Bruce Lee, a Jeet Kune Do megalapítója

UFC, K1, Pride... a kemény világ :)
Lalee
Újonc
HozzászólásokCOLON 3
CsatlakozottCOLON 2009-05-28 10:19:02

Hozzászólás Szerző: Lalee »

"Minden szakmabeli így tartja, az MMA-sok is"

Nyilván azért egy Bruce Lee-ről szóló dokumentumfilmbe (ugye most a How Bruce Lee changed the world alapján tetted ezt a kijelentést) olyan embereket hívnak akiknek Bruce Lee sokat jelentett. Dana White meg ebből a szempontból szerintem nem igazán mérvadó, elmondott egy tiszteletbeszédet egy jó kis plusz reklámért.

"Munkássága jóval több, mint egy filmszínész."
Nevezzük inkább akciósztárnak, mert - a szó szakmai értelmében véve - színészként nem igazán volt kiemelkedő, sőt.

Egyébként én teljesen elismerem Lee-t minden tekintetben, sőt számomra többet jelentett akár a "be water, my friend" kultikus kijelentése mint bármely filmje.
zappa
Újonc
HozzászólásokCOLON 37
CsatlakozottCOLON 2002-12-13 02:17:55

Hozzászólás Szerző: zappa »

Sztrego, én már egy csomó harcművészetre hallottam azt, hogy az a leg hatékonyabb....

Mikor még a másik helyen felhoztad ezt a témát, filmbeli szereplőket hoztál, és hozzájuk hasonlítottad Pacot, és Mayt. Ezt tényleg elég gyerekes dolognak tartom, vagy viccnek. Ahogy láttad nem is nagyon vette senki komolyan. Aztán ahogy viccelődtek veled, egyre komolyabban el kezdted elemezni ezt.

Mostmár tényleg el is kerültünk jó messzire Pactól Maytól, de jobb is így ez, mert az már elég vicces kezdett lenni.
Mint Harcművész, sztem biztos nem volt rossz Bruce Lee, de amiért annyian megismerték, és amiért ma is annyian ismerik, az az volt, hogy filmezett, és egy előadóművész volt. Nagyon hatásosan adta elő azt, amit tudott. A rejtélyes halála tovább emelte mítikus figuráját. Az is nyilvánvaló hogy mivel a filmeken keresztül elhozta a háztartásokba a keleti harcművészeteket, sokat tett ezekért.
Én úgy gondolom, akkor is, és most is rengeteg hasonló kaliberű harcos lehetett, akikről semmit nem tudsz, tudunk, nem maradtak fenn.

Nagyon sok történet körülötte csak legenda, ebben biztos vagyok, de azt sosem mondanám, hogy csak egy mutatványos volt.

Bolo, aki szuerinted harcművész, mit ért el a témában? Mert neked pl az ő véleménye is döntő. Illetve írtad, hogy azért viselt karateruhát a sárkány közbelépben, mert ezzel is a tiszteletét akarta kifejezni a karate iránt.
Az nem tűnt fel, hogy ott Bruce Leen kívül szinte mindenki karateruhát viselt? Nem lehet, hogy a rendező utasítására viselte a karateruhát???
master yoda

:)

Hozzászólás Szerző: master yoda »

Én nekem mindegy hogy most ki verte volna meg vagy ki nem. Gyerekkoromban 3 meghatározó alakja volt.
Bruce lee
Sylvester Stallone
Arnold Schwarzenegger
Gyakorlatilag mind a 3 a legyõzhetetlensége miatt.
Aztán a verhetetlenségi mítosz gyakorlatilag csak Bruce Lee-nál maradt meg legtovább mivel beláttam hogy a másik kettõ inkább színész.
Aztán késõbb beláttam hogy senki sem verhetetlen bár mike tyson-ról azt hittem:). Ma már eljutottam addig hogy senki sem verhetetlen. Meg talán nincsis értelme hogy mindenki itt verje a másikat. Lehet egy legyõzhetetlennek hitt embert az gyõzne le akit soha nem érdekelt ez a téma. bruce lee- t azóta is tisztelem ha lehet így ilyet mondani ismeretlenül, de baromira idegesített régen hogy ködösítenek a halálával kapcsolatban.
Most mióta megnézetm a Harcos a szélben címû Oyama "életrajzi" filmet és utána olvasgattam, õ elég meggyõzõnk tûnik.
Shaham
Újonc
HozzászólásokCOLON 4
CsatlakozottCOLON 2008-12-22 19:10:12

Hozzászólás Szerző: Shaham »

Shaham
Újonc
HozzászólásokCOLON 4
CsatlakozottCOLON 2008-12-22 19:10:12

Hozzászólás Szerző: Shaham »

Nem vicc.
"he (Chuck) always says "really, anyone can win a fight against anyone else on any given day.... you just never know who's going to win, or who can beat you".
being as he was one of Bruce's most advanced students, he was one of the few people who had that kind of ability, and there are stories about Bruce's other students watching in amazement as those two sparred, sometimes with Chuck getting the best of Bruce.
Sztrego
P4P
HozzászólásokCOLON 1832
CsatlakozottCOLON 2005-03-03 01:10:52
Tartózkodási helyCOLON A tabella élén.

Hozzászólás Szerző: Sztrego »

zappa írtaCOLONAzt ki mondta hogy ez a leghatékonyabb és egyben legegyszerűbb?
Minden szakmabeli így tartja, az MMA-sok is, akik sokat vettek át a Jeet Kune Do-ból. Az MMA-sok közül Dana White Bruce Lee-t az MMA atyjának nevezi.
Ben Saunders UFC harcos Bruce Lee miatt kezdett el eddzeni. Joe Warner edző a UFC-nél, ő is a Jeet Kune Do-ból vett át nézeteket, mint pl az egyszerűeség és hatékonyság elvét, azaz azt, ami nem megy, azt kidobja, ami hatásos, az marad.
Sztrego
P4P
HozzászólásokCOLON 1832
CsatlakozottCOLON 2005-03-03 01:10:52
Tartózkodási helyCOLON A tabella élén.

Hozzászólás Szerző: Sztrego »

Shaham írtaCOLONSztrego Chuck tényleg legyőzte. Nem is tudom már hol olvastam. Azért hozzá kell tenni Chuck annyira tisztelte, hogy azt mondta hogy csak edzés közben és sokat számít ki milyen formában van éppen.
Figyelj, ezt nem vicctopicnak nyitottam, ha lehet, akkor az efféle kitalációkat nélkülözzük. A másik az, hogy sosem küzdöttek egymás ellen, az edzéseik más jellegüek voltak.
A hozzászólást 2010 alkalommal szerkesztették, utoljára 1 Sztrego-kor.
Dallos
Újonc
HozzászólásokCOLON 8
CsatlakozottCOLON 2009-05-14 18:54:35

Hozzászólás Szerző: Dallos »

Az nem vitás, hogy öröm nézni Bruce Lee mozgását, és elsősorban nem is filmen, hanem amikor tanít.
Shaham
Újonc
HozzászólásokCOLON 4
CsatlakozottCOLON 2008-12-22 19:10:12

Hozzászólás Szerző: Shaham »

Sztrego Chuck tényleg legyőzte. Nem is tudom már hol olvastam. Azért hozzá kell tenni Chuck annyira tisztelte, hogy azt mondta hogy csak edzés közben és sokat számít ki milyen formában van éppen.
zappa
Újonc
HozzászólásokCOLON 37
CsatlakozottCOLON 2002-12-13 02:17:55

Hozzászólás Szerző: zappa »

Azt ki mondta hogy ez a leghatékonyabb és egyben legegyszerűbb?
Sztrego
P4P
HozzászólásokCOLON 1832
CsatlakozottCOLON 2005-03-03 01:10:52
Tartózkodási helyCOLON A tabella élén.

Bruce Lee, a Jeet Kune Do megalapítója

Hozzászólás Szerző: Sztrego »

Vannak, akik nem ismerik el, mint harcművész, csak egy mutatványosnak és shomannek hiszik, az igazság azonban teljesen más. Több stílus, harcművészet, küzdősport leghatékonyabb elemeit alkalmazva megalkotta a leghatékonyabb és egyben legegyszerűbb harcművészetet, a Jeet Kune Do-t.
Elsőrorban harcművész volt, és csak másodsorban színész. Munkássága jóval több, mint egy filmszínész.
A P4P Manny Pacquiao is a példaképének tartja![/b]
BUTTON_POST_REPLY