
A paraguay spanyol meccsen pedig nem sok semmivel voltak jobbak az európaiak, a németek ellen szerintem ez a teljesítmény kevés lesz.
master yoda

:)

Hozzászólás Szerző: master yoda »

Azért egy-két jó szót megérdemeltek volna a németek, mert gyakorlatilag leiskolázták az elõzetesen vb gyõztesnek kikiáltott Argentínát. Az okos foci úgy látom mindenek felett gyõz.
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Németország - Argentína 4:0

Ebben a csapatban MA, szinte semmi nem volt ami az argentin focira emlékeztetne... mert az ettől jobb. Tele elképzelés nélküli enervált sztárokkal, akiket leszívott az egész évben való megmérettetés :( A német csikócsapat jól átszlalomozott rajtuk :(
A brazilok sem bírták el Kaka, az argentinok sem Messi betlizését. Tevez-nek ugyanúgy nincs helye a válogatottban, mint Veron-nak. Milito-nak egyértelműen több lehetőséget kellett volna adni, hiszen az Inter-t jórészt ő cipelte a sikerek kapujához (Zanetti-ről és Cambiasso-ról nem is beszélve :wink: )
Akik tetszettek a fakóból azok Clemente Rodriguez és Pastore. Remélem látom még őket a nemzetiben.

-------------------------------------------------------------------------------------
Spanyolország - Paraguay 1:0

Hát a spanyoloknak van mit felkötni ha döntőt szeretnének játszani... elég unalmas papírforma győzelem született. Nem emlékeztetnek az EB győztes formájukra. De majd a németek ellen... :wink: :roll:
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
BUTTON_POST_REPLY