Lennox Lewis vs Vitali Klitschko

Minden, ami profiboksz!
Roy Jones Jr.
Tippjáték Champ' 2010.
HozzászólásokCOLON 722
CsatlakozottCOLON 2008-03-11 12:47:32

Hozzászólás Szerző: Roy Jones Jr. »

Zappa rátalált a Scorecard-ra:

Kép
"Vincere non é importante, é l'unica cosa che conta"
Roy Jones Jr.
Tippjáték Champ' 2010.
HozzászólásokCOLON 722
CsatlakozottCOLON 2008-03-11 12:47:32

Hozzászólás Szerző: Roy Jones Jr. »

Tudomásul vettem...
"Vincere non é importante, é l'unica cosa che conta"
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Hozzászólás Szerző: Erwin »

rocchia írtaCOLONLehet, hogy anno ti ott beszéltétek ki a meccset, de nekem nem kötelességem, minden fórumtopic tartalmát ki-betéve tudnom...
Nyilván nem kell tudni, hogy a régi topikok miről szólnak, és ez nem is kötelességed. Az viszont ildomos lett volna, hogy mikor én szépen megkértelek téged és a többieket is, hogy ne offoljátok szét ezzel a témával a képek topikot, akkor a többiekkel ellentétben (akik leálltak azonnal szó nélkül), Te nemes egyszerűséggel le sem sz*rtad, amit írtam, még csak nem is reagáltál rá, nem szóltál, hogy nem találsz megfelelő topikot vagy valami, hanem ezerrel folytattad az offolást. És most is csak feleselsz, ahelyett, hogy tudomásul vennéd, hogy vannak szabályok, amik arra szolgálnak többek között, hogy olvasható, követhető legyen a fórum, ergo a ti érdekeitek miatt lettek kitalálva.

Ezt a témát ezzel lezártnak tekintem, és jó szívvel ajánlom neked is, hogy visszabeszélés nélkül fogadd el, amiket kérek, és ezeknek a dolgoknak a függvényében fórumozzál tovább.
Roy Jones Jr.
Tippjáték Champ' 2010.
HozzászólásokCOLON 722
CsatlakozottCOLON 2008-03-11 12:47:32

Hozzászólás Szerző: Roy Jones Jr. »

Erwin írtaCOLONOFF
rocchia írtaCOLONErwin! Én speciel kerestem az idevágó topicot, csak mint kiderült, hiába is kerestem, mert nem volt...
Jól sejtetettem azért, hogy volt már ilyen topik (hogy a francba ne lett volna erről a témáról), csak eddig nem volt időm rákeresni, de most hogy rászántam egy egész percet, simán megtaláltam:

http://www.profiboksz.hu/forum/viewtopi ... sc&start=0

Szóval akkor az első képletes megrovás strigula behúzva a neved mellé. A két topikot nem tudom egybehozni, kiszúrni meg nem akarok veletek, de jó lenne, ha legközelebb nem kamuznál, vagy jobban körülnéznél. Nem kukacoskodni akarok, csak rend a lelke mindennek.

Amúgy is érdekesebb lett volna a régi, több éves vélemények tükrében folytatni a témát.
Hohoho!!!

Ezt a topicot én is láttam, de ez egy ömlesztett akármi... Ez nem fair...

Olyan topic, hogy Lennox Lewis vs Vitali Klitschko, olyan nem volt... Márpedig a nagyobb összecsapásoknak vannak külön topijcai itt a fórumon... Pl. Calzaghe-Roy Jones Jr., De La Hoya-Pacquiao, Mayweather-Hatton, stb...

Gondolom, az arra lett nyitva, hogy vajon Lewis milyen eredményeket tudna elérni a Klitschko-k ellen... De engem csakis a Vitalij elleni meccs érdekel és csak arról beszélek...

Lehet, hogy anno ti ott beszéltétek ki a meccset, de nekem nem kötelességem, minden fórumtopic tartalmát ki-betéve tudnom...

ÉS NEM SZOKÁSOM KAMUZNI... Én tényleg kerestem a MECCS topicját!

Másrészt senki más sem, aki azóta hozzászólt a témához, sem mondta, hogy figyelj, van már egy ilyen "ömlesztett" topic és inkább vitázzunk ott...
"Vincere non é importante, é l'unica cosa che conta"
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Hozzászólás Szerző: Erwin »

OFF
rocchia írtaCOLONErwin! Én speciel kerestem az idevágó topicot, csak mint kiderült, hiába is kerestem, mert nem volt...
Jól sejtetettem azért, hogy volt már ilyen topik (hogy a francba ne lett volna erről a témáról), csak eddig nem volt időm rákeresni, de most hogy rászántam egy egész percet, simán megtaláltam:

http://www.profiboksz.hu/forum/viewtopi ... sc&start=0

Szóval akkor az első képletes megrovás strigula behúzva a neved mellé. A két topikot nem tudom egybehozni, kiszúrni meg nem akarok veletek, de jó lenne, ha legközelebb nem kamuznál, vagy jobban körülnéznél. Nem kukacoskodni akarok, csak rend a lelke mindennek.

Amúgy is érdekesebb lett volna a régi, több éves vélemények tükrében folytatni a témát.
Roy Jones Jr.
Tippjáték Champ' 2010.
HozzászólásokCOLON 722
CsatlakozottCOLON 2008-03-11 12:47:32

Hozzászólás Szerző: Roy Jones Jr. »

Felejtsd már el ezt a Grant-et... Nem is tudom, hogy hozhatod "ellenpéldaként"... Egy ilyen viccembert... A későbbi meccsei bebizonyították, hogy "mire képes"...
Akinek Golota volt a legnagyobb legyőzött ellenfele és bár nem láttam a meccset, de 99%, hogy valami lucky punch-csal verte meg a lengyelt, hiszen utóbbi minden pontozónál vezetett masszívan...
"Vincere non é importante, é l'unica cosa che conta"
Sztrego
P4P
HozzászólásokCOLON 1832
CsatlakozottCOLON 2005-03-03 01:10:52
Tartózkodási helyCOLON A tabella élén.

Hozzászólás Szerző: Sztrego »

rocchia írtaCOLON
Vitalij Klitschko 32-1-0 (31 K.O.) mérleggel ment a meccsre... Ide NEM kell a bajnok kegye... !!!
(.
Megadta a lehetőséget, hiszen ő volt a legjobb nehézsúlyú bokszoló! Vitali mérlege semmivel sem volt jobb, mint az anno veretlen Granté, és az is csak megkapta a lehetőséget. Vitali örülhet is, különben senki nem ismerné, főleg a tengerentúlon.
Roy Jones Jr.
Tippjáték Champ' 2010.
HozzászólásokCOLON 722
CsatlakozottCOLON 2008-03-11 12:47:32

Hozzászólás Szerző: Roy Jones Jr. »

Ha az első hatból elvisz LL kettőt, Vitya meg négyet, de úgy, hogy LL egyre jobban fölénybe került...
De milyen fölényről beszélsz?! Annyi történt, kiegyenlítődtek a viszonyok... Semmilyen Lewis-fölény nem volt... Pff...
Megadta a lehetőséget Vitalijnak
Ez a "megadta a lehetőséget"-duma... Nevetséges...
Vitalij Klitschko 32-1-0 (31 K.O.) mérleggel ment a meccsre... Ide NEM kell a bajnok kegye... !!!
(Az egy 1 vereség is tkp győzelem Madárka ellen, mert pontozással el sem veszíthette volna már a meccset, ha végigmegy...)
akármilyen fájó is, nem tudott élni vele
Ja, Vitalij BŐRE nem tudott "élni a lehetőséggel", de nem Vitalij...
Ez nem három kívánság, hogy addig játsszunk, amíg szépít a másik.
Ha itt valaki várakozáson alul teljesített, az Lewis volt, nem Vitalij...
"Vincere non é importante, é l'unica cosa che conta"
spiller
Újonc
HozzászólásokCOLON 46
CsatlakozottCOLON 2006-03-06 11:50:06
Tartózkodási helyCOLON budapest

lennox

Hozzászólás Szerző: spiller »

lennox nem meg atta a lehetőségett vitalinak ha nem kéntelen voltki álni ellene,lewis okos ember tudja hogynem ő volt a győztes és ha a mások öv lett volna a tétt ott lekellet volna pontozni a mecset és pont a elenkező vég eredmény lett volna a vége .<a sérülés nagyon csunya volt de jobb lett volna ha tovább engedik és láttuk volna hogy ki birta jobban,lennox ora is felszakad a 6menet utánés úgy ült le aki holt váradt.vitali szerintem meg csinálta volna .
bandi78
Super Champ
HozzászólásokCOLON 892
CsatlakozottCOLON 2002-11-19 19:34:20

Hozzászólás Szerző: bandi78 »

Persze, hogy úgy érezte... Vesztésre állt 6 menet után, ha visszanézed a BoxRec-en, korábban egyszer sem fordult vele elő ilyen... !!!
Szerintem meg nem hat menetig tart egy címmeccs, hanem tizenkettőig. Ha az első hatból elvisz LL kettőt, Vitya meg négyet, de úgy, hogy LL egyre jobban fölénybe került... Nos... Az minimum egy teljesen nyílt meccs.
Megadta a lehetőséget Vitalijnak, akármilyen fájó is, nem tudott élni vele. Ez nem három kívánság, hogy addig játsszunk, amíg szépít a másik.
Ez a hajó már elment, relax...
Lewis meg azt mondta, hogy " a pályafutása immár teljes, nem maradt ki senki, hogy lesz-e visszavágó, azt még nem tudja, nem maradt már semmi, amit bizonyítania kellene - valami ilyesmire emlékszem Lewis-zal kapcsolatban...

Jah, hogy úgy emléxel, hogy a Tyson meccs után is már a visszavonuláson gondolkodott? Jól emlékszel. Akart még egy laza, levezető meccset Kirk ellen, nem is készült fel igazán, helyette jött a jól felkészült Vitalij. Ennek ellenére LL bevállalta. Nem az ő hibája, hogy szorosabb lett, mint várható volt. Ő ott volt a ringben.

Peace :)
bandi
-----------------
Roy Jones Jr.
Tippjáték Champ' 2010.
HozzászólásokCOLON 722
CsatlakozottCOLON 2008-03-11 12:47:32

Hozzászólás Szerző: Roy Jones Jr. »

A Tyson meccs után tervbe volt véve egy visszavágó, és gondolom, Lewis vasmiskára várt.
Sztrego!

Én nem emlékszek semmi visszavágó-ígéretre (mármint konkrétumokra)... A ringben a meccs után Tyson "könyörgött" a visszavágóért, hogy "hát ha a bajnok lenne olyan szíves és adna neki visszavágót, akkor ő szívesen bokszolna megint ellene" - valami ilyesmit makogott Tyson a ringben... Lewis meg azt mondta, hogy " a pályafutása immár teljes, nem maradt ki senki, hogy lesz-e visszavágó, azt még nem tudja, nem maradt már semmi, amit bizonyítania kellene - valami ilyesmire emlékszem Lewis-zal kapcsolatban...

Nem is bánom, hogy nem lett Lewis vs Tyson II ... Minek?!
Mike megint a padlóra került volna, elkésett volt már az első meccsük is...


bandi78
Ha Lewis úgy érezte, hogy már nincs benne annyi, hogy felpörögjön meg már nem kockáztatja az egészségét, hanem élvezi a jogosan elérteket, akkor ez van.
Persze, hogy úgy érezte... Vesztésre állt 6 menet után, ha visszanézed a BoxRec-en, korábban egyszer sem fordult vele elő ilyen... !!!
És ami tetszik benne, hogy tartja is magát a szavához.
Ugyan már... Nagyon jól tudja Lewis, hogy a bokszrajongó emberek csak egyetlen ellenfél ellen akarják, hogy visszatérjen... És az Vitalij Klitschko... Ez viszont Lewis számára "elfogadhatatlan"... Nyilvánvaló, hogy miért...
"Vincere non é importante, é l'unica cosa che conta"
bandi78
Super Champ
HozzászólásokCOLON 892
CsatlakozottCOLON 2002-11-19 19:34:20

Hozzászólás Szerző: bandi78 »

Vitalij boxát szeretem a kezdetektől (ellentétben az öccséével, akit kifejezetten nem kedvelek), de azt a hisztit, amit a Lennox meccs után lenyomott...
Lennox mellett szól, hogy meghízottan, relatíve formán kívül is megadta az esélyt az erősebbik Klicskónak. Egyértelműen Vitalij még fejlődött akkor, LL meg már elindult a lejtőn.
Nagy kedvencem, Erik Morales példáját látva azt hiszem, hogy Lewis nagyon helyesen döntött. . . . . .
Amúgy meg a bunyós tudja, hogy mi van még benne. Ha Lewis úgy érezte, hogy már nincs benne annyi, hogy felpörögjön meg már nem kockáztatja az egészségét, hanem élvezi a jogosan elérteket, akkor ez van. És ami tetszik benne, hogy tartja is magát a szavához.
Respect! De Vitalijnak is. Ahogy Foremann mondta, ránézel és tudod, hogy gyilkolni akar. Talán még Koko mondta, hogy nagyon durván tud nézni :)
bandi
-----------------
Sztrego
P4P
HozzászólásokCOLON 1832
CsatlakozottCOLON 2005-03-03 01:10:52
Tartózkodási helyCOLON A tabella élén.

Hozzászólás Szerző: Sztrego »

A Tyson meccs után tervbe volt véve egy visszavágó, és gondolom, Lewis vasmiskára várt. Tyson Etienne elleni győzelme után megkérdezték Lewist, hogy szerinte Miska készen áll e a visszavágóra, és az volt a válasza, hogy még nem. Ezután, gondolom még levezetőnek, utolsó meccsnek vállalta el a Johnson elleni meccset, hogy senki ne pattogjon az elmaradt visszavágóért. Szvsz már a Tyson elleni visszavágót sem akarta, különben nem mondta volna azt, amit. Azt tudni kell, hogy Tyson ellen irtózatos módon készült, és ez meg is látszott a fizikumán. Nem csoda, hogy elment a kedve a felkészüléstől.
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Hozzászólás Szerző: leibigab »

Roy

Mondom, csak találgatok én is, hogy miért vállalta be. (Lewis tudná ezt pontosan megmondani)

De Johnson (leszámítva a diszkvalifikációt) veretlen volt, Top10-es, relatíve nem tűnt veszélyesnek...szóval egy karrier lázárásához jó választásnak is tűnt. (Szó volt arról is, hogy Wladimir Klitschko ellen fejezné be, de ő meg év elején csúnyán kikapott Sanderstől, így akkor az már aktualitását vesztette)
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Hozzászólás Szerző: leibigab »

rocchia írtaCOLON
Miért vállalta még be Kirk Johnsont Tyson után? Feltételezem, hogy azért, mert egy "majdnem veretlen" (1 diszkvalifikációs veresége volt Ruiz ellen) Top nehézsúlyúról volt szó...és ilyenből már akkor nem sok volt a mezőnyben.
Csak, mint utólag kiderült ez a Kirk Johnson, igencsak nem szolgált rá erre nagy bizalomra, mivel Vitalij 2 menetben lenullázta...

A kanadai indoklást, én nem érzem annyira indokoltnak, mert Lewis nemigen akart vereséggel visszavonulni, még egy "honfitárs" ellen sem...
Bár kétlem, hogy vereségre készült volna, valszeg ugyanúgy KO-ztatta volna, mint Vitalij, akkor meg megint nem értem, hogy miért akart volna egy "honfitársnak" belerondítani a mérlegébe...
A "kanadai" megadja a másik kanadainak az esélyt egy mérkőzésre...így értettem. De valószínűleg nem ez volt a legfőbb mozgatórugó...
(Viszont Lewis, némi súlyfeleslegére lehet magyarázat, hogy lazábbra vette a felkészülést mert "csak" 1 Kirk Johnson ellen készült....És Johnson mondhatni hiába volt veretlen, de az előző meccsein (főleg Ruiz ellen) nem nyújtott annyira jó teljesítményt, hogy bárki is igazán veszélyesnek tartotta volna egy Lewisra nézve...)
Johnson persze, hogy nem szolgált rá a nagy bizalomra, de egy 30 meccses veretlen nehézsúlyú előbb v. utóbb esélyt fog kapni a címre. (aztán majd ott kiderül, hogy csak gyengébbek ellen, vagy a bajnok ellen is jó. mint pl. mostanában egy Arreola. )
Roy Jones Jr.
Tippjáték Champ' 2010.
HozzászólásokCOLON 722
CsatlakozottCOLON 2008-03-11 12:47:32

Hozzászólás Szerző: Roy Jones Jr. »

Miért vállalta még be Kirk Johnsont Tyson után? Feltételezem, hogy azért, mert egy "majdnem veretlen" (1 diszkvalifikációs veresége volt Ruiz ellen) Top nehézsúlyúról volt szó...és ilyenből már akkor nem sok volt a mezőnyben.
Csak, mint utólag kiderült ez a Kirk Johnson, igencsak nem szolgált rá erre nagy bizalomra, mivel Vitalij 2 menetben lenullázta...

A kanadai indoklást, én nem érzem annyira indokoltnak, mert Lewis nemigen akart vereséggel visszavonulni, még egy "honfitárs" ellen sem...
Bár kétlem, hogy vereségre készült volna, valszeg ugyanúgy KO-ztatta volna, mint Vitalij, akkor meg megint nem értem, hogy miért akart volna egy "honfitársnak" belerondítani a mérlegébe...
"Vincere non é importante, é l'unica cosa che conta"
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Hozzászólás Szerző: leibigab »

[quote="rocchia"]Leibi


Amikor Tyson-t megverte, akkor a meccs után közvetlenül azt nyilatkozta, hogy végre teljes a pályafutása, mert mindenkit megvert, aki számít!

Akkor miért nem vonult vissza egy ilyen tökéletes pillanatban???!!! Senki sem vitatta volna...

De nem vonult vissza mégsem... Miért???

Megmondom én... Bejött az Universum ajánlata, elég jó pénzt ígért, Vitalij-t lesajnálták (4:1 volt a fogadóknál Vitalij Lewis ellen...), a szakma is lesajnálta... Gondolták, könnyű pénz, miért is ne?! Aztán nem így alakult... És rájöttek, hogy nem igazán kéne a visszavágó, akkor sem, ha mindenki azt követeli...

quote]

Roy

Tyson után valóban visszavonulhatott volna. Az okot én sem tudom, hogy miért nem akkor vonult vissza, csak találgatok. Az biztos, hogy az ellenfél akire készült, az Kirk Johnson volt. Johnson lesérült kb. 2-3 héttel a meccs előtt. Beugró ellenfelet kellett keresni, Vitali pedig éppen edzésben volt, meccsre készült, és megkeresték őket. Miért vállalta még be Kirk Johnsont Tyson után? Feltételezem, hogy azért, mert egy "majdnem veretlen" (1 diszkvalifikációs veresége volt Ruiz ellen) Top nehézsúlyúról volt szó...és ilyenből már akkor nem sok volt a mezőnyben. (és talán az is számíthatott egy kicsit, hogy kanadai. Az, meghogy kanadai, azért lehet érdekes, mert Lewis anno ahogy leosztotta, hogy az olimpiai bajnoki címet Kanada színeiben, míg a profi vb címet angolként nyerte, talán a pályafutása végére megakarta adni az esélyt "régi" hazája legjobb nehézsúlyújának a lehetőséget. ..és mellé "majdnem veretlen", és az angol-amcsi nézők mellett, nyilván sok kanadai is kiváncsi lett volna rá)
Roy Jones Jr.
Tippjáték Champ' 2010.
HozzászólásokCOLON 722
CsatlakozottCOLON 2008-03-11 12:47:32

Hozzászólás Szerző: Roy Jones Jr. »

Az utolsó két menet már nem Klicskóé volt,mégha az ukrán nem is volt megtörve.
Omega!

Délelőtt néztem meg a meccset, de megnézhetem újra... A 6.menetben Vitalij belenézett egy csúnya Lewis-ütésbe, de ezenkívül szerintem Vitalij-é volt a menet, mert ő talált többet...

Meg kicsit azt is furcsának találnám, hogy számomra az 5.menet elég egyértelmű Lewis-menetnek tünt és mivel Lewis 2 menetet nyert a pontozóknál, akkor a 3.menetet, ahol a sérülést is okozta többek között, azt nem adták volna Lewis-nak?! Hát ez elég furcsa lenne... Mivel az, hogy sebeket csinált, az eleve azt feltételezi, hogy Lewis többet talált, mint előtte, ami pont, hogy nem nagyon volt rá jellemző az se az 1., de főleg nem a 2.menetben...
"Vincere non é importante, é l'unica cosa che conta"
Roy Jones Jr.
Tippjáték Champ' 2010.
HozzászólásokCOLON 722
CsatlakozottCOLON 2008-03-11 12:47:32

Hozzászólás Szerző: Roy Jones Jr. »

Lennox szabályos ütéssel sebezte meg Klicskot, aztán szépen felőrölte.
Klicskonak a sérülés után esélye nem vot, agyőzelemre, és ha nem állítják le a meccset, akkor a padlón végzi.
Felőrölte?! :)))
Ha Vitalij a 3.menetben szedte össze a sérüléseket a szemhéján, akkor áruld már el, hogy a 3 pontozó, hogy adott neki csak 1 menetet a 4-5-6. menetből?! Mert mondjuk én a 3.-ban Lewis-t láttam jobbnak és nem csak azért, mert Vitalij arcát akkor szabta fel...
Vagy csak az 5-6.menetet nyerte volna Lewis, a 3.-at nem?
Erre alapozzátok a "kezdett fölénybe kerülni"-dumát?!

A másik, hogy egyáltalán nem látszódott Vitalij teljesítményén a 3. utáni menetekben, hogy rosszabbodott volna a sérülése... Lewis nyert a 6-ből 2-t ez nem feljavulás... Ez semmi, hiszen ő bajnok, ennyi el is várható...
"Vincere non é importante, é l'unica cosa che conta"
omega
Újonc
HozzászólásokCOLON 15
CsatlakozottCOLON 2003-01-26 19:46:41

Hozzászólás Szerző: omega »

Capture:
Azért - ha jól emlékszem - Julio Gonzalezt is Németországban hozták ki Michalczewskivel szemben győztesnek.

Roy: egyetlen megjegyzés az ütéstatisztikákhoz: fontosak, de ha a menetenkénti ütésstatisztikát néznéd meg, az jobban árnyalná a képet. Az utolsó két menet már nem Klicskóé volt,mégha az ukrán nem is volt megtörve. Lélekben legalábbis biztos, hogy nem. Kapott egy-két nagy ütést, miként Sanders ellen is, és tény, hogy Lewis kezdte átvenni az irányítást. De nem Lewis ereje és tudása volt a mérvadó, hanem a sérülés.

Sztregónak mondhatnám, hogy kellett hozzá egy felszakadt Klicskó, hogy Lewis képbe jöhessen, addig bizony neki nem volt sok köze a meccshez. (Csak végre azt a "szabályos ütés"t látnám még egyszer...)

Azt hiszem, a magam részéről lezárom. Üdv mindenkinek.
BUTTON_POST_REPLY