De La Hoya vs Hopkins

Minden, ami profiboksz!
BUTTON_POST_REPLY
Esteban
Újonc
HozzászólásokCOLON 42
CsatlakozottCOLON 2003-11-05 16:11:29
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: De La Hoya vs Hopkins

Hozzászólás Szerző: Esteban »

Szerintem is nagyon szoros volt a DLH-Sturm mérkőzés , és talán egy hajszálnyival jobb is volt Sturm , de egy nagyon fontos tényről nem szabad elfelejdkeznünk.Ha a pontozók olyan menetet pontoznak amely döntetlen "szagú" , akkor annak a bokszolónak adják a menetet amelyik a kezdeményezőbb illetve többet üt még akkor is ha ezekből az ütésekből sok nem talál illetve védve van.És ismerjük el , hogy ezen a mérkőzésen Oscar többet ütött mint Sturm.Így valószínű , hogy a döntetlen meneteket is Oscarnak adták ,  ezért nyerhette meg a mérkőzést. Ezenkívül még Sturm stílusa sem valami "tetszetős" a külső szemlélő számára.Ez a klasszikus német stílus (kettős fedezék ,egyes ütések főleg egyenesek , semmi kombináció) elég unalmas ,<br> így könnyen az ellenfél oldalára billentheti a mérleg nyelvét , és csak azért volt eredményes , mert Oscar valóban <br>nem egy középsúlyú bunyós és nem volt ereje arra , hogy áttörje ezt  a fedezéket.De szerintem ez a taktika Hopkins ellen már nem lenne hatásos , és valószínűleg a mérkőzés se menne végig.<br><br>Ui.:Le kell szögeznem , hogy én egyáltalán nem vagyok ODLH rajongó , amit leírtam az mind egy "semleges" szemlélő véleménye!
KriZS
Bajnok
HozzászólásokCOLON 259
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 11:14:56
Tartózkodási helyCOLON Bp

Re: De La Hoya vs Hopkins

Hozzászólás Szerző: KriZS »

Szerintem elfogult Oscarral szemben az, aki döntetlent, vagy szoros meccset látott. Oscar eddig leiskolázta az ellenfeleit mindenben, ezért tűnt virtuóznak.<br><br> Sturm ellen a védekezése gyalázatos volt és a támadása is gyenge.  >:(  Egy nagy, nála alapvetően lassabb mozgású embert csak testen tudott eltalálni és ott sem megfelelő hatékonysággal (ha valóban annyi testütése lett vna, Sturm totál lelassul a végére). Alig volt találata fejen. Ráadásul a végére teljesen elhalt kondícionálisan, az utsó menetben közel volt a kiütéshez.  ???<br><br> Ez a döntés csalás, mert nem lehetett Sturmnak adni a meccset. Egy amerikai szakíró azt írta, ha Sturm helyett Trinidadra cseréljük Felix nevét, akkor ugyanezt a meccset Oscar elveszti.  :o<br><br> Véleményem szerint, ha Oscar sokkal jobb lesz szeptemberben (ami valószínűtlen), akkor sem lesz Hopkins ellen esélye. Ő nem középsúlyú. Már nagyváltóban sem volt szálkás és bár Vargas ellen jó volt (Vargas ment rá és hagyta érvényesülni a technikai tudását, védekezését). Ide erőben is fel kell fejlődni, de a sok izom miatt lassulna. Ráadásul Hopkins nem fog fejetlenül nekiesni és rárontani, ami kedvezne Oszinak. Ki fog várni, mint Sturm. Csak kicsit nagyobbakat fog ütni.  ;D<br><br> Nagy dolog hat súlycsoportban nyerni, de a 6.-at nem nyerte meg Oscar. Nem így illik történelmet írni.  :(  
Az erő legyen Velem!
iceman
Kihívó
HozzászólásokCOLON 110
CsatlakozottCOLON 2003-10-25 23:54:12

Re: De La Hoya vs Hopkins

Hozzászólás Szerző: iceman »

Én egyáltalán nem láttam olyan csodálatosnak Sturm teljesítményét. Az tény, hogy egy enerváltan mozgó, motiválatlan Hoya-t láthattunk.Ez az "év csalása" dolog egy baromság.Szerintem is szoros mérkőzés volt egy maximumot nyújtó "iparos" és egy teljesen forma alatti virtuóz között.Én mindenesetre rühellem azt a rakkolós német "Ottke"-stílust, amit pl. Sturm is képvisel.Mi a fenének nézzek egy olyan meccset, amin két lépegető exkavátor üti egymás kesztyűit jabekkel!Ugyanakkor el kell ismerni, hogy az ilyen stílusú bunyósok képesek kifogni - ha szigorúan a pontot érő testfelületekre bevitt ütések számát nézzük - a virtuózokon. Szerintem óriásit téved aki azt hiszi, hogy ezt az Oscart fogjuk Hopkins ellen látni.Alapvetően a Sturm elleni meccsen Oscar legnagyobb gyengesége nem a lábmunkájában, gyorsaságában, erejében, hanem a motiválatlanságában volt. (Valószínűleg ez a felkészülésben is megmutatkozott.)<br>Fejben és lélekben egyáltalán nem volt ott a meccsen, túl akart lenni, ezért az elején ráment a németre egy korai KO reményében, s miután látta, hogy keményebb dolga lesz elfogyott a lelkesedése (és az igencsak gyenge kondija) .Hopkinson is látszott, hogy túl akar lenni a "kötelezőn", de ő okosan csinálta.Nem törekedett korai "kivégzésre", hanem taktikusan kibokszolta az ellenfelét, ugyanakkor egy igen gyengusz meccset csinált.<br>
Avatar
edge
Tippjáték Champ' 2008.
HozzászólásokCOLON 2156
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: De La Hoya vs Hopkins

Hozzászólás Szerző: edge »

Megnéztem újra a Sturm vs De La Hoya meccset, mivel hétvégén már nem elõször követtem el azt a hibát, hogy a szombati buli után hajnalban (kissé "felfokozott" állapotban :)) máshogy ítéltem meg a végeredményt. Ahogy prof is írta, többféleképpen lehetett látni. Nálam Oscaré volt az 1,2,3,5,10 menet a 6-os egálnak tûnt, a többi pedig Sturmé. Így éppencsak Felix nyert, de mindenképp szoros menetek voltak és akár Oscarnak is lehetett adni a meccset. Szerintem az "év csalása" titulus erõs túlzás, de belejátszott az eredménybe már lekötött Hopkins vs De La Hoya mérkõzés. Abban látom a nagy felháborodás okát, hogy Oscar megint úgy járt mint a Tito vagy a Mosley elleni elsõ meccsen, ahol is a második 6 menetre mindkétszer elég rendesen visszaesett. Ez azt a benyomást keltheti sokakban, hogy Oscar simán kikapott, holott szoros volt a mérkõzés (szerintem).
Christ I'm a sidewinder I'm a California King
manchester

Re: De La Hoya vs Hopkins

Hozzászólás Szerző: manchester »

Kedves Manchester!<br><br>A ZDF kommentátora abban a pillanatban, amikor a meccs után a "round 1" kiírást mutatttak, vagyis az elsö menetböl vágtak be egy jelenetet Roy Jones Juniorra hivatkozik. Azt állítja, hogy megkérdezte Jones-t és neki, vagyis René Hiepennek azt nyilatkozta, hogy Sturmot látja gyöztesnek.<br><br>Jonest ugyanis nem mutatták élö adásban, és nem láttam-hallottam a saját szájából ezt a veleményt.<br><br>Ezért most Téged kérdezlek: az HBO mondott valamit Jones ezen véleményéröl?<br><br>Ha igen akkor ez számomra biztos dolog, hiszen két különbözö nyelvü tévéadó adott hírt róla<br><br>Kedves Adambalogh!<br><br>Bocsi, hogy csak most válaszolok, mikor már nem aktuális, de nem volt idõm visszanézni a fórumot. Igen, Jones-ék is úgy érezték, hogy Sturm nyert, sõt Stewad is, de õ nem igazán mondta ki. Lederman 2 ponttal Sturmnak adta a meccset. Asszem amit elmondtam, az magáért beszél.
szt68
Újonc
HozzászólásokCOLON 14
CsatlakozottCOLON 2003-07-11 08:43:34

Re: De La Hoya vs Hopkins

Hozzászólás Szerző: szt68 »

Sziasztok!<br><br>A számok tükrében:<br><br>CompuBox: Every Punch Counts!<br><br>Oscar vs Felix: By the numbers!<br><br>"The final numbers had Sturm landing 234 of 541 (43%) total punches to 188 of 792 (24%) for Oscar. Sturm landed 112 of 306 jabs (37%) to 58 of 398 (15%) for De La Hoya, who landed 130 of 394 (33%) power shots while Sturm landed 122 of 235 (52%). " <br><br>Üdv: Tamás
horvath_janos
Újonc
HozzászólásokCOLON 24
CsatlakozottCOLON 2004-03-31 19:55:14

Re: De La Hoya vs Hopkins

Hozzászólás Szerző: horvath_janos »

TKO...Teljesen igazat adok neked. A hatterben buvo dolgok teljesen megolik a sportot.  Csak meg annyit  hogy $65.00 volt megrendelni a merkozest szombaton. Egy ilyen teljesitmeny utan az emberek elgondolkoznak hogy erdemes  lessz e fizetni egy masik $65.00 szeptemberben a D.L.H. vs HOPKINS meccsre.<br>Atlag fizetesre azt mondanam hogy $80-$100/nap<br>Ennyi penzert az emberek tobbet varnak / varnanak az Oscar-tol. Politikailag  mar most nem all jol az egesz ugy.<br>Ha az Oscar vegig birja a 12 menetet, mindegy hogy milyen jo lessz a Hopkins, szerintem ez egy dontetlen lessz. Ez a fight  az eddigi legnagyobb pay-day  ket fighter kozott... / $40mil /  A promoterek-nek mar viszket a tenyeruk.  A Sturm mar akkor vesztett mikor elfogadta a kihivast,  es nemhiszem hogy lessz visszavago..
TKO
Bajnok
HozzászólásokCOLON 421
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 08:21:13
Tartózkodási helyCOLON Mór City Metropolis :)

Re: De La Hoya vs Hopkins

Hozzászólás Szerző: TKO »

Akárhogy is elemezgetjük szerintem ez az egész egyértelmű csalás volt a Hopkins - DLH meccs érdékeben.<br><br>Az egyetlen dolog ami enyhíti ezt az egészet, hogy Oscartól hasonlóképpen vették el a Mosley meccset.Ott úgy alakult, hogy Mosleyt kellett kihozni sportpolitikai-business szempontok alapján.<br>Az a baj, hogy a  profi bunyó hátterében buvó dolgok lassan megölik magát a sportot.<br>Ha ez igy folytatódik megéljük azt is, hogy egy egyértelmű brutális állon csattanó KO felütés után leléptetik a noname versenyzőt low blow miatt :)<br>Vagy inkább :(<br>
WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Re: De La Hoya vs Hopkins

Hozzászólás Szerző: WNB »

leibigab,<br><br>Van valami abban, amit a 30 millió dolláros bizniszről hozott alkalmazotti döntés lélektanáról írsz... :)<br><br>Az is árulkodó azért, hogy még egy csöpp kis döntetlent sem tudott-mert kihozni egyikük sem, mert ki tudja, hátha 1-nél többen hozzák ki ugyanazt együtt és akkor is ott a baleset... :)
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: De La Hoya vs Hopkins

Hozzászólás Szerző: leibigab »

[quote author=Alberto link=board=profiboksz;num=1077107067;start=75#82 date=06/07/04 ť 13:36:02]...a biroknak meg volt mondva hogy Oscarnak kell nyernie, ha pontozasra kerul sor.[/quote]<br><br>Miért kellett volna nekik megmondani? A munkahelyeden, ha a te döntésedtől függene egy 30 millió dolláros üzlet, te melyiket választanád?<br><br>a.) olyan döntést hozol, ami etikailag kissé távol áll tőled (azért kissé, mert azért itt nem életekről kellett dönteni) ezzel főnöki dícséretet és előléptetést kaphatsz/ill. várhatsz...<br><br>vagy<br><br>b.) Úgygondolod, hogy te leszel a becsület mintaképe és a döntéseddel meghiusítod az üzletet. (Noha, etikailag ez lenne a tisztességesebb) de, ezzel kockáztatod a jólfizető állásodat...<br><br>Az emberek 99,9%-a az a.) verziót választaná, mindenféle főnöki utasítás nélkül is.<br><br>(Sturm győzelmére nem sokan számítottak. Ez kb olyan, mintha a Tyson V McBride meccsen előre szólnának a pontozóknak, hogy - de aztán ha végigmegy, akkor tudjátok, hogy Tyson-t kell ám kihozni :) Kinek jutna az eszébe egyáltalán, hogy McBride nyerhet?)<br>
WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Re: De La Hoya vs Hopkins

Hozzászólás Szerző: WNB »

[quote author=chubba link=board=profiboksz;num=1077107067;start=75#75 date=06/07/04 ť 02:00:08]...kesztyű, kesztyű, könyök, kesztyű, könyök, könyök volt a sorrend.[/quote]<br>chubba,<br><br>Rosszul láttad - a helyes sorrend kesztyű, könyök, kesztyű, kesztyű, könyök, könyök volt... ;)<br><br>[quote author=Hollywood link=board=profiboksz;num=1077107067;start=60#69 date=06/06/04 ť 21:31:27]Golyo...Egyébként ha a jab ütések bajok akkor a legnagyobb középsúlyú reménység Jermain Taylor nálad gondban lenne, mert menetenként kb 100 előkészítő egyenest üt. ;D[/quote]<br><br>[quote author=prof link=board=profiboksz;num=1077107067;start=60#74 date=06/06/04 ť 23:31:43]Oscar nem középsúlyú bokszoló, "zsírból" van meg a testsúlya e súlycsoportban; de örök érvényű, óriási alakja a bokszéletnek; illetve nagy pénz úszott volna el a szeptemberi Hopkins vs ODH meccs meghiúsulása esetén: ezek a megállapítások ugyan mind elhangoztak a Sport1 közvetítése során, magyarázva a mérkőzés alakulását, de attól még igazak...  ::)[/quote]<br><br>Ezek tetszettek... ::)<br><br>A néha megvillantott "latin lover" imidzs ellenére a tiszteleten túl tképp szeretem is ODLH-t (ok, nem mint latin lovert :) - az embert) - de itt (sajnálatos vagy nem annyira az - tképp mindegy, hogy ki milyen érzelmekkel viszonyul ehhez) kikapott...szerintem is. Az érveket már úgyis leírtátok - sokféle alakban. Az "örömmámorában" azért volt még vmi tisztességes...
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
Santos
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2668
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: De La Hoya vs Hopkins

Hozzászólás Szerző: Santos »

Nem tudom, ki mondta, hogy nem ütött Sturm jobbhorgot, de azzal meg kellen nézetni az utolsó meneteket (meg az egész meccset...), mert igen komolyan ülő jobbhorgok akadtak meg ODLH fején... Igaz, hogy nem volt olyan sok, de azok ültek, nem voltak nagyon védve...
K [color=red:12ezy3zy]U[/color:12ezy3zy] P [color=red:12ezy3zy]A[/color:12ezy3zy] G [color=red:12ezy3zy]Y [/color:12ezy3zy]Ő [color=red:12ezy3zy]Z[/color:12ezy3zy] T [color=red:12ezy3zy]E[/color:12ezy3zy] S[color=red:12ezy3zy] ![/color:12ezy3zy]![color=red:12ezy3zy]![/color:12ezy3zy] \:D/
Tommy_Carrot
Bajnok
HozzászólásokCOLON 389
CsatlakozottCOLON 2003-03-15 01:39:43

Re: De La Hoya vs Hopkins

Hozzászólás Szerző: Tommy_Carrot »

Nekem az volt a megdöbbentő, hogy Oscar mennyire nem tud alkalmazkodni az ellenfeléhez. Ha kicsit magasabbra emelte volna a fedezékét (márpedig megtehette volna, hisz Sturm alig ütött testütést), és nem akart volna mindent reflexből megoldani, a legtöbb jab-et védhette volna, így viszont Sturm túl gyors volt hozzá. Bevallom őszintén, többet vártam ezen a téren Oscartól, ezek szerint mégsem olyan okos bokszoló, mint azt hittük.
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: De La Hoya vs Hopkins

Hozzászólás Szerző: leibigab »

Én úgy gondolom az eredménytől függetlenül: Nem hiszem, hogy ezért Oscar De La Hoya-t kellene megutálni, vagy hibáztatni, hisz nem ő hozta a végeredményt.<br>A pontozókról és Bob Arum-ról: Azt sem hinném, hogy Arum szólt volna oda a pontozóbíróknak, hogy, de ugye tudjátok, hogy a végén ki legyen a győztes. Mindössze arról lehet szó, hogy ilyen esetben, mikor egy superstar találkozik egy névtelen világbajnokkal, a pontozók tudatalatt már nem a bajnokot és a bajnoki címet "védik", hanem a nevet. Ez a tudat ráadásul erősödött bennük attól, hogy tudták azt is, hogy már fixálva van a Hopkins V DeLaHoya csúcsmeccs. (Ez, természetesen nem igazán jó, de amíg ezt a sportágat az emberek pontozzák, addig ez így lesz és nem is lehet másként, hisz ilyen az ember.)<br>(Már a meccs előtt számítani lehetett rá, hogy DeLaHoya-t nagyon-nagyon fogják védeni a pontozók, és erre most szüksége is volt Oscar-nak...)<br>DeLaHoya alábecsülte az ellenfelét, és úgytűnt, hogy ő már a középsúlyban egyszerűen túl kicsi. Ez a szereplés mindenképpen rontott a Hopkins V DeLaHoya meccs presztizsén/érdeklődésén. A hóhér (Tito-hoz hasonlóan) kifogja végezni Oscar-t. (Ott, a pontozók már "nem fogják védeni" Oscar DeLaHoya-t.)<br>Az meg, hogy amerikában nem "értékelik" a jabbelést... ezzel nem igazán tudok egyetérteni. Akkor Chris Byrd már régóta nem lenne bajnok. Itt most Sturm jabjeinél nagyobb hangsúlyt kaptak az előbbi tényezők... <br>
Alien
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 196
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 00:01:37
Tartózkodási helyCOLON Isaszeg/Bp/Naprendszer

Re: De La Hoya vs Hopkins

Hozzászólás Szerző: Alien »

Általában én is úgy nézek és  értékelek egy mérkôzést, hogy akkor, per pillanat nem nyom a latba semmit egyik  boxoló elôélete sem.<br>Így egyértelmìen Sturm nyert.<br>Abban szinte mindenki egyetért, hogy Oscar  nem hozta azt a formát amit  elvártunk volna tôle...mintha önnmaga paródiája lett volna...  de  nem hinném, hogy ennek a szokatlanul gyenge teljesítménynek a súlycsoport váltás lenne a legfôbb oka....<br>Két dolog ami szerintem bejátszott:<br>1. A DLH team és maga Oscar is alábecsülte Sturm-ot és nem készült fel rendesen,(lásd úszógumi...) mert már  a szeptemberi Hopkins elleni csata lebegett elöttük.<br>2. Felkészült ugyan , de rosszul idôzíthették a csúcsrajáratást ezért láttuk ilyen nyögvenyelôsnek, görcsösnek Hoyát.....Ez utóbbi kicsit sántít mert ilyen  rutinnal és csapattal a háta mögött....Khmmmm.<br>
Fight....
Santos
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2668
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: De La Hoya vs Hopkins

Hozzászólás Szerző: Santos »

Mivel az eredményt hamarabb ismertem, mint hogy a meccset láttam volna, megvártam a reakciókat, és utána úgy próbáltam végignézni a meccset, hogy figyelembe veszem ODLH eddgi eredményeit, azt, hogy volt olimpiai bajnok, 5 súlycsoport világbajnoka, P4P top10-es. Nem vettem figyelembe, hogy Sturm volt a WBO középsúlyú világbajnoka, hogy tényleg minden Oscarnak álljon. Még így is 117-113 arányban Sturm győzött nálam! Oscar kondicionálisan nagyon gyenge formában volt, a kezeit leengedte, tiszta célpontot kínálva Sturmnak. Nem értem azokat, akik úgy gondolják, hogy tiszta egyenesekkel nem lehet meccset nyerni. Oscar a végén azt mondta: "... fogalmazzunk úgy, hogy nagyon szoros meccs volt." Ezt is csak azért, mert tudta ő is nagyon, hogy ez alkalommal alulmaradt...<br><br>Sajnálom, hogy a Hopkins vs de la Hoya meccs ekkora érdeklődésre ad számot. Ha nem így lenne, talán nem ODLH nyert volna ezen a meccsen... Ha Hopkins ellen is ezt nyújtja, akkor már nem lesz az a pontozó, aki megmentheti a vereségtől.... Imho/szvsz, kinek mi  tetszik jobban.<br><br>Adalék:<br>Megnéztem időközben a mérkőzés utáni sajtókonferencia videóját. <br>Sturm azt nyilatkozta, hogy ezen az estén erősebb, jobb volt mint Oscar, és nem tud mit mondani a pontozásra. Abban az esetben ha Oscar jobban szeretni a sportot, mint a pénzt, reméli, hogy ad neki visszavágót. Nagyon szimpatikus volt. <br>Oscar szerint kemény küzdelem volt, és bavallotta, hogy alábecsülte Sturmot. Nem akart mentegetőzni a teljesítménye miatt, hiszen tudja, hogy most történelmet akar írni, és ahhoz ez a teljesítmény nem elég. Sturm meglepte, és elismerte, hogy Sturm egy nagyon jó bokszoló.
K [color=red:12ezy3zy]U[/color:12ezy3zy] P [color=red:12ezy3zy]A[/color:12ezy3zy] G [color=red:12ezy3zy]Y [/color:12ezy3zy]Ő [color=red:12ezy3zy]Z[/color:12ezy3zy] T [color=red:12ezy3zy]E[/color:12ezy3zy] S[color=red:12ezy3zy] ![/color:12ezy3zy]![color=red:12ezy3zy]![/color:12ezy3zy] \:D/
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Re: De La Hoya vs Hopkins

Hozzászólás Szerző: PTM »

[quote author=Golyo link=board=profiboksz;num=1077107067;start=75#77 date=06/06/04 ť 21:21:00]Jab-jab-jab-jab-.-.... Ennyi. Szerintem nagyon hozzászoktunk már ahhoz, hogy az Ottke stílusú bunyósnak automatikusan odaadjuk a meneteket, mert talált tiszta balegyenessel.<br>[/quote]<br>Golyo<br><br>A szabályok értelmében a szabályos ütőfelületen elhelyezett szabályos ütést kell elfogadniuk a pontozóknak. Márpedig a tempó balegyenes masszívan ebbe a kategóriába tartozik.<br><br>Átolvasva a WBO szabálykönyvét, sehol sem találtam olyan kitételt a pontozási irányelvek között, amik arra utalnak, hogy a balegyenesek nem érnek pontot.
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
horvath_janos
Újonc
HozzászólásokCOLON 24
CsatlakozottCOLON 2004-03-31 19:55:14

Re: De La Hoya vs Hopkins

Hozzászólás Szerző: horvath_janos »

Ezek utan az ember elgondolkozik, hogy miert kap az Oscar $30mil  es a Hopkins meg $10mil..?????<br>Talan jobban is erdekelne egy Tito vs Hopkins..az legalabb elfog menni  12 menetig. <br>En legalabb nyolc menetben lattam  jobbnak a nemetet, es meg annyit it az USA-ban mindenki nagyon meglepodott a boksz vilagban. Ha az Oscar nem produkal jobben a Hopkins ellen , a karrierje veget is jelentheti. Persze egy $30millios lekoszones nem rossz a KORULMENYEKHEZ KEPEST ?????  <br>Ti mit gondoltok.. hol lessz a vege?????
chubba
Kihívó
HozzászólásokCOLON 237
CsatlakozottCOLON 2002-10-19 14:40:55
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: De La Hoya vs Hopkins

Hozzászólás Szerző: chubba »

Na nekem most sikerült videóról megnéznem a meccse(ke)t.<br>ODH akármekkora név, ezen a meccsen egy hurka volt. Elképzelés nélkül ütött valóban kombinációkat, melyekkel talált...kesztyű, kesztyű, könyök, kesztyű, könyök, könyök volt a sorrend. Sturm nem csak egyeneseket ütött, hanem nem kevés felütéssel és horoggal is MEGLEPTE a Golden Boyt. <br>De La Hoyán rengett a háj. Érdekes módon Oscar arca a meccs után piros volt, a meccs alatt vérzett is az orra, míg Sturmon semmi nem látszott a meccs után.<br>Érdekes módon a közönség, KIFÜTYÜLTE ODLH-t...vajon miért? Ez a meccs nem a sportról szólt, hanem a pénzről. Ez a csúnya benne. Oscar metakommunikációja mindent elárult. Nem nyert és ezt ő is tudta! De La Hoya kb úgy nyert, mintha egy futóversenyen ő ért volna másodiknak célba, de azért ő nyert, mert többet lépett...vicc<br>Hogy égbekiáltó-e nem tudom, de csalás volt!<br><br>A Hopkins meccshez meg annyit, hogy épp annyit bokszolt amennyi elég volt a győzelemhez!
Főtápász
prof
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 620
CsatlakozottCOLON 2002-09-12 21:11:07
Tartózkodási helyCOLON Bp.

Re: De La Hoya vs Hopkins

Hozzászólás Szerző: prof »

Több szemszögből, attitűdből szemlélve a mérkőzést, égbekiáltó csalásról nem beszélhetünk, még akkor sem, ha Sturm győzelme jogos lett volna (szerintem is). De ha találhatunk olyan elemeket, amelyek valamennyire megindokolják az eltérő véleményeket, akkor beláthatjuk, hogy nem lehet teljesen fekete-fehér e meccs megítélése.<br>Négyféle pontozást próbálgattam végig, direkt elnagyolt, közhelyszerű, de plasztikus karakterekkel:<br><br>- amerikai fanatikus: 116:112 ODH<br>- "amerikai" szemléletű (támadó jellegű, látványos bunyót preferáló) 115:113 ODH<br>- "német" szemléletű (precíz taktika, biztonság, pontosság) 119:111 Sturm<br>- UNI fanatikus (Herr Kohl) 119: 109 Sturm<br><br>A két fanatikus oldal jól elvitatkozhat egymással, de azért a 6., 7., 11. és 12. menetet mindenképp Sturmnak kellene adni az amerikaiak szemszögéből nézve is, míg Kohl úr csupán az első menetet vallaná be Oscarnak.  ;)<br><br>A 115-113-as nézet az első öt és a 8-9. menetet adhatja oda Oscarnak, díjazva a meccs elején szépen sorakozó testütéseket, a támadó pillanatokat, kombinációkat, illetve gyakran csak azok látványát...  ;)<br>A német precizitást figyelembe vevő pontozás szerint csak az első menet mehetett el, két döntetlen (2. és az 5. menet) mellett.<br><br>Szerintem Sturm győzött 117-112-re: Oscaré 3 menet (1., 2., 5.) -bár csak az elsőben volt igazán meggyőző, egy döntetlen (9.), az összes többi Sturmé.<br><br>Oscar nem középsúlyú bokszoló, "zsírból" van meg a testsúlya e súlycsoportban; de örök érvényű, óriási alakja a bokszéletnek; illetve nagy pénz úszott volna el a szeptemberi Hopkins vs ODH meccs meghiúsulása esetén: ezek a megállapítások ugyan mind elhangoztak a Sport1 közvetítése során, magyarázva a mérkőzés alakulását, de attól még igazak...  ::)<br><br>Oscarék a mai estéből kiindulva, ha reálisan, csak szakmailag nézik az előttük álló kihívást, amely Hopkins jelent nekik, nem erőltetik a szeptemberi mérkőzést: beesik egy sérülés, gondok adódnak a felkészüléssel stb. De mivel aludni fognak egyet a ma estére, és nem csak szakmai érvek vannak, hát...   <br>/És még csak nem is a pénzre gondolhatunk egyedül: Oscar becsvágya is lehet mozgatórugó./<br><br>De, hogy valami "Sturm-hiányosság" is felmerüljön: hány jobbhorgot láttatok tőle?  ::)<br>
BUTTON_POST_REPLY