Oscar De La Hoya vs. Manny Pacquiao

Minden, ami profiboksz!
Miskolci
P4P
HozzászólásokCOLON 1358
CsatlakozottCOLON 2005-08-26 21:03:22
Tartózkodási helyCOLON Miskolc-DIÓSGYŐR

Hozzászólás Szerző: Miskolci »

Meglepődnék ha Margy ellen nem gyűlt volna össze 30 misi! Pac tényleg nagyobb név, de most Cotto elleni győzelme után hatalmas pénz van Margaritoban is. Kb ugyan ennyi lefolyt volna akkor is, de én nem vetem meg Oszit énis a könnyebb meccset választanám ilyen esetben. Amúgy ha nem vonul vissza, szerintem úgyis meg fogjuk tudni mire megy a váltó és nagyváltó jelenlegi zenitjével szemben.
BlaZe
Bajnok
HozzászólásokCOLON 262
CsatlakozottCOLON 2002-12-03 12:15:59
Tartózkodási helyCOLON Budapest
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: BlaZe »

Pac szerintem is elkaszálja most magát, innen nem fog visszajönni. Viszont megalapozta a nyugdíjas éveit... Már könnyűbe is kicsi...

Roy meg szerintem nem fogyasztott vissza olyan durvát, mint sokan gondolják. 87 kg volt Ruiz ellen, vagyis kb 8-9 kg-val több, mint a félnehézsúlyú meccsein. És valószínűleg 0 fogyasztást végzett a meccs előtt, meg ivott előtte kicsit, melegítőben, kulcsokkal állt a mérlegre :) Kis túlzással. Lehet ez is számított a hanyatlásában, de szerintem más tényezők sokkal jobban.
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Csak szerintem már a kisváltósúly is sok lehet neki. Én már a Diaz meccs után is azt mondtam, hogy ő még megvolt, de vannak könnyűsúlyban sokkal jobb (és nagyobb) bunyósok is, akik ellen már kijöhet a fizikális difi. Hatton pedig pláne nagy lenne már hozzá szerintem, ráadásul ő ki is használja a fizikumát rendesen. A fogyasztás pedig sosem egyszerű, és azért ne legyünk naivak, Pac valószínűleg nem csak zsíros kenyér zabálással próbál beleerősödni váltósúlyba, hogy minél jobban le tudja csökkenteni Oscar méretbeli előnyét, és nyilván izomra fog gyúrni, ergo abból kell majd újra fogyasztani.
arrogant írtaCOLONa mostaniak nekem semmit mondóak, bár ez legyen az én problémám, biztos én vagyok telhetetlen. :wink:
De nem is neked szánják elsősorban, hanem az átlag laikus amerikaiaknak, akik jobban buknak a hősiesen készülő jóképű Oszira, illetve a a nemzeti hős Paquiaora, és ezek az a nézők nagyrészt nem is értenek a szakmai dolgokhoz, másrészt tesznek is rá magasról :)

Arra leszek még kíváncsi, hogy a Sport1 milyen beharikat készít, vagy hogy esetleg ezek keretében átveszik-e a 24/7 részeket. Ez utóbbi érdekes kihívás lenne.
arrogant
Kihívó
HozzászólásokCOLON 161
CsatlakozottCOLON 2007-11-25 19:44:06
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: arrogant »

nekem ebből a szempontból az Oscar-May beharangozó volt az etalon, ott a showelemek mellett szakmai részleteket is fel lehetett fedezni időnként, tény, azóta nem nagyon. azt a véleményem is tartom, h le lehet szűrni, milyen formában vannak a meccs előtt, pl Hopkins-Pavlik, nagy volt az arc Pavlikéknál, már Hop kiütését vízionálták az edzőjével együtt magabiztos mosollyal az arcukon, ott már sejtettem, h nagy zakót fog kapni (de ez itt off). igaz, h kell a felhajtás, h eladást generáljanak, de a mostaniak nekem semmit mondóak, bár ez legyen az én problémám, biztos én vagyok telhetetlen. :wink:
Carlsson
Bajnok
HozzászólásokCOLON 474
CsatlakozottCOLON 2008-10-09 07:01:19
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: Carlsson »

Szerintem Pac már nem fog visszamenni könnyűsúlyba a meccs után, akár hogy is alakul... Szerintem lemegy kisváltóba, és kiáll Hattonnal, feltéve, ha megveri Malignaggit. Ha kikap, akkor is lesz bőven nagy név, akit megverhet, vagy világbajnoki cím, amit megszerezhet. A fogyasztás meg nem lesz akkora mértékű váltóról kisváltóra lefogyasztani, hogy komolyabban megviselje, Roynak több mint 10 kilót kellett leadnia anno, hogy beférjen a félnehézbe, jelen esetben meg csak 2-3 kilóról lenne szó, amit gond nélkül abszolválni lehet...
"Fura sport ez a boksz: Először szétverik egymást, aztán pedig összeölelkeznek..."
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Valero feltűnt a videóban egy másodpercbe, talán kék sapkában volt.

Azt szerintem felesleges várni az ilyen jellegű anyagoktól, hogy kiderüljenek a tényleges kulisszatitkok, nem is az a cél. Sőt, szerintem még abba a csapdába sem szabad beleesni, hogy ebből ítéljük meg a felek felkészültségét. Eszük ágában sincs megmutatni, hogy ténylegesen milyen formában vannak. Ha rosszul alakul a felkészülés, fogyasztás, akkor miért segítsék a másikat azzal, hogy ezt nyilvánosan megmutassák? Mert megnézik ők is ezeket az adásokat, és nyilván figyelik a másikat. Mindenki kirobbanó erőben van, jókedvű, magabiztos stb. A nézőknek is ez kell, hogy megvegyék a ppv előfizetést, mert az egyoldalú meccsekre kevesebben kíváncsiak. Figyelemfelkeltés, ez a lényege ennek a sorozatnak.

A meccsről. Abban egyetértek, hogy Oscar sokkal nagyobbat bukhat, mint amennyit nyerhet vele. Ha veszít, akkor megkapja, hogy egy légsúlyból induló fickót sem képes legyűrni, ha meg nyer, akkor pedig sokan legyintenek, hogy nem volt kunszt legyőzni egy ilyen kis embert.

Pacman viszont szerintem egy dolgot leszámítva (de ez elég komolyan kihathat rá), csak nyerhet. A nagy zseton garantált. Ha kikap, akkor is mondhatja, hogy ez a súlycsoport már sok volt. Ha nyer, ő lesz a király. Viszont kérdés, hogy utána mi lesz, az eredménytől függetlenül. Megpróbál visszafogyasztani, mondjuk könnyűsúlyba? Nekem egyből Roy Jones ugrik be, aki kicsinálta magát végérvényesen azzal, hogy a Ruiz meccs után visszaszenvedte magát félnehézbe. Pac sokat profitált az erejéből eddig, de ha leamortizálja magát egy durva fogyasztással akkor pont az egyik legerősebb fegyverét veszítheti el, akár végérvényesen is.
arrogant
Kihívó
HozzászólásokCOLON 161
CsatlakozottCOLON 2007-11-25 19:44:06
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: arrogant »

parasztvakítás" nekem a 24/7 első részéről is ez a szó jutott eszembe. nagyon szép vágóképeket lehet látni a napfelkeltében, domboldalban futkározó, vagy éppen a város felett, háztetőn árnyékoló bokszolókról, aztán ennyi. hallani lehetett nívós sparring partnerekről – Valero, Kahn -, kemény edzésmódszerekről, na ezekből eddig nem volt semmi. láthatjuk hétről hétre hogyan készülnek a legjobbak, de tulajdonképpen nem látunk semmit, pont a lényeg marad le.
Carlsson
Bajnok
HozzászólásokCOLON 474
CsatlakozottCOLON 2008-10-09 07:01:19
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: Carlsson »

Én csak azért is Manny-nek fogok drukkolni ezen az összecsapáson. Hogy miért? Mert szánalmasnak tartom, hogy Oscar a későbbiekben arra fogja verni a mellét, hogy lám lám, legyőztem a p4p egyik legjobb bunyósát, Pacmant! Ez az egész gála sztem nem más, mint egy parasztvakítás. Eladják Pacman-t mint egy komoly esélyekkel bíró p4p bunyóst (aki normál esetben nagypehelysúlyú vagy könnyúsúlyú ellenfelek ellen bizony, hogy életveszélyes lenne), és úgy állítják be a dolgot, mintha az valami hatalmas bravúr lenne, ha Oscar győzne. Az igazság viszont az, hogy Pacquiao-nak nem sok esélye van egy 10 centivel magasabb, normál esetben több súlycsoporttal felette bokszoló, ráadásul rendkívül jó képességű és boxtudású ellenféllel szemben. És ilyen nagy forral Oscar részéről elmondhatjuk, hogy ő csak veszíteni tud majd evvel a gálával, mert ha nyer, semmit nem változik pozitív irányba a megítélése, mivel egy nálánál sokkal kisebb boxolót vert meg, nabumm. Ellenben ha kikap, ő lesz a legnagyobb láma, hogy még őt sem tudja megverni. Félreértés ne essék, Pacquiao remek bunyós, de egyszerűen nincs egy súlycsoportban Oscarral... Ennyi erővel már összerakhatnánk Mayweathert a Klicskókkal, és akkor Wladimir elmondhatná magáról, hogy megverte a világ legjobbjának tartott bokszolóját. Tudom, h abszurd, és röhelyes, de a Pacman-DLH gála sem áll ám olyan messze ettől. Oscar szerintem egyszerűen gyáva volt kiállni Margarito ellen, mert nevetséges volt az indok, ami miatt nem vállalta. Remélem ezért a húzásáért és a parasztvakító, már-már Dávid-Góliát stílusú ellenfélválasztásáért csúnyán ráfizet, és Manny jól megruházza, hogy emberek milliói előtt égjen, mint a 100-as égő...
"Fura sport ez a boksz: Először szétverik egymást, aztán pedig összeölelkeznek..."
Justin
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1565
CsatlakozottCOLON 2005-07-10 18:59:34
Tartózkodási helyCOLON Nagyszalonta

Hozzászólás Szerző: Justin »

PacMan jó volt Diaz ellen, de az szerintem annak köszönhető, hogy Diaz nem igazán tartozik az elitbe. Ahogy írtad jól mozgott lábon Pac, mert hagyták mozogni. Azt kétlem, hogy De La Hoya hagyja majd pattogni a kis filippínót.
arrogant
Kihívó
HozzászólásokCOLON 161
CsatlakozottCOLON 2007-11-25 19:44:06
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: arrogant »

az első epizódot letudva pár apró észrevételen kívül nem sok mindenre jutottam. valóban nem sok esély van Pac győzelmére, de pár dolog azért szemet szúrt. Oscar ránézésre már tényleg a súlyhatár környékén van, ami az ő korában már nem nevezhető természetesnek. kérdés, mennyire viseli meg a szervezetét, h még hetekig tartania kell a súlyát, túledzettség is bejátszhat, illetve milyen erőben lesz a ringbe lépéskor. a másik ami nekem érdekes, h úgy váltogatja az edzőit, mint más az alsónadrágot. Floyd ellen dobta Floyd Sr-t, modván a fia ellen készül és nem érezte benne a kellő tüzet, és azzal a Roach-al készült fel, aki most Manny sarkában lesz. akit most egyértelműen lefikázott, miszerint mindenki láthatta, h rosszul készítette fel és rossz taktikával küldte őt ringbe, ezért veszítette el a derbit. mindeközben Roach váltig állítja, h tudja min ment el a Floyd elleni meccs, de nem mondja el, valamint tökéletesen tisztában van Oscar gyengéivel, amit ki is fognak használni. :) Forbes ellen már ismét az öreg predátor készítette fel, viszont most ő intett be Oscarnak Hatton kedvéért. jelenleg pedig – számomra legalábbis – teljes a káosz, ott készül vele a testvére, aztán külön erőnléti-, táplálkozási tréner, Ignacio ”Nacho” Beristain mint vezetőedző – aki Marquezt készítette fel Pac ellen mindkét alkalommal -, Daniel Zaragoza mint másodedző, és Angelo Dundee, mint szaktanácsadó. :) szal szép kis kompánia, de nagyon túl van dimenzionálva, nehogy a sok bába közt elvesszen a gyermek. :) Manny szempontjából nehéz a dolog, nagyon sok mindennek össze kellene jönnie, h nyerni tudjon. talán a Mayweather taktika lehet itt is a nyerő. két dologból indultak ki: a menetek haladtával Hoya lassulni és fáradni fog. kérdés, hogy tudja átvészelni Manny a kezdeti rohamokat. azért valljuk meg őszintén sem Roach, sem pedig Pac nem a briliáns taktikájukról híresek. szeret hirigelni, eddig az atletikusságára, fizikumára, gyorsaságára építette a bunyóját. sebességben most sem lesz hiány, de a többi paraméter durván nem nála lesz. egy olyan emberrel nyíltan leállni verekedni, aki Vargas, Mayorga kaliberű bokszolókat borított fel öngyilkosság lenne. a Diaz elleni teljesítménye is adhat némi reménykedésre okot. először is rengeteget fejlődött az elöl lévő – jobb – keze, nagyon szép horgokat, felütéseket ütött, illetve ezek kombinációit. régebben ez kimerült nála a jab-jab-balegyenesben. másodszor lábon is jól mozgott, nagyon jól ugrált ki és be az ütőtávba. beugrott, megszórta Diazt kettes-hármas kombókkal, majd mielőtt az válaszolhatott volna el is mozgott hátra-oldalra. mindent összevetve kevésnek érzem Mannyt, de szorítok neki, már csak a méretbeli különbségek miatt is, remélem sikerül neki meglepetést okoznia. így elsőre ennyi.
Justin
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1565
CsatlakozottCOLON 2005-07-10 18:59:34
Tartózkodási helyCOLON Nagyszalonta

Hozzászólás Szerző: Justin »

Mivel lett volna jövedelmezőbb? 30 millió $ oszlik szét Pac meg DLH között. Margarito neve nem hozott volna ennyi pénzt.
Miskolci
P4P
HozzászólásokCOLON 1358
CsatlakozottCOLON 2005-08-26 21:03:22
Tartózkodási helyCOLON Miskolc-DIÓSGYŐR

Hozzászólás Szerző: Miskolci »

Én nem vitatom a 8-10 évvel ezelőtti De La Hoya képességeit, de a jelenlegiét annál inkább! Forbes-t tényleg nem ütötte ki senki, mert Oscaron kívül top bunyóssal nem igen találkozott, Berto szerintem nem tartozik a zenitbe, de még ígyis 1 súlycsoporttal lejjebb hasonló magabiztossággal verte 2 pound-ot. A stílus nem feküdne Margaritonak, de Osszeré annál inkább. 1-2-szer lecövekel Antonio előtt és azt megérezné amit akkor kap. Az az sd pedig szerintem nagyon nem teljes értékű, ha nem a Golden boy-ról a világ talán legnépszerűbb bunyósáról lett volna szó az a meccs 3 pontozónál 116-112 sima May győzelem lett volna. A Pacman előtti szerződés előtt bőven élhetett volna a lehetőséggel, hogy Margival bunyózzon, még se tette. Pedig a jelenlegi helyzetben sokkal jövedelmezőbb lett volna szerintem, mint a Pac meccs. Mégis kerülte a Mexikóit, mégpedig véleményem szerint mert ő is tudja, hogy már öreg lenne egy ilyen meccshez.
Justin
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1565
CsatlakozottCOLON 2005-07-10 18:59:34
Tartózkodási helyCOLON Nagyszalonta

Hozzászólás Szerző: Justin »

De miért kapna ki ő tőlük?
1.Mert nem csapta ki Forbest, akit eddig amúgyse senki sem ütötte ki?
2.Megnézném én, hogy Cotto vagy Margarito mikor érne el egy SD-t is Mayweather ellen.

Cotto még talán kicsit szorossá tehetné a meccset, mert tudna keveset ésszel bunyózni, de Margarito meg se tudná ütni, mert csak csapkodna végig. Cotto ellen bejött neki, mert nem a defenzív képességei miatt szeretik Cotto-t, de ha a védekezést nézzük Floyd egy zseni. De La Hoya MÉG most is simán partiban lenne mindkettővel, hát még 8-10 évvel ezelőtt :)
Miskolci
P4P
HozzászólásokCOLON 1358
CsatlakozottCOLON 2005-08-26 21:03:22
Tartózkodási helyCOLON Miskolc-DIÓSGYŐR

Hozzászólás Szerző: Miskolci »

Justin most megfogalmazta a lényeget. Ezen a meccsen Osszernak kell bizonyítania, Pacman-nek meg le kéne menni könnyűsúlyba utána. Bár szerintem Oscar már rég elfelejtette Cotto-t meg Margarito-t. Nem hiányzik neki egy hatalmas verés így öreg korára. :wink:
Justin
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1565
CsatlakozottCOLON 2005-07-10 18:59:34
Tartózkodási helyCOLON Nagyszalonta

Hozzászólás Szerző: Justin »

Annyira röhej ez a meccs szerintem. Főleg így a 24/7 első része után. Jó bunyós PacMan, de Oscar ellen meccseltetni... :shock:
Ha nem gyalúlja le Osszer 6 meneten belül akkor felejtse el a Floyd-Margarito-Cotto kaliberű bunyósokat. :?
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Hogy ebből mi lesz???!!! :roll: :shock: :?
Szerintem ODLH meg állítja a kis filippino-t...(legalább is remélem :wink: )
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Hozzászólás Szerző: Erwin »

A Sport1 rendesen rákészül a meccsre úgy tűnik, mert nov. 25-i kezdettel több részes beharangozó műsorral hangolnak a derbire. A tv műsorok rovatban már bent is vannak a részletek.
alain
Super Champ
HozzászólásokCOLON 573
CsatlakozottCOLON 2005-04-20 23:26:43

Hozzászólás Szerző: alain »

Justin írtaCOLONpacman kb nagyváltó-közép-ből szokott visszafogyasztani a mérlegelésig. a meccs előtti nem hivatalois mérlegelésen rendre 140 font felett van
no épp ez az, Oscarnak ezek szerint nem lesz sok súlyelőnye, nem? nem az utolsó pillanatban esik be a súlyhatár alá, hanem jóval korábban is ott pötyög... a ringben ennek alapján nem kellene nagy súlykülönbségnek lennie, nem?
Justin
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1565
CsatlakozottCOLON 2005-07-10 18:59:34
Tartózkodási helyCOLON Nagyszalonta

Hozzászólás Szerző: Justin »

pacman kb nagyváltó-közép-ből szokott visszafogyasztani a mérlegelésig. a meccs előtti nem hivatalois mérlegelésen rendre 140 font felett van
VRRRT
Uploader
HozzászólásokCOLON 639
CsatlakozottCOLON 2007-02-17 18:17:44

Hozzászólás Szerző: VRRRT »

Keresnek egy csomó pénzt, Oszi játszadozik pár menetet, majd kiüti.
"A lámpa csak akkor világít, ha meggyújtják."
Dzsalál Uddin Rum
BUTTON_POST_REPLY