Kokszolók a sportolók?

Minden ami nem az oldallal és nem a profi ökölvívással kapcsolatos.
master yoda

:)

Hozzászólás Szerző: master yoda »

Tényleg az én idõmben is még Rahan meg Tarzan voltak az izmos és erõs emberek. Most meg... Aztán jött Roky Balboa:) Aki akkor nagyon erõs volt és izmos elékszem. Most már egy kicsit máshogy látom de megértem az akkori énemet.:) Roky Balboa lényegesen emberibb volt (még ha szétcuccolta is az agyát) mint a mai gépies izomkolosszusok.
A torz énkép kialakítása ezerrel folyik.
Néha elgondolkodom mibe születnek bele a mai gyerekek és vajon meg tudom-e óvni õket ezektõl a tényezõktõl.
Tényleg az a baj hogy nincs szellemisége a sportnak. Csupán teljesítmény. Bár idõsebb korban amikor már érzi az izületeit néha akkor kénytelen visszavenni a tempóból és így talán átveszi lassan a szerepet a mozgás öröme, ami persze elõtte is megvolt (fõleg amikor elkezdte az ember és tanúlta) csak közben a teljesítménykényszer elnyomta azt.
Miskolci
P4P
HozzászólásokCOLON 1358
CsatlakozottCOLON 2005-08-26 21:03:22
Tartózkodási helyCOLON Miskolc-DIÓSGYŐR

Hozzászólás Szerző: Miskolci »

Érdekes gondolat az, hogy a doppingolás ellen is fel kéne lépni az iskolákban. Én talán egyszer, ha hallottam, hogy a szteroid és tiltott szer használat ártalmas lenne, a drog, cigi, pia meg minden napos téma, a TV-ben és az iskolákban egyaránt. Pedig nekem több ismerősöm kokszol, mint amennyi valaha is drogozott volna. Egyszer láttam a TV-ben egy ilyen doku filmet, hogy már a gyerek korban mekkora hatása van a szteroid használatnak, amit az Action Man bábúból is le lehet szűrni. A kis gyerekeknek szánt játék figura karvastagsága, ha 180 centi magas lenne a 80-as években csak 33 Centis lett volna, a 95 mosellé 43-as, míg a jelenkori 49-es, és ez csak egy példa a millióból, hogy ebben a torzult világban milyen formában is jelenik meg a doppingszerek hatása.
master yoda

:)

Hozzászólás Szerző: master yoda »

A 21. században az emberiséget számos veszély fenyegeti: a világszerte terjedõ szegénység, és az ezzel járó migráció lehetõsége, a környezetszennyezõdés, a kimerülõ energiaforrások, az általános felmelegedés mellett sajnos tovább folytatódik az egyén manipulációja, a drog- és kábítószer-fogyasztás és az ezzel kapcsolatos szervezett vagy szervezetlen bûnözés.

A rendszeres testnevelés, a szabadidõ- vagy a versenysport sajátos eszközeivel lehetõvé teszi, hogy testben és lélekben egészségesek maradjunk, és a modern európai elvárásoknak megfelelõ generáció nõjjön fel. A sport az egészséges életre való nevelés egyik legfontosabb eszköze. Egészséget, örömet és boldogságot sugároz, pozitív életmintát közvetít, és megjelenít egy közösséget. Megtanít az önmagunkért és másokért való felelõsségre és a csapatszellemre. Lényegében elsõsorban szellemi és intellektuális tevékenység. Alapvetõ és legfontosabb értéke és vonzereje is az esélyek egyenlõsége: sokak szerint a sport a demokrácia iskolája.

Ugyanakkor azt tapasztaljuk, hogy a sporton belül etikai hanyatlás indult meg, ami annyit jelent, hogy a sport értékei egyre inkább devalválódnak, a gyõzelemért folyó könyörtelen küzdelemben jelen van a csalás és a manipuláció. A tiltott szerek és módszerek használata a teljesítményfokozás céljából már jó néhány évtizede jelen van a sportmozgalomban, és az ellene való harc sokszor kilátástalannak tûnik. Manfred Donike német professzor, aki a NOB által végzett doppingellenõrzés vezéralakja volt, egy alkalommal így nyilatkozott: "A manipulált sün már célban volt, amikor a kontroll nyúl még el sem indult."

"A védelem elsõ szintjét a család jelenti. A világban végbemenõ modernizációs folyamatok sokszor megkérdõjelezik a család szerepét, a családi funkciókat, hagyományokat. A szülõi példamutatás, a családi nevelés befolyásolhatja az utódok sorsát, életvitelét, és azt, hogy elfogadják-e, tiszteletben tartják-e a társadalom törvényeit.

A család mellett jelentõs szerep jut a nevelésben és a doppingolás megelõzésében az iskolának. A drogfogyasztás és a tiltott teljesítményfokozás eszközei gyakran azonosak. Az iskolákban megfelelõ ismereteket kell nyújtani a drogokkal és a doppingolással kapcsolatban, figyelmeztetni kell a tanulókat, hogy a gyógyszerek fogyasztása nem játék: egészségkárosító hatásán túl bûnözéshez, a sportban pedig a csalás útjára vezet. A nevelésnek tehát óriási szerepe van a megelõzésben. Természetesen a folyamat hosszú, de tudomásul kell venni, hogy az ellenõrzés szigorítása, az új eljárások és gyógyszerek szedésének leleplezése önmagában csak a háborút hevét fokozza. El kell érni, hogy a fiatalság megértse, hogy a dopping és a csalás az emberi értékeket, a lelki és testi egészséget fenyegeti. A nevelés célja a sokszínû, általános, személyre szóló és doppingmentes sport megvalósítása.

Vissza kell térni a sport és az egészség évszázados összefüggéseihez. A sport fejlesztése mind a társadalom, mind az ember számára fontos értékeket hordoz. Meg kell akadályozni, hogy a dopping, a gyógyszeres teljesítményfokozás veszélyeztesse a sportot, az olimpizmus eszméjét."
master yoda

Hozzászólás Szerző: master yoda »

"De ha már koksz. Azokra senki sem gondol, akik bizonyítottan vagy saját bevallás szerint kokszoltak és emiatt haltak meg vagy lettek örökre nyomorékok vagy betegek, nem látták vagy fogják látni a gyerekeiket vagy unokájukat felnõni? Ez az ár tényleg megéri hogy én legyek az olimpiai bajnok vagy P4P? Mit csinál az addig felhalmozott vagyonnal? Rendeztet magának egy parádés temetést vagy milliókért tart nõvéreket akik tisztába teszik és forgatják hogy ne legyenek felfekvései? "

De gondoltam a egészségügyi kockázatokra csak rájöttem hogy nem arról szól a dopping elleni hercehurca, mert ha errõl szólna akkor pl.a már elõzõekben említett Coldrex-et nem tiltanák.
Tájékozódj hogy a civileknél hány esetben okoz a gyógyszerek mellékhatása maradandó károsodást vagy halált. Az ellen sem tesznek semmit. Ja de! Egy kis részét feltûntetik a mellékhatásoknak. Ott van pl. egy családtagom aki szívgyógyszert szed. Szívritmusszabályzót . Mellékhatásként fel van tüntetve hogy szívritmuszavart okozhat de súlyosabb esetben halált is. Hmmm. Néhány példa:
http://www.antidepresszans.tenyek-tevhi ... parban.htm
http://www.otvenentul.hu/egeszseg/34735

De egyébként a probléma nem az élsportban és nem a világbajnokoknál kezdõdik. A hobbisportban már elkezdik, csak azért hogy erõsebb gyorsabb stb legyen a társainál vagy éppen elérja azt a hõn áhított célt amit sugallnak a reklámok újságok stb. Mire buzdítanak mindig ? Hogy csak a legjobb csak az elsõ számít . Bármi áron. A tizenévesek és még a huszonévesek is nem mérlegelnek (tisztelet a kivételnek) . Szedik mert jobbak akarnak lenni és azonnal. Nem várnak évekig. Ismerek olyat aki 16 éves kézilabdázik és szúrja magát , mindezt azért hogy nagyobbat tudjon dobni. Ismerek rendõrõket akik egy-egy övvizsgára kicsit feltúrbózzák magukat ezzel-azzal. Az gyúrós termekrõl nem is beszélve. Nem egyben 80 % körüli azoknak a száma akik valamilyen anabolicát szednek és most nem csak a 120 kilós kidobókról beszélek hanem a 20 kilós csenevészrõl is aki csak a barátai elõtt akar villogni hogy két fekvõtámasszal többet bír megcsinálni. Ja nem beszélve a táplálékkiegészítõkrõl amikrõl állítom hogy nem egy megbukna közülük a dopping vizsgálaton. Mint a Kiss Balázs példája is tükrözi. Tele vannak már olyan anyagokkal amik elõhormonokat stimulánsokat tartalmaznak amik szerintem éredekesek lehetnek.
Azért mondom hogy véleményem szerint valahol már a nevelésben el van rontva az egész illetve a világ erre torzult. Nem a sport a mozgás a játék az öröm a jó közérzet (amit már egy tablettával megvehetsz) a lényeg hanem a teljesítmény. Ezzel még csak nem is lenne baj csak azzal hogy bármi áron nyerni.
Az egészségre való nevelést alulról kellene elkezdeni. Akkor sokat változhatna a világ. De néha úgy érzem hogy az emberek egyszerûen ilyenek.

Én nem sajnálom azt aki szétkokszolja magát és utána beteg lesz. Aki kokszol tisztában van ezzekkel a tényekkel talán még jobban mint aki nem szed semmit mégis bevállalják[/quote]
ogreface
Super Champ
HozzászólásokCOLON 709
CsatlakozottCOLON 2006-01-05 23:37:42

Hozzászólás Szerző: ogreface »

"A stresszhelyzetek elleni legjobb védekezés, ha az ember újra és újra az éber
nirvana állapotába hozza magát."
master yoda

:)

Hozzászólás Szerző: master yoda »

Szóval a kokszolásra visszatérve.
Voltak nem is olyan régen testépítõk (Lee haney, Dorian Yates. stb stb) akikrõl mindig mondták hogy hát õk nem szednek semmit. Õk az egészséges élet megtestesítõi. Rendszeresen végeznek rajtuk doppingellenõrzést is. Renben van.
Csak azt nem értem hogy akkor a naturál testépítést minek kellett behozni mikor elõtte sem kokszoltak. Vagy hazudtak nekünk?
Egyébként a naturálosok megeszik a magukét csak szerintem szarabb a genetikájuk. Meg valahogy el kell adni azt a sok szir-szar tápot a fiataloknak. Ezért kitalálták a naturálok TÁPLÁLÉKKIEGÉSZÍTÕN élnek.
És akkor most a nem naturál testépítõk olyan sportolók akiknél legális vagy nyílt titok a minél több anabolika szedése?
Nem értem miért nem kell ebben az állszent világban mindent nyílvánosságra hozzni és akkor nem lenne találgatás , hazudozás, félrebeszélés és nem és nem lenne szükség doppingellenõrzésre sem.:)
master yoda

:)

Hozzászólás Szerző: master yoda »

Nálam annak idején pont fordítva volt, mivel gyakorlatilag a vizsgaidõszakban többet voltam a suliban . No meg az vizsgadrukk, amiért szorgalmi idõszakban keveset voltam benn a suliban.:)
Miskolci
P4P
HozzászólásokCOLON 1358
CsatlakozottCOLON 2005-08-26 21:03:22
Tartózkodási helyCOLON Miskolc-DIÓSGYŐR

Hozzászólás Szerző: Miskolci »

Hát én pont ma mértem magamm 85 kiló vagyok, 88-ról fogytam vissza, mert énse tudok se rendesen kajálni se rendesen edzeni szorgalmi időszakban, majd jön a vizsgaidőszak akkor majd lesz energia edzegetni remélem legalábbis!:D
master yoda

:)

Hozzászólás Szerző: master yoda »

Amúgy úgy gondolom hogy minden embernek meg vannak a genetikai határai. Én sem tudok egyszerûen súlyt felszedni, mert vagy állandóan lemozgom valami sporttal vagy melóval vagy elfelejtek enni ha belefeledkezek a tennivalóimba, de kaja nélkül néha sokkal jobban érzem magam mint ha telezabálom magam mint egy disznó. Én is max olyan 83 kiló voltam de akkor olyan nyugiba voltam. Bár akkor is rámfogták hogy cuccolok. Mindegy. Általában olyan 77-79 +- pár kiló mert semmi rendszer nincs az életemben.
Hát a testépítõk azok iszonyat többletsúlyokat felvesznek hogy utána jobbak legyenek kicsit mint az elõtt.
Vova versenyen kívüli súlyáról igazán nincs információm, de úgy gondolom ha nem végezne aerob jellegû mozgást illetve nem figyelne a táplálkozására , már csak a magassága miatt is szerintem könnyen felmehetne 140 kilóig, de gondolom ezt nem szeretné.
Mondjuk ha én nem sportolok nekem a súlyom csökken. Gondolom az izmoknak nincs ilyenkor anyagcseréjük. nincsenek megdolgozva nincsmiért felvenni táplálékot és ezért nincs minek építeni. Zsír meg az nem nagyon jön rám legfeljebb víz.
master yoda

:(

Hozzászólás Szerző: master yoda »

http://www.google.hu/imgres?imgurl=http ... s%3Disch:1

Komolyan mondom elhányom magam az ilyentõl, pedig nem vagyok egy finnyás alkat. Mint valami kolerás.[/img]
Miskolci
P4P
HozzászólásokCOLON 1358
CsatlakozottCOLON 2005-08-26 21:03:22
Tartózkodási helyCOLON Miskolc-DIÓSGYŐR

Hozzászólás Szerző: Miskolci »

Nemtom de iszonyat durva, meg még hasonlót is nyomhatnak mivel, szinte egymás hasonmásai, meg egy sportot is tolnak, szal azért gondoltam, hogy valami kapcsolat van a kettő között. Lehet, hogy a bőrük "kicsit" túl feszes az mma-hoz, a nagy izomtömeg miatt! De rengeteg ilyen sportoló van szerintem. Egyszer téma volt itt az is, hogy hogy lehet, hogy egyes bokszolók megtartják az izmaik tömegét a hihetetlenül izzasztó edzések után is, és ez is gyanakvásra adhat okot. Én mikor thai boxoltam akkor 70 kilónál ha akartam volna se lettem volna képes nagyobb tömeg elérésére, ehettem annyit mint egy disznó akkor se zsírosodtam, se izmosodtam. Olyan bokszolók mint Tim Bradley, vajon hány kilóról fogyasztanak be, hogy úgy néznek ki, mint egy két testépítő, vagy Klicsek aki szerintem off seasonba sem lehet 120-122 kilónál több, hogy tudja minden egyes gramm izomtömegét megtartani?
Sztrego
P4P
HozzászólásokCOLON 1832
CsatlakozottCOLON 2005-03-03 01:10:52
Tartózkodási helyCOLON A tabella élén.

Hozzászólás Szerző: Sztrego »

Aki tuti kokszos és szűrés sem kell a megállapításához, ránézésre megmondja az ember, az olyan, mint Vova. Elég durva anyagot tolhat, amitől mindig olyan erezett és szálkás, hogy szinte szétdurran.
master yoda

koksz

Hozzászólás Szerző: master yoda »

Szia!
Nézegettem a képeket amiket felraktál, meg keresgettem róluk még többet is . Hát elképesztõ, de egyetlen képnél sem találtam szteroidról szóló részt így elsõ ránézésre. Azt biztos mindketten nyomják a küzdelmet , meg elképzelhetõ hogy televannak , de szerintem ezek a sérülések lehet a kapott rugásoktól vannak. Nem? Most ez csak egy feltevés. Mert sok képen nyoma sincs ennek a lyuknak. Sõt találtam olyan képet ahol lentebb is van sérülésük és az olyan mintha hasítás lenne. Már nem késsel hanem pl. a küzdelem során kiszakad a bõre egy rugástól. Persze a bõr rugalmatlanságához éppen lehet köze a cuccnak.
master yoda

:)

Hozzászólás Szerző: master yoda »

Hát láthatóan nincs nagy tolongás képek terén meg hozzászólások terén sem. Én felraknék képet de gyakorlatilag mindig ugyanúgy nézek ki + - néhány kiló. Meg amúgy sem szoktam fotóztatni magam. A doppingtémát meg inkább mindenki megvitatja az éppen aktuális cikknél.
master yoda

dopping

Hozzászólás Szerző: master yoda »

Szeruntem érdekes és ez csak 1 példa.

Gyógyszerezik az amerikai olimpiai csapatot?

A szövetségi hatóságok is nyomoznak a doppingügyben

Magyar Nemzet, 2004. június 1.

A vizsgálat fõ iránya a BALCO, egy San Franciscóban dolgozó laboratórium felé fordult. A cég olyan élénkítõszereket - például modafinilt - tartalmazó készítményeket dolgozott ki és adott el élsportolóknak és edzõiknek, amit a jelenlegi ellenõrzések még nem tudnak kimutatni.

Mikor Kelli White, az olimpiára készülõ amerikai atlétikai csapat sprintere elismerte az illegális teljesítményfokozó szerek rendszeres használatát, ideges hangulat lett úrrá az olimpiára készülõ sportolókon az Egyesült Államok csapatában. A feszültséget nagyban fokozta, hogy White nemcsak beismerte tettét, hanem bocsánatot is kért a családjától, versenyzõtársaitól, és a feltáró jellegû vallomásáért cserébe mindössze 2 év eltiltást kapott.

Kelli White mellett felfüggesztették a súlylökõ Kevin Toth, a középtávfutó Regina Jacobs és Chryste Gaines, a rövidtávfutó Tim Montgomery, és két kalapácsvetõ, John McEwan és Melissa Price versenyjogát.

Miss White vallomása szó szoros értelmében aranyat ér - csak még nem tudható, hogy kinek. Ugyanis az Egyesült Államok Doppingellenes Ügynöksége (USADA) a sötétben tapogatózik, és kizárólag Kelli White szavai támasztják alá a gyanút.

A vizsgálat fõ iránya a BALCO, egy San Franciscóban dolgozó laboratórium felé fordult. A cég olyan élénkítõszereket - például modafinilt - tartalmazó készítményeket dolgozott ki és adott el élsportolóknak és edzõiknek, amit a jelenlegi ellenõrzések még nem tudnak kimutatni. A White-ra hivatkozó USADA egyelõre biztos a dolgában. A testület kijelentette: el fogja tiltani az új doppingszert használó sportolókat és edzõiket még akkor is, ha ezt a jelenlegi kontrollvizsgálatok nem képesek alátámasztani. Az ügyet a szenátus elé vitték, így szövetségi szintû nyomozás is indult az ügyben.

Maurice Greene olimpiai aranyérmes és háromszoros világbajnok 100 méteres síkfutásban. Õ határozottan kijelentette: „Nincs helye a sportban csalóknak. Aki csal és lebukik, annak örök eltiltást kell kapnia.” Ez szépen hangzik, a problémát csak az jelentheti, hogy egy dél-kaliforniai lap, a San Jose Mercury News nagy betûkkel írta, hogy Greene edzõje, John Smith az elsõk között vásárolt a BALCO-tól, sõt elõrelátóan titoktartási szerzõdést is kötött Victor Conteval, a laboratórium tulajdonosával. A botrány kirobbanása után e megállapodásokra hivatkoznak, így egyiküknek sem kell a kellemetlenkedõ újságírókkal beszélgetni. Így egy kicsit már más fényben csillognak az olimpiai bajnok futó szavai.

Allen Johnson, egy másik futó világsztár ártatlan képet vágott, mint akinek fogalma sincsen semmirõl: „Hát ez egy bonyolult helyzet. Ha valakirõl nem mutatták ki a doppinghasználatot, akkor mi van?”

Az ügy kirobbanása után minden szem Marion Jones, a nõies felsõtestét minden bizonnyal a sok futóedzés miatt elvesztett világsztár felé fordult. Többször beidézték a vizsgálóbizottság elé, de úgy néz ki, hogy õ más taktikát választott, mint Kelli White. Támogatásáról biztosította az USADA-t, ugyanakkor ügyvédje útján kijelentette, hogy neki ugyan semmi köze a BALCO-hoz, de ha mégis eltiltanák anélkül, hogy valamit rábizonyítanának, akkor bírósághoz fordul. Olaj volt a tûzre az idei olimpia triatlon-bajnoki címére esélyes Hunter Kempter nyilatkozata: „Tudjuk, hogy a dopping itt van mindenhol. Azért az jó dolog, hogy a vizsgálatok elindultak, engem például egy hét alatt kétszer is rajtaütésszerûen teszteltek.”

Talán Tim Montgomery példáján követhetõ nyomon legjobban ennek az ügynek a legfõbb vonalai. A cingár, de gyors és jó képességû futóra még 2000-ben felfigyelt Victor Conte. A sokak szemében vegyész zseni Conte hobbijának hódolva igazi amatõrként, önerõbõl fejlesztette magát és laboratóriumát az élsportolók kedvencévé. Õ maga elõször akkor szerepelt a nyilvánosság elõtt, amikor a 2000-es sydney-i olimpián lebukott amerikai súlylökõ C. J. Hunter védelmében összehívott sajtókonferencián fejtette ki a véleményét. C. J. Hunter akkori felesége Marion Jones volt, aki azóta lecserélte a lebukottat egy nagyobb reményekre jogosító, de akkoriban még le nem bukott fiatalabb futóra. Biztosan kitalálták: Tim Montgomery-re, akitõl már egy kisfia is született.

A testépítõ körökben jól ismert BALCO vezér maga köré gyûjtött három szakembert, és 2000 novemberében háromnapos értekezlet-sorozaton beszélték meg, hogy Montgomery-bõl világbajnokot csinálnak. A résztvevõ urak mindegyike ismerõsen mozgott a sport és az azt körülvevõ serkentõszerek világában. A szereposztás szerint Ben Johnson, az 1988-as olimpián doppingvétség miatt az aranyától megfosztott futó akkori edzõje, a kanadai Charlie Francis, és a szintén az 1988-as olimpián 400 m-es váltóban Jamaica színeiben ezüstérmet szerzett, és azóta edzõként dolgozó Trevor Graham közösen dolgozta ki az edzéstervet. Graham versenyzõi között ekkor már szerepelt Marion Jones is, aki a a sydney-i olimpián 5 érmet is tehetett a nyakába.

Az ötödik résztvevõ a jugoszláv Milos Szarcev volt, aki két Mr. Jugoszlávia és egy Mr. Universe címet is begyûjtött testépítõként, így nagyon jól ismeri az izomfejlesztõ gyakorlatokat és - a rossz nyelvek szerint - a pirulákat. Szarcevre várt az a feladat, hogy erõnléti edzõként Montgomery-re egy pár kilót felrakjon, hogy jobban hasonlítson a gõzmozdony-felépítésû rövidtávfutókra. Conte egyik legféltetebb titkát, a "clear"-nek nevezett anyagot vetette be, amit egy Chicagoban élõ barátjával, Patrick Arnolddal dolgozott ki. Ezt késõbb sikerült a kaliforniai egyetemen hosszas vizsgálatok után tetrahydrogestrinone-ként azonosítani, és a keresztségben a THG nevet kapta. Az USADA azonnal be is tiltotta a használatát.

A munka beindult, és Montgomery szaporán szedte a lábait a versenyeken THG-vel a nyelve alatt. Néha mixelte a nagyobb siker kedvéért egy kis ZMA-val, vagyis cink-magnézium keverékkel. A speciális edzésterv elõtt Montgomery 66 és fél kilós testsúllyal csak a 8. volt a világranglistán. Szarcev rárakott több mint 12 kilót és az izmosodó futó a fekvõpadon két hónap múlva már 36 kilóval többet nyomott ki. Az eredmények pedig jöttek. Alig egy év múlva, a 2001-es fedett pályás atlétikai-világbajnokságon a most 29 éves Montgomery második lett 60 méteren élete legjobb idejével. Utána a nyáron egy szabadéri versenyen a 100 méteres síkfutást az addigi legjobb eredményével nyerte, és ettõl csak egy századdal elmaradva ezüstérmet nyert a szabadtéri világbajnokságon. A 2000 novemberében megfogalmazott célt kevesebb, mint két év múlva érte el a Conte-csapat, amikor 2002 szeptemberében, a Párizsban tartott atlétikai világbajnokságon Montgomery 100 méteren világcsúcsot futott 9.78-al.

Ezután mindenki mindenkivel összeveszett, és a csúnya dolgok kiszivárogtak a lapok elõbb hátsó, majd késõbb címoldalára. Az új angol futócsillag, Dwain Chambers is pozitívat pisilt ijedtében. A nyomozók úgynevezett Conte-listáján még 26 híres atléta neve szerepel. Szarcev ajtaján is megnyomták a csengõt, és házkutatást tartottak nála.

Egyébként most kezdõdtek a USA-ban a sportági válogató- versenyek az olimpiára, amit 11 héten át követhetnek figyelemmel a TV csatornákon az érdeklõdõk. A remények, mint mindig, most is nagyok. Jim Scherr, az 1988-as olimpián részt vett amerikai birkózócsapat tagja, az Amerikai Olimpiai Bizottság (USOC) elnöke magabiztosan jelentette ki, hogy szerinte a doppingbotrány ellenére legalább 100 éremmel térnek haza sportolói a görög fõvárosból, és emlékeztette az olvasókat, hogy az amerikai csapat tagjai az atlantai olimpián 101, az azt követõ sydney-i olimpián 97 érmet szereztek.

Könnyen beszél, mert úgy látszik a pénz nem gond a szövetségben. Az athéni olimpiai szponzorok kiválasztása sok évvel ezelõtt megtörtént és a pénz számolatlanul ömlött Scherr szervezetének a számlájára. Az olimpiai bizottság már összeszedett az olimpiát követõ három évre is 405 millió dollárt a tolongó szponzoroktól.

A politika természetesen most is beleszól a felkészülés nem mindig felhõtlen folyamatába. Az Amerikai Olimpiai Bizottság körlevélben kérte a sportolókat és az edzõiket, hogy ne fussanak gyõzelmük esetén köröket a stadionban, és ne lobogtassanak óriási amerikai zászlókat az uszodákban, lelátókon és a versenyek színhelyein, tekintettel a Görögörszágban és Európában lévõ erõs Amerika-ellenes hangulatra.

Jack Corn
Miskolci
P4P
HozzászólásokCOLON 1358
CsatlakozottCOLON 2005-08-26 21:03:22
Tartózkodási helyCOLON Miskolc-DIÓSGYŐR

Hozzászólás Szerző: Miskolci »

Fúúú ez igen parás topic lesz ogre barátom, szerintem itt is egymás értelmi képességeit fogják kétségbe vonni!:D

Akkor én kérdeznék is vmit, amiről foggalmam nincs mi miatt van:
Kép
Kevin Randleman

Kép
Melvin Manhoef

Két olyan sportoló aki sztem nem csak a fehér rizstől és az egyedi genetikájától lett ilyen erős kötésű, és mind a kettőnek hasonló a sérülése, miért van ez, nem tudja valaki????
ogreface
Super Champ
HozzászólásokCOLON 709
CsatlakozottCOLON 2006-01-05 23:37:42

Kokszolók a sportolók?

Hozzászólás Szerző: ogreface »

Itt mindenki leírhatja hogy hány nap alatt hány kiló minőségi izmot épített magára,belinkelhet magáról fényképeket és negatív dopping teszteket,táplálkozási és edzési tanácsokat stb...
Itt meglehet vitatni hogy melyik sportoló mit szedhet vagy nem szedhet és miért.
Hajrá!
"A stresszhelyzetek elleni legjobb védekezés, ha az ember újra és újra az éber
nirvana állapotába hozza magát."
BUTTON_POST_REPLY