Mosley vs De La Hoya

Minden, ami profiboksz!
BUTTON_POST_REPLY
pyngy
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 469
CsatlakozottCOLON 2002-12-26 16:13:17
Tartózkodási helyCOLON Szeged
CONTACTCOLON

Mosley vs De La Hoya

Hozzászólás Szerző: pyngy »

Újra jó kis meccs a láthatáron!!! ;)
Chuck Norris nem megy vadászni, mivel a vadászat szó magában hordozza a kudarc lehetöségét. Chuck Norris ölni megy.
greg
TEAM PKSZ
HozzászólásokCOLON 1318
CsatlakozottCOLON 2002-10-29 11:26:48
Tartózkodási helyCOLON Kerepestarcsa

Mosley vs De La Hoya

Hozzászólás Szerző: greg »

Hiba a hírben!<br><br>DLH NEM a 7. menetben állította meg Vargast!<br>A 11. volt, ha jól emlékszem!
berti
Super Champ
HozzászólásokCOLON 932
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 16:10:13
Tartózkodási helyCOLON Tatabánya

Mosley vs De La Hoya

Hozzászólás Szerző: berti »

Az, az FBÁÁj???
Suni
Reménység
HozzászólásokCOLON 96
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 20:54:11

Mosley vs De La Hoya

Hozzászólás Szerző: Suni »

Hát úgy nézki ez nem bírói tévedés ,hanem inkább egy nagy CSALÁS volt !!!  legalábbis ezt szivárogtatta ki az FBI.
Nagypapi
Bajnok
HozzászólásokCOLON 315
CsatlakozottCOLON 2002-11-08 11:16:01

Mosley vs De La Hoya

Hozzászólás Szerző: Nagypapi »

Leibigab:<br><br>Köszönöm.  :P<br><br>Nagypapi
Öregember nem gyorsvonat.
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Mosley vs De La Hoya

Hozzászólás Szerző: leibigab »

Állítólag (ahogy ő mondta, "egy rossz bírói döntés miatt) nem vonul vissza és folytatja".
Nagypapi
Bajnok
HozzászólásokCOLON 315
CsatlakozottCOLON 2002-11-08 11:16:01

Mosley vs De La Hoya

Hozzászólás Szerző: Nagypapi »

<br>Nem tudjátok véletlenül, mi van manapság ODLH-val?<br>Hogy áll a vizsgálattal, amit indítani akart, vagy visszavonul, vagy mi lesz vele egyáltalán?<br>???
Öregember nem gyorsvonat.
TKO
Bajnok
HozzászólásokCOLON 421
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 08:21:13
Tartózkodási helyCOLON Mór City Metropolis :)

Mosley vs De La Hoya

Hozzászólás Szerző: TKO »

Szavazás a Fightnews.com -on.<br><br>Who won De La Hoya-Mosley II? (post-replay) <br><br>Oscar clearly won the bout: 40%<br> <br>Oscar won a close decision: 26%<br> <br>It was a draw: 8%<br> <br>Shane won a close decision: 22%<br> <br>Shane clearly won the bout: 4%<br> <br>Hát...úgy látszik a többség tényleg másképp látta, mint a pontozók...<br>
TKO
Bajnok
HozzászólásokCOLON 421
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 08:21:13
Tartózkodási helyCOLON Mór City Metropolis :)

Mosley vs De La Hoya

Hozzászólás Szerző: TKO »

[quote author=D-guy link=board=profiboksz;num=1048258156;start=0#2 date=09/18/03 ť 17:44:49]TKO<br><br>A Holy-Ruiz II pedig nem feltétlenül szerencsés példa... Ruiz szétverte Holyt a második meccsen, azt nem lehet tőle elvitatni.<br><br>[/quote]<br><br>Hmm...Az utolso 3-4 menetben igen, egyszer lekuldte padlora Holyt. A meccs első fele egyaltalan nem volt annyira egyertelmű...
Boxfun
Kihívó
HozzászólásokCOLON 119
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 23:46:04

Mosley vs De La Hoya

Hozzászólás Szerző: Boxfun »

TKO<br>En nem erzem hibasnak Max allaspontjat a vizsgalatot illetoen. Ez egy sport. Egy dontessel egyutt kell tudni elni. Az egy teljesen mas kerdes lenne, ha peldanak okaert Oscar ketszer leutotte volna Mosley es megis Shane nyert volna. Az egy tiszta csalas lett volna. De itt, ahol nagyon szoros volt gyakorlatilag majdnem minden menet es ahol a pontozok sajat velemenye a donto (sok - sok mas sportaghoz hasonloan), nincs helye annak, hogy megtamadjunk egy dontest. Ennyi erovel Jones is megtamadhatta volna az olimpiai dontoben tortent borzalmas meretu csalast, de (ugy todom) nem tette.<br>Mi lenne, ha minden sportolo vizsgalatot kezdemenyezna akkor, ha velemenye szerint hibas dontes szuletett.? Hany olyan labdarugo meccs zajlik le naponta, ahol a biro tizenyest itel, 25 ezer szurkolo nem igy latja es a bajnoki cim ezen dol el?<br>Ezt nem lehet igy felfogni. Ez az egesz azert lehetseges egyaltalan, mert De La Hoya multimilliomos, nagyon jo kapcsolatai vannak gyakorlatilag mindehol (a politikat is beleertve) es megteheti azt, hogy olyan ugyvedeket vesz fel a sajat ugyei kepviseletere, akik ugyvedi dija tobb szazezer dollar hetente.! (nem tevedes). Ez igy nem csak, hogy nem fair, de egyszeruen etikatlan, felhaborito es nevetseges is egyben. Biztos vagyok abban, hogy egy mezei mexikoi bunyos nem fog (mert nincs lehetosege) vizsgalatot kezdemenyezni akkor, ha pontozassal kikap. Itt a vilagbajnoki cimnek - szamomra - nincs jeletosege. Legyunk egyenloek uraim. Ez Amerika. Meg akkor is, ha sajnalatos modon ennek az ellenkezoje  tortenik nap mint nap az elet minden teruleten, de ez volt az alapkove ennek a tarsadalomnak es ez nekem hihetetlen modon tetszik. Milliomos ide vagy oda, ha kikap, akkor kikap. Oscarnak tudomasul kell vennie ezt es donteni, hogy mi legyen ezek utan.
Doppingboy
Super Champ
HozzászólásokCOLON 653
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 18:54:19

Mosley vs De La Hoya

Hozzászólás Szerző: Doppingboy »

TKO<br><br>Az a különbség az általad felhozott példák, ill. az Oscar-Mosley 1 közt, hogy Mosley teljesen egyértelműen elverte Oscart akkor, nem hagyott nyitva semmilyen kérdést.<br>A Holy-Ruiz II pedig nem feltétlenül szerencsés példa... Ruiz szétverte Holyt a második meccsen, azt nem lehet tőle elvitatni.<br><br>Kellerman szerintem jól látja a dolgokat - bár túlzásnak érzem, hogy hibáztatni kéne Oscart azért, mert kivizsgáltatja a döntést. Teljesen logikus, és inkább örülni kéne neki - Quartey  és Withaker meg magára vessen, hogy nem tettek hasonló lépéseket annak idején.
TKO
Bajnok
HozzászólásokCOLON 421
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 08:21:13
Tartózkodási helyCOLON Mór City Metropolis :)

Mosley vs De La Hoya

Hozzászólás Szerző: TKO »

[quote author=Boxfun link=board=profiboksz;num=1048258156;start=0#1 date=09/18/03 ť 00:30:42]TKO<br>"Azt szerintem ő sem gondolta komolyan, hogy bárki is a profi bokszolók közül panaszkodni fog egy esetleges szoros pontozásos győzelme esetén... "<br><br>Ez a megallapitas arrol szolt, hogy ha elofordul szoros pontosasos gyozelem Oscarnak, akko ilyen elofordulhat barki masnak is. Pl: Mosley.[/quote]<br><br>Persze. Abban az esetben, ha tényleg lehelletnyi a különbség. <br>Itt viszont De LA Hoya sztem 3-4 ponttal simán győzött.<br>Egyébként azér is furcsállottam a döntést, mert általában ha van egy vitatott a döntés egy meccsen, a lehetséges visszavágón,mindig  az első meccs "kárvallotját" szoktak picit a pontozók favorizálni.<br><br>Lásd,  Barrera - Morales, Lewis - Holyfield, Holyfield - Ruiz. stb.<br><br>Most nem ez történt.<br><br>
Golyo
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 519
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Debrecen

Mosley vs De La Hoya

Hozzászólás Szerző: Golyo »

Max Kellermanról egy kicsit rosszmájúan csak annyit mondanék, hogy legendásan képtelen megtippelni a meccsek végeredményét. Ezt többször az orra alá dörgölték a fórumokon, sőt a SO hajdani fórumán azzal ugratták egymást, hogy ha valaki nagyobb összeget akar nyerni akkor tegyen a Max Kellerman által esélytelenebbnek tartott bunyósra, mert az tuti befutó.  ;)   Viccet félretéve: nagyon tisztelem a fickót, mert hatalmas fanatikus és nagyon ott van a témában, de tény, hogy mindig előnyben részesíti az un "flashy" stílusú bunyósokat, mint pl Whitaker, Judah vagy éppen Mosley. Ezek a kedvencei, ez nem titok. <br><br><br>A WHitaker vs Oscar meccset nem érzem korrekt példának, mert Whitaker egy dologra törekedett: lehetőség szerint lerontani Oscar produkcióját. Whitaker nem úgy bunyózott mint aki győzni akar, hanem mint aki az ellenfél hibáit akarja bemutatni. Ez nem változtat azon, hogy az ütési szinte semmiféle hatást nem gyakoroltak Oscarra. Mellesleg hozhatnánk példának az Oscar vs Tito meccset is, ahol egyszerűen ellopták Oscar jogos győzelmét és Oscar mégsem reklamált, hanem azt mondta, hogy hibát követett el, mikor a vezetése biztos tudatában az utolsó 4 menetet lényegében átengedte Titonak.<br><br>Szabály/pontozás témában teljesen egyetértek Leibigabbal, aki szerintem elég jól rávilágított arra, hogy szabálykönyv ide vagy oda, a bíróknak így is marad elég nagy cselekvési szabadságuk és a pontozás soha nem lesz objektív. Azt se felejtsük el, hogy a pontozókat a szövetség fizeti és a bírók ezért a saját jól felfogott érdekükben hajlamosak magukévá tenni a kenyéradó preferenciáit...<br><br><br>Szerintem szoros meccs volt, de egyértelműen Oscar volt a jobb. Mosley erőlködött, de a meccs végig De La Hoya produkcióján múlt. A legutóbbi meccsen Mosley csak megosztott pontozással győzött, most pedig Oscar sokkal jobban, a saját stílusában bokszolt. <br><br>
leibigab
Tiszteletbeli PKSZ tag
HozzászólásokCOLON 877
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00

Mosley vs De La Hoya

Hozzászólás Szerző: leibigab »

Kb. nagy körvonalakban a  pontozásról: (ahogy én tudom)<br><br>A pontozóbírók a szabályos ütőfelülettel, szabályos ütőfelületen célbaérő "érzékelhető" ütéseket pontozzák. (Egyik bíró sem fogja számolni a találatok számát, tehát ezt szubjektív szemlélet alapján döntik el.) A "megrendítő erejű ütés" (ha még nem kell számolni a megütött félre)  elvileg ugyan annyit ér, mint egy kisebb, de értékelhető találat. (De, persze a "nagyobb ütés" "nagyobb nyomot hagy a pontozókban is.) Ha, a menet döntetlen "szagú", de a pontozó semmiképpen nem akarja döntetlenre értékelni, akkor a támadóbb szellemű versenyzőnek adják a menetet.<br>(A támadóbb szellemű bunyós pedig  nem mindig  az, aki többet "megy előre", hanem aki többet üt. Mert ugye, lehet hátrafelé mozogva is bokszolni, vagy kontrázni.) Ha ez is egál lenne, akkor "mennek lefelé", hogy ki védekezett jobban, ki a jobb technikailag/taktikailag/kevesebbszer kellett figyelmeztetni...stb, egészen addig, míg valakinek a javára eldöntheti a menetet. (A menetet lehet döntetlenre is adni, bár újabban a pontozók már "bevannak ezért fenyítve", merthogy nem ezért fizetik őket. Dehát ha döntetlen az a menet?:)<br>Egy bajnok, (pontozási szempontból) elméletileg csak annyi előnyt élvez, hogy ha döntetlen a mérkőzés vége, akkor megtarthatja a címét. És kész. (De, a pontozókban "időnként" azért benne van a tudatalattiban, hogy ki is a világbajnok :))<br>A leütött/megintett versenyzőtől pontlevonás, tehát automatikusan elvesztette a menetet. (Hacsak nem mindkét féltől pontlevonás van.)<br>Hogy történhet meg az, hogy az egyik pontozó "merőben" mást lát mint a kollégája? Vagy a ring girl-t nézegeti, vagy:<br>A pontozó csak azt veheti figyelembe ami "előtte történik". Tehát, ha olyan szemszögből (éppen takarásban van mondjuk az egyik versenyzőtől) látja (vagyis ez esetben nem látja) az akciót, hiába  "érzékeli" az ütést, de nem értékelheti, mivel nem láthatta, hogy érvényes volt-e az ütés. Ezt megteszi helyette a másik oldalon ülő kollégája. <br>És, ha jól tudom: A mérkőzésvezető döntéseit a pontozóbírák felülbírálhatják a pontozólapjukon. (pl. ha a mérkőzésvezető rászámol a versenyzőre, pedig csak csúszástól került padlóra, a pontozó nem köteles levonni tőle a pontot, ha ő látta, hogy az csúszás volt, vagy intés miatti pontlevonás....stb. De, nem szokták a pontozók a pontozólapjaikon felülbírálni a mérkőzésvezetőt.)
Boxfun
Kihívó
HozzászólásokCOLON 119
CsatlakozottCOLON 2002-10-16 23:46:04

Mosley vs De La Hoya

Hozzászólás Szerző: Boxfun »

TKO<br>"Azt szerintem ő sem gondolta komolyan, hogy bárki is a profi bokszolók közül panaszkodni fog egy esetleges szoros pontozásos győzelme esetén... "<br><br>Ez a megallapitas arrol szolt, hogy ha elofordul szoros pontosasos gyozelem Oscarnak, akko ilyen elofordulhat barki masnak is. Pl: Mosley.
TKO
Bajnok
HozzászólásokCOLON 421
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 08:21:13
Tartózkodási helyCOLON Mór City Metropolis :)

Mosley vs De La Hoya

Hozzászólás Szerző: TKO »

Én viszont egyáltalán nem értek egyet Max Kellermannel.<br>Azt szerintem ő sem gondolta komolyan, hogy bárki is a profi bokszolók közül panaszkodni fog egy esetleges szoros pontozásos győzelme esetén...<br>Ugyan már...<br><br>És egy dolgot ne felejtsünk.<br>Oscar a meccs után hihetetlenül udvariasan, indulatmentesen nyilatkozott, amikor látszott rajta, hogy legbelül oriásit csalódott.<br>Szóval nálam De LA Hoya sportemberként is jelesre vizsgázott. <br>Állítom én sokkal idegesebb voltam a döntés miatt, mint ő pedig nem is tettem rá lovét :)<br>Amikor meg bemondták, hogy 'we have a unanimous decision", akkor meg a " The neeeeww...-zós" faszi is nagyon csöndbe maradt Mosley-éknál, mert valószínű ők se hitték, hogy ezt akkor most Sugar nyerte.<br><br>
TKO
Bajnok
HozzászólásokCOLON 421
CsatlakozottCOLON 2002-10-17 08:21:13
Tartózkodási helyCOLON Mór City Metropolis :)

Mosley vs De La Hoya

Hozzászólás Szerző: TKO »

Ennyi erővel a Forrest - Mosley 2 -őt is oda lehetett volna adni Shane-nek...<br>Nekem erről csak ez a véleményem.<br>Én továbbra is úgy gondolom, hogy ha nem is sokkal, de Oscar jobb volt.<br>A meccs 80% -ában az ő akarata érvényesült, Mosley-nak csak pillanatai voltak, igaz akkor tényleg bevitt pár megrendítő ütést.
Avatar
PTM
PKSZ Assistant Team
HozzászólásokCOLON 1779
CsatlakozottCOLON 1970-01-01 02:00:00
Tartózkodási helyCOLON Fehér sarok
CONTACTCOLON

Mosley vs De La Hoya

Hozzászólás Szerző: PTM »

Tökéletesen egyetértek Max Kellermannal. Magam is írtam itt korábban, hogy Mosley-t tartom a mérkőzés győztesének, de ilyen komolyan nem tudtam volna megindokolni azt. Igaz, ez az egész már teljesen mindegy: a döntés megszületett.<br><br>U.i.: azt viszont nem tartom rossznak, hogy Oscar kivizsgáltatja a döntést. Egyedül attól féltem őt, hogy ezzel (mint promoter) teljesen el fogja lehetetleníteni magát a szervezeteknél. Reméljük, nem így lesz...<br><br>--<br>PTM
Baráti jobbhoroggal: tanárúr
--
A "tanárúr" gúnynév WNB és dp sporttársaktól származik (c)2005
BUTTON_POST_REPLY