PÓKER - a nagybetűs játék

Minden ami nem az oldallal és nem a profi ökölvívással kapcsolatos.
BUTTON_POST_REPLY
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: PÓKER - a nagybetűs játék

Hozzászólás Szerző: PTM »

[quote author=Romsy link=board=offtopic;num=1130854489;start=0#1 date=11/01/05 ť 15:59:04]Legjobb.<br>Én a Pókerarcok című film hatására kezdtem bele úgy 1 éve, de mostanában nincs rá időm.[/quote]<br><br>Pókerarcok kezdő mondata: "A következőképpen áll a dolog: ha az első fél órában nem szúrod ki, hogy ki a balek, akkor te vagy a balek!"   ;D<br><br>A Pókerarcok hatalmas mozi, most megvettem DVD-n 990 forintért a Tecsoban.  ;) N a nem, mintha nem érne többet.
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
menyus
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 529
CsatlakozottCOLON 2002-10-19 22:31:03
Tartózkodási helyCOLON London

Re: PÓKER - a nagybetűs játék

Hozzászólás Szerző: menyus »

Santos tesó, ha tudnék angolul, lehet már rég egymást kopasztanánk a virtuális zöldasztalnál... ;D én tervezek netes játszást, csak majd köll hozzá egy kis help.<br><br>Amúgy Hearn-t láttam már korábban is játszani, akkor nem volt ennyi jó lapja, de piszok jól játszott. Ez a Helen Chamberlain viszon most vitte a primet, vadul agresszorkodott mint Jorge Arce, "a Ko értékű ütésből is visszavert", tolta az ólin-t még a 4-6- ra is. Bejött neki párszor, jó kis meccs volt.
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: PÓKER - a nagybetűs játék

Hozzászólás Szerző: PTM »

[quote author=Santos link=board=offtopic;num=1130854489;start=30#39 date=11/01/05 ť 22:19:44]Hogy is mondják? Ante up! :)<br><br>http://www.partypoker.com/games/how_to_play/holdem.html[/quote]<br><br>Hát, én még mindig a F2F játék híve vagyok, de ígérem, hogy holnap vagy holnapután kipróbálom az általad küldött TH'E linket.
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
Santos
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2668
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: PÓKER - a nagybetűs játék

Hozzászólás Szerző: Santos »

K [color=red:12ezy3zy]U[/color:12ezy3zy] P [color=red:12ezy3zy]A[/color:12ezy3zy] G [color=red:12ezy3zy]Y [/color:12ezy3zy]Ő [color=red:12ezy3zy]Z[/color:12ezy3zy] T [color=red:12ezy3zy]E[/color:12ezy3zy] S[color=red:12ezy3zy] ![/color:12ezy3zy]![color=red:12ezy3zy]![/color:12ezy3zy] \:D/
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: PÓKER - a nagybetűs játék

Hozzászólás Szerző: PTM »

[quote author=Santos link=board=offtopic;num=1130854489;start=30#37 date=11/01/05 ť 22:15:49]Sajnos igen, bár régen nem játszottam már face-to-face, csak online. :) Party poker, IRC és megmutatom hogyan kell blöffölni. :D<br>[/quote]<br><br>Mit szólnál valamikor egy F2F (face to face) partihoz? Mi most csak hárman vagyunk a srácokkal.<br><br>Az első elődöntő győztese, Helen Chamberlain (balról):   ;)<br><br>Kép
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
Santos
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2668
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: PÓKER - a nagybetűs játék

Hozzászólás Szerző: Santos »

Sajnos igen, bár régen nem játszottam már face-to-face, csak online. :) Party poker, IRC és megmutatom hogyan kell blöffölni. :D<br>
K [color=red:12ezy3zy]U[/color:12ezy3zy] P [color=red:12ezy3zy]A[/color:12ezy3zy] G [color=red:12ezy3zy]Y [/color:12ezy3zy]Ő [color=red:12ezy3zy]Z[/color:12ezy3zy] T [color=red:12ezy3zy]E[/color:12ezy3zy] S[color=red:12ezy3zy] ![/color:12ezy3zy]![color=red:12ezy3zy]![/color:12ezy3zy] \:D/
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: PÓKER - a nagybetűs játék

Hozzászólás Szerző: PTM »

[quote author=Santos link=board=offtopic;num=1130854489;start=30#35 date=11/01/05 ť 22:08:06]Helennek mekkora mákja volt ezzel a riverrel... :) Ráadásul meg is nyerte az egészet.  :D[/quote]<br><br>Nem csak mák...  :D Barry Hearnnek meg az utolsó 30 leosztásból minimum15 db volt magas pár. Az is mák.  ;D<br><br>Santos testvér, hát Te is zsugás vagy?  :D
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
Santos
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2668
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: PÓKER - a nagybetűs játék

Hozzászólás Szerző: Santos »

Helennek mekkora mákja volt ezzel a riverrel... :) Ráadásul meg is nyerte az egészet.  :D
K [color=red:12ezy3zy]U[/color:12ezy3zy] P [color=red:12ezy3zy]A[/color:12ezy3zy] G [color=red:12ezy3zy]Y [/color:12ezy3zy]Ő [color=red:12ezy3zy]Z[/color:12ezy3zy] T [color=red:12ezy3zy]E[/color:12ezy3zy] S[color=red:12ezy3zy] ![/color:12ezy3zy]![color=red:12ezy3zy]![/color:12ezy3zy] \:D/
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: PÓKER - a nagybetűs játék

Hozzászólás Szerző: PTM »

Poker Million - The Masters 2005<br>Hírességek elődöntő (1/16): 2005. 11. 01., SPORT1<br><br>Utolsó két játékos: Barry Hearn (392.000 chip) és Helen Chamberlain (208.000 chip).<br>Győztes, és ezzel továbbjutó: Helen Chamberlain (600.000 chip).<br><br><br>[table][tr][td]Első elődöntő (2/16): 2005. 11. 03., 23:00 SPORT1<br>Második elődöntő (3/16): 2005. 11. 08., 22:15 SPORT1<br>Harmadik elődöntő (4/16): 2005. 11. 10., 22:15 SPORT1<br>[/td][/tr][/table]<br>
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
Santos
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2668
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: PÓKER - a nagybetűs játék

Hozzászólás Szerző: Santos »

Jajjj, de örülök ennek a topiknak! A poker az egyik legnagyobb kedvencem a kártyajátékok közül. A Texas Hold 'em viszi a prímet mindegyik közül, az a kedvencem. Haverokkal éjszakákat játszottunk át whiskey és szivarok társaságában. A csúcsunk 12 óra folyamatos póker, persze pénz alapon. Alap 10 forint, utána lehet emelni. plafon egy lapnál 200 forint, míg a rivernél lehet felfelé menni. Pénzhelyettesítő chipek kötelezők! Szerintem egy ilyen pokeres dolognak nem elég két óra. Legalább 4 teszi izgalmassá a játékot. Nincs kiszállás. :)<br><br>Korda Gyuri rulez mellesleg! ;)<br><br>U.i.: Kezdőknek (is) ajánlom a Party Pokert, ahol kliens letöltése után lehet csatlakozni a szerverhez játék- és igazi lóvé ellenében.
K [color=red:12ezy3zy]U[/color:12ezy3zy] P [color=red:12ezy3zy]A[/color:12ezy3zy] G [color=red:12ezy3zy]Y [/color:12ezy3zy]Ő [color=red:12ezy3zy]Z[/color:12ezy3zy] T [color=red:12ezy3zy]E[/color:12ezy3zy] S[color=red:12ezy3zy] ![/color:12ezy3zy]![color=red:12ezy3zy]![/color:12ezy3zy] \:D/
menyus
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 529
CsatlakozottCOLON 2002-10-19 22:31:03
Tartózkodási helyCOLON London

Re: PÓKER - a nagybetűs játék

Hozzászólás Szerző: menyus »

Hát legalább kiderült hogy Korda tudja ki az a Chris Eubank.  :D Redisztrálnia kellene ide ;D<br><br>Barry Hearn jól játszik, de nálam a csaj a nyerő...<br>na most má tényleg nyugovóra térek.
menyus
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 529
CsatlakozottCOLON 2002-10-19 22:31:03
Tartózkodási helyCOLON London

Re: PÓKER - a nagybetűs játék

Hozzászólás Szerző: menyus »

Na be is fejezem lassan mert kezdődik a party..<br>Majd holnap meló után újra tartom a tétet, de lehet hogy ráhívok... ;D
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: PÓKER - a nagybetűs játék

Hozzászólás Szerző: PTM »

[quote author=menyus link=board=offtopic;num=1130854489;start=15#29 date=11/01/05 ť 20:04:21]Amúgy a legjobb megoldás a "szerencse-szériák" elkerülésére az óránkénti pakli csere.. más nem nagyon ;D[/quote]<br><br>Tényleg!  ;)<br><br>Hát, magyarul sajnos nagyon kevés anyag jelent meg a Texas Hold 'Em-ről. Viszont sok angol nyelvű könbyvet lehet rendelni ezzel kapcsolatban a netről.<br><br>Érdemes egyszer elolvasni Szurdi mester könyvét, mert tele van jó gondolatokkal és statisztikákkal. Arról nem is beszélve, hogy a kezdő-haladó játékosok rengeteget tanulhatnak belőle.<br><br><br>Más: milyen érdekes, hogy nem egészen öt óra alatt 30 bejegyzést generáltunk a témában, és 1 látogatást jegyez a topik. Legalább minket hármónkat leköt a téma...  ;D
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
menyus
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 529
CsatlakozottCOLON 2002-10-19 22:31:03
Tartózkodási helyCOLON London

Re: PÓKER - a nagybetűs játék

Hozzászólás Szerző: menyus »

Ahogy elnézem ez csak az ötlaposokra vonatkozik, de vannak benne azért tanúlságos dolgok...<br>Főleg az "első nyerő - kutya vesztő" népi bölcsesség áll közel a szívemhez.. nemegyszer szaladtam már bele a késbe >:( ;)<br><br>Amúgy a legjobb megoldás a "szerencse-szériák" elkerülésére az óránkénti pakli csere.. más nem nagyon ;D
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: PÓKER - a nagybetűs játék

Hozzászólás Szerző: PTM »

[quote author=menyus link=board=offtopic;num=1130854489;start=15#27 date=11/01/05 ť 19:50:52]No jóvan, mostmá utána fogok nézni ezeknek a könyveknek..  ;)[/quote]<br><br>Na azé! :-) Kezdd ezzel, bár, Te már nem vagy kezdő. Azért talán érdemes rászánni pár órát. Nagyon korrekt anyag, igazi alapmű. Azoknak ajánlott, akik - mint Dp - tudnak pókerezni, de még nincs teljes rend a fejükben a játékkal kapcsolatban.<br><br>Szurdi András: Pókerkönyv kezdőknek és haladóknak <br><br>PDF változat: http://mek.oszk.hu/02900/02922/02922.pdf<br>DOC változat: http://mek.oszk.hu/02900/02922/02922.doc
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
menyus
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 529
CsatlakozottCOLON 2002-10-19 22:31:03
Tartózkodási helyCOLON London

Re: PÓKER - a nagybetűs játék

Hozzászólás Szerző: menyus »

No jóvan, mostmá utána fogok nézni ezeknek a könyveknek..  ;)
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: PÓKER - a nagybetűs játék

Hozzászólás Szerző: PTM »

[quote author=menyus link=board=offtopic;num=1130854489;start=15#24 date=11/01/05 ť 19:40:05]PTM<br><br>Pontosan. A játék logikáját, ahogy én is írtam, bár én csak statiszikai/matematikai dolgokra gondoltam. A köny ezeket jól ismerteti, de az éppen adott ellenfeledet/játékostársadat nem tudja ismertetni, őt neked kell kijátszanod. Én sem trükkökre meg egyirányu gondolatmenetre céloztam, csak arra, hogy nekem egy könyv ne adjon úgy tanácsot hogy pl:<br><br>"ha pl bubink van alacsonyabb lappal, és a flop-ban legalább 2 lap magasabb mint tizes es emelés történik, mindenképp be kell dobni mert.... ezérmegazér "<br><br>...mert ilyeneket is ír(bár nemtom melyik könyv, egyet olvastam)[/quote]<br><br>Ja, értelek. Az ilyen tippadó könyveket egy határozott mozdulattal hátra kell dobnunk jobb kézzel a bal vállunk felett.  :) Én egyébként a személyes tanulás és a sok-sok gyakorlás híve vagyok, de az biztos, hogy egy-két évente - mikor fejlődsz egy lépcsőfoknyit -, szükséged van egy könyvre, vagy új mesterre, hogy tovább léphess.<br><br>Nekem ilyenek voltak Zánkay könyvei, később Szurdi két könyve, végül nemrég Sklansky-é. Na meg a sok öregebb játékostárs és a bukott leosztások.  :D<br><br><br>[quote author=menyus link=board=offtopic;num=1130854489;start=15#25 date=11/01/05 ť 19:42:47]Ja, és hidd el rengeteg nagy zsugás sztem nem olvasta azáltalad ajánlott könyvet, csak egyszerűen szenvedélyből állandóan leült játszani...[/quote]<br><br>Tény. Nem is azt mondom, hogy ez elengedhetetlen. Csupán azt, hogy szerintem kell a szintlépéshez. Én legalábbis nem vagyok ösztönös őstehetség és csak úgy nem fejlődöm. Sajnos.  ;)<br><br>Zárszóként (részemről): én mindvégig szakkönyvekről beszéltem. Hidd el, ha elolvasol egyet, rájössz, mire gondoltam. Ezek nem ostoba okoskodások és zsugababonás gyűjtemények.<br>
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
menyus
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 529
CsatlakozottCOLON 2002-10-19 22:31:03
Tartózkodási helyCOLON London

Re: PÓKER - a nagybetűs játék

Hozzászólás Szerző: menyus »

Ja, és hidd el rengeteg nagy zsugás sztem nem olvasta azáltalad ajánlott könyvet, csak egyszerűen szenvedélyből állandóan leült játszani...
menyus
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 529
CsatlakozottCOLON 2002-10-19 22:31:03
Tartózkodási helyCOLON London

Re: PÓKER - a nagybetűs játék

Hozzászólás Szerző: menyus »

PTM<br><br>Pontosan. A játék logikáját, ahogy én is írtam, bár én csak statiszikai/matematikai dolgokra gondoltam. A köny ezeket jól ismerteti, de az éppen adott ellenfeledet/játékostársadat nem tudja ismertetni, őt neked kell kijátszanod. Én sem trükkökre meg egyirányu gondolatmenetre céloztam, csak arra, hogy nekem egy könyv ne adjon úgy tanácsot hogy pl:<br><br>"ha pl bubink van alacsonyabb lappal, és a flop-ban legalább 2 lap magasabb mint tizes es emelés történik, mindenképp be kell dobni mert.... ezérmegazér "<br><br>...mert ilyeneket is ír(bár nemtom melyik könyv, egyet olvastam)
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: PÓKER - a nagybetűs játék

Hozzászólás Szerző: PTM »

[quote author=menyus link=board=offtopic;num=1130854489;start=15#21 date=11/01/05 ť 19:27:02]Szerintem nem kell könyvet venned, hogy kitanuld a dolgokat, a neten mindent megtalálsz.<br>Én amúgy sem vagyok a híve, a szabályokat meg a statisztikákat/matematikai volnatkozásait érdemes átnyálazni, de amúgy nem szabad könyvre hagyatkozni sztem.. jobb ha magad agyalod ki, hogy mikor lépd meg a meglépnivalót[/quote]<br><br>Menyus, nem értek egyet veled. Az adott szituációban nem az a lényeg, hogy "most mit kéne lépned", hanem az, hogy "most mit kell végiggondolnod, mielőtt megteszed a következő lépésedet". Ehhez pedig érdemes megértened a játék logikáját (mert a trükkökből csak pár szát leosztásig tudsz megélni).<br><br>Azt pedig csak egy jó játékostól, vagy egy-több elismert szakíró szakkönyveiből tudod elsajátítani - mármint a játék logikáját.<br><br>Menyus, remélem, Te sem gondolod, hogy a póker szerencsejáték...  :o<br><br><br><br>Az viszont igaz, hogy az interneten sok anyag van a póker tanulásához (igaz, pl. a Szurdi-féle Pókerkönyv százszor többet ér a legtöbbjüknél):<br><br>Online pókersuli: http://onlinepokerhu.com/?in=psuli<br>Online szabályok: http://onlinepokerhu.com/?in=rules<br>Online pókerszótár http://onlinepokerhu.com/?in=gloss.php<br><br>Bár valahogy én nem szeretem az internetes pókert. Jobb szeretem, mikor látom az ellenfél szemét, hallom a hangját és látom, ahogy besöpri a zsetonokat vagy ahogy bosszankodik, ha veszít. Valahogy az az igazi.
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
BUTTON_POST_REPLY