×

profiboksz.hu https://www.profiboksz.hu//images/logo.png Magabiztos bokszot bemutatva, negyedízben is sikerrel védte meg WBO nagylégsúlyú 2016-12-30 14:33:25 https://www.profiboksz.hu/2016/12/30/inoue-es-yaegashi-is-megvedte-a-cimet/

Inoue és Yaegashi is megvédte a címét

Magabiztos bokszot bemutatva, negyedízben is sikerrel védte meg WBO nagylégsúlyú világbajnoki címét Naoya Inoue (a képen). A december 30-i, tokiói gálán honfitársával, a szintén japán Kohei Konoval mérte össze az erejét a remek képességekkel rendelkező, még mindig csak 23 éves Inoue, aki ezúttal is bizonyítani tudta, hogy nem véletlenül tartják az egyik legnagyobb reménységnek. A 36 éves Kono küzdőszellemével ezúttal sem volt probléma, azonban a képzettebb címvédő ellen ez kevés volt az üdvösséghez. Inoue a 6. menetben egy tökéletesen időzített balhoroggal padlóra küldte riválisát, aki felállt, és folytatta is a harcot, de egy újabb elsöprő Inoue támadás végén újfent a ringvásznon kötött ki a korábbi világelső Kono, a kihívót pedig számolás nélkül le is léptette a vezetőbíró (TKO). Inoue új rekordja: 12 győzelem (ebből 10 ko/tko), 0 vereség, 0 döntetlen.

Videó: a mérkőzés felvétele

Szintén ugyan ezen a rendezvények került sor az Akira Yaegashi vs. Wittawas Basapean IBF kislégsúly világbajnoki mérkőzésre is. A pontozás alapján (a 11. etapot követően mindhárom bírónál Yaegashi vezetett 109-100, 110-99, 109-98 arányban) egyoldalú összecsapást láthatott a helyi publikum, a találkozó pedig a 12. menetben fejeződött be, miután a mérkőzésvezető az említett záró felvonásban – technikai KO-val – leléptette a nagy verést elszenvedő thai Basapean-t. A győztes Yaegashira a tervek szerint legközelebb kötelező címvédő összecsapás várhat az ideiglenes bajnok Milan Melindo ellen.