Könnyűsúly

Minden, ami profiboksz!
BUTTON_POST_REPLY
IMiKeT
Bajnok
HozzászólásokCOLON 270
CsatlakozottCOLON 2006-04-06 12:39:29
Tartózkodási helyCOLON Tihany

Hozzászólás Szerző: IMiKeT »

Hát nem tudom, Justin.
Szerintem Campbell a saját bokszával eredményes tud lenni.
Egy nagyon jó vívó persze simán legyõzné (pl Marquez), de véleményem szerint Diaz bokszát neki találták ki. Neki az fekszik, ha az ellenfél ott van elõtte, mert sok testet üt, amivel bontja az ellent, mint kisgyerek a karácsonyi ajándékot. Ehhez még hozzá jött, hogy Diaz nem nagy ütõ.
Én nem osztom, hogy csak hatalmas szerencsével nyert Campbell.
Szerintem õt pont hogy leírja mindenki, mert kétszer kikapott Pedentõl (és persze tudjuk, hogy milyen körülmények között...).
Nate sohasem lesz P4P, azt nem is vitatom, de simán benne van egy kisváltósúlyú címszerzés (fõleg úgy, hogy annyira nem vagyok elragadtatva a kategória bajnokaitól)..
ringcsoda.blog.hu
Justin
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1565
CsatlakozottCOLON 2005-07-10 18:59:34
Tartózkodási helyCOLON Nagyszalonta

Hozzászólás Szerző: Justin »

Campbell azért nem akkora nagy ász. Nem vagyok benne biztos, hogy megveri Urangot...sőt...a Diaz elleni meccsen egy felkészületlen Diazzal állt szemben, aki inkább az egyetemmel foglalkozott többet mint az edzésekkel...
IMiKeT
Bajnok
HozzászólásokCOLON 270
CsatlakozottCOLON 2006-04-06 12:39:29
Tartózkodási helyCOLON Tihany

Hozzászólás Szerző: IMiKeT »

Túl vagyunk a hétvégén, és egyben egy sor meghatározó esemény történt a súlycsoportban, ami érdekes kérdéseket merít fel a jövõt illetõen.
Campbell fejjebb megy, nem hiszem, hogy még egyszer megpróbálja a fogyasztást, inkább megy kisváltóban az IBF övért. Szerintem egész hamar zöld utat kap Urango ellen, és egy kemény meccsen bár, de bajnok lesz Nate. Igaz, hogy Urango nagy ütõ, de Campbell annyira sok lesz neki, hogy nem tud kibontakozni a címvédõ (mint ahogy Diaznak is gondjai akadtak).
Könnyûsúlyban most leegyszerûsödött a képlet: minden út Marquezhez vezet. :D
Elsõként valószínûleg a Khan vs Barrera gyõztese jön; itt egyértelmû JMM siker fog születni (ha véletlen Kahn nyerne, õt nagyon csúnyán ki fogja végezni Marquez).
Utána viszont már izgalmasabb a helyzet, mert addigra kialakul, hogy Fatton vagy Pac megy May ellen, és abba a hármasba csatlakozni kíván Juan Manuel is... Lesznek itt nagy meccsek, kérem.
ringcsoda.blog.hu
IMiKeT
Bajnok
HozzászólásokCOLON 270
CsatlakozottCOLON 2006-04-06 12:39:29
Tartózkodási helyCOLON Tihany

Hozzászólás Szerző: IMiKeT »

Hát, ez odavágott...
Kahn vs Barrera. Szerintem Barrera még egyszer megrázza magát. Azt kétlem, hogy Kahn szétcsapná, és azt meg fõként, hogy technikailag meg tudná oldani. Barrera már rég nem a régi, de a rutin az õ oldalán áll..
Szerintem az is kérdéses, hogy Kahn mennyire épült fel mentálisan Prescottból. Simán elképzelem, hogy egy olyan találat, amivel mondjuk leütötte Marquezt Marco, Kahn is lemegy, de akkor valószínûleg összefossa a gatyáját, és kész. Nem hiszem, hogy fél év és egyetlen felhozómeccs alatt felépül Kahn. Én simán látok benne egy Barrera KO-t, vagy egy taktikai meccsen UD-t.
A baj szerintem azzal van, hogy miután a gyõztes ideiglenes bajnok lesz a WBO-nál, nyilván élbõl szorgalmazza majd a Campbell elleni meccset.
Pedig -mint annak mindannyiszor hangot is adok- ott van A derbi, amelynek gyõztese a vitathatatlan bajnok abszolút elsõ számú kihívója lesz. Marquez vs Diaz gyõztese ellen kellene mennie Campbellnek. (Egyébként szerintem azért is van hatalmas esély arra, hogy nem így lesz, mert Barrera vs Kahn gyõztesében is hatalmas üzlet van, ergo hatalmas lé is, és szvsz jóval kisebb kockázat, mint a JMM vs JD gyõztese elleni meccsben.)
Barrera történelmet írhatna, Kahn meg már most nemzeti hõs angliában, egyesített bajnoki címmeccsen szétinnák az arcukat az angolok. :D

Mondjuk az a legszebb az egészben, hogy ütõsebbnél ütõsebb meccseket látunk a kategóriában. Szerintem az egyik legizgalmasabb súlycsoport nagyharmat- és váltósúly mellett.

Bárhogy is legyen, imádnivaló. :D
HAMED
Bajnok
HozzászólásokCOLON 296
CsatlakozottCOLON 2008-08-20 17:50:09

Hozzászólás Szerző: HAMED »

Hát én úgy tudom elképzelni a meccset hogy ha Khan nyer akkor nagyon simán fog győzni pontozással.De viszont ha Barrera keményen ellenáll és meg tudja szorítani a fiatal reménységet akkor szét fog esni és lesz esélye a győzelemre az öreg rókának.
Senki sem lehet annyira önző,hogy ne adjon át tudásából másoknak.
/Mas.Oyama/
Avatar
VMVKWA
Bajnok
HozzászólásokCOLON 350
CsatlakozottCOLON 2005-01-28 14:42:30
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: VMVKWA »

Barrera-Khan március 14. UK.

Na erre kiváncsi leszek:)
Éljen Erdei! Leütötte, mint a büdös sz@rt!
IMiKeT
Bajnok
HozzászólásokCOLON 270
CsatlakozottCOLON 2006-04-06 12:39:29
Tartózkodási helyCOLON Tihany

Hozzászólás Szerző: IMiKeT »

Jövõ év elején ismét fókuszba kerül a könnyûsúly, Campbell címvédése egy nagyütõ afrikai srác, Ali Funeka ellen; február végén pedig JMM vs Juan Diaz, amelyen nem kis tüzijáték várható. Szinte biztos, hogy az utóbbi párosítás gyõztese mehet legközelebb a vitathatatlan címért.
Hasonlóan a nagyharmatsúlyhoz, itt is összehozzák a legjobbakat, és jobbnál jobb küzdelmeket láthatunk.
Szerintem manapság a váltó-könnyû-nagyharmat-félnehéz a legizgalmasabb kategóriák.
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

IMiKeT írtaCOLON De baker mikor kéne ennél figyelmesebben készülni, fogyasztani, stb., mint most, mikor a vitathatatlan címért küzdhet könnyűben?
Egy halom címet gyüjtött volna be egyszerre.
Kb. ugyanezt a témát feszegettem a főoldalon...nagy luxus volt ez Guzmitól és csapatától... :(
IMiKeT
Bajnok
HozzászólásokCOLON 270
CsatlakozottCOLON 2006-04-06 12:39:29
Tartózkodási helyCOLON Tihany

Hozzászólás Szerző: IMiKeT »

Hát, úgy néz ki, lesz baja Joan-nak.
Ha még egy évig nem bokszolhat, az már kissé sok lesz.
Nagyon elbaltázta a dolgot, a legjobb éveit kurtítja majd a várható eltiltás.
Nagyon sajnálom, mert igazán ügyes srác, sokkal többre vinné, ha nem cseszné el.
Nekem egyébként egyre inkább van Ouma fílingem vele kapcsolatban...
Chico
Uploader
HozzászólásokCOLON 787
CsatlakozottCOLON 2008-01-29 15:49:57
Tartózkodási helyCOLON Pécs

Hozzászólás Szerző: Chico »

Én inkább Guzman további pályafutására leszek most kíváncsi.
az ügyből max. annyi lehet hogy az öreg wc kefe lehúz róla amit csak tud...
Nemrég tudtam csak megszerezni a régebbi mérkőzéseit,és nagyon de nagyon megkedveltem. Jó lenne legközelebb csak valami felhozószotyi ellen ringbe lépni, mert nehogy berozsdásodjon. Nem is emlékszem mikor bokszolt utoljára. csak ne az legyen mint nagypehelyben volt....
vártam hogy mikor eresztik össze a többi klasszissal, de Barrioson kívűl ez nem jött össze. Remélem aktívabb lesz könnyűsúlyban...
IMiKeT
Bajnok
HozzászólásokCOLON 270
CsatlakozottCOLON 2006-04-06 12:39:29
Tartózkodási helyCOLON Tihany

Hozzászólás Szerző: IMiKeT »

Ez tényleg hatalmas csalódás.
A fogyasztási hercehurca után legalább annak örültünk, hogy a meccs nem marad el..
Még a tegnapinál jócskán nagyobb a csalódásom Guzman felé.
Mondjuk annyi okés, hogy nagyot fogyasztottak, és leszikkadt, majd miután mégsem tudott bemérni, úgy már nem érte meg a rizikó. De baker mikor kéne ennél figyelmesebben készülni, fogyasztani, stb., mint most, mikor a vitathatatlan címért küzdhet könnyûben?
Egy halom címet gyüjtött volna be egyszerre.
Arról nem is beszélve, hogy azt nyilatkozta, történelmet akar írni, azaz õ lesz az elsõ dominikai, aki három súlycsoportban szerez bajnoki címet. Ezt rendesen bebukta. :S
Kíváncsi vagyok, mi lesz az ügybõl...
grabanc
Hall of Fame
HozzászólásokCOLON 3065
CsatlakozottCOLON 2007-04-15 09:36:52
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Hozzászólás Szerző: grabanc »

IMiKeT írtaCOLONNa könnyűsúly!
Ez a hétvége komoly lesz.
Campbell vs Guzman..
Hát kérlek tényleg komoly volt, de nem a fent említett uraknak köszönhetően... ugyan nem a címvédő tehet róla :?
Viszont JMM szépen letudta Casamayor-t nem kis örömömre. No ezt legalább (köszönhetően Erwinéknek) vissza tudjuk nézni... nem mint azt a meccset amit le sem játszottak :(
IMiKeT
Bajnok
HozzászólásokCOLON 270
CsatlakozottCOLON 2006-04-06 12:39:29
Tartózkodási helyCOLON Tihany

Hozzászólás Szerző: IMiKeT »

Na könnyûsúly!
Ez a hétvége komoly lesz.
Campbell vs Guzman.
Alapjában simán Guzman-t mondanám.
Azonban Nate hatalmasat meccselt Diaz-zal, ezek után nem nagyon írnám le.
Az a nagy baj vele, hogy nagyon ingadozó a meccseken nyújtott teljesítménye.
Még veretlenül megszorongtatta Casamayor-t, aztán párszor kikapott, Raiymkulov-nak odavágták koloncnak, õt meg lenyomta, mint a bélyeget. Pont tegnap néztem meg azt a meccset megint. Iszonyat jó csata volt, háromszor padlóztatta a kirgizt.
Aztán jöttek az IBF Eliminator meccsek, ott nagyjából rendben volt.
Végül jött Diaz, aki ellen nagyon le volt írva, és ott megint egyben volt Campbell.
Kérdés, hogy most milyen formában lesz.
Guzman óriási tehetség. Eddig úgy tûnt, hogy komolyan is veszi a dolgokat, de most nagyot csalódtam benne. 3.5 fonttal elszámolni a fogyasztást, az kicsit merev. Így nem lesz bajnok most a harmadik súlycsoportjában.
Viszont azok után, hogy meg sem próbálta a fogyasztást, nyilván sokkal erõsebb lesz, mint Campbell, akinek ugyanúgy voltak súlyproblémái, de mégis lefogyasztott.
Guzman szerintem hozni fogja, azonban láthattuk Barrios ellen, hogy a széles csapottak, horgok sokszor befértek a lenge védekezésén. (A védekezése szerintem nagyon jó, a jobb kezét fent tartja, de a balt sosem, és ott el lehet találni.)
Campbell elõszeretettel operál horgokkal.
Szinte biztos, hogy ez a meccs végigmegy, az esélyek szerintem (beleszámítva a fogyasztás történetét):
70% Guzman, 30% Campbell.
luggi
Újonc
HozzászólásokCOLON 10
CsatlakozottCOLON 2006-03-03 10:46:56

Hozzászólás Szerző: luggi »

Na A Pac-Diazon már túl vagyunk. Ha minden igaz összejön a Pac vs. Valero. Juan Diaz-Katsidis? Hát ha benne lesz majd a tippjátékban gondban leszek. Marquez se biztos, hogy megveri El Cepillo-t, tartom még annyira jónak az öreget, hogy ne legyen lefutott meccs.
Na a Campbell-Guzman se rossz, it már Guzmanra tennék.
Tegyük fel hogy 2009-re állva marad Pac, Marquez, Guzman, Katsidis + a veszteseknek sem kell még lehúzni a rollót, valamint marad még sok jó kihívó. Pl: Khan, Julio Diaz, Kobori, Romanov.
Kicsit elkalandoztam, de lényeg a lényeg a jelek alapján csak örömünket leljük a könnyűsúlyban.
Boniek
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 247
CsatlakozottCOLON 2002-10-24 13:38:48

Hozzászólás Szerző: Boniek »

Bitang jó súlycsoport. Pac megmutatta mit tud ebben a súlyban, a Diaz v Katsidis FOTY esélyes, Marquez nyugdíjazza Casamayort, szegény Campbell meg ha nem figyel kimarad a jó pénzekből, pedig hihetetlen volt legutóbb (kokszolt, vagy mi nem tudom???).
Miskolci
P4P
HozzászólásokCOLON 1358
CsatlakozottCOLON 2005-08-26 21:03:22
Tartózkodási helyCOLON Miskolc-DIÓSGYŐR

Könnyűsúly

Hozzászólás Szerző: Miskolci »

Úgy gondolom, hogy az őszre nézve a 61 kilogrammosok is megérdemelnek 1 saját topikot. Itt kérem szépen bővebben ki lehet fejteni a véleményeket a divízió nagyágyúiról! Rengeteg jó bunyós van, és mégtöbb lesz a kategóriában. Juan Diaz-Michael Katsidis, Casamayor-Marquez, David Diaz- Manny Pacquiao meccsek a legaktuálisabbak. És a nagy bajnok Nate Campbell-ről és a mexikói Julio Diazról nem beszéltem. Sőt honfitársa a legendás Erik Morales is ebbe a súlycsoportba fog visszatérni. Mondjuk az utolsónak én személy szerint nem örülnék, mert nagy verést osztanának ki neki az előtte említettek!
BUTTON_POST_REPLY