Joe Calzaghe vs Roy Jones Jr

Minden, ami profiboksz!
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Calzaghe az összes tiszteletet megadta Jones-szinak...az elején megfeküdt neki és később nem hagyta, hogy Roy egyedül járja a ringben a kacsatáncot... :D
(viszont kellően ideges voltam a Tóth&Füzessy párocskára :evil: )

Nagyon sajnálom Roy sérülését, mert egyértelműen jobban pariban lett volna a Sárkánnyal... így viszont gyakorlatilag papírforma...minden más meglepetés lett volna.
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
Carlsson
Bajnok
HozzászólásokCOLON 474
CsatlakozottCOLON 2008-10-09 07:01:19
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: Carlsson »

Szerintem jó meccs volt, és Calzaghe megérdemelten nyert. Jones-tól többé-kevésbé azt is vártam, amit láttunk tőle a meccsen... Egyszerűen ennyire volt képes a korábbi vitathatatlan, mára már kissé vegetálgató 39 éves bajnok a jelenlegi p4p egyik legjobb bokszolójával szemben... Sztem semmi kivetnivaló nincs is ebben egyik oldalról nézve sem...
"Fura sport ez a boksz: Először szétverik egymást, aztán pedig összeölelkeznek..."
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: Romsy »

Azt a mondatot hogy értelmezed, hogy "Jones ütötte a mérkőzés 3 leginkább hangsúlyos ütését"?

Lehet ez veled a gond, hogy nem érted :idea: :idea: :?:
Sztrego
P4P
HozzászólásokCOLON 1832
CsatlakozottCOLON 2005-03-03 01:10:52
Tartózkodási helyCOLON A tabella élén.

Hozzászólás Szerző: Sztrego »

Romsy írtaCOLONKétségtelen, hogy Jones ütötte a mérkőzés 3 leginkább hangsúlyos ütését.

Miriuta Laci meg erősebbet tudott rúgni a labdába, mint Beckham. Talán még Tőzsér is :D :D
Te csak annyit láttál, mert Ági kesztyű sorozását nézted. :D
Miskolci
P4P
HozzászólásokCOLON 1358
CsatlakozottCOLON 2005-08-26 21:03:22
Tartózkodási helyCOLON Miskolc-DIÓSGYŐR

Hozzászólás Szerző: Miskolci »

Én nagyon örülök Joe győzelmének. Végre 1 európai bunyós aki igazán nagy karriert csinált az USA-ban. Kiváncsi vagyok kit kéne még legyőznie, hogy mindenki elismerje képességeit!
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: Romsy »

Kétségtelen, hogy Jones ütötte a mérkőzés 3 leginkább hangsúlyos ütését.

Miriuta Laci meg erősebbet tudott rúgni a labdába, mint Beckham. Talán még Tőzsér is :D :D
Sztrego
P4P
HozzászólásokCOLON 1832
CsatlakozottCOLON 2005-03-03 01:10:52
Tartózkodási helyCOLON A tabella élén.

Hozzászólás Szerző: Sztrego »

Romsy írtaCOLONLehetnél Jones pr-osa, nagyon jó fedősztori lenne ez a szemsérüléses szöveg, de az azt megelőző 3 menet is pont olyan volt, mint amik a sérülés után történtek. Tudom, 3 menetet pihent Jones.
Az előtte lévő menetkeben, Ági végig Roy fedezékét püfölte. A hangsúlyosabb, pontosabb találatokat az amerikai vitte be.
Romsy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3201
CsatlakozottCOLON 2003-04-30 18:09:16
Tartózkodási helyCOLON Atlantic City, NJ
CONTACTCOLON

Hozzászólás Szerző: Romsy »

Lehetnél Jones pr-osa, nagyon jó fedősztori lenne ez a szemsérüléses szöveg, de az azt megelőző 3 menet is pont olyan volt, mint amik a sérülés után történtek. Tudom, 3 menetet pihent Jones.
Sztrego
P4P
HozzászólásokCOLON 1832
CsatlakozottCOLON 2005-03-03 01:10:52
Tartózkodási helyCOLON A tabella élén.

Hozzászólás Szerző: Sztrego »

A szemsérülésen ment el a meccs, és az is bebizonyosodott, ami eddig is nyilvánvaló volt, miszerint Calzaghenak esélye sem lett volna az "igazi" Jones ellen. Ez nem boksz, amit Calzaghe csinál, hanem karból habverés. Szomorú, hogy ezzel a stílussal, öreg legendák legyőzőjévé vált.
zannis
Újonc
HozzászólásokCOLON 16
CsatlakozottCOLON 2008-02-14 10:32:47

Hozzászólás Szerző: zannis »

Hát , én hogy utálom ezt a Calzaghe-t.Viszont az összes legendát ő nyugdíjazza mostanában .
ogreface
Super Champ
HozzászólásokCOLON 709
CsatlakozottCOLON 2006-01-05 23:37:42

Hozzászólás Szerző: ogreface »

rocchia írtaCOLONAz intelligensségnél arra gondoltam, hogy tökéletes ellenpélda rá, Dariusz Michalczewski, akivel együtt uralták sokáig a félnehézsúlyt. Dariusz a Gonzi elleni "kamu" veresége után csak lézengett 1,5 évig, elbohóckodta az edzéseket és visszatért az akkori egyik legjobb ellen, aki ráadásul cirkálósúlyú bajnok is volt és nem csak egy meccs kitérőig, mint a Tigris... A lényeg, hogy kevés dologban voltam annyira biztos, hogy ennek csúnya vége lesz majd... Semmi felhozómeccs, edzéseket elszórakozva... Persze, nem is történt meglepetés...

De Roy mit csinált... P4P volt, de kétszer kiütötték... Mégsem tartotta megalázónak, hogy egy Badi Ajamu ellen próbálja meg elsőként újra összeszednie magát, aztán jött ez a Hanshaw, aki nem volt egy világverő, de mégis azért veretlen volt... Aztán Tito ellen talán az erő- és minden fölényből adódóan nyugodtan bokszolhatott, újra előszedve és tesztelve pár Roy Jones-féle varázslatot...

Szóval ez számomra eléggé lépésről lépésre megtervezett felkészülésre utal, hogy amikor még egyszer odakerüljön, megmutathassa...

Ha pedig most nyerni tud Calzaghe ellen, akkor szerintem, a folytatás jogossága igazolást nyer... És tényleg remélem, hogy ez kellőképpen hajtja is...
Szerintem a legtöbb csúcson lévő ökölvívó abba bukik bele szellemileg,amikor elhiszi a körülötte legyeskedő parazitáknak és a közel sem jóindulatú sajtónak hogy ő egy legyőzhetetlen félisten.Sajnos a legintelligensebb emberekkel is el lehet hitetni ezt,és innentől már általában nagyon közel van egy sokkoló vereség egy hozzá képest addig lenézett kis senkitől.Számtalan példa van erre.Na innentől válik el hogy kitud tényleg intelligensen változtatni a hozzáállásán és újból a csúcsra törni!
Én ezt várom Roytól!
Én még mindig úgy vagyok vele hogy neki Ruiz után diadalmasan vissza kellett volna vonulnia.De ha már így bevállalta,akkor bár mi is lesz az eredmény,csinálja végig tisztességgel.Ha becsülettel veszít,szememben akkor is az egyik legjobb ökölvívó marad!
Roy Jones Jr.
Tippjáték Champ' 2010.
HozzászólásokCOLON 722
CsatlakozottCOLON 2008-03-11 12:47:32

Hozzászólás Szerző: Roy Jones Jr. »

Az intelligensségnél arra gondoltam, hogy tökéletes ellenpélda rá, Dariusz Michalczewski, akivel együtt uralták sokáig a félnehézsúlyt. Dariusz a Gonzi elleni "kamu" veresége után csak lézengett 1,5 évig, elbohóckodta az edzéseket és visszatért az akkori egyik legjobb ellen, aki ráadásul cirkálósúlyú bajnok is volt és nem csak egy meccs kitérőig, mint a Tigris... A lényeg, hogy kevés dologban voltam annyira biztos, hogy ennek csúnya vége lesz majd... Semmi felhozómeccs, edzéseket elszórakozva... Persze, nem is történt meglepetés...

De Roy mit csinált... P4P volt, de kétszer kiütötték... Mégsem tartotta megalázónak, hogy egy Badi Ajamu ellen próbálja meg elsőként újra összeszednie magát, aztán jött ez a Hanshaw, aki nem volt egy világverő, de mégis azért veretlen volt... Aztán Tito ellen talán az erő- és minden fölényből adódóan nyugodtan bokszolhatott, újra előszedve és tesztelve pár Roy Jones-féle varázslatot...

Szóval ez számomra eléggé lépésről lépésre megtervezett felkészülésre utal, hogy amikor még egyszer odakerüljön, megmutathassa...

Ha pedig most nyerni tud Calzaghe ellen, akkor szerintem, a folytatás jogossága igazolást nyer... És tényleg remélem, hogy ez kellőképpen hajtja is...
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

Sztrego írtaCOLONClazaghe ütőereje nem elég a Jones terrorizáláshoz.
Azért lefogadom, hogy Hopkins-nál is ezt gondoltad. Elég lesz az, ha RJJ bizonytalankodik.
"A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz elő" :P
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Azért rossz megközelítés az intelligensség kérdése szerintem, mert alig van olyan bunyós, aki időben felismerte, hogy mikor kell abbahagyni. Jones is belefutott két durva ko-ba egymás után, pedig az első Tarver meccsen is látszott, hogy valami nagyon nem okés, és mégsem tudta felmérni, hogy gáz van.

Millió olyan esetet lehetne felsorolni, mikor a ténylegesen intelligensnek tartott bunyós még azt hitte, hogy képes lehet a visszatérésre, vagy a győzelemre, és mégsem jött neki össze. Mindenki azt hiszi magáról, hogy képes felmérni a saját formáját és lehetőségeit, de ha ez tökéletesen menne, akkor nem kapna ki senki.

De persze ugyan ez igaz Ágira is, mert ki tudja, hogy nem-e az előző meccs után kellett volna neki abbahagyni. Ezek a kérdések mindig csak utólag dőlnek el. Akkor már rájön mindeki, hogy előbb kellett volna abbahagyni.

Calzaghe is, Jones is úgy érzi, hogy még jó lesz és nyerhet. Nyilván óriási az önbizalma mindkettőnek, de ebben a sportágban ez elengedhetetlen. Aki úgy megy be a szorítóba, hogy egy pillanatra is elhiszi, hogy veszíthet, az nagy százalékban ki is kap.

Az persze tényleg előfordulhat, hogy az utolsó meccs terhe görcsössé teheti Calzaghet. Ez lehet a fő esélye szerintem Jonesnak.
Sztrego
P4P
HozzászólásokCOLON 1832
CsatlakozottCOLON 2005-03-03 01:10:52
Tartózkodási helyCOLON A tabella élén.

Hozzászólás Szerző: Sztrego »

rocchia írtaCOLONÚgy értem, hogy ők nekik van "begyakorolt" stílusuk, azokat ki lehet ismerni, fel lehet készülni ellenük...
Ez az egyik, ami miatt nehéz dolga lesz Calzaghénak. Roy sajátos stílusát, nagyon nehét kiismerni, sé eleddig ez senkinek sem sikeült. Tarver lucky punchal nyert, Jonhson meg gyakorltailag egy önbizalmát vesztett bábúval bokszolt. Egyik sem azért verte meg mert kiismerte a bokszát. Clazaghe ütőereje nem elég a Jones terrorizáláshoz.
Roy Jones Jr.
Tippjáték Champ' 2010.
HozzászólásokCOLON 722
CsatlakozottCOLON 2008-03-11 12:47:32

Hozzászólás Szerző: Roy Jones Jr. »

Én Calzaghe nyilatkozataiból ítélve, azt gondolom, hogy senkitől sem tartott annyira még eddig, mint Roy Jones-tól...
Nem is tudom, hogy mondjam ezt, de pl. Kessler, Hopkins valahol elég "sablon-bunyósok" Roy Jones-hoz képest... Úgy értem, hogy ők nekik van "begyakorolt" stílusuk, azokat ki lehet ismerni, fel lehet készülni ellenük...

Roy meg váratlanul, a semmiből üt sokszor és villámgyorsak a kezei... Stílust váltani is tud menet közben...

A nyomást is abban látom igazán, hogy bejelentette, hogy ez az utolsó meccs... Tehát ez benne lesz a fejében, hogy "nem veszíthetek, mert ez tényleg ez az utolsó..."

Meg szerintem Roy Jones ellen nincs biztos recept a sikerre és inkább abban bízol, hogy fogjon ki rossz napot... Látható volt, hogy nem szereti a konstans nyomást és Johnson és Tarver ellen is sokszor volt a köteleknél kettős fedezékben és hol visszatámadt belőle, hol nem... De ezen kívül van még ilyen dolog? Belőle hogyan lehet felkészülni? Fel lehet egyáltalán?

Abban is hiszek, hogy Roy - amellett, hogy jókora önbizalma van - intelligens is és a KO-k után azért is döntött a folytatás mellett, mert úgy érezte, hogy még egyszer képes lehet rá, hogy megcsinálja... Trinidad ellen már újra nagy keddvel bokszolt, összehozta ezt a 3 meccset, hogy újra odaérjen a csúcs közeli ellenfelekhez és itt a lehetőség a jelenlegi legjobbnak tartott Calzaghe ellen... Hiszen ezt akarta, nem igaz?
Azt is tudnia kell, hogy átlagos teljesítmény nem elég...

Arra is ki kellett valamit találniuk Merkerson-nal, hogy hogyan legyen majd csak annyit a költeléknél, amennyit kell, mert abban biztos vagyok, hogy a pontozásos győzelemre mennek... Méghozzá úgy, hogy nyer meneteket tisztán és megpróbálja Calzaghe-t padlóztatva 2 pontos meneteket produkálni. Erre szerintem van is esély, bár kiütésre nem gondolok, de az nem is fontos...
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Én azért nem merek a Tito elleni meccsből kiindulni, mert Calzaghe jelenleg nagyon más kategória. Tito hosszú szünet után bokszolt, ráadásul jóval a neki ideális súly felett, plusz a pauza előtti utolsó meccsén Winky ellen is már enyhén szólva gyenge formában volt.

Én már többször is vártam, hogy a makulátlan mérleg és az esélyesség terhe agyonnyomja, de eddig úgy tűnik, hogy Calzaghe jól tudja ezt kezelni.
Roy Jones Jr.
Tippjáték Champ' 2010.
HozzászólásokCOLON 722
CsatlakozottCOLON 2008-03-11 12:47:32

Hozzászólás Szerző: Roy Jones Jr. »

5 éve napra pontosan volt a Jones-Tarver I. és ráhangolódásképpen megnéztem ezt a meccset (meg a Glen Johnson és Félix Trinidad ellenit is) és azt kell, hogy mondjam, hogy revideálnom kell a korábbi álláspontomat, mert Roy Jones tényleg megnyerte azt a meccset 115:113-ra... Esetleg 114:114-re lehetett adni még...

Trinidad ellen pedig én úgy láttam, hogy eleget mozgott el lábon, nagyon pontos ütésekkel operált, régi önmagát idézte sokszor...

Nem szabad engednie, hogy Calzaghe sorozatokat üssön, a jabjeinek keresztbe kell verni és faragni kell testen...
Az esélyesség és a makulátlan mérleg pszichés nyomása Calzaghe-n lesz, talán ebből is lehet előnyt kovácsolni...

Talán hülyeség, de eddig a nov.8-ikai időpont kétszer is győzelmet hozott Roy-nak... :) (Az ember próbál mindenbe kapaszkodni... :D)


Tippem:
Roy Jones Jr. győz megosztott pontozással... :)
HAMED
Bajnok
HozzászólásokCOLON 296
CsatlakozottCOLON 2008-08-20 17:50:09

Hozzászólás Szerző: HAMED »

Ebben igazad van az utóbbi idők tényleg ezt bizonyították de várjuk meg a végét hogy egy"kiöregedett"RJJ elbír e napjaink egyik legjobb ökölvívójával.
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3066
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Elég ramaty helyzetben van a mai profi bunyó, ha Calzaghe - aki a p4p listákon simán az elsők között van - csak egy kis iparos :) Ezt a "túlértékelt" fazont ha minden igaz, akkor 1990-ben tudták legutóbb megverni, még amatőrben. Én sok mindent el tudok képzelni, még azt is hogy Jones kiüti, de azt, hogy könnyen győzi le, még ha nem is tartom kizártnak, de nem ezt tartom a legsanszosabb végkimenetelnek. Jones nem mostanában bokszolt ilyen kaliberű fickóval, mert sem Ajamut, sem Hanshaw-t, sem pedig a váltósúlyú, és majd' 3 évig inaktív Tito-t (aki kétségkívül remek volt a maga idejében és kategóriájában) nem lehet vele egy lapon említeni.

Calzaghe ezzel szemben megverte Kesslert, aki nagyon jó bunyós, és szorosan, de legyőzte az a Hopkinst, aki ellen szinte maccsa sem volt egy agyonistenített Pavliknak.

Azért lássuk be, az utóbbi időben Ágnes ellenfelei sokkal komolyabb nívót képviseltek, mint akiket Jones vert meg.
BUTTON_POST_REPLY