Alapfilmek

Minden ami nem az oldallal és nem a profi ökölvívással kapcsolatos.
BUTTON_POST_REPLY
miszter
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 2149
CsatlakozottCOLON 2005-02-27 16:57:43
Tartózkodási helyCOLON Balatonboglár

Hozzászólás Szerző: miszter »

Mr. Tyll De La McVietta

www.vietta-tattoo.hu www.maiboglar.hu
miszter
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 2149
CsatlakozottCOLON 2005-02-27 16:57:43
Tartózkodási helyCOLON Balatonboglár

Hozzászólás Szerző: miszter »

http://youtube.com/watch?v=ErtRKdpncyk

Nem lehet elégszer..... 8)
Mr. Tyll De La McVietta

www.vietta-tattoo.hu www.maiboglar.hu
Avatar
edge
Tippjáték Champ' 2008.
HozzászólásokCOLON 2156
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: Alapfilmek

Hozzászólás Szerző: edge »

"a csellójátéka egyszeruen elképeszto volt, egyaltalan nem törödött a technikával, a vonót egyszerüen fürésznek használta. nem tudta adekvat modon megkozeliteni a hangszert" :)
Christ I'm a sidewinder I'm a California King
miszter
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 2149
CsatlakozottCOLON 2005-02-27 16:57:43
Tartózkodási helyCOLON Balatonboglár

Re: Alapfilmek

Hozzászólás Szerző: miszter »

Béláim!<br><br>Akik nem tudnak vonalban lenni a ma esti Calzaghe derbin, azoknak ajánlanám az örök klasszikust, Woody Alen, Fogd a pénz és fuss című remekét az M1-en!<br><br>Tudjátok, semmi cicó, nálam van a slukker,,, ;D ;D ;D ;D
Mr. Tyll De La McVietta

www.vietta-tattoo.hu www.maiboglar.hu
berti
Super Champ
HozzászólásokCOLON 932
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 16:10:13
Tartózkodási helyCOLON Tatabánya

Re: Alapfilmek

Hozzászólás Szerző: berti »

Én is csak moziban láttam. Nekem sokkal jobban tetszett mint az első. Ez a Sanyi valami Király!  ;D
dp
P4P
HozzászólásokCOLON 1237
CsatlakozottCOLON 2004-05-08 20:32:46
Tartózkodási helyCOLON Nyíregyháza
CONTACTCOLON

Re: Alapfilmek

Hozzászólás Szerző: dp »

[quote author=kozi link=board=offtopic;num=1111408235;start=75#77 date=01/24/06 ť 17:21:16]Én megnéztem ezt a vágótermi verziót amit le lehetett húzni a netröl és egyáltalán nem tetszett. Majd - mivel már tavaly megigértem - elmentem öcsémmel moziba megnézni, és könnyesre röhögtem a szememet. Azóta itthon egy újabb nézés is megvolt, és ismét agyonröhögtem magam. Érdekes dolgok ezek.. :)[/quote]<br><br>Én szándékosan nem néztem meg, még csak nem is kértem el. Egyből a mozis élmény hatása alá akartam kerülni! :) Sikerült! Most megnézem pótlásként az elsőt.  8)<br>
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: Alapfilmek

Hozzászólás Szerző: PTM »

[quote author=kozi link=board=offtopic;num=1111408235;start=75#77 date=01/24/06 ť 17:21:16]Én megnéztem ezt a vágótermi verziót amit le lehetett húzni a netröl és egyáltalán nem tetszett. Majd - mivel már tavaly megigértem - elmentem öcsémmel moziba megnézni, és könnyesre röhögtem a szememet. Azóta itthon egy újabb nézés is megvolt, és ismét agyonröhögtem magam. Érdekes dolgok ezek.. :)[/quote]<br><br>A vágótermi után kicsit én is csalódottnak éreztem magam, de mikor megnéztük moziban, teljesen "beütött". Gyanítom, erre gondolt Rudolf Péter, mikor azt mondta, hogy nem bánja, hogy ellopták a filmet, de akkor legalább a kész változatot nyúlták volna le...  :D Vagy valami ilyesmi.
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
kozi
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1389
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Re: Alapfilmek

Hozzászólás Szerző: kozi »

Én megnéztem ezt a vágótermi verziót amit le lehetett húzni a netröl és egyáltalán nem tetszett. Majd - mivel már tavaly megigértem - elmentem öcsémmel moziba megnézni, és könnyesre röhögtem a szememet. Azóta itthon egy újabb nézés is megvolt, és ismét agyonröhögtem magam. Érdekes dolgok ezek.. :)
http://www.worldbowlstour.com/

"ha választani kéne hogy melyiktől kapjak egy pofont, lehet hogy inkább sipostól kérnék"

CSAK A KISPEST!
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: Alapfilmek

Hozzászólás Szerző: PTM »

[quote author=dp link=board=offtopic;num=1111408235;start=60#74 date=01/24/06 ť 12:20:40]Köztük én is :)<br><br>Nekem nagyon tetszett! Bár nem sok új dolog van a filmben, mégis az "üvegtigrises" hangulat megint elkapott. úgy érzem (ha majd meglesz dvd-n) még sokszor fogom megnézni!  ;)[/quote]<br><br>Én 8 kollégámmal és 2 barátommal is  megnéztem, szal az eredmény mindannyiunké...  ;D<br><br>Nekem is tetszett a film. Én a magam részéről pont egy ilyen remake-szerűséget vártam az alkotóktól, így nem is csalódtam.  :D  Szalmaegér rulez!
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
oyabun
Kihívó
HozzászólásokCOLON 235
CsatlakozottCOLON 2005-07-06 20:15:29

Re: Alapfilmek

Hozzászólás Szerző: oyabun »

<br>
PTM írtaCOLONRekordot döntött az Üvegtigris 2<br><br>Az utóbbi 15 év legsikeresebb magyar premierje Rudolf Péteré: az első hétvégén százhúszezren váltottak jegyet új filmjére a mozikban, amivel A miniszter félrelépet is maga mögé szorította, tájékoztatta az Indexet a forgalmazó Budapestfilm munkatársa.<br><br><br>http://index.hu/kultur/cinematrix/ccikkek/uveg0123
<br><br><br>Akkor végül az illegális letöltések nem csökkenteték, hanem a média süketelése nővelte a nézők számát?<br><br>
Molnár még kiemelte, hogy az Üvegtigris 2 forgalmazó által - túlzón - százezresre becsült kalózkiadásai ellenére ért el a film a mozikban ekkora eredményt.
<br><br>A paraszt vakítás tipikus esete, kiváncsi leszek milyen dumát engednek el, ha a 2. részt többen nézik meg mint az elsőt az illegális letöltés emlegetése segítette vagy inkább gátolta a magas néző számot? Kép<br>
"A Föld IQ-szintje állandó, csak egyre többen vagyunk rá!
Sose vitatkozz idiótákkal, lesüllyedsz az ő szintjükre, és legyőznek a rutinjukkal!"
dp
P4P
HozzászólásokCOLON 1237
CsatlakozottCOLON 2004-05-08 20:32:46
Tartózkodási helyCOLON Nyíregyháza
CONTACTCOLON

Re: Alapfilmek

Hozzászólás Szerző: dp »

[quote author=PTM link=board=offtopic;num=1111408235;start=60#73 date=01/24/06 ť 12:08:09]az első hétvégén százhúszezren váltottak jegyet új filmjére a mozikban[/quote]<br><br>Köztük én is :)<br><br>Nekem nagyon tetszett! Bár nem sok új dolog van a filmben, mégis az "üvegtigrises" hangulat megint elkapott. úgy érzem (ha majd meglesz dvd-n) még sokszor fogom megnézni!  ;)<br><br><br>
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: Alapfilmek

Hozzászólás Szerző: PTM »

Rekordot döntött az Üvegtigris 2<br><br>Az utóbbi 15 év legsikeresebb magyar premierje Rudolf Péteré: az első hétvégén százhúszezren váltottak jegyet új filmjére a mozikban, amivel A miniszter félrelépet is maga mögé szorította, tájékoztatta az Indexet a forgalmazó Budapestfilm munkatársa.<br><br><br>http://index.hu/kultur/cinematrix/ccikkek/uveg0123
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: Alapfilmek

Hozzászólás Szerző: PTM »

Szeretné valaki megkapni az Üvegtigris 2 forgatókönyvét? Ha igen, akkor megpróbálom feltölteni ftp-re. Ha nincs rá igény, akkor felejtsük el.  ;)<br><br>Kép
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
ecstasy999
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 580
CsatlakozottCOLON 2004-08-24 22:06:05
Tartózkodási helyCOLON Moszkva

Re: Alapfilmek

Hozzászólás Szerző: ecstasy999 »

[quote author=pepeq link=board=offtopic;num=1111408235;start=60#69 date=12/27/05 » 22:47:01]Torrente filmek. Csodálom, hogy eddig nem írtátok...  Vagy oka van  ?  :-/ ::) ;D[/quote]<br><br>Én azóta is hugyozás elõtt mosom meg a kezemet
В Советском Союзе нет секса, только любов!
dp
P4P
HozzászólásokCOLON 1237
CsatlakozottCOLON 2004-05-08 20:32:46
Tartózkodási helyCOLON Nyíregyháza
CONTACTCOLON

Re: Alapfilmek

Hozzászólás Szerző: dp »

[quote author=dp link=board=offtopic;num=1111408235;start=0#0 date=03/21/05 ť 13:30:34]Egy párat beírok, hogy szemléltessem mire gondolok: Üvegtigris, Örökség, Torrente, Macskajaj, stb... 8)[/quote]<br><br>Ez a témanyitó hozzászólás egy részlete pepeq.
pepeq
Kihívó
HozzászólásokCOLON 134
CsatlakozottCOLON 2003-03-18 16:03:20
Tartózkodási helyCOLON Magyarország, Budapest

Re: Alapfilmek

Hozzászólás Szerző: pepeq »

Torrente filmek. Csodálom, hogy eddig nem írtátok...  Vagy oka van  ?  :-/ ::) ;D
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: Alapfilmek

Hozzászólás Szerző: PTM »

[quote author=HIE link=board=offtopic;num=1111408235;start=60#67 date=12/27/05 ť 22:28:55]Az üvegtigris azon kevesek egyike a magyar filmek közül amit szeretek. Úgyhogy kiváncsi vagyok, hogy millyen lesz a 2. része.[/quote]<br><br><br>Szerintem rossz nem lehet, mert az első részt is a karakterek és a beszólások vitték el, azt meg csak nem cseszték el Rudolfék.
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
HIE
Super Champ
HozzászólásokCOLON 615
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Re: Alapfilmek

Hozzászólás Szerző: HIE »

Az üvegtigris azon kevesek egyike a magyar filmek közül amit szeretek. Úgyhogy kiváncsi vagyok, hogy millyen lesz a 2. része.
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: Alapfilmek

Hozzászólás Szerző: PTM »

Hamarosan mozikban az Üvegtigris második része!!  :D<br><br><br>Rudolf Péter rendező, társ-író, főszereplő - Lali<br><br>"Pontosan tudom, hogy milyen veszély második részt létrehozni. Azért vagyok mégis bátrabb ez ügyben, mert a mi esetünkben nem az Üvegtigris első részének története "ütött be", hanem azok az elképesztő karakterek és dialógusok, amelyek esetében Búss Gábor Olivér barátom úgy használja a magyar nyelvet, az argót, ahogyan annak idején a polgári színházban Szomory Dezső és Szép Ernő használta a nyelvet. Nekünk ezeket a karaktereket kellett újabb és újabb helyzetekbe hoznunk, és nem egy másik történetet kellett kreálnunk. Ugyanakkor persze nagy volt a felelősség, különösen, hogy tudjuk, milyen sok embernek jelenti ez a film azt, amit egy sör, vagy egy jó bowlingozás a haverokkal - tehát mély depressziós és pocsék napokon az Üvegtigris kazettáért nyúlnak és újra és újra megnézik a filmet. Ez felelősség, mert szeretném, ha ők jól éreznék magukat. Ugyanakkor nem akartunk ugyanolyan filmet csinálni, mint az első rész, hiszen mi magunk is változtunk és az elmúlt öt év rajta is kell hogy legyen az arcunkon, a lelkünkön. Azt gondolom, hogy a világ az első rész bemutatás óta eltelt öt évben hidegebb és ridegebb lett. Épp ezért még jobban szeretem őket, a film karaktereit, akik minden vergődésük és árulásuk ellenére mégiscsak összekapaszkodnak ezen a szigeten, amely most az Üvegtigris 2-ben valóban egy szigetté válik."<br><br>"A közönség megszerette ezeket a karaktereket, megszerette a sztorit, sőt a helyszínt is, hiszen egy-egy internetes holnapon, amelyekre barátaim hívták fel a figyelmemet, azt láttam, hogy voltak, akik felkutatták a forgatási helyszíneket és saját maguk készítettek fotókat, amelyeket valami egészen különleges lelkesedéssel raktak fel az internetre. Bár a forgatókönyv végső változata közvetlenül a forgatás kezdete előtt készült el, a lehetséges történet variációkat az elmúlt két évben vettük sorra Búss Gábor Olivérrel. A második részt közösen írtuk vele és Hársing Hilda dramaturggal, aki az első rész dramaturgja is volt. Együtt jártuk körül az Üvegtigris világát és tettük fel azokat az egyszerű(nek tűnő) kérdéseket, hogy vajon az elmúlt öt évben mi történt és mi nem történt azzal a hat baráttal, akiknek a történetét annak idején elkezdtük mesélni."<br><br><br>Búss Gábor Olivér, forgatókönyvíró<br><br>- Az én életemben az Üvegtigris a nagy sztori. Az Üvegtigris alapötlete 1997-ben született meg. Egy barátom hívott el egy útra, hogy legyek lelki - sőt akár fizikai - támasza egy igen összetett problémának ígérkező autó adás-vételben. Hosszú alkudozás után - amiben felbukkant egy oroszlán és egy fémhulladékként tárolt repülő - kaptunk egy közel 20 éves amerikai autóért egy másik roncsautót, egy szétrohadt papírdobozban tárolt régi szovjet elektromos orgonát és 30 ezer forintot. Ez után az este után úgy gondoltam, ez voltaképpen maga egy film, szinte csak le kell írni... Így született életem első forgatókönyvének ötlete.<br><br>Időt arra, hogy megírjam, különös módon egy autóbaleset adott. Egy frontális karambol után, amelyben utasként elég komoly sérüléseket szenvedtem, több mint két évig tartott a lábadozásom. Ha ez a baleset nincs, talán soha nem tudok annyi időt találni az életemben, hogy el tudjak képzelni és le tudjak írni egy olyan történetet, amely teremt egy különálló, saját világot, saját szabályokkal, ami éppen annyira hasonlít a körülöttünk látható valóságra, mint amennyire különbözik ettől. Lábadozó miskolci újságíróként küldtem el a forgatókönyv első változatát Rudolf Péternek. Azért éppen neki, mert ennek a filmnek - amelynek akkor a megvalósítására esély legfeljebb az én fejemben volt - a főszereplője egyszer csak Rudolf Péter hangján szólalt meg. Egy idő után az újra és újra elolvasott szöveget Péter hangján kezdtem hallani magamban. Nyilván az játszhatott ebben szerepet, hogy gyakorlatilag ronggyá néztem néhány filmet, amelyben szerepelt. Tudtam hinni abban, ahogyan ő beszél és mozog a vásznon és ezért fel sem merült, hogy életem első forgatókönyvét másnak mutassam meg. <br><br>Hogy mennyire jó ötlet volt, azt jelzi az is, hogy azóta folytatni is tudtuk a történetet... A második rész kitalálásakor egyrészt könnyebb helyzetben voltunk, hiszen a karakterek már jól megalapozottak voltak, de annyira tele voltunk ötletekkel, hogy a végső változat előtt két és fél forgatókönyv készült, mire rátaláltunk az igazi sztorira"<br><br><br><br>http://www.cspv.hu/cspv_film/_info.html ... 04&sajto=1
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
menyus
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 529
CsatlakozottCOLON 2002-10-19 22:31:03
Tartózkodási helyCOLON London

Re: Alapfilmek

Hozzászólás Szerző: menyus »

Most szereztem be a Végső visszaszámlálás című filmet dvd-n.<br>Ez a film az első volt azok közt, melyek témája az időutazás és időparadoxon. Kirk Douglas, Martin Sheen, nagy arcok, a film pedig igazi klasszikus.
BUTTON_POST_REPLY