eccerűen... focííí...

Minden ami nem az oldallal és nem a profi ökölvívással kapcsolatos.
BUTTON_POST_REPLY
alain
Super Champ
HozzászólásokCOLON 573
CsatlakozottCOLON 2005-04-20 23:26:43

Re: eccerűen... focííí...

Hozzászólás Szerző: alain »

Na kis szerencsével, de szerintem megérdemelten jutott a Fradi a csoportkörbe...

Barca... Juve... Kijev... dramaturgilag szerintem nem lehetett volna ennél jobb... hátha elcsípünk pár pontot... 25 éves és abban idpben rendszeresebben jártam meccsre... minden selejtezőn és hazai csoportmeccsen kint voltam, sőt még Madridban is... :-)

meglátjuk mi lesz idén...
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: eccerűen... focííí...

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Szia!
Túl sok minden szól a Fradi mellett... (a jó idegenbeli arány, az összértékben a Fradi jobb, a több nagyobb név kiverése, a norvégok mostani botladozásai) ezért kicsit tartok attól, hogy most épp a mi csapatunk az esélyes (végre :D )
De persze optimizmó vagyok, főleg, hogy tavaly is igen jól szerepeltünk idegenben, hát még az idei glasgow-i rittyentésünk?
A norvégokat nagyon nem szabad lazára venni (egy Rosenborg hazájában), mert bazi szívósak. Ők végig tudják hajtani a 90 percet, mi pedig kb 70 percesek vagyunk (de jó úton haladunk...)
HAJRÁ FRADI!!!
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
alain
Super Champ
HozzászólásokCOLON 573
CsatlakozottCOLON 2005-04-20 23:26:43

Re: eccerűen... focííí...

Hozzászólás Szerző: alain »

Holnap remélem folytatódik a Fradi jobb szériája... az esély adott, remélem az első meccs a Molde ellen is jól sikerül..
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: eccerűen... focííí...

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Európa Liga döntő (angol házidöntő 1.):

Chelsea - Arsenal

Hajrá Ágyúsok! Go Gunners!
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
Roy Jones Jr.
Tippjáték Champ' 2010.
HozzászólásokCOLON 722
CsatlakozottCOLON 2008-03-11 12:47:32

Re: eccerűen... focííí...

Hozzászólás Szerző: Roy Jones Jr. »

Szerintem Nico Kovac lesz hamarabb kirúgva (2-3 hét max), mert egyszerűen bizonyos játékosok meg akarják buktatni. Sokan kavarják ott a szart a régi játékosok közül és nem férnek bele újabb vereségek. A Man Utd-nél más a helyzet, ott már hozzászoktak ahhoz, hogy nincsenek harcban a bajnoki címért. Persze Mourinho sem fogja elkerülni a sorsát, de az ő távozása szerintem nem lesz olyan drámai, majd év végén csendben távozik...
"Vincere non é importante, é l'unica cosa che conta"
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: eccerűen... focííí...

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Ma a Bayern és a MU is 0:2-re állt a félidőben hazai pályán...
A MU egy csupaszív második félidővel megmentette mesterét, Special One-t (3:2)
A bajorok meg összeszedtek még egy gólt, így elég dicstelenül véreztek el a Gladbach ellen (0:3), szerintem nagyjából abba a helyzetbe hozva Niko Kovácsot. mint amilyenben most Mourinho van.
Kérdés? Van.
Kit rúgnak ki előbb a csapatától? :D
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: eccerűen... focííí...

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Roy, ugye beharangozod cseppet az orosz foci vb-t? Mert akkor némileg kommentelek is hozzá... :wink:
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: eccerűen... focííí...

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Hertáj Dárdáj Palee és népi zenekara. Vajon szívatja -e a zenekar a vezetőjét? Ki érti azt, hogy a múlt héten a 3. Levekusen-től simán elhozták a 3 pontot, most pedig az olimpiai stadionban simán leadják a 3 pontot a Mainz-nak (???). Bazi nagy tippgyilkos egy alakulat, bár ha többen maguk ellen játszottak titokban, akkor érthető... kint voltam a Dortmund ellen, hát az a közönség többet érdemel Paleekém :(
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
Blackpanther
Super Champ
HozzászólásokCOLON 967
CsatlakozottCOLON 2006-01-02 18:54:48

Re: eccerűen... focííí...

Hozzászólás Szerző: Blackpanther »

...SINKOVICS GÁBOR 2017.10.14 22:58 Frissítve: 2017.10.14 22:58
Akácos út – Sinkovics Gábor publicisztikája



Mondjad, Bélám!

Felriadtál, azt álmodtad, hogy a magyar futballválogatott egy selejtezőcsoportba került Andorrával, Gibraltárral, a Lakatlan-szigetekkel és... Ne is folytasd, sejtem, a csoport végeredményét. Csak halkan jegyzem meg, elmúlt éjfél, ezzel ráértél volna reggelig. Különben amikor láttam, hogy hívsz, azt gondoltam, megint a telefonod önállósította magát, s a tudtodon kívül tárcsázott. Egyébként nem értem, mi ez a rosszkedv a nemzeti együttes miatt. Hiszen megnyerte a „bronzmeccset”, a közönség viszonylag jól szórakozott. Jókedvükben még fütyültek is az emberek, az a „húha gyenge” egyértelműen a feröerieknek szólt, akik megpróbálták széttördelni, tönkretenni a mi felépített akcióinkat. S a magyar tábor sportszerűségére jellemző az is, hogy „Auf Wiedersehen!”-t kiabált a németül értő vendégeknek, mintegy elköszönve, jó utat kívánva nekik.

Nincs miért kétségbeesnünk.

A helyünkön vagyunk: a futottak még és a kutyaütők között. Ahogy telnek a hónapok, úgy tetszik egyre biztosabbnak, hogy a tavalyi franciaországi utat tombolán nyertük. Valóban volt abban jó adag szerencse: mindenekelőtt Dárdai Pál megjelenése, profizmusa, látásmódja és realizmusa kapitányként, gyenge román és görög csapat a csoportban, új lebonyolítási rend, mely szerint a harmadik hely is pótselejtezőt ér, aztán az oslói meccs harmadik perce, Király Gábor óriási bravúrja, ha akkor vezetnek a norvégok, ki tudja, mi a vége. De ne vegyük el a játékosok és Bernd Storck érdemeit, a német szakember most is ugyanolyan edző, mint akkor: átlagos képességű, aki jókor volt jó helyen.

Alighanem így került hozzánk, s meglovagolta a szerencséjét.

Gondolkodjunk, Bélám!

Te például, tudom, hogy menesztenéd, világgá zavarnád most, s kineveznéd helyette Bódog Tamást, Lőw Zsoltot és Szabics Imrét. Jó ötlet, mindannyian már „futballnémetek”, más közegben szocializálódtak, mégis a mi fiaink. S olvashattad Bélám azt a hírt is, hogy esetleg újra szerepet vállalhat a magyar válogatott életében Dárdai Pál. Főnyeremény lenne, de óvatosan ezzel! A felelősség kérdése nagyon is sarkalatos, ha jön egy-két vereség, mert jönni szokott, akkor kié a csapat, kié a taktika, kié a felelősség, a Berlinből instrukciókat adó Dárdaié, avagy a nemzeti együttes kispadján ülő és alighanem élete lehetőségén dolgozó kapitányé? Nehéz ügy, nehéz szerelem a futball. Csak kérdem én, ha már felkeltettél, kikből csinálnának ők magyar válogatottat? Mert a mezőny, a felhozatal évről évre gyengébb és gyengébb. Hagyjuk az Aranycsapatot, a hatvanas évek mámorát, a hetvenes-nyolcvanas esztendők felejthetetlen pillanatait. A kilencvenes években már egyértelműen hanyatlásnak indult itthon a futball (pontosabban 1986 nyarától, Irapuatótól kezdve), már javában kongattuk a vészharangot, oda-vissza kikaptunk Izlandtól, a jugók hetet rúgtak nekünk az Üllői úton, pedig akkor még szaladgáltak jónak mondható futballisták a magyar pályákon Lipcsei Pétertől kezdve Véber Györgyön át, Váczi Zoltánon át Illés Béláig. Egyéniségek voltak, akik miatt érdemes volt kimenni a meccsre.

Később egyre kevesebben maradtak, Kenesei Krisztián, Kabát Péter, Torghelle Sándor, Juhász Roland, Gera Zoltán.

Kik jönnek utánuk?

Ébren vagy még?

Téged vigasztal, hogy velünk együtt lemaradt a futball-világbajnokságról Románia, Szlovákia, Ausztria, Bulgária, Csehország és Ukrajna? Neked könnyebb ettől a lelked, hogy lám, nekik sem sikerült? Én inkább azt kérdezem: mitől ilyen jók a lengyelek? Valahogy nekik az utóbbi időben mindig összejön.

Emlékszem, gyerekkoromban mindenki Jan Tomaszewskiről beszélt, a hős lengyel kapusról, aki 1973-ban kivédte az angolok szemét a Wembleyben, és kijuttatta csapatát a vb-re.

Mi hiányzik belőlünk, ami bennük megvan?

Mondok én erre neked valamit. Láttad Dzsudzsák Balázst valaha nyilatkozni? Észrevetted, hogy sosem néz a kamerába? Vagy a földet bámulja, vagy jobbra-balra pislog. Hát miért nem néz bele a szemünkbe? Alapvető: egy játékos harcoljon, küzdjön, és ne csak akkor legyen nagylegény, amikor magánrepülőt kell bérelni, amikor pénzhajhász cicababákat kell hülyíteni. Tudom, hogy téged nem érdekel a futballisták rongyrázása és hogy mennyit keresnek. A házad olyan, amitől a megboldogult Hugh Hefner is zavarba jött volna a Playboy-villájában. Medence bent, medence kint, a teraszról pedig Bécsig is ellátni. De az átlagembert irritálja, hogy talicskával hordják a pénzt a klubokhoz, szponzorok maguktól – vagy udvarias felkérésre – támogatják a csapatokat, és egy ügyes klubvezető a taopénzek „átcsoportosításából” és a központi támogatásokból szinte nulla forint berakásával is ellavírozgat. Közben épülnek a stadionok, profinak mondott futballistáink közül nem kevés milliós nagyságrendű fizetést visz haza havonta. Ennél többet sem az állam, sem a jóisten nem tehet a magyar futballért.

Eredmény még sincs.

Csoda-e, ha üresek a lelátók? Megsúgom neked, Bélám, hogy szinte kivétel nélkül minden egyesület kozmetikázza az adatokat. Ülnek néhány százan unott képpel a lelátón, a hivatalos nézőszám pedig ezerhatszáztizenhárom.

Nem untatlak?

Az utánpótlás-neveléstől se várj csodát. Először is nincs megfelelő edzői gárdánk. Illúzió és pénzlehúzás volt a pro licences tanfolyam, nézd meg, a rengeteg lóvé kifizetése ellenére hány edző van munka nélkül. Az akadémiák, a sok-sok pénzből fenntartott akadémiák tucatárut vagy selejtet termelnek. Vajon Izlandon hány akadémia működhet? A gyerekeink „játékrendszerben” gondolkodnak, szinte mindenhol kiölik belőlük az individualizmust, az önálló gondolkodást, a cselezés művészetét. S ha már a „sulik” kerültek szóba, nemcsak futballistává, tisztességes emberré kellene nevelniük a srácokat. De úgy nem megy, ha nem figyelnek oda rájuk, ha hagyják, hogy például beavatási szertartáson az erősebb megalázza a gyengébbet. S miután ez kiderül, nincs felelősségre vonás, csak tagadás és hárítás.

Szomorú ez, Bélám.

Leginkább séróban és tetkóban vesszük fel a versenyt a külföldi vetélytársakkal.

Az mégiscsak megdöbbentő, hogy a jelenlegi NB I-ben Davide Lanzafaménak, Darko Lazovicsnak, Kire Risztevszkinek, Joseph Paintsilnek hívják a legjobb spílereket. Tökéletesen jellemzi a magyar első osztály színvonalát: az Újpesten cselgépnek, kreatív futballistának tartott Souleymane Diarrát egy belga tucatcsapattól küldték vissza a hajukat tépve Magyarországra.

Akarjuk, görcsösen akarjuk, hogy visszatérjenek a régi szép idők, de nem megy, már nem megy. Ennek vége, megszűntünk futballnemzet lenni. Hiába mondja Bernd Storck, mintha csak egy gépet hallgatnánk, hogy jó úton járunk.

Ez az akácos út.

A mi bús, borongós, múltba révedős utunk. S az is nagy baj, hogy hiányoznak az NB I-ből, a merítési lehetőségből, a jövőképből olyan városok, mint Győr, Pécs, Szeged, Nyíregyháza. Mert múltat, legendát és tradíciót nem lehet venni.

Mondjad, Bélám!

Elálmosodtál. Ha akarod, altatóként felolvasom neked Szerb Antal gondolatait: „Életben kell maradni. Élni fog ő is, mint a patkányok a romok közt. De mégis élni. S ha az ember él, akkor még mindig történhetik valami...”

Legyen ez a végszó a magyar futballról.

Aludj Bélám, tudod, az éjszaka soha nem érhet véget.

S mi valahogy mindig a sötétben tapogatózunk...
Blackpanther
Super Champ
HozzászólásokCOLON 967
CsatlakozottCOLON 2006-01-02 18:54:48

Re: eccerűen... focííí...

Hozzászólás Szerző: Blackpanther »

Blackpanther
Super Champ
HozzászólásokCOLON 967
CsatlakozottCOLON 2006-01-02 18:54:48

Re: eccerűen... focííí...

Hozzászólás Szerző: Blackpanther »

...Mi lesz itt, ha a rajongók eljutnak odáig is, hogy ők mint adófizetők mit kapnak vissza a futballba öntött milliárdok után?

Sematikus, csel nélküli, lagymatag mozgást, bántó technikai képzettséget. És nem elég, hogy az adóforintok konzerválják a semmit a futballban, még a jegyért is fizetnek, vagyis dupla a büntetés.

Beszédes adat az Orbán-kormány által már kistafírozott akadémiákról: 2011 és 2015 között az U19-es válogatott egy meccset nyert meg az elitkörben, ha egyáltalán eljutott oda. Ők érnek most abba a korba, hogy a felnőtt csapatnál bevethetőek legyenek. Ugrai például 2013-ban az albánok elleni meccsen (0-2) kezdő center volt.

A volt román kapitány, a jelenleg Antwerpenben dolgozó Bölöni László a Magyar Időkben azt nyilatkozta idén márciusban: „Szép lenne, ha a magyar szakma nem a kormánynak, hanem az adófizetőknek róná le a háláját a támogatásért.”
http://index.hu/sport/futball/2017/10/1 ... eccs_utan/
Blackpanther
Super Champ
HozzászólásokCOLON 967
CsatlakozottCOLON 2006-01-02 18:54:48

Re: eccerűen... focííí...

Hozzászólás Szerző: Blackpanther »

...fuszball 2017-08-29 14:57:36

Normalis bajnoksagokban, ahol a bajnoksagnak van ertelme ott megertem ha leulnek beszelgetni ilyenkor. De amugy a putribajnoksag egyik ingyenes penzfelvevohelyen nem mindegy, hogy ki a here ul a kispadon? Vagy, hogy ki jatszik?

Komolyan, mit szamit ez? Ettol mi lesz mas? Mi lesz akkor ha a Haladas - ez lehetne egy masik klub is, aki szereti oket ne sertesnek vegye, mert nem annak szanom - 3-ik lesz? Vagy megnyeri a bajnoksagot, vagy 7-ik lesz? Mi a kulonbseg? Mi lesz mas? Azon kivul, hogy tobb penz felvetelere lesz joguk. De semmi ertelme ennek.

Van meg ember aki kepes komolyan venni ezt. Ki jon ennek az edzonek a helyere? Egy masik tajparaszt, zero intelligenciaval, zero multtal egy uj nagy zerot felepiteni. Mi a f..znak van ez a magyar bajnoksag? Nincs nezo, bevetel nincs, csak kiadas, csak ures stadionok allnak ertelmetlenul es visszhangzanak 500 ember orditozasatol minden heten egyszer. Erre kellene ennyi penzt kolteni? De komolyan... Meszoly Geza gondolom kap egy akkora vegkielegitest amiert egy ember, akinek agya is van dolgozik a fene tudja mennyit...
Blackpanther
Super Champ
HozzászólásokCOLON 967
CsatlakozottCOLON 2006-01-02 18:54:48

Re: eccerűen... focííí...

Hozzászólás Szerző: Blackpanther »

grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: eccerűen... focííí...

Hozzászólás Szerző: grabanc »

"Gyönyörűűűű"... :(:(:(

Andorra - Magyarország 1:0

Storck nyugodtan leléphetne a picsába, mert ettől lejjebb már nincs. Idén csak kikaptunk, gólt sem szerezve! Most sem szereztünk, de Andorra (aki eddig gólt sem rúgott nekünk, főleg nem győzött ellenünk) bezzeg ellenünk nem csak betaláltak, hanem azzal a góllal le is győzött minket :(
Olvastam sok kommentet, az egyik közülük: ha volna egy szemernyi becsület bennük, haza sem jönnének. Valamint: Strasbourg és Andorra között nem kevesebb, mint egy év a távolság... :P

Pedig megkíméltem magam a meccs látványától, helyette a svéd - francia meccset futtattam. Na, ott meg nagyot csináltak a sverigéből a frencsek :( Főleg Möszjő Ljoris mekkorát betlizett?! Sírjak vagy nevessek?!
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
Blackpanther
Super Champ
HozzászólásokCOLON 967
CsatlakozottCOLON 2006-01-02 18:54:48

Re: eccerűen... focííí...

Hozzászólás Szerző: Blackpanther »

grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: eccerűen... focííí...

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Bajnokok Ligája idei döntője:

Juventus - Real Madrid 1:4

A Real már évek óta a legkiegyensúlyozottabb és legmasszívabb alakulat a nemzetközi mezőnyben. Nincs mese, az eredményei magukért beszélnek (sajna az Atleti testén át is). A Zebrák állandóan bajnokok, a nemzetközi porondon is egyre feljebb kaptatnak. Tavaly is már jó helyről estek ki, most pedig döntőt játszhattak a Barcelona és a Monaco testén át. De még kevesek ide. Ugyan volt egy félidejük, hogy akár két-három gólos előnyhöz jussanak, de most semmi sem jött össze nekik. Azaz dehogynem, az elpusztíthatatlan horvát Mandzukic gólja! Csak éppen addigra már hátrányban voltak... De utána? Ha még az első félidőt kéne elemezni. Csak azt, mert a második félidőre a Zebrák már ki sem jöttek. Létszámban meg voltak a pályán, csak ők sem tudták minek? :( Ezt pedig bőven kihasználta a királyi alakulat. Ráadásul ők akik először megvédték a BL címüket, ami azért nem gyenge teljesítmény.
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: eccerűen... focííí...

Hozzászólás Szerző: grabanc »

http://www.csakfoci.hu/nemzetkozi-foci/ ... rodj-video

Persze kapott újabb két évet bakker! :(
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: eccerűen... focííí...

Hozzászólás Szerző: grabanc »

EL döntő:

Ajax - MU 0:2

Hát ez sajnos nem jól alakult, mert az erősebb együttes talált egy malac gólt. Onnantól kellett volna Mr. Amsterdam-nak valamit alakítani. De nem voltak egy szinten, alig valami egyenlítési helyzet. Erre kapnak egy delegált armenia gólt is... innentől be is hajíthatták volna a serleget a pályára.
Csak remélem, hogy a BL döntő színvonala kissé magasabb lesz :P
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
Blackpanther
Super Champ
HozzászólásokCOLON 967
CsatlakozottCOLON 2006-01-02 18:54:48

Re: eccerűen... focííí...

Hozzászólás Szerző: Blackpanther »

grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: eccerűen... focííí...

Hozzászólás Szerző: grabanc »

A Tottenham stadionbúcsúztatóul null ponttal küldte haza a Mourinho legénységet. Bíztam benne, ha az Ágyúsokat elverték, a MU-ról sem feledkeznek meg. Így is lett...
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
BUTTON_POST_REPLY