Bruce Lee, a Jeet Kune Do megalapítója

UFC, K1, Pride... a kemény világ :)
Sztrego
P4P
HozzászólásokCOLON 1832
CsatlakozottCOLON 2005-03-03 01:10:52
Tartózkodási helyCOLON A tabella élén.

Hozzászólás Szerző: Sztrego »

Nem volt úttörő a harcművészeti filmekben (mert karatefilmekben sosem játszott) ugyanis előtte elég sok ilyen film készült, csak a minőséggel és a harcosokkal volt a gond. Az ő filmjei azért tűntek ki, mert a reális harcokra épített, trükkök nélkül. Szerinted ki az öt legjobb harcművész? Oyama ha filmezett volna, olyan lenne a megítélése, mint ma?
Rengeteg mester, nagymester tartja a legjobbnak, és ennek hangot is adtak, adnak. Pl a Shaolinok nagyon nagyra tartják.
Mint harcművész nagyon sokat tett le az asztalra. Egy új, egyszerű, hatékony "stílus" hozott létre, ami szakított a hagyományokkal, tehát újító volt. Számos könyvet kiadott a témában, több iskolája volt, ahol mindenkit tanított, neves tanítványai voltak a hatvanas évek sztárjai közül, több tanítványa sokra vitte a harcművészetkben. Akik megismerték, azok mind elismerték, persze irigyei mindig vannak.
zappa
Újonc
HozzászólásokCOLON 37
CsatlakozottCOLON 2002-12-13 02:17:55

Hozzászólás Szerző: zappa »

Nem tudom szándékosan-e vagy csak folyton felületesen olvasol, de mintha csak a saját magad által írott dolgokra figyelnél.

Én nem azt mondtam, hogy csak néhányan tekintik jónak, hanem azt, hogy volt néhány olyan aki a harcművészetekben jártas volt, aki maga is komoly harcművész és elismerte hogy nagyon kiemelkedő harcművész volt.
Nyilván olyan mint te, nem csak néhány van, de te nem vagy komoly harcművész.
A többi résszel ezért egyet is értek, egyértelmű, hogy a filmeken keresztül, mivel úttörő volt a karatefilmekben borzasztó sok emberhez vitte el a harcművészeteket, és nagyon ismerté vált!
Te is onnan ismered, és még sokan sokan.
Ha ez önmagában az 5 legjobb harcművésze közé emeli, akkor legyen.
Sosem vitattam, hogy sokat tett a harcművészetekért, mivel elvitte a nyugati háztartásokba azt. És a 6 éves Remy Bonjasky hozzád hasonlóan a hatása alá került. Aztán lehet hogy túl is nőt példaképén.
Mint példakép, biztos a legismertebb sztem is, ebben nincs vita.

Mutass már olyan nyilatkozatokat, ahol komoly harcművészek Bruce leeről mint a világ egyik legnagyobb harcművészéről beszélnek!
Biztos van ilyen sok, csak kíváncsi vagyok.
Sztrego
P4P
HozzászólásokCOLON 1832
CsatlakozottCOLON 2005-03-03 01:10:52
Tartózkodási helyCOLON A tabella élén.

Hozzászólás Szerző: Sztrego »

Néhányan? A világ legismertebb harcművészét csak néhányan tartanák számon a legjobbak között? Ezt nem gondolhatod komolyan! :D
Milliók kezdtek el csak miatta a harcművészetekkel foglalkozni! Ilyenekre sem Oyama, sem Gicin sem a többi nagymester nem volt képes, főleg náhány év leforgása alatt. Pl Amerikában mielőtt még nem tudták, ki az a Bruce Lee, nagyon kevesen foglalkoztak harcművészetekkel, népszerűsége meg a padló alatt volt. Ma ismert harcművészek, küzdősportosok közül rengetegen miatta kezdtek el harcművészetekkel foglalkozni, mint pl Remy Bonjasky háromszoros K1 bajnok, Masato kétszeres K1 Max bajnok, vagy Van Damme, aki maga is Lee rajongó, de még sorolhatnánk. Aki ennyi embert képes a harcművészetek oldalára állítani, a MAI napig is, az ott van az 5 legnagyobb harcművész között!
zappa
Újonc
HozzászólásokCOLON 37
CsatlakozottCOLON 2002-12-13 02:17:55

Hozzászólás Szerző: zappa »

Aha értem. Bár tényleg nem látom miért érzed ennyire kiemelkedőnek, hogy a legjobb 5-be is bettenéd. Oké, maradt fenn pár fekete fehér felvétel, van néhány a harcművészetekben jártas ember akik azt mondják profi volt. És van egy Harcművészet, amit te, és még néhányan úgy gondolják a leghatékonyabb.

Viszont ez nyilván még egy rakás más harcművészre állna...Biztos vagyok benne, hogyha kicsit beleásnád magad pl a JIU-JITSU-ba, és megismerkednél emberekkkel, akkor találnál ott is olyan embert akit néhányan a legjobbnak tartanának, néhányan a leghatékonyabbnak tartanák azt a stílust, és még pár fekete fehér felvétel is lenne róla.

Én nem akarlak meggyőzni semmiről, mert ez nálad hit. Igazából azt már észrevettem, hogy érved a fentebb felsoroltakon kívül nem nagyon van. Ezek az érvek pedig egy csomó más stílus vagy harcművész mellett felhozhatóak.

Boloval kapcsolatban is csak annyit tudtál mondani, komoly harcművész, mert Bruce leetől tanult. Dehát ez nyilván komolytalan érv.

Bruce lee meg a valaha volt 5 legnagyobb harcművész egyike, mert tudsz néhány legendás történetet, meg 10 embert akik legendaként beszéltek róla. És akik nagyjából mind ezt a halála után tették, és abból éltek, hogy Bruce legenda. De ez sem zavar téged.

Hát a te hited, te dolgod!
Sztrego
P4P
HozzászólásokCOLON 1832
CsatlakozottCOLON 2005-03-03 01:10:52
Tartózkodási helyCOLON A tabella élén.

Hozzászólás Szerző: Sztrego »

Miből gondolod, ha nem filmezik, akkor nem tudnánk róla? Pont, hogy akkor is tudnánk, mert akkor, mint harcművész munkálkodott volna több ezer iskolával a világon, ahogy sok más nagymester. Akkor senki nem kételkedne benne, hogy csak egy színész. Gondolom, ha Oyama is szinészkedett volna a harcművészete mellett, az ő munkásságát is megkérdőjeleznék.
Igen, Bruce Lee benne van a 10 legkiemelkedőbb tudású harcmávészben sőt a legjobb 5-ben is. Bolo nincs benne, hiszen akkora harcművész nem lehet.
zappa
Újonc
HozzászólásokCOLON 37
CsatlakozottCOLON 2002-12-13 02:17:55

Hozzászólás Szerző: zappa »

Tényleg Sztrego, szted Buce lee mondjuk benne van a 10 legkiemelkedőbb tudású harcművészben? És Bolot vajon hova sorolnád. Csak egy kis játék, hogy lássam tényleg kb. hogy gondolod.
zappa
Újonc
HozzászólásokCOLON 37
CsatlakozottCOLON 2002-12-13 02:17:55

Hozzászólás Szerző: zappa »

"Nekem megvan az 1997-es Bruce Lee magazine,"
:lol:

ahol arról írnak, hogy Yang Sze tanult tőle"

És akkor mi van?
Mondom én is tanltam elég komoly mesterektől...
Attól hogy tanulsz valakitől, még nem leszel komoly harcművész! Sztrego hagyd már ezt a Bolo-t mert ezzel tényleg hiteledet veszted!

A logika: Bruce Lee egy igen komoly harcművész, mert tőle tanult Bolo, aki emiatt komoly harcművésznek számít, és mivel Bolo, - aki ugye már komoly harcművész - állítja, hogy Bruce Lee egy komoly harcművész, ezért Bruce Lee egy komoly harcművész! :D

Ez csak vicc, sztem sem egy senki Bruce, de ha nem filmezik, akkor nem nagyon tudnál róla.
És valszeg Pacquiao sem. Nyilván nem egy mutatványos, de valszeg akkor és azóta is egy csomó nagyobb tudású harcművész, harcos.
Sztrego
P4P
HozzászólásokCOLON 1832
CsatlakozottCOLON 2005-03-03 01:10:52
Tartózkodási helyCOLON A tabella élén.

Hozzászólás Szerző: Sztrego »

A fekete-fehér kamerapróbák, mint harcművész megkérdőjelezése, nem reális. Egyrészt ott, azon a kis helyen alapgyakorlatokat mutatott be a kung-fu-ból, mert arra kérték, azokat meg tökéletesen abszolválta. Mi mást lehetet t volna tenni, ráadásul egy öregemberrel szemben, aki minden ütés után megrezzent.:D
A Warrior Journey-s kifakadásodat nem értem, mert ott is, a megtalált fél órás részen kívűl, próbafelvételekkel volt tele. Ilyen az Enter the Dragon forgatásán is volt, ezeket nem kell komolyan venni, mert tele vannak bakikkal. Egy nagyon fontos dologt hagysz figyelmen kívül, mégpedig azt, hogy amit a filmen látsz tőle, azt harcban sosem használta, csak a filmen, mert, ahogy ő mondta, a JKD technikák látványossá tétele, filmes közegbe való átültetése volt. A másik, hogy még jóval a négy nagy filmje előtt, Amerikában, amikor senki sem ismerte szerzett elismerést, mint harcművész. Ezen sokan előszeretettel siklanak át. Akkoriban ismerkedett meg Norrisszal, Wallal, és sok más harcművésszel is, akik közül többen a tanítványai lettek, mint pl a Kick-Box megreformálója, Mike Stone.
A Green Hornetben konkrétan wing chun stílusban küzdött, akkoriban semmi beleszólása nem volt, azt mondták neki, csapd le a csávót és kész.
Akik látták küzdeni, mnd azt mondják, hogy nyoma sem volt annak, amit a filmen mutatott, nem volt láványos, ellenben nagyon hatékony.
Nekem megvan az 1997-es Bruce Lee magazine, ahol arról írnak, hogy Yang Sze tanult tőle és nem csak betanulta a mozgásokat, mint Saxon.
Az MMA nem konkrét technikákat vett át a JKD-ból, bár arra is van példa, hanem főként a szellemiségéből táplálkozott.
4man4ever
Újonc
HozzászólásokCOLON 3
CsatlakozottCOLON 2009-11-15 07:50:29

Hozzászólás Szerző: 4man4ever »

Aztan elkezdtem tovabb kutatni ezugyben a neten. Megneztem a Green Hornet es a Longstreet epizodjait. A technikak ezekben is gyermetegnek latszottak. Rajottem, hogy azok a nyilatkozatok, amik Bruce- t istenitik, iskolaja tagjaitol, a felesegetol es a korabeli Hollywoodi koreibol szarmaznak. A fuggetlen harcmuveszek akik ismertek ot, nem a legyozhetetlensegerol szonokolnak hosszu oldalakon at.
Ahogy nezem, amirol eddig szo volt: JKD hatekonysaga es az MMA- val valo kapcsolata. Nem tudok olyan JKD gyakorlot, aki barmelyik versenyagban sikeres lenne. Az utcai hatekonysag: ennek a vegso probaja persze az utca, de en azt tartom tobbre, aki ringben komoly ellenfelek ellen teszi magat probara, nem pedig aki utcan noname ellenfelekkel szemben villog. Ami pedig az MMA- ra valo JKD rahatast illeti, ez szerintem annyiban kimerult, hogy Lee a kotetlen kuzdelmet hirdette es mivel ismert volt ez hatott az MMA letrejottere is. De ami a koncepciot, technikak atvetelet, torteneti kifejlodest illeti: semmi koze a kettonek egymashoz.
Bolo. Az, hogy Bolo- nak barmi koze lenne a Shotokanhoz, ez az Enter the Dragon eredeti 1973- as trailer- bol szarmazik, ahol Del-Kelet Azsia Shotokan bajnokanak titulaljak es termesztesen nem igaz. Ez nagy combloves volt toled Sztrego, mint a tema szakertojetol. Yang Sze nem hiteles harcmuvesz. Van sajat honlapja, neki talan hiszel. Az Enter the Dragon forgatasa alatt gyakoroltak kozosen a jelenteket, ha ez eleg ahhoz, hogy valaki hiteles harcmuvesz legyen, akkor John Saxon is hiteles harcmuvesz.
4man4ever
Újonc
HozzászólásokCOLON 3
CsatlakozottCOLON 2009-11-15 07:50:29

Hozzászólás Szerző: 4man4ever »

Udv az Uraknak!
Vegul idevetodtem par hozzaszolas erejeig. A 80- as evekben kb olyan allaspontot kepviseltem, mint Te, Kedves Sztrego. De akkor meg keves volt a Bruce Lee- vel kapcsolatosan elerheto video, az irott anyagok pedig eleg fanatikus nezopontot kepviseltek. Akkor is keringtek olyan velemenyek hazankban is, amik megkerdojeleztek Bruce Lee hatekonysagat, de eleg volt egy pillantast vetnem valamelyik mozifilmjere es mar tudtam is, hogy a tobbiek irigyek, meg nincs szemuk a bunyohoz. Aztan valamikor a 80- as evek vegen lattam a Bruce Lee, The Legend cimu dokumentumfilmet, amiben bemutattak az eredetileg a Charlie Chan filmhez keszult kameraprobat es nehany Long Beach momentumot. Ezek mar nem voltak annyira meggyozoek, de ugy voltam vele, hogy ez a valosag, nem egy mozifilm, ugyhogy meg nem nagyon zavartattam magam. Aztan egyeb dolgok jottek az eletben, meg fel is nottem, szoval kevesebb ido jutott a Lee maniara. Aztan valamikor 2001- ben volt szerencsem megtekinteni a Bruce Lee: A Warrior's Journey- t. Es lezsibbadtam. Ennek ket oka is volt, az elso hogy milyen uberfasza lett az ujonnan osszeallitott Game of Death. A lezsibbadas masodik oka mar inkabb kapcsolodik jelen okfejteshez, ez pedig az volt, hogy ez a film szamos nem beallitott felvetelt tartalmazott Lee- rol. Es ahogy ezeket lattam, a gyerekkori ideal atertekelodott.
Folyt. kov., csak ezt elobb elkuldom, nem vagyok biztos, hogy jo helyre irok - ennek a forumnak eleg hulye a menuje. :)
zappa
Újonc
HozzászólásokCOLON 37
CsatlakozottCOLON 2002-12-13 02:17:55

Hozzászólás Szerző: zappa »

:D
Dallos
Újonc
HozzászólásokCOLON 8
CsatlakozottCOLON 2009-05-14 18:54:35

Hozzászólás Szerző: Dallos »

Ha egyedül vagy, és van tér, a 800 m-es síkfutás a leghatékonyabb harcművészet. Ha ott van a feleséged is, inkább a huligánok egyszer bánjanak el veled, mint az asszony egy életen át. Más ha részeg vagy, más ha józan. Részegen nagyon nem működik a jet kune do :-), ellenben a mehikánó harcmodor annál inkább...
zappa
Újonc
HozzászólásokCOLON 37
CsatlakozottCOLON 2002-12-13 02:17:55

Hozzászólás Szerző: zappa »

Én pl egy embertől, aki kétfajta harci stílusban is jártas volt azt hallottam, ha van szüksége lenne hogy használja valamelyiket, a helyzet mondaná meg melyik elemeit használná inkább. Pl az egyik jobban működik ha van tér, hely, a másik egy szűk helyen, ha az ellenfél szinte az arcában áll viszont sokkal jobban működne.
Ezen kívül nyilván pl az ellenfél mozgása, mérete stb mind mind meghatározó lehet.
És eleve nem mindegy kinek mi hatékony. Más az ideális testalkat a bokszhoz, és más pl a cselgáncshoz stb.
Dallos
Újonc
HozzászólásokCOLON 8
CsatlakozottCOLON 2009-05-14 18:54:35

Hozzászólás Szerző: Dallos »

Sztrego!

Ha egy környéken sok késelés van, akkor arra specializálva kell kidolgozni a leghatékonyabb önvédelmi rendszert. És abban benne van akár a speciális öltözet (pld. álló kemény gallér), akár valamilyen könnyen hordozható eszköz. De egy ilyen helyzetre kidolgozott rendszer lófüttyöt ér mondjuk a ketrecharcban.

Ez sokkal bonyolultabb kérdés annál, hogy azt mondhassuk, hogy X rendszer a leghatékonyabb.
zappa
Újonc
HozzászólásokCOLON 37
CsatlakozottCOLON 2002-12-13 02:17:55

Hozzászólás Szerző: zappa »

Azért még ha kevés is a jeet kune dos versenyző, gondoltam 2-3 csak van a földön, aki mivel ez a leghatékonyabb komoly sikereket ért el.
Én nem vitázok veled tovább, nyilván bárki bármit mond, márpedig a jeet kune do a leghatékonyabb és kész.
Soko sok ember nyilván ugyanígy hisz sok sok más harcművészetben...
Én már tényleg nagyon sokról hallottam azt, hogy a leghatékonyabb, vagy jobb esetben, hogy az egyik leghatékonyabb. Sztem nincs olyan.
Sztrego
P4P
HozzászólásokCOLON 1832
CsatlakozottCOLON 2005-03-03 01:10:52
Tartózkodási helyCOLON A tabella élén.

Hozzászólás Szerző: Sztrego »

A legnagyobb harcművészeket legenda övezi. Oyamát is. Nem állok elő ilyen olyan küzdelmekkel, mert a Jeet Kune Do önvédelmi művészet, ami a legegyszerűbb, és leghatlékonyabb bárki számára, amit az utcán is használhat, megvédheti magát. Az anglial JKD mester, aki Ted Wong taníványa volt azért ezt tanulta meg, mert náluk sok késelés történik, és ezzel védte meg magát, és ezt is oktatja. Emellett az, hogy kevés JKD-s versenyez az az oka, hogy itt a legkevesebb a mester, mert Bruce Lee néhány tanítványa jogosult arra, hogy oktassa.
zappa
Újonc
HozzászólásokCOLON 37
CsatlakozottCOLON 2002-12-13 02:17:55

Hozzászólás Szerző: zappa »

Ezért vártam, hogy előállsz 5-6 Jett kune do vs. valami küzdelemmel.
Vagy pl Boloról az oké, hogy nekem nem sok infóm van, mert én nem vagyok a rajongója, de gondoltam neked van. És gondoltam mutatsz valamit ami azt igazolja, hogy tényleg egy komoly harcművész.
De gondolom ha lenne ilyen már belinkelted volna.

Ehelyett folyton mintha direkt eltúloznád a szavaimat, vagy kiforgatnád, és azzal vitázol, nem vele.

Én úgy gondolom, Bruce Lee kente vágta a harcművészeteket, de a vele kapcsolatos történeteknek nagy része legenda. Egy világ ismeri, mert tényleg nagy kisugárzása volt, és úttörő volt a filmvásznon.
De úgy gondolom, ha nem filmezik, akkor egy lenne a sok harcművész közül. És azt gondolom rengeteg hasonló képzettségű harcos volt, és van.
Akit én ismertem mestert, nyilván sokkal kevésbé ismert, mégsem vagyok abban biztos, hogy kevesebb tudásban mint Bruce lee volt.

Sztem olyan, hogy leghatékonyabb stílus nincs. Ez egy elfogult vélemény, amit sok sok stílusra kimondtak már.
Csak gondolj bele, ugye Bolo Bruce leetől tanult, és saját stílust alakított ki. Ugye, ezt te mondtad?
Akkor nyilván a Jeet kune doból kivette a leghatékonyabb legegyszerűbb elemeket és ezt vitte tovább. Vagyis ilyen elven az ő stílusa még hatékonyabb lenne.

De figyelj, ne vitázzunk tovább ezen! Én isbírom Bruce Leet, és tök jó hogy élt és alkotott!
Sztrego
P4P
HozzászólásokCOLON 1832
CsatlakozottCOLON 2005-03-03 01:10:52
Tartózkodási helyCOLON A tabella élén.

Hozzászólás Szerző: Sztrego »

Annak semmi értelme, hogy most olvasgatsz utána, aztán próbálsz érvelni, miközben elbagatellizálod a témát.
zappa
Újonc
HozzászólásokCOLON 37
CsatlakozottCOLON 2002-12-13 02:17:55

Hozzászólás Szerző: zappa »

"1938 július 3.-án született, a népi Kínában, Kanton elővárosában Yang Tze néven. 168 centiméter magas. Apja egy helyi üzletember volt. Fiatal korában kung fut és akrobatikát tanult, de foglalkozott súlyemeléssel és testépítéssel is. Első mestere Chung Moo Quan volt. Később John C Kim lett a mestere. A kemény edzéseknek köszönhetően elnyerte a Kína Erőemelő Bajnoka címet. Ellenben a közhiedelemmel ellentétben soha nem volt Shotokan Karate bajnok, mint ahogy soha nem is gyakorolt karatét."

Nézd csak ezt találtam.
Fiatal korában kung fut tanult!!!!
Itt a bizonyítékod! Bár kínában kb minden második fiatal kung fut tanult...
Tényleg próbáltam utána olvasni, de nem találtam egyebet.
Ha tudsz tényleg mutasd, mert adott esetben elismerem hogy hülyeségeket írtam.
zappa
Újonc
HozzászólásokCOLON 37
CsatlakozottCOLON 2002-12-13 02:17:55

Hozzászólás Szerző: zappa »

Ne haragudj, hogy viccelek, de ezt váltod ki belőlem.

"zappa Nem füvescigi volt, nem dohányzott. "

És én azt mondtam dohányzott? Vagy hogy füves cigit szívott? Én csak azt mondtam az se számítana, ha időnként egy két füves cigit elszívott volna. Vagy az se ha horgászengedély nélkül horgászott volna.
De most ne írd azt nekem, hogy nem horászott, mert akkor fejreállok.
Egyszerűen csak nevetséges, hogy bármi felmerül, te véded, még akkor is ha nem kéne.
Ilyen butaságokat írva közben, hogy a marihuána segít koncentrálni....:)
Vigyorogni, meg zizegni segít.

"Bolo, mint harcművész is hiteles, saját stílusa van, emellett Bruce Leetől tanult."
Egyelőre egy dologgal próbáltad Bolo kiemelkedő harcművészetét alátámasztani, hogy Bruce leetől tanult.
Azt várom két napja, hogy hozz valamit, ami azt bizonyítja, hogy Bolo komoly harcművész! Mert én csak olyat olvastam róla, hogy a közhiedelemmel ellentétben köze nem volt a harcművészetekhez.
Érted érvek nélkül dobálózhatsz, de értelme nincs.
Még az hogy Bruce leeért rajongsz oké, ő tényleg nem akárki, de BOlo?
:D
Vigyázzá, apám karatézott!:D


"Azt mondod, abból, hogy megküzdött a kihívóival, akik szintén mesterek voltak, és akikaet legyőzött, az nem jelent sokat."
Kik azok a mesterek? Sztrego ezt nevezik legendának, és olyan gyerekeknek találták ki, mint te!
BUTTON_POST_REPLY