Tito vs Mayorga

Minden, ami profiboksz!
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Tito vs Mayorga

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Tommy<br><br>Jermain Taylor promotere az a Lou Dibella (illetve a cége a Dibella Entertainment) aki korábban az HBO bokszközvetítésekért felelős főnöke volt. Dibella tette nagyá az HBO-t a bokszban, olyan híres sorozatok fűzödnek a nevéhez mint a még ma is nagyon sikeres Boxin After Dark vagy a PPV műsorok elődje a KO TV illetve a fiatalabb bunyósokkal foglalkozó KO Nation (ez a műsor mára már megszűnt sajnos, ennek a kintájára indította be a Showtime a hasonló témájú Shobox sorozatát). DiBella 2000-ben döntött úgy, hogy befejezi televiziós karrierjét és inkább mint promoter fog tevékenykedni a jövőben. Az olimpia után leszerződtette Ricardo Williamst, Michael Benettet, Brian Viloriát, Jermain Taylort, Paulo Vidozt. A fiatal bunyósok közül a legnagyobb bizadalma az olimpia esüstérmes ricardo Williams volt, akivel 1.000.000 USD-s szerződést kötött rögtön az olimpia után. Sajnos Lou tervei nem úgy alakultak, hiszen előbb Bennett szenvedett csúfos zakót majd pedig Williams sem váltotta be a hozzá fűzött reményeket. Eközben DiBella megpróbált ismert bunyósokat is szerződtetni így került hozzá Bernard Hopkins, akivel 1 meccs után elváltak útjaik és ha minden igaz akkor még ma is pereskednek. DiBella Viloriával is összeveszett időközben, aki emiatt elég sokat kihagyott. Lounak Taylor volt az egyetlen olyan bunyósa, akire mindig számíthatott és egyre komolyabban kellett számolnia vele a középsúlyú mezőnynek. Dibella eközben sorra igazolta le a tehetséges amatőr amerikai bunyósokat, így került a csapatához az arany kesztyű díjas Sechew Powell és Paul Malignaggi is. Jelenleg ez a három bokszoló akiket Dibella pályafutásuk elején felkarolt és még mindig náluk is bokszoltak. Ő fedezte fel egyébként a tehetségesnek tartott Yuri Foremant is, aki viszont már a Main Events alkalmazásában áll. Dibella jelenleg együtt dolgozik még az ismertebb bokszolók közül Derrick Gainerrel, Emanuel Clottleyval és Mark Too Sharp Johnsonnal. Clottleyt úgy szerződtette le, hogy miután Williamssel szerződést bontott elhatározta, hogy megszerzi a Wlad Wartonnal (ő Tszyu promotere) éppen szakító, olimpiai bajnok Mohamed Abdullaevet. Abdullaev első mérkőzésén Clottleyval találkozott és ha gyözött volna akkor DiBella egy remek szerződéssel igazolta volna le. A történetet mindenki ismeri inentől. Abdullaev, aki minden menetet megnyert a 10. utolsó menetben a vége előtt 30 mp letérdelt és békésen végignézte ahogy a bíró kiszámolja. Nem volt megfogva, tiszta volt a tekintete, egyszerűen élete legnagyobb hibáját követte el egyszerűen. Ezek után került Abdullaev az Universumhoz ahol jelenleg is van.<br>Jelenleg a DiBella Entertainment Taylornak szokott önálló gálákat szervezni illetve egy Broadway Boxing nevű havonta jelentkező showt csinál New Yorkban, ahol vagy Powell vagy pedig Malignaggi szokta a főmeccset vívni. Taylor Dibella szerint is megérett a világbajnoki csatára, de mind Hopkins mind pedig a közvetlen élvonal nem igazán akar vele megmérkőzni. Joppy volt az első olyan bunyós aki elfogadta az amerikai kihívását.
"Mindenki a napra tör..."
Tommy_Carrot
Bajnok
HozzászólásokCOLON 389
CsatlakozottCOLON 2003-03-15 01:39:43

Re: Tito vs Mayorga

Hozzászólás Szerző: Tommy_Carrot »

Szerintem is simán legyőzné Eastmant, de a menedzsmentje valamiért nem bízik benne annyira.
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Tito vs Mayorga

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Tommy<br>Eastman és Taylor meccsére már egy tendert is kiírtak régebben amiből végülis semmi nem lett. Ha az ellenfelek minőségét nézzük azt kell mondjam Taylor már most sokkal jobb bokszolókat vert meg mint a rutinos profinak számító Eastman. Szerintem taylor mind Tito mind pedig Hopkins számára egy nagyon komoly elenfél, akinek jó esélye van mindkét bunyós ellen. Taylor gyors, nehezen üthető, nagyon jó feltartoztató egyeneseket ütő bunyós aki Titot sztem simán kipontozhatja (ettől függetlenül még mindig 51% esélyt adok Titonak a kettejük meccsén). Hopkins nehezebb dió mert ő nem annyira statikus mint Tito és gyorsaságban is felveszi a versenyt Taylorral. Nála az a kérdés, hogy mikor jön ki az, hogy már 40 éves.<br>Eastman ráadául kikapott egy szoros meccsen Joppytól. Szerintem Taylor simán legyőzné Eastmant különben.
"Mindenki a napra tör..."
Tommy_Carrot
Bajnok
HozzászólásokCOLON 389
CsatlakozottCOLON 2003-03-15 01:39:43

Re: Tito vs Mayorga

Hozzászólás Szerző: Tommy_Carrot »

Ó, lehet, hogy adtak ki olyan nyilatkozatokat, de ha komolyan is gondolták volna, Eastmant válaszották volna a következő ellenfélnek, hiszen a megverésével Taylor lenne Hopkins hivatalos kihívója, de ők inkább a veszélytelenebb Joppy-t választották, akinek a megverésével semmit nem nyernek.
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Tito vs Mayorga

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Tommy Carrott<br><br>A kérdés amit feltettem költői volt. A valós ok, hogy Taylor egy nagyon jól képzett, lelkes nehezen verhető bunyós. A menedzsmentje meár több alkalommal kihívta Hopkinst és Tito is, de eddig rendre elutasító választ kaptak.
"Mindenki a napra tör..."
Tommy_Carrot
Bajnok
HozzászólásokCOLON 389
CsatlakozottCOLON 2003-03-15 01:39:43

Re: Tito vs Mayorga

Hozzászólás Szerző: Tommy_Carrot »

Taylor azért nem is került szóba egyiküknél sem, mert a menedzsmentje egyelőre nem akarja komolyabb ellenfelekkel összeereszteni, nem akarják rögtön a mélyvízbe dobni (szerintem okosan, emlékezzünk csak David Reidre)
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3067
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Re: Tito vs Mayorga

Hozzászólás Szerző: Erwin »

[quote author=Hollywood link=board=profiboksz;num=1087308316;start=30#39 date=11/12/04 ť 15:33:44]Sturm lassan sztárellenfél lesz. Trinidad és Hopkins is ellene képzeli el a következő meccset. Én azt nem értem ha ilyen fiatal és feltörekvő bokszoló ellen szeretnének mérkőzni akkor miért nem Jermain Taylort választják. Neki már nagyon kijárna egy világbajnoki meccs.<br>Ha összejön a Tito vs Sturm akkor végre meglátjuk mennyire strapabíró a német feje:-)[/quote]<br><br>Talán azért vele szeretne Tito és Hopkins is bunyózni,mert kevésbé veszélyesnek gondolják,mint Taylort.Viszont már Sturm neve is ismerősen cseng a tengerentúlon,így a meccs is eladható lenne.Valószínű,hogy az ügyes menedzserek valami olyan szlogennel harangoznák be Sturmot,mint aki megverte Oscart,de igazságtalanul elbántak vele.Az ilyen "hősökre" nagyon buknak az amerikaiak.Vitali Klitskó erre a legjobb példa.Elbukta sérülés miatt a Lewis-meccset,aztán Ő lett a nagy sztár.Ráadásul akkor még Ő is Univerzumos volt,mint Sturm.<br>Taylornak is szerintem előbb vagy utóbb összejön a nagy meccs,csak most még szerintem Félixben több a reklám érték,mert most még mindenkiben élénken él az Oscar-meccs.De mondjuk egy év múlva már nem biztos,hogy érdekelni fog valakit is,pláne ha addig nem mutatja meg magát újra.A viszonylag könnyen verhető,de kicsit talán túlértékelt bunyósok pedig mindíg kapósak voltak.Eastmant is inkább kerülik,mióta padlóztatta Joppyt,pedig Ő is jó név,szerintem.<br><br>
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Tito vs Mayorga

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Sturm lassan sztárellenfél lesz. Trinidad és Hopkins is ellene képzeli el a következő meccset. Én azt nem értem ha ilyen fiatal és feltörekvő bokszoló ellen szeretnének mérkőzni akkor miért nem Jermain Taylort választják. Neki már nagyon kijárna egy világbajnoki meccs.<br>Ha összejön a Tito vs Sturm akkor végre meglátjuk mennyire strapabíró a német feje:-)
"Mindenki a napra tör..."
greg
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1318
CsatlakozottCOLON 2002-10-29 11:26:48
Tartózkodási helyCOLON Kerepestarcsa

Re: Tito vs Mayorga

Hozzászólás Szerző: greg »

Érdekes, eddig mindenhol a Hopkins vs. Sturm meccset emlegették... Szerintem ennek még mindig több esélye van.
kozi
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1389
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Bp
CONTACTCOLON

Re: Tito vs Mayorga

Hozzászólás Szerző: kozi »

Looks like middleweight stars Felix Trinidad and Felix Sturm will collide on March 12 at a site to be named. According the newspaper Primera Hora, citing a DKP source, the deal will be finalized today.<br><br>Érdekes milyen felkapott lett Sturm, pedig "csak" megvert egy nagyon rossz formában lévő De La Hoyát. Ha ez a meccs létrejönne és Tito hozná a legutobbi formáját, akkor nehéz elképzelni bármilyen Tito WI-töl eltérő eredményt.
http://www.worldbowlstour.com/

"ha választani kéne hogy melyiktől kapjak egy pofont, lehet hogy inkább sipostól kérnék"

CSAK A KISPEST!
WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

Re: Tito vs Mayorga

Hozzászólás Szerző: WNB »

1 közbeszúrás: a 6. menetben az a Mayorga övvonala alá menő ütés (ami után pihenőt kap) egy csípő/combütés (a videon is annak látszik - Mayorga reakciói alapján...a jobb lábát húzza, biceg). Tképp nem is előzmény nélküli: a kritikus találat ~0:50-nél van, előtte ~1:06-nál van egy hasonló kb. ugyanoda, Mayorga egy kis spéttel meg is mutatja, hogy nem jó helyre ment...<br><br>Nem tudom, hogy ezt Tito mennyire tudatosan csinálta, de ilyesmit pl. akkor tesz az ember, ha az ellenfele még mindig túl mozgékony lábon...Mayorga pedig az 5. menetben kapott nagy verést simán kiheverte...lábon is. Az utolsó percet pedig mindig jó, ha sikeresen meg tudja nyomni az ember... ;)<br><br>A 7. menetben ~0:57-nél aztán Tito ugyanúgy újra beüti a lecsúszó balhorgot combra-csípőre (Mayorga még mindig túl mozgékony volt). Mayorga ezt is bejelzi, ki is fordul utána - de itt már nem kap pihenőt. Nem is mozog annyira aztán...sokkal könnyebb célpont.  [A jelenetet lassítják is a menet végén.] A 7. utáni szünetben, ahogy Mayorga leül, amúgy rá is "mutat" a jobb csípőjére (megütögeti) [rögtön ahogy elkezdik mutatni a sarokban]...persze nyilván nem értem, hogy mit mond hozzá. :)<br><br>Még a 8-ban is, közvetlenül a második leütés előtt (megint ~0:57 - lehet vmi időzítő Titoban, vagy kívülről is segítik :)) megint jön egy horog ugyanoda... ;)
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
Boxfun
Kihívó
HozzászólásokCOLON 119
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 23:46:04

Re: Tito vs Mayorga

Hozzászólás Szerző: Boxfun »

Latjatok sracok, az ilyen meccsekert erdemes nezni a bunyot (legalabbis szerintem). Amikor ket klasszis megall (nem rohangal korbe) es nekiall bunyozni. <br>Kiveteles egyenisegek vannak ebben a sportban, Tito es Mayorga is egyike ezeknek es nagyon nagy szukseg van rajuk.<br>Tito az egyik orok kedvencem Tyson mellett, de ez utan a meccs utan azt hiszem beveszem Mayorgat is a klubba. Nem azert mert brillians techikaja van vagy kiveteles tehetseg lenne. Azert mert van szive a bunyohoz! Nem mindennapi verest kapott nyolc meneten keresztul. Azokbol a leutesekbol sokan nem alltak volna fel (lasd De La Hoya Hopkins ellen), de o felallt es folytatta volna, ha Smoger le nem allitja. Nagyon sajnalnam ha abbahagyna, de lehet hogy ez tortenik.<br>Erdemes elolvasni a cikket a Fightnews-on errol es arrol, hogy mikent velekedik a rape charge-rol.  “I never ran in the ring or in life. I will confront this situation too"!
Avatar
Hollywood
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 2121
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Tárnok

Re: Tito vs Mayorga

Hozzászólás Szerző: Hollywood »

Nagyon jó meccs volt. Az elmúlt pár év talán legjobb úgynevezett szupermeccse. Titon tényleg nem igazán lehetett látni a ringrozsdát, nagyszerűen bokszolt. Mayorga legalább 60-70 nagy erejű fejütést szedett be a meccsen nem csodálom, hogy visszavonult. Szerintem az agysejtjei még mindig nem tudják hol vannak annyira meg lettek mozgatva. Azt gondolom Tito verekedésben nem lehet legyőzni jelenleg. Az a bunyós aki őt meg akarja verni az biztos, hogy elvérzik. Kizárólag a sok elmozgásos, kipontozásos taktika működik ellene, de azt is csak egy olyan bunyós tudja megvalósítani akinek vagy nagyon nagyon jó a védekezés, vagy kőből van a feje. A Corrales vs Freitas mellett eddig nálam ez a meccs is esélyes az év mérkőzésére.
"Mindenki a napra tör..."
Avatar
Erwin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 3067
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Répcelak

Re: Tito vs Mayorga

Hozzászólás Szerző: Erwin »

Remélem nem gondolja komolyan!Kép :(Bár a nyilatkozatot olvasva tényleg befejezte. :-/Nagy kár lenne érte,és még csak 31 éves!
TKO
Bajnok
HozzászólásokCOLON 421
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 08:21:13
Tartózkodási helyCOLON Mór City Metropolis :)

Re: Tito vs Mayorga

Hozzászólás Szerző: TKO »

Mayorga visszavonul...  :<br><br>Mayorga confirms retirement!<br>By Herminio Nieves<br>Ricardo 'El Matador' Mayorga has reaffirmed his intention to retire from boxing after his knockout loss to Felix 'Tito' Trinidad. Mayorga is quoted in Nicaraguan newspaper El Nuevo Diario as saying, "I will not continue fighting. I’m retiring. I thought about it and discussed it with my family, so this is serious. They knew it, but it is now that I make it public." Mayorga now faces another battle, this time in Nicaragua where he has been charged with sexual assault. "&#207; never ran in the ring or in life. I will confront this situation because I know I’m not guilty," he asserted.<br>
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: Tito vs Mayorga

Hozzászólás Szerző: leibigab »

[quote author=Edgegod link=board=profiboksz;num=1087308316;start=30#30 date=10/05/04 ť 14:28:51]Boxfun<br><br>Szinte mindenben egyetértek azzal amit írtál, pár megjegyzés még : szerintem csak azért lehet kérdéses az év meccse titulus, mert Mayorgának kb másfél percig volt esélye a győzelemre, onnantól Tito irányított végig. Az első menet végén Mayorga meg is volt fogva, az ötödik menet végén szintén és ott brutálisan nagy verést kapott. Szerencsére a szünetekben hihetetlen módon regenerálódott és így bírta a nyolcadik menetig ki, de a harmadik menetben is Tito volt a jobb, Mayorga egyetlen menetet sem nyert ha reálisan nézzük. Ezzel együtt személy szerint Hopkins ellen továbbra sem Trinidadra fogadnék.<br><br>Judah meccse is nagyon látványos volt, egy menet és öt leütés, ráadásul az ellenfele nagyon akart de esélye sem volt. Remélem Judah a visszavágón kiüti Spinkset, akit jelenleg kicsit túlértékeltnek tartok.[/quote]<br><br>Edge-el és Boxfun-al is tökéletesen egyetértek (annyi kivétellel, hogy szerintem meglesz az év meccse titulus), nincs is mit hozzátennem, fantasztikus hirig volt :)
Avatar
edge
Tippjáték Champ' 2008.
HozzászólásokCOLON 2156
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Re: Tito vs Mayorga

Hozzászólás Szerző: edge »

Boxfun<br><br>Szinte mindenben egyetértek azzal amit írtál, pár megjegyzés még : szerintem csak azért lehet kérdéses az év meccse titulus, mert Mayorgának kb másfél percig volt esélye a gyõzelemre, onnantól Tito irányított végig. Az elsõ menet végén Mayorga meg is volt fogva, az ötödik menet végén szintén és ott brutálisan nagy verést kapott. Szerencsére a szünetekben hihetetlen módon regenerálódott és így bírta a nyolcadik menetig ki, de a harmadik menetben is Tito volt a jobb, Mayorga egyetlen menetet sem nyert ha reálisan nézzük. Ezzel együtt személy szerint Hopkins ellen továbbra sem Trinidadra fogadnék.<br><br>Judah meccse is nagyon látványos volt, egy menet és öt leütés, ráadásul az ellenfele nagyon akart de esélye sem volt. Remélem Judah a visszavágón kiüti Spinkset, akit jelenleg kicsit túlértékeltnek tartok.
Christ I'm a sidewinder I'm a California King
berti
Super Champ
HozzászólásokCOLON 932
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 16:10:13
Tartózkodási helyCOLON Tatabánya

Re: Tito vs Mayorga

Hozzászólás Szerző: berti »

Laslie
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1431
CsatlakozottCOLON 2002-10-21 10:07:42
Tartózkodási helyCOLON Budapest

Re: Tito vs Mayorga

Hozzászólás Szerző: Laslie »

Kép<br>Kép<br>Kép<br>Kép<br>Kép<br>Kép<br>Kép<br>Kép
dp
P4P
HozzászólásokCOLON 1237
CsatlakozottCOLON 2004-05-08 20:32:46
Tartózkodási helyCOLON Nyíregyháza
CONTACTCOLON

Re: Tito vs Mayorga

Hozzászólás Szerző: dp »

Köszi a tudósítást Boxfun!<br><br>Ja és egyetértek a Titoval kapcsolatos meglátásoddal.<br>Mármint azzal, hogy Hopkinst és de la Hoyát megverné.
BUTTON_POST_REPLY