MotoGP

Minden ami nem az oldallal és nem a profi ökölvívással kapcsolatos.
BUTTON_POST_REPLY
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Catalunya... (Barcelona pályája)

Moto3 - már megint spanyol győzelem, Mir utolsó körös előzésével megint növelte előnyét az összetettben. Kedvencem, Fenati második lett! Taps! (ezért nem értem a mugello-i 13. helyet).
Moto2 - Kismarkez simán behúzta a győzelmet. Vajon mit piszkáltak a motorján, hogy az ugyanolyan motoron versenyző Morbi csak a 6. lett?! Pasini viszont óriási (lehet, lesz belőle valaki?) most egy 2. helyet hozott - Taps! A svájci Luthi tapad mint a rosseb, ismét dobogózott - nagyon kiegyensúlyozottan versenyez - szintén Taps!
MotoGP - Dovi elrontotta az eszpannyák 7végéjét, nyert! Taps! Mögötte spanyolok egészen Zarco-ig, aki az uccsó körben utasította hátrébb csapattársát az 5. helyért... szép volt Johann! Taps!
A gyári Yamók nem voltak észrevehetők a futamon (Rossi, Vinales), Doki hozott egy 8. helyet, míg az összetettben vezető Vin egy 10.-et. Ez elég savanyú...

Kedvencem Iannone, a 200. futamát teljesítette, 16. helyen ért célba és ezért egy nagy nulla volt a hozadék :(((
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Mugello... (a Ferrari pályája)

Nagyszerű azoknak, akiknek sok már a spanyol versenyzők akár tömege is, hát még hegemóniája - mert hazai környezetben mindhárom kategóriában olasz győzelem született! TAPS!
Az más kérdés, hogy kik nyertek? Saját szemszögemből: a Moto3-ban Fenati helyett Andrea Migno, a Moto2-ben Morbidelli helyett Mattia Pasini, míg a nagyoknál a MotoGP-ben Rossi vagy Iannone helyett Andrea Dovizioso . Viszont egy sem spanyol! Ehhe! :) Szép volt talján fiúk!
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Nicky Hayden nem bírta tovább, megtért sok más bajnok közé... :(

http://www.p1race.hu/hir/nicky_hayden_b ... e_20170522
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Jerez de la frontera...

A "kis" kedvencem - Fenati - majdnem behúzta a futamot, mint múlt héten... de 20 pont az húsz pont!
Morbidelli eldobta a vasat - nullázott :(, de még így is megőrizte a vezető helyét. Győztes a helyi terminátor, a "kismarkez" lett.
A nagyoknál a gyári Honda dominált - Pedrosa, M. Marquez. Melléjük fejlődött fel (nem kis meglepetésre) a többszörös bajnok Lorenzo Ducati-val. Vale mester visszaesett a 10. helyre, de még így is ott figyel elől... Iannone bukott, nullázott a lelkem :(
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Sikerül összedobni egy első (Morbi), egy harmadik (Vale) és egy ötödik (Fen) helyet... gratula nekik!
Sajnos jó kezdés után egymás után hullottak el a a további kedvenceim a MotoGP-ben :( Zarco királyi módon ment el a mezőnynek, de ugyanúgy próbálta Yamo-jának a határait, mint Joe a Suzi-nak... kicsúsztak és dupla nulláztak. Vale egy ideig pályázott a Vinales&Dovi párost elől megzavarni, de aztán (inkább) okosan beérte a dobogó legalsó fokával.
Morbi kis harc árán az első helyet visszaszerezve, meglépett és biztonságosan behúzta az első helyet a Moto2-ben.
Fenati (Fen) jól szerepelt egy jó félszezont kihagyva, még elsőként vezette is a kicsik gyorsvonatát. De sajna a Honda-ja nem elég gyors az egyenesekben, ezért amit kiharcolt a kanyarokban, azt jellemzően elvesztette a hosszú egyenesekben vetélytársai ellen. Csapattársa a 19. helyen végzett (ha jól rémlik), tehát pontszerző sem lett, míg Fen az ötödik helyre hozta be a vasat! Nagy gratula így is!
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Hurrá! Ha igaz, ez a sorozat is elkezdődik! :)
Ugyan a sivatag szelleme (Esőistene) jó kis vizet bocsátott a katari pályára, de most már főleg szárazon nyomják a bemelegítést a kicsik és a közepesek :) Remélem a nagyok is sorra kerülnek és a versenyek is megrendezésre kerülnek. Mert az arabok elfelejtették lemodellezni, mi van ha a természet esőt csinál?! Meg villanyfény meg a toekoem... :(

Kiválasztottjaim idénre (persze már régóta ;) ) :D

Moto3 - Fenati
Moto2 - Morbidelli, Cortese (aki német)
MotoGP - Iannone, Zarco, Rossi
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: MotoGP

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Vale behúzta a 250. futamát! :) Ugyan nem láttam, mert inkább visszaaludtam. Akkor még a kis 2x-es ördögbőr vezetett, nem is kevéssel. Később olvasom, hogy Rossi behúzta, Marquez meg elesett.
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
Blackpanther
Super Champ
HozzászólásokCOLON 967
CsatlakozottCOLON 2006-01-02 18:54:48

Hozzászólás Szerző: Blackpanther »

http://www.formula.hu/hirek/153/384/938 ... ssi-videok
Ez nem egy szimpla győzelem volt ugyanis, sokkal többet jelentett annál. Rossi eleve nem fiatal, a 35. életévében jár, és ilyen idősen a MotoGP-ben nem szokás futamot nyerni. De hát ő a „Dottore”, aki még mindig rendel, és mai győzelmével éppen nagy elődje, Loris Capirossi korábbi rekordját adta át a múltnak. Tudniillik, 18 év és 27 nap telt el első világbajnoki futamgyőzelme és mostani diadala között, és mától ez a leghosszabb időtartam, ami valaha egyazon pilóta első és utolsó vb-futamgyőzelme között eltelt. Pedig neki még nem is biztos, hogy ez volt az utolsó győzelme a MotoGP-ben, sőt, mai teljesítményét elnézve, biztos, hogy nem!
Kép
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

A Moto2-ben az "esőmenő" ANTHONY WEST hat év után újra győzött, maga mögé utasítva az összes reménységet és hulló csillagot a kategóriában... :lol: =D>

Szép volt auszi!!!
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Noooo... kezdődik Katar-ral a MotoGP cirkusza!

Már az időmérők is nem kevés meglepetést hoztak.
Idén is leginkább az olasz pilótákért szorítok vagy azok híján más kedvenceknek.
Moto3 (Fenati, Kent)
Moto2 (Zarco, Luthi, Folger, Cortese és az újonnan jött Supersport bajnok Lowes)
MotoGP (Rossi, Iannone, Dovisioso, Redding és ha úgy hozza a helyzet :wink: Lorenzo)

Reménykedem, hogy a Dorna nem szabta úgy el a versenysorozatot, mint Berni-ék az F1-et... [-o<
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Black-i! Jó a grafikád :)

Marky-ra kitérve, az idény elején nem gondoltam volna... nem gondoltam volna hogy fizikálisan így felnő a Moto2-ből. Hogy "lealázza" a többieket, köztük olyanokat, mint az addig regnáló Lorenzo-t, az örök második Pedrosa-t vagy a nagy Vale-t. Pedig jó ideig bontogatta a szárnyait Crutchlow, Bautista és Bradl is. A többiekről inkább semmit.
A legjobb motort gyártó fuzionált két spanyol pilótával, tehát miről is beszélünk??? Talán ha valaki megveri őket! Ki is? Hát persze hogy egy harmadik spanyol... :? De nem jött be. Pedig ha Lorenzo nem dob el olyan sok pontot magától, akkor a legtöbb futamon versenyképes volt a kissé gyérebb hangvillásokkal...
Az én kedvenceim olaszok, taljánok, digók... Rossi&Dovisioso&Iannone. Khm... sokra mentem velük :( Maradt ki is? Aki nem Hondás és felveheti a versenyt velük, belerondíthat az egyeduralmukba. A NYALÓKÁS! Pedig őt sem csipáztam mikor verte a Doctor-t. De most elővettem a régi énemet és megint neki szurkoltam az idény második felében. A záró futamon Valencia-ban szinte vért ivott. Annyira védte az első helyet, hogy a gyönyörtől szartam be. A zvolt a motorverseny, h minden kanyarban előzgették egymást Lorenzo, Perdosa és Marquez.

Viszont Marky Marquez kifejezetten szimpatikus egyéniség. Ráadásul megkapva a csúcskategóriát bazi eredményes. 20 éves!!! (mint a kölköm) Őt szeretem és elismerem, de nem szurkolok neki... vannak elegen fanjai. Hogy mi lesz jövőre? Meg kell védje a címét, az biztos :wink:
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Igaz, hogy nem MotoGP és még csak nem is SBK - de SUPERSPORT!

Eszméletlen mekkorát küzdött Sofuoglu és Lowes az első helyért... ritkán látni ilyet és ezért ül le az ember fia motorversenyt nézni. Mert ez volt ma és régóta először a MOTORVERSENY... =D> =D> =D>
Gyönyörű! Ajánlom megnézésre!
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

grabanc írtaCOLONBeárnyékolt a motorhétvégét a Szupersportban Antonelli halálesete. Bakker milyet kapott Zanetti-től (láttam élőben - a tv előtt)... :(
Itt esnek ebben a sorozatban a magyarok is... Talma, Németh Balázs, Tóth Imi. Mert eredmények sajna nem jönnek, pedig leginkább itt vagyunk érdekeltek.

Néztem este a Laguna Seca-i futamot, így hogy Lorenzo&Pedrosa bajnokesélyes maródi párosa, ha nem figyel, bizony az ördögfióka Marky Marquez behúzhatja a bajnoki címet. Ellenfele most sem volt, Vale-t szemtelen módon előzte, a nagyon bizonyítani akaró satellit-Hondás Stefi Bradl-t némi üldözés után. Besz@rás a kiscsávó. 20 deka - ami óriási előnye, de azt a motort meg is kell tartani - az meg nem semmi. Jó hogy többszörös bajnok, de így hogy feljön a 600-soktól és egyből nyerne??? :roll:
Bautista igen csak tolta a Dokit az utolsó körökben, de a dobogóra Vale állhatott fel. CC csalódás volt, még a sérült Lorenzo-t és Pedrosa-t sem tudta tartani. persze itt a Yamahák elég gyéren szerepeltek... bezzeg a Hondák. Simán taroltak :)
Újabb képek, ahogy a feltehetően haldokló Antonelli utoléri a motorját... bazz, tiszta biliárd! :?
R.I.P. :(
http://www.liveleak.com/view?i=e89_1374431619
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Beárnyékolt a motorhétvégét a Szupersportban Antonelli halálesete. Bakker milyet kapott Zanetti-től (láttam élőben - a tv előtt)... :(
Itt esnek ebben a sorozatban a magyarok is... Talma, Németh Balázs, Tóth Imi. Mert eredmények sajna nem jönnek, pedig leginkább itt vagyunk érdekeltek.

Néztem este a Laguna Seca-i futamot, így hogy Lorenzo&Pedrosa bajnokesélyes maródi párosa, ha nem figyel, bizony az ördögfióka Marky Marquez behúzhatja a bajnoki címet. Ellenfele most sem volt, Vale-t szemtelen módon előzte, a nagyon bizonyítani akaró satellit-Hondás Stefi Bradl-t némi üldözés után. Besz@rás a kiscsávó. 20 deka - ami óriási előnye, de azt a motort meg is kell tartani - az meg nem semmi. Jó hogy többszörös bajnok, de így hogy feljön a 600-soktól és egyből nyerne??? :roll:
Bautista igen csak tolta a Dokit az utolsó körökben, de a dobogóra Vale állhatott fel. CC csalódás volt, még a sérült Lorenzo-t és Pedrosa-t sem tudta tartani. persze itt a Yamahák elég gyéren szerepeltek... bezzeg a Hondák. Simán taroltak :)
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Na utólag megnéztem a német MotoGP futamot. Egy ideig érdekes volt, de a javát a kis Marky vezette. Persze ugye rajthoz sem álltak a sérültek: Lorenzo, Pedrosa.
Ezt is behúzhatta volna Vale, de vicces, h a satellit Yamaha körbe motorozza a sikerre éhes Cal-lal a nyergében. Bradl ugyan jól kezdett, de a helyén végzett a végén - 4. hely.
Marky Marquez nyert, Cruchlow második, a Doki pedig harmadik lett.
Hátrébb alakult ki egy csata Espargaro és Dovi között... a hulladék gyári Ducati jött be előbb... nagy kaland... (sajnos).
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

A Doktor újra rendelt Assen-ben! =D>
Maga mögött tartva a spanyolokat, megszerezte 106. győzelmét! Jesssssz! :D
Forza Vale!
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Na megkezdődött a 2013-as idény. Már vártam egy ideje. Főleg arra vagyok kíváncsi, hogy miként muzsikál The Doctor ismét a gyári Yamahanál, Marquez a gyári Honda-nál, Dovizioso a gyári Ducati-nál és Iannone a szatelit Ducati-nál. Az olaszok a kedvenceim, de Marky Marquez bazi nagy tehetség, ezért nagyon kíváncsi leszek hogy tereli a gyári Honda-t :roll:


A Moto3-ban spanyol háziverseny... gyakorlatilag hányok a fölényüktől. Viszont épp ezért szurkolok egy-két egyéb versenyzőnek... pl. Webb, Folger

A Moto2 is kiüresedett nekem. Nincs kiért szurkoljak! Talán csak a Talma által anno istápolt frencs Zarco. De esélye morva kevés az itt ragadt Espargaro ellen - pedig Scotty Redding eszméletlen jó volt!
Ugyan vannak ex vb-k, de azok is inkább futottak még kategóriába kényszerülnek :?

MotoGP - a nagyok jól teljesítettek, ugyan a nyalókás gyorsan megúszott és a gyári Hondák nem tudtak mit kezdeni vele...
Vale meg jól beragadt a "másodvonalba", szerencsére Bradl előzésével odaérhetett az üldözőbolyhoz. Meglepi, h C.C. milyen jól tartotta a gyári Hondákat, aztán hátulról el lett kapva... Jött Vale és átment az üldözőkön (bár Marky 1x nehezményezte) és behúzta a Yamaha másik dobogóját =D>
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
Blackpanther
Super Champ
HozzászólásokCOLON 967
CsatlakozottCOLON 2006-01-02 18:54:48

Hozzászólás Szerző: Blackpanther »

grabanc írtaCOLONMi lesz veled Valeeeeee???!!! :roll:

http://www.p1race.hu/hir/a_yamaha_aug_1 ... t_20120807


http://sport.hir24.hu/auto-motorsport/2 ... tobb-sport

Az uccsó esélye, hogy dominálhasson. Főleg, hogy a gyári Honda nem erőltette, hogy az idény végén visszavonuló auszi helyett ő kerüljön a projectbe... gondolom ők Pedrózsi mellett a másik kiscsávót várják; Marky Marquez-t.
Remélem nem lesz Burgess személye kerékkötő az átigazoláshoz.
Rossi az örök kedvenc, de ezzel az interjúval Stoner is nagyot nőtt a szememben :

http://www.p1race.hu/hir/casey_stoner_j ... i_20120808
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Mi lesz veled Valeeeeee???!!! :roll:

http://www.p1race.hu/hir/a_yamaha_aug_1 ... t_20120807


http://sport.hir24.hu/auto-motorsport/2 ... tobb-sport

Az uccsó esélye, hogy dominálhasson. Főleg, hogy a gyári Honda nem erőltette, hogy az idény végén visszavonuló auszi helyett ő kerüljön a projectbe... gondolom ők Pedrózsi mellett a másik kiscsávót várják; Marky Marquez-t.
Remélem nem lesz Burgess személye kerékkötő az átigazoláshoz.
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
BUTTON_POST_REPLY