Érdekességek különleges emberekről

Minden ami nem az oldallal és nem a profi ökölvívással kapcsolatos.
harward
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 776
CsatlakozottCOLON 2006-12-18 22:05:22

Hozzászólás Szerző: harward »

Egy nagyon kedves képecske:
Kép

És amikor agyhalottak beszélgetnek:
Szerdán átadta megbízólevelét Barack Obama amerikai elnöknek az új washingtoni nagykövet, Szombati Béla, és a néhány perces beszélgetés során a magyar diplomata szerint a válságkezelésről és a roma integrációról volt szó.

Obama bátorító szavakat mondott a magyar kormány politikai és gazdasági törekvéseiről és megjegyezte, hogy Magyarország számára az elkövetkező évtized legnagyobb kihívása a roma integráció lesz.

Az sem újdonság, hogy Obama felfigyelt a magyarországi romahelyzetre, az elmúlt években Washington többször jelezte, aggódik a cigányokkal szembeni előítéletek miatt.
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Sajna szintén nemtom, hogy jó helyen járok-e? De nem találtam jobb helyet egy olyan embernek, aki csupán a munkáját végzi (szerintem közmegelégedettségre).

Lényeg: Tegnapelőtt ért Mátyási György a Klub rádió közlekedési mindenhatója (riportere) a 15000. jelentéséhez. Biztos sokakat hidegen hagy, de én egyszerűen hozzászoktam a jelentkezéseihez, mert szinte fél életemet az autóban töltöm. Saját bevallása szerint, 2003 novemberében kezdte a Móricz Zs. körtéren és most (tegnapelőtt) röviden köszöntötte őt a rádiója, amely valszeg még sokáig kitart mellette.
Én itt is szeretnék gratulálni neki a kitartásához! =D>
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Szintén nem tudom, hogy különleges ember e? De hogy igazi talentum, az biztos:

http://www.bulvarsport.hu/sporthirek/mi ... sarnokaban
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Nem tudom, hogy érdekes emberek - e?... De mindenképpen eredményesek... tanácstalan voltam, hogy melyik topikba is helyezzem el büszkeségeinket? Khm... ide!

# Gyufa - Irinyi János, 1836
# Léghajó - Schwarcz Dávid , 1896
# Helikopter - Kármán Tódor, 1928
# Golyóstoll - Bíró László, 1938
# C-vitamin - Szentgyörgyi Albert, 1932
# Számítástechnika alapjai - Neumann János, 1944
# Rubik kocka - Rubik Ernő, 1975
# Színes tv [/color]- Goldmark Péter Károly, 1940

=D>
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
harward
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 776
CsatlakozottCOLON 2006-12-18 22:05:22

Hozzászólás Szerző: harward »

A véletlen, és a "szerencse a szerencsétlenségben" tette őket világhíressé:
(Mindez jutott eszembe a mostani tragikus repülőszerencsétlenségről:
http://www.borsonline.hu/news.php?hid=21329)

Csodálatos megmenekülések, túlélések.

Visszatérés a zöld pokolba

Juliane Köpcke

story of Juliane Koepcke

Ha így nézzük, akkor viszont nem ő a "rekorder".

Notable Wreckage Riders

Vesna Vulović

Hátha esetleg érdekelt valakit és újat is mondott.
Mindenesetre, vannak még csodák, és különben is a remény hal meg utoljára.
harward
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 776
CsatlakozottCOLON 2006-12-18 22:05:22

Hozzászólás Szerző: harward »

A XX. század Héraklészei

Egy 1984-es lapból szkennelve...

Kép
supras
P4P
HozzászólásokCOLON 1108
CsatlakozottCOLON 2003-09-16 22:17:22
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: supras »

harward
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 776
CsatlakozottCOLON 2006-12-18 22:05:22

Hozzászólás Szerző: harward »

Az általam indított topic-ok általában szép lassú kínhalált halnak, aminek ezer oka lehet. A hibát nem is keresem másban csak önmagamban, sőt belegondolva, nem is kell itt hibát keresni.

Könnyen lehet, hogy ez nem más, mint egy rosszul értelmezett presztizsveszteség, és ennek okán szoktam tenni gyámoltalan kísérleteket. :lol:

Különleges képességű emberek voltak, vannak és remélhetőleg lesznek is...

BLÁTHY OTTÓ TITUSZ

http://www.mszh.hu/feltalalok/blathy.html

„Mint fiatal mérnök, a munka után gyalog mentem haza, 3 mérföldnyi sétával. Amikor útnak indultam, gondoltam egy számot, pl. 329-et és hazamenet 30 tizedesre kiszámítottam a 19.-ik hatványának a 23.-ik gyökét.”

Ebben csak az a vicc, hogy ez alighanem így is volt. Fejszámoló képességét, gyorsaságát és memóriáját (továbbá matematikai és technikai érzékét) nem lehetett kétségbe vonni. Mindenki, aki ismerte, csodálattal adózott zsenialitásának.

Az elektromosság és a sakkfeladványok terén elért eredményeiről a megadott linken, és máshol is találunk információkat.

Érdekesség még az, hogy sajnos nem maradtak fenn versenyjátszmái. A sakkozásnak ez a része nem is nagyon vonzotta soha, bár a feljegyzések szerint igen jó játékos volt, különös képességei a vak játékban érvényesültek igazán. Többször is játszott vak szimultánokat.

A mérnöki, kutató és fejlesztő munkái annyira lekötötték, hogy életének középső szakaszában volt kb. 30 év, amikor egyáltalán nem foglalkozott sakk-kal, még az általa nagyon kedvelt feladványszerkesztéssel sem.
harward
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 776
CsatlakozottCOLON 2006-12-18 22:05:22

Érdekességek különleges emberekről

Hozzászólás Szerző: harward »

Карапетян, Шаварш Владимирович

Egy kis segítség hozzá (ha valakinek esetleg nem megy tökéletesen az orosz nyelv- én is felejtek, tehát nem biztos, hogy hibátlan a rövidített fordítás):

Savars Vlagyimirovics Karapetjan
A vízalatti úszás sokszoros bajnoka, rekordere.
Éppen a reggeli futóedzését végezte, amikor egy trolibusz a jereváni vízerőmű duzzasztógátjának a korlátját átszakítva vízbezuhant. A troliban 20-an voltak. A kb. 10 méter mély vízbe Savars azonnal beugrott és sorban kihozta az embereket.
Emiatt tüdőgyulladást és vérmérgezést kapott, de felgyógyult belőle és később folytatta a sportpályafutását.
Sok ember életét mentette meg a kivételes képességével.
Most Moszkvában él és dolgozik. Azóta úszóversenyt neveztek el róla.

A lényeg gondolom, hogy átjött belőle. A dátumok, számadatok stb. leírásával nem fárasztottam magamat. Az eredetiből kiszedhető.
Ha van róla valahol magyar nyelvű cikk, akkor bocsánat.
BUTTON_POST_REPLY