PÓKER - a nagybetűs játék

Minden ami nem az oldallal és nem a profi ökölvívással kapcsolatos.
BUTTON_POST_REPLY
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: PÓKER - a nagybetűs játék

Hozzászólás Szerző: PTM »

[quote author=dp link=board=offtopic;num=1130854489;start=15#20 date=11/01/05 ť 19:23:14]Majd meglátom. Érdekelne a dolog, csak ebben az évben túl sok időt nem tudok rá szánni. De előbb - utóbb meglesz.[/quote]<br><br>Mi egy évig hetente játszottunk a partimmal, de mostanság küzdenem kell, hogy havonta össze tudjunk ülni. Tudod, vagy a nők, vagy a munka szól közbe.  :(
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
menyus
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 529
CsatlakozottCOLON 2002-10-19 22:31:03
Tartózkodási helyCOLON London

Re: PÓKER - a nagybetűs játék

Hozzászólás Szerző: menyus »

Szerintem nem kell könyvet venned, hogy kitanuld a dolgokat, a neten mindent megtalálsz.<br>Én amúgy sem vagyok a híve, a szabályokat meg a statisztikákat/matematikai volnatkozásait érdemes átnyálazni, de amúgy nem szabad könyvre hagyatkozni sztem.. jobb ha magad agyalod ki, hogy mikor lépd meg a meglépnivalót
dp
P4P
HozzászólásokCOLON 1237
CsatlakozottCOLON 2004-05-08 20:32:46
Tartózkodási helyCOLON Nyíregyháza
CONTACTCOLON

Re: PÓKER - a nagybetűs játék

Hozzászólás Szerző: dp »

Majd meglátom. Érdekelne a dolog, csak ebben az évben túl sok időt nem tudok rá szánni. De előbb - utóbb meglesz.
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: PÓKER - a nagybetűs játék

Hozzászólás Szerző: PTM »

[quote author=dp link=board=offtopic;num=1130854489;start=15#18 date=11/01/05 ť 19:15:22]Köszi!<br>Próbálom megkeríteni!<br><br>Egyébként nekem is az a megérzésem, hogy Pistinek nem idegen a póker...  :)[/quote]<br><br>Csak akkor ruházz be rá, ha komolyan meg akarsz tanulni játszani, mert egyébként négyezerért pénzkidobás.
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
dp
P4P
HozzászólásokCOLON 1237
CsatlakozottCOLON 2004-05-08 20:32:46
Tartózkodási helyCOLON Nyíregyháza
CONTACTCOLON

Re: PÓKER - a nagybetűs játék

Hozzászólás Szerző: dp »

[quote author=PTM link=board=offtopic;num=1130854489;start=15#17 date=11/01/05 ť 19:09:21]<br><br>Na, ezzel kapcsolatban kíváncsi vagyok, mit mondana Pisti. De szerintem ő biztos jól pókerezik. Nem tudom, miért, de ez a megérzésem.<br><br>Dp tesó, ajánlom Neked ezt a könyvet: PÓKER - A SIKERES JÁTÉKOS KISKÁTÉJA <br><br>http://www.konyvportal.hu/konyv.php?mit ... Hgl68Nb#lb[/quote]<br><br><br>Köszi!<br>Próbálom megkeríteni!<br><br>Egyébként nekem is az a megérzésem, hogy Pistinek nem idegen a póker...  :)
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: PÓKER - a nagybetűs játék

Hozzászólás Szerző: PTM »

[quote author=dp link=board=offtopic;num=1130854489;start=15#16 date=11/01/05 ť 19:07:07]<br><br>Az időpont jónak tűnik nekem is!<br><br>Hívjuk pókerezni Pistit is (hátha nem megy neki annyira), aztán majd integetünk neki, mint az új tulajdonosok!  :D[/quote]<br><br>Na, ezzel kapcsolatban kíváncsi vagyok, mit mondana Pisti. De szerintem ő biztos jól pókerezik. Nem tudom, miért, de ez a megérzésem. ;)<br><br><br>Dp tesó, ajánlom Neked ezt a könyvet: Póker - A sikeres játékos kiskátéja<br><br>[table][tr][td]http://www.konyvportal.hu/konyv.php?mit ... Hgl68Nb#lb[/td][/tr][/table]<br><br><br>A félprofiknak meg ezt ajánlom: David Sklansky: A Póker Elmélete<br><br>[table][tr][td]http://www.store-wizard.com/cgi-bin/sws ... s=swsbooks[/td][/tr][/table]
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
dp
P4P
HozzászólásokCOLON 1237
CsatlakozottCOLON 2004-05-08 20:32:46
Tartózkodási helyCOLON Nyíregyháza
CONTACTCOLON

Re: PÓKER - a nagybetűs játék

Hozzászólás Szerző: dp »

[quote author=PTM link=board=offtopic;num=1130854489;start=15#15 date=11/01/05 ť 19:04:58]Na?  ;D  Talán? Szerintem simán összehozhatjuk november végén vagy december elején-közepén.[/quote]<br><br>Az időpont jónak tűnik nekem is!<br><br>Hívjuk pókerezni Pistit is (hátha nem megy neki annyira), aztán majd integetünk neki, mint az új tulajdonosok!  :D
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: PÓKER - a nagybetűs játék

Hozzászólás Szerző: PTM »

[quote author=dp link=board=offtopic;num=1130854489;start=0#14 date=11/01/05 ť 19:00:44]<br><br><br>Fórumtalálkozó.<br>Kezdés: du. 3 óra.<br>Program: 3-5-ig póker <br>5-6-ig mindenki hazamegy pénzért (vagy egy automatához)<br>6-8-ig Bud Spencer & Terence Hill film vetítés.<br>8- szabadfolyású dumaparti és bokszmeccsnézés.<br><br>Ezt übereld tesó!  ;D ;)[/quote]<br><br>Megpróbálom.  ;)<br><br>Fórumtalálkozó.<br>Kezdés: déli 12 óra.<br>Program: <br>12-1-ig kajálás és ivás<br>1-2-ig kávézás, szivarozás, beszélgetés<br>2-6-ig póker (a pénzfelvétet kihagyjuk, és feltesszük az órát-gyűrűt-egyebet)<br>6-8-ig Bud Spencer & Terence Hill film vetítés.<br>8- szabadfolyású dumaparti és bokszmeccsnézés.<br><br>Kiegészítés: hajnali 3-tól Mr. Tyll vietta tetovál, hajnali öttől pedig szabadfogású bírkózó selejtezők és tömegverekedés.<br><br>Na?  ;D  Talán? Szerintem simán összehozhatjuk november végén vagy december elején-közepén.
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
dp
P4P
HozzászólásokCOLON 1237
CsatlakozottCOLON 2004-05-08 20:32:46
Tartózkodási helyCOLON Nyíregyháza
CONTACTCOLON

Re: PÓKER - a nagybetűs játék

Hozzászólás Szerző: dp »

[quote author=PTM link=board=offtopic;num=1130854489;start=0#13 date=11/01/05 ť 18:57:12]<br><br>Egyszer játszottam egy öregebb faszival, valamelyik színházban volt gondnok vagy recepciós, vagy a tököm tudja micsoda. Ő azt mondta, hogy Gyuri bácsi életveszélyesen jól játszik, mindenkit megkopaszt.<br><br>Szerintem is jöhetne ide tanítgatni.  ;D[/quote]<br><br><br>Fórumtalálkozó.<br>Kezdés: du. 3 óra.<br>Program: 3-5-ig póker <br>5-6-ig mindenki hazamegy pénzért (vagy egy automatához)<br>6-8-ig Bud Spencer & Terence Hill film vetítés.<br>8- szabadfolyású dumaparti és bokszmeccsnézés.<br><br>Kiegészítés: hajnal 3-tól Tyll Vietta tetovál...<br><br>Ezt übereld tesó!  ;D ;)
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: PÓKER - a nagybetűs játék

Hozzászólás Szerző: PTM »

[quote author=dp link=board=offtopic;num=1130854489;start=0#11 date=11/01/05 ť 18:53:50]<br><br>Én Miskolc mellett lakom, de felőlem bérelhetünk egy luxusbuszt, és a helyi határmenti falvak - és Sárospatak - érintésével elmehetünk kirándulni, közben pókerezhetnénk is.  ;D<br><br>Korda Gyuri bácsi pedig tényleg egy kuriózum.<br>Élvezet hallgatni a közvetítését. Nagyon átéli! Ért hozzá, átéli, de nem viszi túlzásba. <br><br>Jöhetne ide tanácsokat adni!  ;D<br>[/quote]<br><br>Egyszer játszottam egy öregebb faszival, valamelyik színházban volt gondnok vagy recepciós, vagy a tököm tudja micsoda. Ügyelő? Asszem, ügyelő volt. Nem is számít most. A lényeg, hogy ő mesélte, hogy Gyuri bácsi életveszélyesen jól játszik, mindenkit megkopaszt.<br><br>Szerintem is jöhetne ide tanítgatni.  ;D
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
dp
P4P
HozzászólásokCOLON 1237
CsatlakozottCOLON 2004-05-08 20:32:46
Tartózkodási helyCOLON Nyíregyháza
CONTACTCOLON

Re: PÓKER - a nagybetűs játék

Hozzászólás Szerző: dp »

[quote author=PTM link=board=offtopic;num=1130854489;start=0#10 date=11/01/05 ť 18:53:29]Tökönszúrommagam! Vazzeg Dp, most vagy Te vagy az én klónom, vagy én a Tiéd! Nem hiszem el...  ;D Hál' Istennek, hogy zsugás vagy, cimbora! Aki a paklit szereti, rossz ember nem lehet.  ;)<br><br><br>Ha összejön egy parti, ígérem, elmagyarázom Neked az egész draw-póker játékot, a kasszától a cukasszáig!  ;)  Aztán, ahogy az lenni szokott, a tanítvány szénné veri a mestert - volt már ilyen.  :D<br><br>Ilyet...  ;D  Még egy közös vonás.[/quote]<br><br>Ne tedd! Mármint a tökönszúrást, mert kitagadlak!  ;D<br>Tudod, kicsi a világ tanárúr...  ;D<br>De ezeket a közös vonások tényleg nem semmik!  8)<br>
dp
P4P
HozzászólásokCOLON 1237
CsatlakozottCOLON 2004-05-08 20:32:46
Tartózkodási helyCOLON Nyíregyháza
CONTACTCOLON

Re: PÓKER - a nagybetűs játék

Hozzászólás Szerző: dp »

[quote author=menyus link=board=offtopic;num=1130854489;start=0#9 date=11/01/05 ť 18:44:16]Ráadásul alapesetben Sárospataki vagyok ;D<br>Vigyük ki őket a határig ;D[/quote]<br><br>Én Miskolc mellett lakom, de felőlem bérelhetünk egy luxusbuszt, és a helyi határmenti falvak - és Sárospatak - érintésével elmehetünk kirándulni, közben pókerezhetnénk is.  ;D<br><br>Korda Gyuri bácsi pedig tényleg egy kuriózum.<br>Élvezet hallgatni a közvetítését. Nagyon átéli! Ért hozzá, átéli, de nem viszi túlzásba. <br><br>Jöhetne ide tanácsokat adni!  ;D<br>
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: PÓKER - a nagybetűs játék

Hozzászólás Szerző: PTM »

[quote author=dp link=board=offtopic;num=1130854489;start=0#7 date=11/01/05 ť 18:40:41]Hát PTM, ez sem áll messze tőlem...  ;D[/quote]<br><br>Tökönszúrommagam! Vazzeg Dp, most vagy Te vagy az én klónom, vagy én a Tiéd! Nem hiszem el...  ;D Hál' Istennek, hogy zsugás vagy, cimbora! Aki a paklit szereti, rossz ember nem lehet.  ;)<br><br>[quote author=dp link=board=offtopic;num=1130854489;start=0#7 date=11/01/05 ť 18:40:41]...Igaz, hogy nagyon amatőr vagyok, van amikor a szabályok sem világosak, de szeretek kártyázni. A póker meg az egyik kedvencem. (A barátnőm pont most fosztott meg minden zsetonomtól.)[/quote]<br><br>Ha összejön egy parti, ígérem, elmagyarázom Neked az egész draw-póker játékot, a kasszától a cukasszáig!  ;)  Aztán, ahogy az lenni szokott, a tanítvány szénné veri a mestert - volt már ilyen.  :D<br><br>Ilyet...  ;D  Még egy közös vonás.
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
menyus
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 529
CsatlakozottCOLON 2002-10-19 22:31:03
Tartózkodási helyCOLON London

Re: PÓKER - a nagybetűs játék

Hozzászólás Szerző: menyus »

[quote author=dp link=board=offtopic;num=1130854489;start=0#7 date=11/01/05 ť 18:40:41]Hát PTM, ez sem áll messze tőlem...  ;D<br>Menyus!<br><br>Egyezzünk ki Miskolcban!  ;)<br>Neked és nekem közel van, a többiek meg világot látnak!  8)[/quote]<br><br>Ráadásul alapesetben Sárospataki vagyok ;D<br>Vigyük ki őket a határig ;D
menyus
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 529
CsatlakozottCOLON 2002-10-19 22:31:03
Tartózkodási helyCOLON London

Re: PÓKER - a nagybetűs játék

Hozzászólás Szerző: menyus »

[quote author=PTM link=board=offtopic;num=1130854489;start=0#5 date=11/01/05 ť 18:27:53]<br>Korda Mester klasszikusai:<br><br>"Jééézus Mááárilya!"<br>"Úgy bedobja, hogy csak úgy zörög."<br>"Úgy is van! Ollin!" (Ollin= All in!)<br>"Egyé' pénzt!"<br>"Micsoda-a-a? Még szép, hogy megadja. Egy bubitizesre? Még szép, hogy megadja!"<br> ;D[/quote]<br><br> :D ;D :D<br>Ez a Korda nagyon kemény amúgy..<br>Én azon hasaltam be, mikor valami nagydöntőt játszott egy Kiril nevű ruszki meg egy Allan nevű fazon.<br>Az orosz gyereknél volt K-J<br>Allan-nél A-A<br>Flop: K-7-7<br>Turn: 7<br>River: 7<br>Kicsit megkavarta az öreget hogy most ki is nyert .. :D :D<br>percekig nem vágta le, hogy a river után a ruszki királya már kicker-ként gyengébb volt min az Allan ásza.<br>
dp
P4P
HozzászólásokCOLON 1237
CsatlakozottCOLON 2004-05-08 20:32:46
Tartózkodási helyCOLON Nyíregyháza
CONTACTCOLON

Re: PÓKER - a nagybetűs játék

Hozzászólás Szerző: dp »

Hát PTM, ez sem áll messze tőlem...  ;D<br><br>Igaz, hogy nagyon amatőr vagyok, van amikor a szabályok sem világosak, de szeretek kártyázni. A póker meg az egyik kedvencem. (A barátnőm pont most fosztott meg minden zsetonomtól.)<br><br>Nem szoktam pénzben játszani, de ha úgy alakul, akkor benne vagyok pár partiban.<br><br>Menyus!<br><br>Egyezzünk ki Miskolcban!  ;)<br>Neked és nekem közel van, a többiek meg világot látnak!  8)
menyus
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 529
CsatlakozottCOLON 2002-10-19 22:31:03
Tartózkodási helyCOLON London

Re: PÓKER - a nagybetűs játék

Hozzászólás Szerző: menyus »

[quote author=PTM link=board=offtopic;num=1130854489;start=0#3 date=11/01/05 ť 18:01:44]<br>A hét lapos Texas hold 'em nagyon élvezetes, de az a bajom vele, hogy a kis- és nagyvak iszonyú pénzt fizet, plusz ott van ugye minimum 2-3 környi licit.<br>[/quote]<br><br>PTM<br>Pont ez a lényeg, de a szabályokat magad is alakíthatod(illetve a társaiddal közösen).<br>Nálunk 1000/1500 a beugró, 10 az alap, a vak 50 (nincs kis és nagy), és a körönkénti licit max 100, esetenként 200. A river után meg ugye mehet az állatság, de azt sem muszáj. nem mindíg egészséges...  ;D<br><br>Az ötlapos sztem túl kiszámítható, de ha elég ideje játszol ugyanazokkal az emberekkel, a Texas hold 'em esetében is észnél lehet lenni és ki lehet kalkulálni, hogy mi/ki mennyire rizikós(és persze ha nem borul el az agyad  ;D)<br><br>A partiban benne vagyok, csak nekem Egerből elég körülményes. Tervezést igényel  :P :D
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: PÓKER - a nagybetűs játék

Hozzászólás Szerző: PTM »

[quote author=Romsy link=board=offtopic;num=1130854489;start=0#4 date=11/01/05 ť 18:15:13]Én pénzben sosem játszok PTM, szóval Fold-olok :D<br><br>Egyébként én csak a menyus által említett Texas Hold Em-et szeretek, az öt lapost nem tartom elég izgalmasnak. <br><br>"All ines gondolatok" :D[/quote]<br><br>Romsy, aki nem játszik pénzben, az nem ismeri egy jó ízű blöff vagy félblöff ízét. Sőt, a fékezés is csak úgy izgalmas igazán!  ;D  Persze tiszteletben tartom az elveidet. Én is max. 2-3 ezerben szoktam játszani, olyan 30-as alappal, kétlicitkörös ötlapos draw pokert.<br><br>Korda Mester klasszikusai:<br><br>"Jééézus Mááárilya!"<br>"Úgy bedobja, hogy csak úgy zörög."<br>"Úgy is van! Ollin!" (Ollin= All in!)<br>"Egyé' pénzt!"<br>"Micsoda-a-a? Még szép, hogy megadja. Egy bubitizesre? Még szép, hogy megadja!"<br><br> ;D
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Re: PÓKER - a nagybetűs játék

Hozzászólás Szerző: Romsy »

Én pénzben sosem játszok PTM, szóval Fold-olok :D<br><br>Egyébként én csak a menyus által említett Texas Hold Em-et szeretek, az öt lapost nem tartom elég izgalmasnak. <br><br>"All ines gondolatok" :D
"A Villa Negra nem apácazárda, a Villa Negra nem fényes lokál!" - Szikora István
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: PÓKER - a nagybetűs játék

Hozzászólás Szerző: PTM »

[quote author=menyus link=board=offtopic;num=1130854489;start=0#2 date=11/01/05 ť 17:31:03]Én rendszeresen játszom a texasi kétlapos verziót a haverjaimmal, csak nálunk "van felső határ", legalábbis a river-ig, utána viszont már mehet az "all in"... egyszóval közös megegyezésen alapulnak a szabályaink, hogy a már enyhén ittas játékosok ne bukják el az aznap besöpört fizetéseiknek a nagyobb százalékát :)<br>Épp tegnap akasztottam egy kisebb összeget  ;D<br><br>Én a partiban mindenképp benne lennék...<br><br>Amúgy tényleg könnyűnek látszik, de baromi nagy önfegyelem és rafinéria kell hozzá, meg persze egynagyobb adag szerencse.[/quote]<br><br>Mi a srácokkal pár ezer forintban szoktuk játszani az ötlapos draw-t (32 lapos, európai szabályok szerint), néha pedig stud-ot.<br><br>A hét lapos Texas hold 'em nagyon élvezetes, de az a bajom vele, hogy a kis- és nagyvak iszonyú pénzt fizet, plusz ott van ugye minimum 2-3 környi licit.<br><br>Romsy, egy parti valamikor? Ha már Menyus úgyis benne van...<br>
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
BUTTON_POST_REPLY