TEQUILA, SZIVAR ÉS MARIACHI

Minden ami nem az oldallal és nem a profi ökölvívással kapcsolatos.
BUTTON_POST_REPLY
Santos
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 2668
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Budapest

TEQUILA, SZIVAR ÉS MARIACHI

Hozzászólás Szerző: Santos »

Most jöttek vissza kollegáim Kubából... ez abból is látszik, hogy a fiókomban egy doboz kézi készítésű Romeo y Julieta valamint egy üveg Ron Caney Anejo Centuria rejtőzködik... <br><br>Többet nem is érdemes mondanom szerintem...  ;D
K [color=red:12ezy3zy]U[/color:12ezy3zy] P [color=red:12ezy3zy]A[/color:12ezy3zy] G [color=red:12ezy3zy]Y [/color:12ezy3zy]Ő [color=red:12ezy3zy]Z[/color:12ezy3zy] T [color=red:12ezy3zy]E[/color:12ezy3zy] S[color=red:12ezy3zy] ![/color:12ezy3zy]![color=red:12ezy3zy]![/color:12ezy3zy] \:D/
WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

TEQUILA, SZIVAR ÉS MARIACHI

Hozzászólás Szerző: WNB »

Ádám,<br><br>A Barcelo (csak mert vito ezt említette) termék-sorozatához írt tól-ig évek csak tájékoztató jellegűek, pláne nem egzaktak - ráadásul nem is a gyári hivatalos oldalról származnak (mert az nem tüntet fel semmi ilyesmit) - de amúgy több forrás is hasonló számokat ad meg, nyilván kínjukban... <br><br>Ennek a tól-ignek annyi még a plusz magyarázata, hogy (ezt több helyen is olvastam :-[) a Barcelo (biztos nem egyedül a világon) határozottan azt a módszert alkalmazza, hogy egy bizonyos tartományon belül különböző évjáratú alapanyagokat vegyít, és az így nyert mix kerül a náluk éppen Anejo, Gran Anejo, Imperial, stb. címkével ellátott palackokba. "Az eltérő évjáratok jellegzetességeinek keveredése sajátos karaktert eredményez." - mondanák. [Persze talán rafináltabban, mint anno egy McDonald's-os hamburger-reklám a tálcához adott szalvéta-szórólapon: "Egyesíti a hús és a sajt jó ízét!"...] De lehet azt is mondani, hogy csak a költséghatékonyság jegyében pancsolnak... ;)<br><br>Abban teljesen igazad van, hogy elsősorban inni kell, és nem beszélni róla - újszülött olvasmányélmények alapján. Fényévekkel jársz előttünk...<br><br>PS: Őszintén szólva meglepődtam volna, ha nem jártál volna Brugal úr farmján - valahogy, akárhogy... ;)<br><br>#####<br>Bocs, utólag látom, hogy talán féreérthető voltam - a Barcelonál a korábban felsorolt nevek egyedi TERMÉKNEVEK (beleértve az Imperialt is), és nem minőségi kategóriák általános érvényű nevei - az véletlen, vagy hagyomány, hogy a Brugal is pl. Anejonak hívja a hasonló kategóriájú termékét - de pl. ami a Barcelonál a Gran Anejo, annak a Brugalnál az Anejo Extra Viejo (extra old) felel meg [ezeknek az érlelése már mindig fahordós - szerintem]...a toptermékek neve és csomagolása viszont mindig próbál nagyon egyedi és arisztokratikus lenni...<br><br>Nem tudom, hogy a helyi mixereknek vannak-e nem hivatalos, direkt ("a gyári hordóból") beszerzési forrásai (a hely szelleme?) - de az lehet az igazi kaland...
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
donvito
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 746
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 17:33:37
Tartózkodási helyCOLON Tihany
CONTACTCOLON

TEQUILA, SZIVAR ÉS MARIACHI

Hozzászólás Szerző: donvito »

Egyre jobban kezdem kedvelni ezt az országot :) Eddig nálam a térség népszerűségi versenyét Belize vezette [ismeritek a viccet: – Már megint Párizsba akarok menni! – Miért, már voltál? – Nem, már akartam!], de ez inkább önző ok(ok)ból kifolyólag. <br>Már csak a szivarokat, illetve a merülési lehetőségeket kell megbeszélni :) (habár azt hiszem a Kék Lukkal nem lehet versengeni). <br><br>Barcelo: az üveg barna volt! Ez segít?  :D<br>De a legjobban arra emlékszem, ahogy egy folyékony állapotú napocska gurult le a torkomon!<br><br>vito
WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

TEQUILA, SZIVAR ÉS MARIACHI

Hozzászólás Szerző: WNB »

Tudásom teljesen elméleti és teljesen frissen szerzett (azaz nem ülepedhetett még ;))...<br><br>A 3 nagy B árnyékában még talán a Macorix márka az, ami a legtöbbször felbukkan az árlistákban, mint DK brand.<br><br>Mindenki gyárt mindenfélét - az érleletlen koktélrumtól az évtizednyi időkig érlelt különlegességig (cégenként változó minőségi ugrásokkal az érlelési időben), de a csúcstermékek ára nagy szórást mutat. Pl. a Barcelo terméklistájának tetején levő Imperial "már" ~27 EUR-ért is beszerezhető, és egymásnak ellentmondó infók szerint 6-18 éves érlelésű, míg a Brugal Siglo de Oro ennek 3-4-szeresébe kerül, de pl. a http://www.possis-rumpage.de teljesen szubjektív listáján a 2. és 3. hely jut nekik...<br><br>A Barcelo ( http://www.barcelo.com.do - az oldal ma frissült 8)) listája kb. - érlelési idő szerint: <br><br>Blanco - fehér, érleletlen (koktélokba)<br>Dorado - ~1-3 év<br><br>Anejo - ~3-5<br>Kép<br><br>Gran Anejo - ~5-8<br>Kép<br><br>Imperial - ~6-18<br>Kép<br><br>(Ezek közül elvileg egyik sem kerülhetne 20e HUF-ba...??? jól tetted, hogy nem vásároltál. 8) ;))<br><br>http://www.ministryofrum.com<br><br>De a www.possis-rumpage.de link-listáját is érdemes böngészni...<br><br>Ádám utolsó mondata rejti az abszolút igazságot... ;)<br><br>(PS: A Brugal Unicot vmilyen "rumlikőrnek" mondják - bármit is jelentsen ez a fogalom...)<br>
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
donvito
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 746
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 17:33:37
Tartózkodási helyCOLON Tihany
CONTACTCOLON

TEQUILA, SZIVAR ÉS MARIACHI

Hozzászólás Szerző: donvito »

Nos a rumos kérdést feszegetném tovább …<br><br>Én csak a Barcelo sötét rumját (Ron Anejo? ???) kóstoltam. Tényleg csak kóstolásról volt szó, mert egy jázmintea likőrt készítettem magamnak, ezzel szemben nem éreztem tényleges késztetést 20 ezer pénz kifizetését egy 7 dl rumért ... még ha annyira jó is.<br>Szóval a Barcelo igazán egészséges rumnak tűnt (pl. a Bacardihoz hasonlítva). Imádnivalón krémes (olajos) hatással, amely hagyja az alkoholtartalmat is megnyilvánulni, de nem zavaróan, inkább az ízzel harmonizálva. Szóval, még azt sem tudom, hogy a Barcelo is DK terméke (munka WNB jó keresőjének! ;)), vagy valamely más Karibi ország boldogít minket ezzel.<br><br>Szóval, hogy viszonyul a Brugal a Barcelo-hoz? Én úgy értettem, hogy a Barcelo inkább koktél rum - de lehet, hogy tévedek! - viszont a Brugalt még nem is volt szerencsém kóstolni.<br><br>vito
donvito
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 746
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 17:33:37
Tartózkodási helyCOLON Tihany
CONTACTCOLON

TEQUILA, SZIVAR ÉS MARIACHI

Hozzászólás Szerző: donvito »

Előrebocsátom, hogy még nem voltam azon a vidéken. A legközelebbi hely az Atlanta, illetve New Orleansban, de azért sokukkal találkoztam és beszéltem, lévén szegény magyar diákként nem engedhettem meg magamnak a jó környéket.<br><br>Csodálom azokat a népeket (egyszerűség kedvéért nevezzük őket latinoknak)! Nehéz megmagyarázni, hogy pontosan miért, de talán a büszke tartásuk miatt … a legegyszerűbb emberkének is olyan szövege, olyan gondolata van, hogy minimum Mahatma-kal van tele a vidék. Persze a gondolkodásuk eléggé sajátságos, de ezzel nincs gondom.<br><br>Nagyon tetszett, hogy sok nő is szivarozik<br><br>OFF<br>WNB!<br>Dehogy vagyok túl rajta :-/. Még szerdáig izzadhatok, de tény, hogy már megvagyok az anyag nagyobbik részével. Remélem a MEH-ben értékelik is kellő mennyiségű anyagi juttatással!  ;D<br>ON<br>
WNB
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 1843
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
CONTACTCOLON

TEQUILA, SZIVAR ÉS MARIACHI

Hozzászólás Szerző: WNB »

Vito, látom kész a határidős project - old Mack The Smack's back in town... ;D 8) ;D<br><br>A témához: Buena Vista SC - a mikrofonnál Ibrahim Ferrer, a zongoránál Rubén González.<br><br>(Jöjjön az a tequila, aztán míg a szivar végigég, szólhat a mariachi...)<br><br>Egy kérdés, amit már korábban is akartam: Mi Casa Es Su Casa...nem vagyok egy Felix Trinidad Sr. spanyol nyelvi értelemben sem, de nem Mi Casa Es Tu Casa... lenne ez? Vagy ez magázódás?
Ez a csillagromboló mindenkit sz-e-r-e-t... (Krzystof Aaron Hasselhoff)
...kivéve a csillagokat... (David Marcellus Hasselhoff)
admin
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 823
CsatlakozottCOLON 2006-08-26 09:27:12
Tartózkodási helyCOLON Győr
CONTACTCOLON

TEQUILA, SZIVAR ÉS MARIACHI

Hozzászólás Szerző: admin »

Mi Casa Es Su Casa Amigo! ;D<br>Tequila O'lé!<br>El Corason, ... El Tenedor D'el Diablo, ... meg ilyenek... :P
donvito
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 746
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 17:33:37
Tartózkodási helyCOLON Tihany
CONTACTCOLON

TEQUILA, SZIVAR ÉS MARIACHI

Hozzászólás Szerző: donvito »

Egy olyan világ termékei, ahol Chavez, Barrera, Morales, vagy Trinidad, Morel, esetleg Casamayor és Savon (figyelsz WNB!) élnek. Szeretjük azt a vidéket?<br>Hát igen! Talán az én esetemben a sorrend inkább mariachi, szivar és tequila.<br><br>És te hogy vagy ezzel?<br><br>vito
BUTTON_POST_REPLY