Bruce Lee, a Jeet Kune Do megalapítója

UFC, K1, Pride... a kemény világ :)
Sztrego
P4P
HozzászólásokCOLON 1832
CsatlakozottCOLON 2005-03-03 01:10:52
Tartózkodási helyCOLON A tabella élén.

Hozzászólás Szerző: Sztrego »

zappa, te direkt elhülyéskeded a kérdést, ami amiatt lehet, mert nem tudsz sokat a témában, így inkább mindent elpoénkodsz. Neked senki sem hiteles, még abban sem, hogy a tanítványai, barátai láthatták harcolni. Ezek szerint Oyama sem hiteles, mert miért higgyünk a szemtanuknak, ugye?
Bolo, mint harcművész is hiteles, saját stílusa van, emellett Bruce Leetől tanult. Azt mondod, abból, hogy megküzdött a kihívóival, akik szintén mesterek voltak, és akikaet legyőzött, az nem jelent sokat. Akkkor mi jelent, mi számít? :D

Chiro

Én is azt mondom, hogy lényegtelen, hogy marihuánát használt, az egy könnyű drog.

zappa Nem füvescigi volt, nem dohányzott. :lol:
zappa
Újonc
HozzászólásokCOLON 37
CsatlakozottCOLON 2002-12-13 02:17:55

Hozzászólás Szerző: zappa »

Így van, nem egy sportoló volt. Ha szabadidejében sodort magának egy egy füvescigit, annak sincs jelentősége.
Dallos
Újonc
HozzászólásokCOLON 8
CsatlakozottCOLON 2009-05-14 18:54:35

Hozzászólás Szerző: Dallos »

Sztrego! A lőtéri kutyát nem érdekli, mit használt. A 60-as években ez egyáltalán nem volt nagy szám. Nem kellene végképp érdektelenségbe fojtani a fórumot.
zappa
Újonc
HozzászólásokCOLON 37
CsatlakozottCOLON 2002-12-13 02:17:55

Hozzászólás Szerző: zappa »

"Tehát az, aki Bruce Leetől tanult, nem lehet hiteles? A szava sem ér semmit, mert állítólag nem jó harcművész?"

Te milyen voltál matekból? Az hogy valami attól még nem négyzet, hogy négy szöge van, meg nem következik, hogy a négyzet nem néhyszög.

Én egy szóval se mondtam, hogy aki Bruce Leetől tanult az nem lehet hiteles, de attól még nem komoly harcművész mert tőle tanult. Ne viccelj már! :)
Bolo egy kokszos súlyemelő, aki széttaposta a filmekben az áldozatát.:) De köze nem volt a karatéhoz, és a harcmúvészetekhez. És főleg semmiképpen nem egy elismert harcművész. Van bármi más amit fel tud mutatni, mint hogy (állítólag) Bruce leetől tanult? Ugye nem.
Mégha tényleg látott volna Bruce Lee egy harcát, akkor sem hiszem hogy túl sok követkleztetést le lehetne belőle vonni.
Hagyjuk már ezt a Bolot! :DD

"Marihuána leveleket rágcsált a kimerítő forgatások alatt, nem nagy mennyiségben, de persze ezt is felfújták. Koncentráció megőrzése miatt használta."
A mennyiséget azt is Bolo mesélte? :)
Mellesleg próbáltad már a Marihuánát?
Sztrego
P4P
HozzászólásokCOLON 1832
CsatlakozottCOLON 2005-03-03 01:10:52
Tartózkodási helyCOLON A tabella élén.

Hozzászólás Szerző: Sztrego »

Tehát az, aki Bruce Leetől tanult, nem lehet hiteles? A szava sem ér semmit, mert állítólag nem jó harcművész?

Marihuána leveleket rágcsált a kimerítő forgatások alatt, nem nagy mennyiségben, de persze ezt is felfújták. Koncentráció megőrzése miatt használta.
zappa
Újonc
HozzászólásokCOLON 37
CsatlakozottCOLON 2002-12-13 02:17:55

Hozzászólás Szerző: zappa »

"Bolo harcművészként is hiteles, mivel Bruce Lee tanítványa is volt."

Fura hogy nem érzed, hogy ez milyen butaság. Mondom én is tanítványa voltam egy 5 danos, egy 4 danos, meg egy 2 danos aikido mesternek. Az egyik közülük másik három műfajban jutott még el 1 danos szintig. Mégsem vagyok harcművész.
Dallos
Újonc
HozzászólásokCOLON 8
CsatlakozottCOLON 2009-05-14 18:54:35

Hozzászólás Szerző: Dallos »

A hasis hatóanyaga a delta-9-THC, ami doppingszer, például emiatt vették el Tyson Golota elleni győzelmét. Egyébként nincs különösebb jelentősége, mert Lee nem volt sportoló.
Sztrego
P4P
HozzászólásokCOLON 1832
CsatlakozottCOLON 2005-03-03 01:10:52
Tartózkodási helyCOLON A tabella élén.

Hozzászólás Szerző: Sztrego »

Nyilván az, hogy egy hatékony rendszer csak annak a kezében lesz az, aki képes elsajáítani. Bárki ülhet a leggyorsabb motoron, ha nem tud motorozni, semmit nem fog érni. Megalkotott egy egyszerű, hatékony rendszert, amit mindenki saját magára szabhat. Az más kérdés, hogy nem mindenki tudja kihozni belőle, magából a maximumot.

Professzorok boncolták fel, és a hasist semmilyen módon nem tudták összefüggésbe hozni az agyi ödémával. Ez abszurd. A hasis nem doppingszer.
Shaham
Újonc
HozzászólásokCOLON 4
CsatlakozottCOLON 2008-12-22 19:10:12

Hozzászólás Szerző: Shaham »

Beast Pete
"This type of hashish he got from Katmandu, Nepal. It's one of the most near-lethal strains of *unrefined* hashish and is much more rarer than the refined types manufactured in the Middle East.
It's been documented to kill it's users the exact same way it killed Bruce on July 20th, 1973. It's neurological side effects are nightmarish, and contains over 4,000 chemical compounds, any one of which, his central nervous system could build up a sensitivity to, and so highly toxic, cerebral edema, kidney/ adrenal failure, vomiting, convulsions, cardiac arrest/coma and death is the result."
Mivel nem egyszerű fűről van szó, simán lehet ilyen hatása. Nem vagyok szakértő a témában, ezt egy orvos nyilatkozta. A hasis függőségét pedig simán el tudom képzelni, Lee mestere Yip Man (a legnagyobb...:) ) is függő volt. Az hogy akkoriban 56 kg volt sem segített rajta. Le volt gyengülve, 1% volt testének zsíraránya, ami miatt nem tudta felszívni a káros anyagokat. A hasis nem számít dopping-nak véletlenül? :)
Beast_Pete
Kihívó
HozzászólásokCOLON 119
CsatlakozottCOLON 2005-02-17 23:48:46
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: Beast_Pete »

miben mérjük a hatékonyságot? Mert ha abban hogy kűzdelemben hogy teljesítesz, akkor a harcművészetnek csak egy adott oldaláról beszélünk (kűzdősport). Ebből a szempontból sok hatékony harcművészet létezik, viszont ezek nem biztos, hogy egy egészet alkotnak, ha mindent latba vetünk, és úgymond nem "hatékonyak", mint ember formálók. Tényleg így van? Szerintem nem lehet ilyen szélsőségesen kijelenteni semmit. A mestereden rengeteg múlik, hogy a harcművészet szellemiségét át tudja -e adni vagy sem. Lehetsz te jó harcos, olyan jó, mint Bruce Lee, tanulhattad tőle a technikákat, a kérdés az, hogy a szellemiségét is átvetted tőle, vagy csak egy száraz tudásanyag az, amit örököltél?
Sztrego
P4P
HozzászólásokCOLON 1832
CsatlakozottCOLON 2005-03-03 01:10:52
Tartózkodási helyCOLON A tabella élén.

Hozzászólás Szerző: Sztrego »

zappa, akkor ugye az általad is elismert tanító, Oyama rengeteg emberen való átgázolását-amire nincs bizonyíték- is megkérdőjelezzük? Mert ugye, sokan pont ezért hittek benne, mert megmutatta, csak éppen kézzel fogható bizonyíték nincs rá. Könyvek igen, de az Bruce Leenél is.
Jeet Kune Do-s harcosokból nincs sok, legalábbis a karatéhoz és a king-fu-hoz mérten, mivel kevés az igazi oktató. Az egyszerűség és hatékonyság, és a nem fontos technikák elvetése, amit pl a karate nem tesz meg. Ez teszi hatékonnyá, és persze ez személyre szabott, de pont az a lényege, hogy a legegyszerűbb technikákat alkalmazza azok közül, amelyek hatékonyak.
Bolo harcművészként is hiteles, mivel Bruce Lee tanítványa is volt. Viszont, amire én azt mondtam, hogy hiteles, az az, hogy látta küzdeni a mesterét. Inosanto és a több tanítvány is látta, mert a kínaiak megorroltak rá, amiért másoknak is tanított, ezért kung-fu harcoskat küldtek rá, akiket le is győzött. Az egyik ilyen harcról a felesége is beszélt.
Dallos
Újonc
HozzászólásokCOLON 8
CsatlakozottCOLON 2009-05-14 18:54:35

Hozzászólás Szerző: Dallos »

Azt mondani, hogy leghatékonyabb stílus önmagában butaság. A hatékonyság az ember adottságainak, testalkatának függvénye. Maga a jet kune do azt jelenti, hogy megelőző ütés. Aki lassú, és nincs jó tempóérzéke, annak ez nem hatékony.

A hatékonyság függ:

- a gyakorló adottságaitól,
- a gyakorló feladatától (civil, rendőr, katona),
- a küzdelmi helyzettől (sport, utca, háború).

Ezek alapvetően befolyásolják a stílust.
zappa
Újonc
HozzászólásokCOLON 37
CsatlakozottCOLON 2002-12-13 02:17:55

Hozzászólás Szerző: zappa »

Beast_Pete!

Teljesen egyetértek.

Sztrego!

Úgy érzem, alapvetően sok diologban egyet tudnék érteni veled - mint a bokszfórumokon is - de most is elszállsz a saját véleményeddel, és feltétlenül csak abban hiszel.

"Én mondom neked, de azt, hogy a Jeet Kune Do a leghatékonyabb, azt nem én, hanem hozzáértő harcosok, harcművészek mondják."
Én ezt értem, de nem hiszem, hogy te még nem hallottad uganezt más harcművészetekre. Csak te azt nem hallod meg ami cáfolja a kis világképedet.
Csak írd me egy keresőprogramba, hogy:"leghatékonyabb harcművészet" ha kicsit beleolvasol, biztosan találsz 10 különbözőt amit a leghatékonyabbnak tartanak.
ÉN is úgy gondolom, nincs leghatékonyabb!
Persze hozzád hasonlóan sokan ezt mondják a saját maguk álltal kedvelt stílusról, és hasonlóan alá is tudják azt támasztani érvekkel.
Muti már Jeet kune do vs. valami küzdelmeket ha vannak a neten?

"Boloék azért hitelesek, mert ott voltak, látták néhány kihívásos küzdelmét. A tanítványai közül nagyon sokan látták valós küzdelmet vívni."

Bolo mint harcművesz nem hiteles. Én őszintén szólve ezekben a forgatáson előugrott egy nagy karate harcos, és Bruce lee legyőzte dolgokban sem hiszek. Ezek legendák.
Ezekkel Bolo is több lett. Ő abból élt, hogy Bruce leevel forgatott.
Még ha volt is alapja, és le is győzött valakit, az mit bizonyít? KI volt az? Ezek olyan történetek sztrego....
Mondom én is - nagyon alap szinten foglalkoztam harcművészetekkel - és egy csomó ilyen történetet tudnék én magam is több mesterről akiktől tanultam.
Te bolot is mint komoly harcművész írtad le, mert úgy kerekebb lenne a Bruce lee hited, de látod, te sem tudod megindokolni mitől lenne ő komoly harcművész.
Beast_Pete
Kihívó
HozzászólásokCOLON 119
CsatlakozottCOLON 2005-02-17 23:48:46
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: Beast_Pete »

Shaham írtaCOLONÉrdekesség a haláláról.
http://www.bruceleedivinewind.com/death.html
A hashish-nak nincsenek ilyen tünetei, ilyen halált nem okoz. Aki ezt a cikket írta, az semmit nem tud a témáról, vagy direkt vakít. Nem vagyok a fű legalizálása mellett, de azért jobb tisztában lenni a hatásairól.

Mindenki számára más a leghatékonyabb stílus, hiszen különböző emberek vagyunk más-más fizikai és mentális adottságokkal. A Jeet Kune Do a maga idején forradalmi volt, mert nem a kötöttségekről szólt, hanem pont az egyén kiteljesedéséről, amit amúgy a modern karate megalkotója, Funakoshi Gichin is kifejtett a könyvében. De pont ezért nem a Jeet Kune Do a "leghatásosabb" harcművészet, bármi lehet az, ha utána a saját ígényeidre szabod. Amúgy sem a hatásosságról szólnak a harcművészetek, hanem az egyén kiteljesedéséről.

Felmerült az, hogy Bruce Lee nem volt nagy tanító. Ha belegondolunk abba, hogy hányan kezdtek el miatta a harcművészetekkel foglalkozni (jómagam is), és hogy mennyi fontos alapvető dologra hívta fel a figyelmet, akkor méltán hívhatjuk a 20-dik század egyik legnagyobb oktatójának, hiszen nagy érdeme volt abban, hogy keletről nyugatra is kijussanak a technikák és maga a szellemiség.

Nincs mit vitatkozni ezzel kapcsolatosan, Bruce Lee sokat tett le az asztalra rövid élete során. Az, hogy most mennyire volt verhetetlen vagy sem... ő is csak ember volt, végül valami vagy valaki "megverte", és eltávozott sorainkból.
Sztrego
P4P
HozzászólásokCOLON 1832
CsatlakozottCOLON 2005-03-03 01:10:52
Tartózkodási helyCOLON A tabella élén.

Hozzászólás Szerző: Sztrego »

Igen, és a kevésbé hatékony technikát elveti, nem alkalamazza. Egyszerűség és hatékonyság.
szabinar
Újonc
HozzászólásokCOLON 1
CsatlakozottCOLON 2007-11-23 09:36:39
Tartózkodási helyCOLON Eivissa

Hozzászólás Szerző: szabinar »

Alapveto tevedest szeretnek kijavitani: a JKD lenyege nem az, hogy mas harcmuveszetekbol atveszi a 'jo' technikai elemeket es eldobja a rosszat, ez pont a tradicionalis stilusok keletkezesi modja: az alapito a sajat maga altal hatekonynak itelt technikat rendszerbe foglalja, ad neki nevet es kesz. A Bruce JKD-janak a lenyege, hogy szemelyre szabottan, mindenki a sajat maga szamara leghatekonyabb, a sajat fizikai adottsagaihoz passzolo technikakat gyakorolja, ergo minden egyes gyakorlo kialakitja a sajat 'stilusat'.
Sztrego
P4P
HozzászólásokCOLON 1832
CsatlakozottCOLON 2005-03-03 01:10:52
Tartózkodási helyCOLON A tabella élén.

Hozzászólás Szerző: Sztrego »

Én mondom neked, de azt, hogy a Jeet Kune Do a leghatékonyabb, azt nem én, hanem hozzáértő harcosok, harcművészek mondják. Nem véletlen, hogy az UFC is a JKD egyszerűségét és hatékonyságát vette át. Pont azért csinálta, hogy ez az összees rendszer legjobbját nyújtja. Ez a legjobb utcai önvédelemre is, mert egyszerű és hatékony.

Boloék azért hitelesek, mert ott voltak, látták néhány kihívásos küzdelmét. A tanítványai közül nagyon sokan látták valós küzdelmet vívni.
zappa
Újonc
HozzászólásokCOLON 37
CsatlakozottCOLON 2002-12-13 02:17:55

Hozzászólás Szerző: zappa »

"Ez volt az eredeti célja, hogy minél egyszerűbb és hatékonyabb stílus legyen, elhagyva a körítéseket. "
Aztán ez vagy sikerült vagy nem. Hidd el, elég sok stílusról mondják ezt, hogy a leghatékonyabb. De én elfogadom, szerinted ez a leghatékonyabb.
In is csak azért firtatom, mert te mondod, akit ismerek Pacon, Hopkinson, a Klitchkokon keresztül, hogy nagyon végletes és elfogult vagy azokkal kapcsolatban amikben hiszel.
Esetleg az is érdekelne, ha lenne olyan harc felvétel, ahol jeet kune doo vs valami van. Biztos sok ilyen van ha egyszer a legegyszerűbb leghatékonyabb harcművészet.

"Bolo és Wall véleménye azért mérvadó, mert ők látták harcolni élesben, hiszen, miután híres lett egyre több kihívója akadt, még a forgatások alatt is. Bolo, Bob Wall, Jim Kelly is beszélt ezekről, mert ők ott voltak. "
Bolo véleménye kb annyira mérvadó, mint fekete Lacié lenne. Ez a legenda része amit te emlegetsz. Hidd el ezeknek a fele sem igaz!

"Vannak, akik csak a filmjei által ismerik, de azon kívül nem sokat tudnak róla, így tényleg abban a hitben vannak, hogy egy egyszerű színész volt, aki megcsinálta, amit kellett, de csak a filmeken."
Ők magukra vessenek!
Sztrego
P4P
HozzászólásokCOLON 1832
CsatlakozottCOLON 2005-03-03 01:10:52
Tartózkodási helyCOLON A tabella élén.

Hozzászólás Szerző: Sztrego »

Lalee írtaCOLONDana White meg ebből a szempontból szerintem nem igazán mérvadó, elmondott egy tiszteletbeszédet egy jó kis plusz reklámért.


Nevezzük inkább akciósztárnak, mert - a szó szakmai értelmében véve - színészként nem igazán volt kiemelkedő, sőt.
Pont Dana Whitenak nincs szüksége plusz reklámra, meg ezzel mit is reklámozott? Elmondta a véleményét.

Nem nevezném akciosztárak, mert sosem forgatott akciofilmeket, esetleg a Green Hornetet.
Sztrego
P4P
HozzászólásokCOLON 1832
CsatlakozottCOLON 2005-03-03 01:10:52
Tartózkodási helyCOLON A tabella élén.

Hozzászólás Szerző: Sztrego »

zappa!

A Jeet Kune Do azért a leghatékonyabb stílus (bár maga Bruce sosem hívta stíllusnak, de nincs rá jobb szó) mert mindehonnan csak a hatékony, használható fogásokat, ütéseket és rúgásokat vette át, a kevésbé hatékonyat mellőzte. Ez volt az eredeti célja, hogy minél egyszerűbb és hatékonyabb stílus legyen, elhagyva a körítéseket.

Még mindig azon rúgózol, hogy Pacet Bruce Leehez és Mayt Chuck Norrishoz hasonlítottam, pedig mondtam már, hogy azt eleve poénnak szántam. :D
Azért is párosítottam így őket, mert Pac Bruce Lee rajongó, őt utánozza az edzéseken és a poszter is ott van a falon.

Bolo és Wall véleménye azért mérvadó, mert ők látták harcolni élesben, hiszen, miután híres lett egyre több kihívója akadt, még a forgatások alatt is. Bolo, Bob Wall, Jim Kelly is beszélt ezekről, mert ők ott voltak.

Vannak, akik csak a filmjei által ismerik, de azon kívül nem sokat tudnak róla, így tényleg abban a hitben vannak, hogy egy egyszerű színész volt, aki megcsinálta, amit kellett, de csak a filmeken.
BUTTON_POST_REPLY